ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Srbi u BiH gledaju u Srbiju, Hrvati u Hrvatsku, a Bošnjaci razumljivo okreću se Turskoj

Go down

Srbi u BiH gledaju u Srbiju, Hrvati u Hrvatsku, a Bošnjaci razumljivo okreću se Turskoj Empty Srbi u BiH gledaju u Srbiju, Hrvati u Hrvatsku, a Bošnjaci razumljivo okreću se Turskoj

Post by Hektorović 10/6/2019, 23:56

Ivancov: Srbi u BiH gledaju u Srbiju, Hrvati u Hrvatsku, a Bošnjaci razumljivo okreću se Turskoj
Tri su osnovne stvari u vezi sa Dejtonskim sporazumom. To su integritet i suverenitet Bosne i Hercegovine, drugo - jednaka konstitutivnost naroda i posebne nadležnosti dva entiteta. To su tri stuba Dejtonskog sporazuma.
Visoki predstavnik kaže da je odluka VSTV-a pogrešna iako je donesena u skladu sa zakonom, i to je pogrešno. Nezavisnost je ključ za pravosuđe, a OHR potkopava vladavinu prava, kazao je za N1 ruski veleposlanik u Bosni i Hercegovini, Petar Ivancov.
Veleposlanstvo Ruske Federacije u BiH u priopćenju za javnost je navela da je neprijatno iznenađena izjavom Ureda visokog predstavnika (OHR) u vezi s pokušajima potkopavanja ugleda pravosudnih tijela BiH, odnosno Visokog sudskog i tužiteljskog vijeća (VSTV) i njegovog predsjednika?
Da li Bosni i Hercegovini treba moderno, profesionalno i nezavisno pravosuđe? Odgovor je da. Svi mi želimo djelotvoran, civiliziran i bez korupcije sustav pravosuđa. Kako ići naprijed u reformi pravosuđa? To trebaju raditi lokalne strane, parlamentarci uz pomoć međunarodnih aktera, ako je to potrebno. Ali visoki predstavnik kaže da je odluka VSTV-a pogrešna iako je donesena u skladu sa zakonom, i to je pogrešno. Nezavisnost je ključ za pravosuđe, a OHR potkopava vladavinu prava.
Kako OHR potkopava vladavinu prava?
OHR se upleo u funkcioniranje institucije - VSTV-a. Zamislite da veleposlanik bilo koje države u SAD-u kaže da je ono što radi tužitelj u Americi pogrešno - uvjeren sam da bi bio izbačen iz države za nekoliko mjeseci, ako ne i brže. Kako se može desiti da se strana institucija uključuje u unutarnje pitanje? Suci ili tužitelji BiH trebaju reći šta je pogrešno, a šta je ispravno u skladu sa zakonima. Vjerujem da je tako i urađeno.
Zašto Rusija često ne podržava zajedničku izjavu PIC-a?
Tri su osnovne stvari u vezi sa Dejtonskim sporazumom. To su integritet i suverenitet Bosne i Hercegovine, drugo - jednaka konstitutivnost naroda i posebne nadležnosti dva entiteta. To su tri stuba Dejtonskog sporazuma. To je ono što mi pratimo kada razgovaram na sastancima PIC-a. Svaki od ta tri konstitutivna naroda imaju svoje pozicije i potrebe. Ne susreću se uvijek na zajedničkom jeziku. HDZ javno traže reorganizaciju. Na Šestom kongresu SDA se govorilo o reorganizaciji BiH i to su govorili na drugi način od HDZ-a, a naglaska je bio na ukidanju etničkog nivoa. Dodik govori o činjenici da je Republika Srpska radni entitet koji ima svoju strukturu vlade i koji može funkcionirati kao nezavisan. Sve tri stvari se mogu kritizirati kao antidejtonske, ali moramo shvatiti da imaju velike razlike između aspiracija i konkretnih djela.
Srbi u BiH gledaju u pravcu svoje majke Srbije, Hrvati u pravcu majke Hrvatske, a Bošnjaci, razumljivo, okreću se muslimanskim zemljama, prvenstveno Turskoj.
Zašto kažete da BiH nije majka kad smo svi rođeni u njoj?
Ali tako oni vide.
Jeste li sigurni?
Tu se ne radi o meni, tako je vide.
Šta to ima Dodik, a nemaju drugi političari, prvenstveno u bh. entitetu Republika Srpska?
Pričam sa svima, ali Dodik je predsjedatelj Predsjedništva BiH. Razgovarao sam sa Govedaricom (predsjednik SDS-a, op. aut.) ali on nije bio dio institucionalne strukture BiH. Razgovarao sam i sa Izetbegovićem, Džaferovićem, Čovićem, Komšićem...U čemu je problem?
Jeste li uticali na stav Čovića u vezi sa NATO-om? Ima li ruskog utjecaja u BiH?
Mi ne funkcioniramo tako i ne koristimo termin utjecaj. Mi surađujemo. Neki drugi svoje probleme opravdaju sa ruskim utjecajem. Čović je postavio pitanje Izbornog zakona i kažu to je ruski utjecaj. Dodik je pobijedio na izborima - ruski utjecaj.
Zašto ste podržali inicijativu za uspostavu rezervnog sastav MUP-a RS?
Rekao sam da je to bilo u skladu sa zakonom i bilo je transparentno.
Dnevnik.ba
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Srbi u BiH gledaju u Srbiju, Hrvati u Hrvatsku, a Bošnjaci razumljivo okreću se Turskoj Empty Re: Srbi u BiH gledaju u Srbiju, Hrvati u Hrvatsku, a Bošnjaci razumljivo okreću se Turskoj

Post by epikur37 11/6/2019, 00:01

normalna stvar, rusija je faktor razuma u BiH
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Srbi u BiH gledaju u Srbiju, Hrvati u Hrvatsku, a Bošnjaci razumljivo okreću se Turskoj Empty Re: Srbi u BiH gledaju u Srbiju, Hrvati u Hrvatsku, a Bošnjaci razumljivo okreću se Turskoj

Post by Serbinho-3 11/6/2019, 00:15

Turci ka Srbiji.

Beograd pun Turaka, ocigledno ih Bosanci ne zanimaju.
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26491
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Srbi u BiH gledaju u Srbiju, Hrvati u Hrvatsku, a Bošnjaci razumljivo okreću se Turskoj Empty Re: Srbi u BiH gledaju u Srbiju, Hrvati u Hrvatsku, a Bošnjaci razumljivo okreću se Turskoj

Post by Hektorović 11/6/2019, 00:16

epikur37 wrote:normalna stvar, rusija je faktor razuma u BiH

I Čović je to prepoznao. 

Za razliku od određenih ambasada koje samo kreiraju kaos i probleme.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Srbi u BiH gledaju u Srbiju, Hrvati u Hrvatsku, a Bošnjaci razumljivo okreću se Turskoj Empty Re: Srbi u BiH gledaju u Srbiju, Hrvati u Hrvatsku, a Bošnjaci razumljivo okreću se Turskoj

Post by Ringo10 11/6/2019, 06:25

Vrlo razumni stavovi ruskog veleposlanika.
Ringo10
Ringo10

Posts : 21567
2015-09-24


Back to top Go down

Srbi u BiH gledaju u Srbiju, Hrvati u Hrvatsku, a Bošnjaci razumljivo okreću se Turskoj Empty Re: Srbi u BiH gledaju u Srbiju, Hrvati u Hrvatsku, a Bošnjaci razumljivo okreću se Turskoj

Post by Hektorović 11/6/2019, 07:38

Ringo10 wrote:Vrlo razumni stavovi ruskog veleposlanika.
Član Predsjedništva Bosne i Hercegovine Željko Komšić ocijenio je krajnje diplomatski neprimjerenim istup ambasadora Ruske Federacije u BiH Petra Ivancova tokom njegovog gostovanja u msiji Dan u živo na N1
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Srbi u BiH gledaju u Srbiju, Hrvati u Hrvatsku, a Bošnjaci razumljivo okreću se Turskoj Empty Re: Srbi u BiH gledaju u Srbiju, Hrvati u Hrvatsku, a Bošnjaci razumljivo okreću se Turskoj

Post by Ringo10 11/6/2019, 10:16

Hektorović wrote:
Ringo10 wrote:Vrlo razumni stavovi ruskog veleposlanika.
Član Predsjedništva Bosne i Hercegovine Željko Komšić ocijenio je krajnje diplomatski neprimjerenim istup ambasadora Ruske Federacije u BiH Petra Ivancova tokom njegovog gostovanja u msiji Dan u živo na N1
Koga kitomir boli šta priča jedan pajac u Sarajevu.
Ringo10
Ringo10

Posts : 21567
2015-09-24


Back to top Go down

Srbi u BiH gledaju u Srbiju, Hrvati u Hrvatsku, a Bošnjaci razumljivo okreću se Turskoj Empty Re: Srbi u BiH gledaju u Srbiju, Hrvati u Hrvatsku, a Bošnjaci razumljivo okreću se Turskoj

Post by epikur37 11/6/2019, 11:03

Rusija je za krscane (hrvate i srbe) a amerika za muslimane...

Geopoliticko natezanje...
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Srbi u BiH gledaju u Srbiju, Hrvati u Hrvatsku, a Bošnjaci razumljivo okreću se Turskoj Empty Re: Srbi u BiH gledaju u Srbiju, Hrvati u Hrvatsku, a Bošnjaci razumljivo okreću se Turskoj

Post by AssadNaPodmornici 11/6/2019, 11:31

Srbi u BiH gledaju u Srbiju, Hrvati u Hrvatsku, a Bošnjaci razumljivo okreću se Turskoj Bosna_21

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21024
2018-06-14


Back to top Go down

Srbi u BiH gledaju u Srbiju, Hrvati u Hrvatsku, a Bošnjaci razumljivo okreću se Turskoj Empty Re: Srbi u BiH gledaju u Srbiju, Hrvati u Hrvatsku, a Bošnjaci razumljivo okreću se Turskoj

Post by n_razbojnik 11/6/2019, 11:32

AssadNaPodmornici wrote:Srbi u BiH gledaju u Srbiju, Hrvati u Hrvatsku, a Bošnjaci razumljivo okreću se Turskoj Bosna_21
A sta cemo ako epi pozeli u rodni kraj vikendom?

_________________
Danas Matko sutra svatko
n_razbojnik
n_razbojnik

Male
Posts : 11432
2014-04-15

Lokacija: : ObiLand

Back to top Go down

Srbi u BiH gledaju u Srbiju, Hrvati u Hrvatsku, a Bošnjaci razumljivo okreću se Turskoj Empty Re: Srbi u BiH gledaju u Srbiju, Hrvati u Hrvatsku, a Bošnjaci razumljivo okreću se Turskoj

Post by AssadNaPodmornici 11/6/2019, 11:33

poslat ćemo ga tamo htio-nehtio--.

i nema nazad  Srbi u BiH gledaju u Srbiju, Hrvati u Hrvatsku, a Bošnjaci razumljivo okreću se Turskoj 1f602

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21024
2018-06-14


Back to top Go down

Srbi u BiH gledaju u Srbiju, Hrvati u Hrvatsku, a Bošnjaci razumljivo okreću se Turskoj Empty Re: Srbi u BiH gledaju u Srbiju, Hrvati u Hrvatsku, a Bošnjaci razumljivo okreću se Turskoj

Post by epikur37 11/6/2019, 11:35

n_razbojnik wrote:
AssadNaPodmornici wrote:Srbi u BiH gledaju u Srbiju, Hrvati u Hrvatsku, a Bošnjaci razumljivo okreću se Turskoj Bosna_21
A sta cemo ako epi pozeli u rodni kraj vikendom?

Ja imam diplomatske papire, nisam ja buranija ;)
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Srbi u BiH gledaju u Srbiju, Hrvati u Hrvatsku, a Bošnjaci razumljivo okreću se Turskoj Empty Re: Srbi u BiH gledaju u Srbiju, Hrvati u Hrvatsku, a Bošnjaci razumljivo okreću se Turskoj

Post by n_razbojnik 11/6/2019, 11:36

AssadNaPodmornici wrote:poslat ćemo ga tamo htio-nehtio--.

i nema nazad  Srbi u BiH gledaju u Srbiju, Hrvati u Hrvatsku, a Bošnjaci razumljivo okreću se Turskoj 1f602
Ruska ambasada odobrava

_________________
Danas Matko sutra svatko
n_razbojnik
n_razbojnik

Male
Posts : 11432
2014-04-15

Lokacija: : ObiLand

Back to top Go down

Srbi u BiH gledaju u Srbiju, Hrvati u Hrvatsku, a Bošnjaci razumljivo okreću se Turskoj Empty Re: Srbi u BiH gledaju u Srbiju, Hrvati u Hrvatsku, a Bošnjaci razumljivo okreću se Turskoj

Post by n_razbojnik 11/6/2019, 11:37

epikur37 wrote:
n_razbojnik wrote:
AssadNaPodmornici wrote:Srbi u BiH gledaju u Srbiju, Hrvati u Hrvatsku, a Bošnjaci razumljivo okreću se Turskoj Bosna_21
A sta cemo ako epi pozeli u rodni kraj vikendom?

Ja imam diplomatske papire, nisam ja buranija ;)
Tko ce papirologiju ovjerit?muslimani ili Ameri?

_________________
Danas Matko sutra svatko
n_razbojnik
n_razbojnik

Male
Posts : 11432
2014-04-15

Lokacija: : ObiLand

Back to top Go down

Srbi u BiH gledaju u Srbiju, Hrvati u Hrvatsku, a Bošnjaci razumljivo okreću se Turskoj Empty Re: Srbi u BiH gledaju u Srbiju, Hrvati u Hrvatsku, a Bošnjaci razumljivo okreću se Turskoj

Post by epikur37 11/6/2019, 11:46

n_razbojnik wrote:
epikur37 wrote:
n_razbojnik wrote:
AssadNaPodmornici wrote:Srbi u BiH gledaju u Srbiju, Hrvati u Hrvatsku, a Bošnjaci razumljivo okreću se Turskoj Bosna_21
A sta cemo ako epi pozeli u rodni kraj vikendom?

Ja imam diplomatske papire, nisam ja buranija ;)
Tko ce papirologiju ovjerit?muslimani ili Ameri?

Braća Serbi :)
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Srbi u BiH gledaju u Srbiju, Hrvati u Hrvatsku, a Bošnjaci razumljivo okreću se Turskoj Empty Re: Srbi u BiH gledaju u Srbiju, Hrvati u Hrvatsku, a Bošnjaci razumljivo okreću se Turskoj

Post by n_razbojnik 11/6/2019, 11:48

Ajde, samo da ne budes trazio vezu u Glavnom stanu heaespeja  :D

_________________
Danas Matko sutra svatko
n_razbojnik
n_razbojnik

Male
Posts : 11432
2014-04-15

Lokacija: : ObiLand

Back to top Go down

Srbi u BiH gledaju u Srbiju, Hrvati u Hrvatsku, a Bošnjaci razumljivo okreću se Turskoj Empty Re: Srbi u BiH gledaju u Srbiju, Hrvati u Hrvatsku, a Bošnjaci razumljivo okreću se Turskoj

Post by epikur37 11/6/2019, 12:14

n_razbojnik wrote:Ajde, samo da ne budes trazio vezu u Glavnom stanu heaespeja  :D

Moš zamisliti, a tamo hasanče :D
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Srbi u BiH gledaju u Srbiju, Hrvati u Hrvatsku, a Bošnjaci razumljivo okreću se Turskoj Empty Re: Srbi u BiH gledaju u Srbiju, Hrvati u Hrvatsku, a Bošnjaci razumljivo okreću se Turskoj

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum