ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Iran oborio američke dronove Global Hawk i Triton

Page 1 of 6 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

Iran oborio američke dronove Global Hawk i Triton Empty Iran oborio američke dronove Global Hawk i Triton

Post by Hektorović 20/6/2019, 08:44

Korpus čuvara islamske revolucije saopštio je da je oborio američki špijunski dron Global Houk na jugu Irana, javlja televizija Pres.



Iran oborio američke dronove Global Hawk i Triton 142503
Američki dron (Foto: CC0 / Wikipedia / U.S. Air Force photo by Bobbi Zapka)
U saopštenju se navodi da se incident desio u području Kuha Mubarak, u provinciji Hormozgan, nakon što je dron ušao u vazdušni prostor Irana.
Predstavnik Centralne komande Oružanih snaga SAD je, međutim, negirao da su danas letjeli američki dronovi iznad ove Islamske republike.
Ranije je državni sekretar SAD Majk Pompeo lično upozorio Teheran o posledicama pogibije američkih vojnika. On je rekao da bilo koja akcija Teherana ili njegovih saveznika koja može dovesti do pogibije makar jednog američkog vojnika — dovešće do odmazde.
Sjedinjene Američke Države su prošle nedjelje optužile Iran za napad na dva tankera u Omanskom zalivu, ali nisu iznijele nikakav dokaz u prilog toj tvrdnji. Američka vojska je objavila snimak koji pokazuje navodni napad Irana, na kojem iranske snage uklanjaju neeksplodiranu minu sa jednog od tankera. Na snimku se ne vide ni natpisi ni zastave koji bi potvrdili navode američke vojske. Iran je demantovao sve navode o svojoj ulozi u incidentu.


Last edited by Hektorović on 20/6/2019, 08:47; edited 1 time in total
Hektorović
Hektorović

Posts : 26371
2018-04-10


Back to top Go down

Iran oborio američke dronove Global Hawk i Triton Empty Re: Iran oborio američke dronove Global Hawk i Triton

Post by Hektorović 20/6/2019, 08:45

BREAKING: U.S. Navy MQ-4C Triton high-altitude drone shot down by Iranian surface-to-air missile this evening over Strait of Hormuz in international airspace: U.S. official
Hektorović
Hektorović

Posts : 26371
2018-04-10


Back to top Go down

Iran oborio američke dronove Global Hawk i Triton Empty Re: Iran oborio američke dronove Global Hawk i Triton

Post by Stanojko 20/6/2019, 08:48

Hmmm... Ameri bas hoce da dobiju po picki...

_________________
Iran oborio američke dronove Global Hawk i Triton Za_kra11
Stanojko
Stanojko

Posts : 8333
2014-05-05


Back to top Go down

Iran oborio američke dronove Global Hawk i Triton Empty Re: Iran oborio američke dronove Global Hawk i Triton

Post by crvenkasti 20/6/2019, 09:29

A piloti? Jesu li iskočili padobranom?
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28738
2014-04-17


Back to top Go down

Iran oborio američke dronove Global Hawk i Triton Empty Re: Iran oborio američke dronove Global Hawk i Triton

Post by mutava baštarda 20/6/2019, 09:32

crvenkasti wrote:A piloti? Jesu li iskočili padobranom?
Skoknili su u wc zbog proljeva...

_________________
Iduća dva tjedna su ključna
mutava baštarda
mutava baštarda

Posts : 21037
2015-09-14


Back to top Go down

Iran oborio američke dronove Global Hawk i Triton Empty Re: Iran oborio američke dronove Global Hawk i Triton

Post by melkior 20/6/2019, 10:07

Ako Trump ne može obuzdati Pompea i Botona, onda stvarno ne zaslužuje drugi predsjednički mandat, što je šteta, jer američka ekonomija stoji nikad bolje  :cleanteeth
avatar
melkior

Posts : 17203
2015-08-09


Back to top Go down

Iran oborio američke dronove Global Hawk i Triton Empty Re: Iran oborio američke dronove Global Hawk i Triton

Post by Guest 20/6/2019, 10:17

Jusa predsjednik je sam ofigura koja koshta 500 miljuna dolara..tko ima,kontrolira sve...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Iran oborio američke dronove Global Hawk i Triton Empty Re: Iran oborio američke dronove Global Hawk i Triton

Post by crvenkasti 20/6/2019, 10:19

Ja to sve više ne mogu pratiti. Ne snalazim se.
Sve je drugačije nego što je bilo u moje vrijeme.

Moja kćerkica od 10 godina priča po 3-4 sata na engleskom sa svojim mobitelom s nekakvim programom "siri".

A ja sam, sjećam se, kad sam imao 10 godina našao nekakav obruč na ulici i cijeli dan trčao i nosio ga u rukama ispred sebe, vozio autobus.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28738
2014-04-17


Back to top Go down

Iran oborio američke dronove Global Hawk i Triton Empty Re: Iran oborio američke dronove Global Hawk i Triton

Post by ljubo1212 20/6/2019, 10:23

siri je gospođica


Iran oborio američke dronove Global Hawk i Triton BBTSiri

a tebi je igra pomogla, mogao si biti rezervni vozač traktora, iako sad više vučeš na pratitelja zaprežnih kola
ljubo1212
ljubo1212

Posts : 2046
2015-08-02


Back to top Go down

Iran oborio američke dronove Global Hawk i Triton Empty Re: Iran oborio američke dronove Global Hawk i Triton

Post by Guest 20/6/2019, 10:26

crvenkasti wrote:Ja to sve više ne mogu pratiti. Ne snalazim se.
Sve je drugačije nego što je bilo u moje vrijeme.

Moja kćerkica od 10 godina priča po 3-4 sata na engleskom sa svojim mobitelom s nekakvim programom "siri".

A ja sam, sjećam se, kad sam imao 10 godina našao nekakav obruč na ulici i cijeli dan trčao i nosio ga u rukama ispred sebe, vozio autobus.

ti si bio pismejker,ja pravio kalasnjikove od tri komada drveta,luk i strijele od grane koje je stario otfikario sa neke vockice,i ukradene spage iz garaze...bili smo napredni..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Iran oborio američke dronove Global Hawk i Triton Empty Re: Iran oborio američke dronove Global Hawk i Triton

Post by Serbinho-3 20/6/2019, 10:42

Kada nema tanker, moze i dron...
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26409
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Iran oborio američke dronove Global Hawk i Triton Empty Re: Iran oborio američke dronove Global Hawk i Triton

Post by RayMabus 20/6/2019, 11:11

Kad će rat ?
RayMabus
RayMabus

Posts : 175653
2014-04-11


Back to top Go down

Iran oborio američke dronove Global Hawk i Triton Empty Re: Iran oborio američke dronove Global Hawk i Triton

Post by Hektorović 20/6/2019, 11:15

mutava baštarda wrote:
crvenkasti wrote:A piloti? Jesu li iskočili padobranom?
Skoknili su u wc zbog proljeva...

Pa jedan triton je skoro 200 milijuna dolara...

[th]Unit cost[/th]
US$120.689m (FY15)[2]
US$182.378m (inc R&D)[2]
Hektorović
Hektorović

Posts : 26371
2018-04-10


Back to top Go down

Iran oborio američke dronove Global Hawk i Triton Empty Re: Iran oborio američke dronove Global Hawk i Triton

Post by RayMabus 20/6/2019, 11:21

Uglavnom blizu smo sukobu s Iranom kojeg će napravit Frqncuska koja ima vojnu bazu u UAE. Trump neće ništa , on će samo nove sankcije.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175653
2014-04-11


Back to top Go down

Iran oborio američke dronove Global Hawk i Triton Empty Re: Iran oborio američke dronove Global Hawk i Triton

Post by Hektorović 20/6/2019, 11:23

Iran has said that it is ‘ready for war’ after shooting the aircraft, further adding to the friction between the countries. The commander of Iran’s Revolutionary Guard has said the shooting sent ‘a clear message’ to America.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26371
2018-04-10


Back to top Go down

Iran oborio američke dronove Global Hawk i Triton Empty Re: Iran oborio američke dronove Global Hawk i Triton

Post by RayMabus 20/6/2019, 11:35

Ja obrnuto gledan događaje , znan šta će se desit pa u biti čekan događaj do vi ne znate pa mislite šta će bit. Jebe se Trump , on samo sankcije i Iran blokira zaljev i onda Francuzi idu u debloladu jer su zaštitnici Ujedinjenih arapskih emirata i onda će se zapucat Iran i Francuska.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175653
2014-04-11


Back to top Go down

Iran oborio američke dronove Global Hawk i Triton Empty Re: Iran oborio američke dronove Global Hawk i Triton

Post by Yehudim 20/6/2019, 12:37

I šta će onda Francuzi , malo kasnije, .........plakati ?

Šta Iranu može Francuska ?

_________________
.
Yehudim
Yehudim

Posts : 4913
2018-03-06


Back to top Go down

Iran oborio američke dronove Global Hawk i Triton Empty Re: Iran oborio američke dronove Global Hawk i Triton

Post by AssadNaPodmornici 20/6/2019, 13:31

ništa.. iako imaju moderniju tehnologiju i avione, nemaju dovoljno raketa i aviona da im nanesu ikakve gubitke.. možda mogu uništiti 1-2 nuklearne elektrane i to je to.. USA sa druge strane može "orati" po Iranu stoljećima kao što Rusi "oru" po Siriji
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20898
2018-06-14


Back to top Go down

Iran oborio američke dronove Global Hawk i Triton Empty Re: Iran oborio američke dronove Global Hawk i Triton

Post by AlfaOmega 20/6/2019, 13:44

Da, Iran je ipak Srbija, kaj ne?

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10230
2015-09-11


Back to top Go down

Iran oborio američke dronove Global Hawk i Triton Empty Re: Iran oborio američke dronove Global Hawk i Triton

Post by Guest 20/6/2019, 13:46

AlfaOmega wrote:Da, Iran je ipak Srbija, kaj ne?
ne toliko jaka u haj tehu(IRAN),nego jako brojno ljudstvo..otprilike je bilo ujednaceno,kad je Irak napao Iran(obino NE napadas JACEGA)..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Iran oborio američke dronove Global Hawk i Triton Empty Re: Iran oborio američke dronove Global Hawk i Triton

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 6 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum