ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Promjena trendova!Vracaju li se Hrvati doma

Page 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Promjena trendova!Vracaju li se Hrvati doma Empty Promjena trendova!Vracaju li se Hrvati doma

Post by vuksadinare Sat 29 Jun - 14:08

https://direktno.hr/domovina/vracaju-li-se-hrvatig-cak-26000-ljudi-doselilo-se-hrvatsku-2018-godini-159990/
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99093
2015-09-08


Back to top Go down

Promjena trendova!Vracaju li se Hrvati doma Empty Re: Promjena trendova!Vracaju li se Hrvati doma

Post by vuksadinare Sat 29 Jun - 14:12

Istina.U kvartu sam zamjetio nekoliko obitelji koje su bile otisle pa se vratili..sa njima sam popricao u parku jer nam djeca se u istom parku igraju..i svi se zale na veliko poskupljenje stanarina i sad se trazi cak placanje dva,tri mjeseca unaprijed..istona vecinom se radi o sljakerima...kojima place nisu iste kao visokoobrazovanima koji ipak uspjevaju financirat visoke troskove najma stana ili kuce
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99093
2015-09-08


Back to top Go down

Promjena trendova!Vracaju li se Hrvati doma Empty Re: Promjena trendova!Vracaju li se Hrvati doma

Post by jastreb Sat 29 Jun - 15:51

vuksadinare wrote:Istina.U kvartu sam zamjetio nekoliko obitelji koje su bile otisle pa se vratili..sa njima sam popricao u parku jer nam djeca se u istom parku igraju..i svi se zale na veliko poskupljenje stanarina i sad se trazi cak placanje dva,tri mjeseca unaprijed..istona vecinom se radi o sljakerima...kojima place nisu iste kao visokoobrazovanima koji ipak uspjevaju financirat visoke troskove najma stana ili kuce
Pam,to je super. Znači vraćaju se.

Pa da. Znao sam da će bit tako.


Ipak je ona Grdovićeva "Nije u šoldima sve" aksiom.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Promjena trendova!Vracaju li se Hrvati doma Empty Re: Promjena trendova!Vracaju li se Hrvati doma

Post by epikur37 Sat 29 Jun - 15:52

bilo je pitanje vremena....

zaletili se
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Promjena trendova!Vracaju li se Hrvati doma Empty Re: Promjena trendova!Vracaju li se Hrvati doma

Post by Hektorović Sat 29 Jun - 16:05

epikur37 wrote:bilo je pitanje vremena....

zaletili se

Normalan proces

No ipak sposobne je nemoguće zaustaviti da odlaze, osim da HR ima 50 Rimaca... a nema...
Hektorović
Hektorović

Posts : 26372
2018-04-10


Back to top Go down

Promjena trendova!Vracaju li se Hrvati doma Empty Re: Promjena trendova!Vracaju li se Hrvati doma

Post by prckov Sat 29 Jun - 16:28

sad ide prica 'mater im jebem ja da im crkavam za rentu I hranu
pa to mogu I doma  :D

_________________
teza = socijalizam
antiteza = kapitalizam
sinteza = odrzivi socijalizam, odnosno =  odrzivi razvoj, odnosno = "degrowth communism"
Ili kako Klaus kaze = "economy of caring and sharing"
prckov
prckov

Posts : 34101
2014-04-19


Back to top Go down

Promjena trendova!Vracaju li se Hrvati doma Empty Re: Promjena trendova!Vracaju li se Hrvati doma

Post by RayMabus Sat 29 Jun - 16:29

prckov wrote:sad ide prica 'mater im jebem ja da im crkavam za rentu I hranu
pa to mogu I doma  :D
:tu
RayMabus
RayMabus

Posts : 175895
2014-04-11


Back to top Go down

Promjena trendova!Vracaju li se Hrvati doma Empty Re: Promjena trendova!Vracaju li se Hrvati doma

Post by Eroo Sat 29 Jun - 16:35

Pada mi na pamet ona s Njemcem i dalmošom s ribarskom palicom na Rivi. 
Kad Njemcu dalmoš kaže: "A šta sad radim?" :D

_________________
Fortitude is the marshal of thought, the armor of the will, and the fort of reason.
(Francis Bacon)
Eroo
Eroo

Posts : 74731
2016-07-22


Back to top Go down

Promjena trendova!Vracaju li se Hrvati doma Empty Re: Promjena trendova!Vracaju li se Hrvati doma

Post by RayMabus Sat 29 Jun - 16:38

20% njih će se vratit

https://www.slobodnadalmacija.hr/novosti/hrvatska/clanak/id/611034/poslodavci-ne-mogu-naci-radnike-a-na-zavodu-je-120-tisuca-nezaposlenih-tko-tu-laze
RayMabus
RayMabus

Posts : 175895
2014-04-11


Back to top Go down

Promjena trendova!Vracaju li se Hrvati doma Empty Re: Promjena trendova!Vracaju li se Hrvati doma

Post by prckov Sat 29 Jun - 16:47

Eroo wrote:Pada mi na pamet ona s Njemcem i dalmošom s ribarskom palicom na Rivi. 
Kad Njemcu dalmoš kaže: "A šta sad radim?" :D
?..
prckov
prckov

Posts : 34101
2014-04-19


Back to top Go down

Promjena trendova!Vracaju li se Hrvati doma Empty Re: Promjena trendova!Vracaju li se Hrvati doma

Post by RayMabus Sat 29 Jun - 17:00

Cijela EU vapi za kvalificiranim radnicima


https://novac.jutarnji.hr/rasprave-i-rjesenja/nedostatak-radne-snage-u-hrvatskoj-je-lakse-pronaci-radnike-nego-u-vecini-europske-unije/9057695/
RayMabus
RayMabus

Posts : 175895
2014-04-11


Back to top Go down

Promjena trendova!Vracaju li se Hrvati doma Empty Re: Promjena trendova!Vracaju li se Hrvati doma

Post by catabbath Sat 29 Jun - 17:06

Mo'š misliti. Na more se sigurno nisu vratili raditi.

_________________
Promjena trendova!Vracaju li se Hrvati doma Fb_img10
catabbath
catabbath

Male
Posts : 12400
2015-08-22


Back to top Go down

Promjena trendova!Vracaju li se Hrvati doma Empty Re: Promjena trendova!Vracaju li se Hrvati doma

Post by RayMabus Sat 29 Jun - 17:17

Ma. Gadi mi se više sve. Sad ću prodat auto i bmk , ionako ga ne vozin a registracija 2500 kuna godišnje i onda me još moj stari jebe u zdrav mozak a još san mu uletija financijski da ne bude nervozan i on opet ne da mu Đava mira pa ispala pizdarija. Sad zovi Hitnu kad te šta zaboli.

Više radit za ikoga zato šta to netko oće. Ma.Idi pa radi po ovoj žegi ako ti se radi.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175895
2014-04-11


Back to top Go down

Promjena trendova!Vracaju li se Hrvati doma Empty Re: Promjena trendova!Vracaju li se Hrvati doma

Post by RayMabus Sat 29 Jun - 17:28

Radnik = budala
RayMabus
RayMabus

Posts : 175895
2014-04-11


Back to top Go down

Promjena trendova!Vracaju li se Hrvati doma Empty Re: Promjena trendova!Vracaju li se Hrvati doma

Post by crvenkasti Sat 29 Jun - 18:28

prckov wrote:
Eroo wrote:Pada mi na pamet ona s Njemcem i dalmošom s ribarskom palicom na Rivi. 
Kad Njemcu dalmoš kaže: "A šta sad radim?" :D
?..

Meni je palo na pamet kad sam bio mali i bio na moru.
Tata je viknuo: "Sine, odi vidit ribu, odi vidit ribu!"
Ali dok sam ja dotrčao, riba je već bila otišla.
Onda je mama viknula s plaže: "Dođite jesti, dođite jesti!"
Onda smo svi došli na plažu i išli jesti.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28763
2014-04-17


Back to top Go down

Promjena trendova!Vracaju li se Hrvati doma Empty Re: Promjena trendova!Vracaju li se Hrvati doma

Post by Eroo Sat 29 Jun - 19:11

crvenkasti wrote:
prckov wrote:
Eroo wrote:Pada mi na pamet ona s Njemcem i dalmošom s ribarskom palicom na Rivi. 
Kad Njemcu dalmoš kaže: "A šta sad radim?" :D
?..

Meni je palo na pamet kad sam bio mali i bio na moru.
Tata je viknuo: "Sine, odi vidit ribu, odi vidit ribu!"
Ali dok sam ja dotrčao, riba je već bila otišla.
Onda je mama viknula s plaže: "Dođite jesti, dođite jesti!"
Onda smo svi došli na plažu i išli jesti.
-Dođi sine, dat će ti mama bananu iz bojlera, a to? :)
Eroo
Eroo

Posts : 74731
2016-07-22


Back to top Go down

Promjena trendova!Vracaju li se Hrvati doma Empty Re: Promjena trendova!Vracaju li se Hrvati doma

Post by Guest Sat 29 Jun - 19:52

prckov wrote:
Eroo wrote:Pada mi na pamet ona s Njemcem i dalmošom s ribarskom palicom na Rivi. 
Kad Njemcu dalmoš kaže: "A šta sad radim?" :D
?..

Ti si bar iskren pa priznaš da nisi skonto, svi ostali kao kontaju :D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Promjena trendova!Vracaju li se Hrvati doma Empty Re: Promjena trendova!Vracaju li se Hrvati doma

Post by Guest Sat 29 Jun - 20:01

jep ga...Cojek nije zapazio da dobija tocno u dan,cak i ranije,da ima mogucnost za dizanje kredita,ukoliko samo uredno placa svoje obaveze,stovise,u nekoliko godina,ako ima sto u glavi,moze cak i da napreduje u znanju a time i u zaradi..NITKO NIJE REKAO DA JE LAGANO..ali je perspektivno..naravno ako ne kundacis dvi pakle Marlboroa ili Kamila,i popijes jedno 4-5 piva u Birgartenima..ili svaki vikend ne ostavis po sto ojra u kojekakvim Pivnicama ili slicno..Onda drifterska placa postaje nekako premalecka..E takvi se vracaju.. :cleanteeth
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Promjena trendova!Vracaju li se Hrvati doma Empty Re: Promjena trendova!Vracaju li se Hrvati doma

Post by Eroo Sat 29 Jun - 20:13

kofein wrote:
prckov wrote:
Eroo wrote:Pada mi na pamet ona s Njemcem i dalmošom s ribarskom palicom na Rivi. 
Kad Njemcu dalmoš kaže: "A šta sad radim?" :D
?..

Ti si bar iskren pa priznaš da nisi skonto, svi ostali kao kontaju :D
Vama kontinentalcima i nije bilo namjenjeno. Dalmatinci su skontali.
Šta uopće znači to "skontali"? Na kojem je to jeziku? :)
Eroo
Eroo

Posts : 74731
2016-07-22


Back to top Go down

Promjena trendova!Vracaju li se Hrvati doma Empty Re: Promjena trendova!Vracaju li se Hrvati doma

Post by Guest Sat 29 Jun - 20:17

Eroo wrote:
kofein wrote:
prckov wrote:
Eroo wrote:Pada mi na pamet ona s Njemcem i dalmošom s ribarskom palicom na Rivi. 
Kad Njemcu dalmoš kaže: "A šta sad radim?" :D
?..

Ti si bar iskren pa priznaš da nisi skonto, svi ostali kao kontaju :D
Vama kontinentalcima i nije bilo namjenjeno. Dalmatinci su skontali.
Šta uopće znači to "skontali"? Na kojem je to jeziku? :)

Uzrečica starino, uzrečica. Dugo u uporabi, pa je postala hrvatska.    :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Promjena trendova!Vracaju li se Hrvati doma Empty Re: Promjena trendova!Vracaju li se Hrvati doma

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 2 1, 2  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum