ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

U 2: Oliver Mlakar

Go down

U 2: Oliver Mlakar Empty U 2: Oliver Mlakar

Post by Eroo 28/7/2019, 16:24

Oliver Mlakar: Nikad nisam imao problema u bivšem sistemu jer mi otac nije poginuo na partizanskoj strani

  • Autor: E. K.
  • Zadnja izmjena 28.07.2019 16:02
  • Objavljeno 28.07.2019 u 15:04


U 2: Oliver Mlakar 1035951Aleksandar Stanković i Oliver Mlakar

Izvor: Promo fotografije / Autor: HRT

Ikona TV voditeljstva je prije 20-ak dana proslavio svoj 84. rođendan, a u gostovanju kod Ace Stankovića prisjetio se svojih početaka, djetinjstva u Osijeku, studentskih dana u Zagrebu te kako se nosio sa slavom, a otkrio je i da je simpatizer HDZ-a
Oliver Mlakar je u svojoj bogatoj karijeri vodio najpopularnije kvizove, festivale i zabavne emisije i danas je doista prava ikona televizijskog voditeljstva. Legendarni spiker na Radio Zagrebu postao je davne 1957., na Televiziji Zagreb je počeo raditi još 1963. godine, a u mirovini je od 2002.
U gostovanju kod Aleksandra Stankovića u tjednoj emisiji 'Nedjeljom u dva' kojom je završila ovogodišnja sezona emisije, otkrio kako mu je, usprkos poslovnim obvezama, uvijek obitelj bila na prvom mjestu.
U emisiji se prisjetio svojih početaka. Nakon gimnazije upisao je francuski i talijanski.

Danas sa svojom Dunjom uživa u životu, kaže da je zapravo potpuno zadovoljan čovjek. Obitelj mu je oduvijek bila jako važna. I danas smatra da je obitelj najvažnija. 'Obitelj je osnovna je ćelija jednoga društva. Ako funkcionira obitelj, funkcionira i društvo. Meni je to uvijek bilo tako - posao da, ali nakon posla odmah kući, rekao je Oliver dodajući kako ga popularnost nije promijenila.
Stanković ga je zapitao i kako se bilo nositi s cenzurom.
'Od te cenzure sam doživio samo detalj npr. da se govori hiljada umjesto tisuća, u vijestima su ispisivali brojke riječima pa smo tako morali pročitati. To je bio oblik cenzure...', :^0 otkrio je dodajući kako su se urednici i novinari na drugim funkcijama zasigurno susretali s puno više pritisaka.
Prisjetio se i kako je iako mu je otac stradao u Drugom svjetskom ratu, ali ne na partizanskoj strani, nikad nije imao problema zbog toga.
'Nisu mi to nikad zamjerali. Djeca nisu odgovorna za postupke roditelja', rekao je popularni voditelj.
'Doživljavao sam sam svoj TV posao kao svaki drugi posao', rekao je Mlakar koji je prisjetio svojih mladenačkih izlazaka te da je prije braka znao 'tjerati kera'.

Iako je u mirovini posla mu ne nedostaje.
'Pa da, nađe se nešto tu i tamo. Evo baš sam u petak u Dubrovniku vodio jedan prelijepi koncert dalmatinskih klapa na Stradunu. Tu i tamo me se sjete, pozovu me a ja se odazovem, prihvaćam poneki posao jer želim da mi je glava još funkcionira', ističe. Kaže da je u dobroj kondiciji i dobroga zdravlja iako boluje od jedne neizlječive bolesti.
'A ta je starost. To nas sve čeka, tu lijeka nema ali ja se odupirem, ne dam se i još uvijek funkcioniram, rekao je Oliver dodavši da je njemu starost lijepa i da u njoj uživa. 'Do stotke je još 16 godina, to se još može iskoristiti, optimistično je poručio.
U današnjoj Hrvatskoj, kaže, volio bi da više radimo i da imamo više novaca.
Stanković je ga je zamolio i da prokomentira stav jednog gledatelja koji smatra da je Mlakar vođenjem programa HDZ-ova skupa pokazao da nema razumijevanja za umirovljenike koji grcaju u ovrhama i hrvatski narod.

'Teške riječi. Ja simpatiziram HDZ, ali nikad nisam bio u HDZ-u. U tom sam vrijeme tako osjećao, a osjećam i danas, da je to stranka koja može stvoriti državu na čelu s Franjom Tuđmanom. To se i dogodilo, mi smo tada dobili Hrvatsku, mi Hrvatsku imamo. O opljačkanom narodu ne mogu govoriti, mene osobno nitko nije opljačkao. Kao simpatizer HDZ-a nisam ništa dobio, ništa mi nije dano. Nastavio sam raditi svoj posao, ostao sam ono što sam bio. Ako je netko opljačkan... Malo mi to ide na živce kad slušam rasprave u Saboru...To se više ne da slušati, hajmo se dogovoriti, nemojmo sve tako negativno, tu se dogodilo krasnih stvar', kaže Mlakar dodajući kako je oduvijek bio simpatizer HDZ-a.
Mlakar se u 90-ima preselio pokraj Samobora gdje uživa u prirodi.
'Od 1993. živim u kući pokraj Samobora. Život na selu bih svima preporučio...Neusporedivo je. Danas se puno više radi, tako je i u svijetu. Moja kćer koja živi u Engleskoj odlazi u 7 ujutro, vraća se u 7 navečer. Sad je to došlo i kod nas. Blaženi socijalizam, bilo je tad puno više vremena', rekao je Oliver.
https://www.tportal.hr/showtime/clanak/oliver-mlakar-nisam-nikad-imao-problema-u-karijeri-jer-mi-otac-nije-poginuo-na-partizanskoj-strani-20190728
Eroo
Eroo

Posts : 75060
2016-07-22


Back to top Go down

U 2: Oliver Mlakar Empty Re: U 2: Oliver Mlakar

Post by jastreb 28/7/2019, 16:35

Pa normalmno da nije. Tko god se prihvatio posla i nije srao protiv države nije imao problema.

Nisam gledao emisiju,pa me zanima jel govorio zašto su vlastodršci 91. ukinuli najbolji kviz u Jugoslaviji.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

U 2: Oliver Mlakar Empty Re: U 2: Oliver Mlakar

Post by Eroo 28/7/2019, 16:51

Eroo wrote:.
Stanković ga je zapitao i kako se bilo nositi s cenzurom.
'Od te cenzure sam doživio samo detalj npr. da se govori hiljada umjesto tisuća, u vijestima su ispisivali brojke riječima pa smo tako morali pročitati. To je bio oblik cenzure...', :^0 otkrio je dodajući kako su se urednici i novinari na drugim funkcijama zasigurno susretali s puno više pritisaka.

Moja pokojna mama je "tisuću" koristila kao nešto ogromno, a "iljadu" kao 1000.
Znala je reć, pok. joj duši, "tsuću iljada puta...". :)
Da vidimo šta kaže drug Jastreb oko ovoga. Sigurno ima objašnjenje.
Eroo
Eroo

Posts : 75060
2016-07-22


Back to top Go down

U 2: Oliver Mlakar Empty Re: U 2: Oliver Mlakar

Post by vuksadinare 28/7/2019, 17:00

Oliver zakon..ali jbg netko je imao problema netko ne..vecinom problemi su bili u mjesovitim sredinama..lakse ti je bilo zapjevat kakvu hrvatsku pjesmu u novom sadu nego petrinji ili gospicu
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99214
2015-09-08


Back to top Go down

U 2: Oliver Mlakar Empty Re: U 2: Oliver Mlakar

Post by Eroo 28/7/2019, 17:52

Jastreb i Sora će ovo zaobići. Ne uklapa se im u shemu. :)

_________________
Fortitude is the marshal of thought, the armor of the will, and the fort of reason.
(Francis Bacon)
Eroo
Eroo

Posts : 75060
2016-07-22


Back to top Go down

U 2: Oliver Mlakar Empty Re: U 2: Oliver Mlakar

Post by jastreb 28/7/2019, 17:56

Eroo wrote:Jastreb i Sora će ovo zaobići. Ne uklapa se im u shemu. :)
Ja sam se već javio. Pitao sam zaštom je ukinuta Kviskoteka?  Ja znam. A zna li tko od vas?

Razlog je toliko štupidan da ga ni najveći idiot ne bi smislio.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

U 2: Oliver Mlakar Empty Re: U 2: Oliver Mlakar

Post by Eroo 28/7/2019, 18:21

jastreb wrote:
Eroo wrote:Jastreb i Sora će ovo zaobići. Ne uklapa se im u shemu. :)
Ja sam se već javio. Pitao sam zaštom je ukinuta Kviskoteka?  Ja znam. A zna li tko od vas?

Razlog je toliko štupidan da ga ni najveći idiot ne bi smislio.
Ma dobro to, ali ukunit tisuću i uvest hiljadu ito slovima.Nema majci, ima da pročitaš kako je napisano. Bre.  :^0
Eroo
Eroo

Posts : 75060
2016-07-22


Back to top Go down

U 2: Oliver Mlakar Empty Re: U 2: Oliver Mlakar

Post by Sora 28/7/2019, 20:29

Eroo wrote:Jastreb i Sora će ovo zaobići. Ne uklapa se im u shemu. :)
Sta ima veze sa shemom 
Oli govori objektivno i to je po mojoj shemi 
I ja sam objektivna kao Oli

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23727
2014-04-29


Back to top Go down

U 2: Oliver Mlakar Empty Re: U 2: Oliver Mlakar

Post by Sora 28/7/2019, 20:30

jastreb wrote:
Eroo wrote:Jastreb i Sora će ovo zaobići. Ne uklapa se im u shemu. :)
Ja sam se već javio. Pitao sam zaštom je ukinuta Kviskoteka?  Ja znam. A zna li tko od vas?

Razlog je toliko štupidan da ga ni najveći idiot ne bi smislio.
Ja ne znam 
Da smo danas bilo na kavi rekao bi mi jrl tako

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23727
2014-04-29


Back to top Go down

U 2: Oliver Mlakar Empty Re: U 2: Oliver Mlakar

Post by jastreb 28/7/2019, 20:55

Sora wrote:
jastreb wrote:
Eroo wrote:Jastreb i Sora će ovo zaobići. Ne uklapa se im u shemu. :)
Ja sam se već javio. Pitao sam zaštom je ukinuta Kviskoteka?  Ja znam. A zna li tko od vas?

Razlog je toliko štupidan da ga ni najveći idiot ne bi smislio.
Ja ne znam 
Da smo danas bilo na kavi rekao bi mi jrl tako
Kviskoteku su ukinuli pod izgovorom da su u joj sudjelovali i neki koji pucaju po Hrvatskoj.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

U 2: Oliver Mlakar Empty Re: U 2: Oliver Mlakar

Post by debotoijusto 28/7/2019, 21:03

Blaženi socijalizam, bilo je tad puno više vremena', rekao je Oliver

ae
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30664
2014-04-12


Back to top Go down

U 2: Oliver Mlakar Empty Re: U 2: Oliver Mlakar

Post by Guest 29/7/2019, 06:33

by Eroo Yesterday at 12:21

@jastreb wrote:
@Eroo wrote:
Jastreb i Sora će ovo zaobići. Ne uklapa se im u shemu. :)
Ja sam se već javio. Pitao sam zaštom je ukinuta Kviskoteka? Ja znam. A zna li tko od vas?

Razlog je toliko štupidan da ga ni najveći idiot ne bi smislio.
Ma dobro to, ali ukunit tisuću i uvest hiljadu ito slovima.Nema majci, ima da pročitaš kako je napisano. Bre. :^
=======================================================================
Opet glupi zlovenac koji nema pojma da je to staroslavenski jezik i da se taj rabio vjekovima u Srbiji pa se i tamo nekada zvala tisuca kao shto to i danas zovu u Rusiji..U Zagorju se kaze jezeracha ili ilada..u Slavoniji je oduvijek bila hiljada kao i skoro cijeloj BiH osimu glupoj Hercegovini jer su mislili da ih jedna rijech razdvaja od njihovog srpskog porijekla..Hercegovci su svi porijeklom srbi pa zato medju njima i dans ima pravih srpskih imena za svaki sluchaj..ako se shto promijeni::))))) Vas je sjebo Vatikan chija ste isturena ruka na Balkanu a srbe je sjebo Sv.Savo tak da u istim ste govnima,,,Borite se jedni protiv drugih stoljecima a isti ste genetski..Mislim ono...tko je tu lud...za koga se vi borite..kome placate vjerski porez..Pazi ovo,,,placaj porez za to shto vjeruju u boga...o sunce ti jebem zareno ,,,koja pamet::)))))Hercegovachka ...mafijashka..ruka ruku mije a dvije obadvije,,na kraju priche,,,nema ni jedne ruke ...gladna rulja osjekla::))
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

U 2: Oliver Mlakar Empty Re: U 2: Oliver Mlakar

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum