ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Mi mislili ti zli Kinezi samo znaju kopirati tuđe, a ono...

Go down

Mi mislili ti zli Kinezi samo znaju kopirati tuđe, a ono... Empty Mi mislili ti zli Kinezi samo znaju kopirati tuđe, a ono...

Post by AlfaOmega Sun 16 Jun - 19:48

Njihove kompanije učestvuju u pravljenju komponenti F-35 zrakoplova kojima se pak trića vojna sila busa da su najkul (iako znamo da nisu)...

A onda kad ti isti Kinezi naprave svoj zrakoplov koji je karakteristikama sličan tome koji su ustupili trićoj vojnoj sili, mainstream mediji ih optužuju da su "kradljivci", "copycatovi", i kaj sve ne...

https://www.rt.com/news/461918-chinese-company-f35-parts/


We have been completely and utterly naive about the role of China and it is only now that people are beginning to wake up,” former Tory defense minister Sir Gerald Howarth told the Telegraph, expressing concern about Chinese involvement in a classified defense program.
I think it’s breathtaking,” Tory MP and army reservist Bob Seely told SkyNews. “It’s not a question of: Is this bad? But it’s a question of: how bad is it?


Najžalosnije je što ovo krampa možda i ni zna pri neg je pokrenija trgovinski rat. Kad Kinezima dopizdi i uhvate ga za muda, bit će pa što mi niko ni reka da ovak mogu stegnit. Kak ćemo vam reći kad ste se do nedavno busali da su vam od čelika

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10217
2015-09-11


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum