ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ovo se nije komentiralo

Page 1 of 50 1, 2, 3 ... 25 ... 50  Next

Go down

ovo se nije komentiralo  Empty ovo se nije komentiralo

Post by Guest 7/6/2019, 12:41

Danas se indijska konoplja predstavlja kao eliksir. Činjenica je da priča o medicinskoj konoplji na neki način podupire priču o legalizaciji indijske konoplje u rekreativne svrhe. To treba jasno razdvojiti. Ja, kao osoba koja se 15 godina bavi ovisnostima, zbog brojnih razloga snažno se protivim legalizaciji konoplje u rekreativne svrhe. Moramo biti oprezni kako se ne bi dogodilo da marihuana postane društveno prihvatljiva droga, poput alkohola i duhana, koji društvu nanose brojne štete. Legalizacija konoplje u rekreativne svrhe otvara brojne probleme.

Jedno istraživanje Karolinska instituta u Švedskoj pokazuje kako je 20 posto prvih psihoza kod mladih ljudi uzrokovano konzumacijom indijske konoplje do pet puta. Indijska konoplja sadrži psihoaktivnu tvar THC (tetrahidrokanabinol) koja utječe na ljudski mozak te može izazvati štetne posljedice. Dakle, vrlo je važno naglasiti kako konoplja u medicinske svrhe nije čudotvorni lijek koji liječi sve bolesti, nego pripravak za ublažavanje simptoma određenih bolesti. Za to postoje dokazi koje ne možemo i ne smijemo negirati. S druge strane, neophodno je organizirati preventivne edukativne programe, osobito za mlade ljude, kako bi se naglasile štetne posljedice konzumiranja marihuane.Nitko ne spori terapeutski aspekt konoplje, pa se na tom području potiču zdravstvena istraživanja, ali istovremeno treba uzeti u obzir da je marihuana psihoaktivna supstanca koja mijenja ljudsko ponašanje. Mi se u Klinici za psihijatriju Vrapče susrećemo s dosta slučajeva mladih ljudi koji su završili na hitnim psihijatrijskim prijemima nakon konzumacije marihuane, što se ponekad manifestiralo najtežim duševnim smetnjama poput psihotičnih dekompenzacija koje karakteriziraju slušne i vidne obmane ćutila, sumanute ideje, poput ideja kontrole i progona.



https://www.bitno.net/vijesti/hrvatska/ivan-celic-o-uzgoju-medicinske-konoplje-marihuana-ne-smije-biti-drustveno-prihvatljiva-droga/


i tako ja pišem godinama a "pametne" glave mi kažu da sam neobrazovana i zatucana
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

ovo se nije komentiralo  Empty Re: ovo se nije komentiralo

Post by RayMabus 7/6/2019, 12:44

Pa u scientologiji se već odavno zna da droge ostavljaju rupe u memoriji i iskrivljuju istu tako da to važi i za marihuanu. Ima par knjiga upravo na tu temu. Dugo bi trajalo da objašnjavam al svodi se da ostavljaju rupe u memoriji i iskrivljuju percepciju. Ukratko rade od umova ( ljudi ) zombije.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175343
2014-04-11


Back to top Go down

ovo se nije komentiralo  Empty Re: ovo se nije komentiralo

Post by Guest 7/6/2019, 12:46

narkotici ko narkotici...OSIM striktno u medicinske svrhe,..a jebiga,tko je budala i hoce konzumirati nek izvoli,moze se po meni i ubiti...budale posezu za narkoticima u "rekreativne" svrhe..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

ovo se nije komentiralo  Empty Re: ovo se nije komentiralo

Post by Guest 7/6/2019, 12:47

Osim toga THC u Mariški,stvara opaku masnocu,koja vremenom pocne ostecivati Jetru..neukima na uvid..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

ovo se nije komentiralo  Empty Re: ovo se nije komentiralo

Post by RayMabus 7/6/2019, 12:50

Najgore su ove sintetičke droge jer ove tipa marihuana , heroin , kokain rade rupe u memoriji itd a sintetičke kidaju nervne spone tako da niti jedan auditor ( scientološki psiholog ) ne može to popravit jer su pokidani sami neurološki spojevi ( nije psiha nego tkivo živaca ). Ukratko liječenje nemoguće.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175343
2014-04-11


Back to top Go down

ovo se nije komentiralo  Empty Re: ovo se nije komentiralo

Post by Guest 7/6/2019, 12:54

sVE droge,razaraju mijelin,zastitni omotac koji se nalazi na vrhovima neurona i zivaca,pa tako oni propadaju i odumiru..ima i bolest multipla skleroza,koja samo pokazuje razarajuci ucinak raspadanja mijelinskom omotaca,gdje se onda vremenom ne samo pojavljuju rupe u sjecanju,nego se stvaraju supljine u mozdanom tkivu..opet,druge verzije multipleskleroze napadaju motoricki sustav...kakogod nije dobro..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

ovo se nije komentiralo  Empty Re: ovo se nije komentiralo

Post by RayMabus 7/6/2019, 12:55

Otvorite glavni izbornik
Wikipedija Da biste pronašli
red
WLE Austrija Logo (bez teksta) .svg
Wiki voli natjecanje fotografije Zemlje tijekom lipnja 2019: Wikipedia!
Program "Čišćenje"
Čitajte na drugom jeziku

Pogledajte ovu stranicu
Za pravilo
Saznajte više
Ovaj se članak oslanja na izvore povezane s predmetom članka ili druge zainteresirane strane.
Saznajte više
Ovaj članak govori o pseudoznanstvenoj teoriji ili konceptu .
Program čišćenja je plaćena usluga postavljena kao “detoksikacija tijela”, koju je izvorno razvio L. Ron Hubbard , osnivač Dianetike i Scientologije . To je jedna od uvodnih službi u Scijentološkoj crkvi . [1] Program "Čišćenje" kombinira tjelovježbe u obliku trčanja, uzimanja dodataka prehrani i dugotrajan boravak u sauni. Osnovne informacije o programu objavio je Hubbard u svojoj knjizi “Čisto tijelo, jasno mišljenje”. [1] Mnoge scijentološke organizacije, uključujući Narconon [2] i Criminon [3]i Downtown Medical Medical Clinic u New Yorku, pod pokroviteljstvom Scientologists, [4] pružaju ovu uslugu ljudima koji su se bavili značajnim opojnim i otrovnim tvarima. U raznim slučajevima, program je pozicioniran ili kao vjerski ili sekularni, ovisno o kontekstu situacije. [3]

Hubbard je u svojoj knjizi Sve o zračenju iznio svoje ideje o niacinu . Tvrdio je da velike doze niacina pomažu nositi se s učincima zračenja. [5] Godine 1979. "program znojenja", koji je bio prethodni, otkazan je i zamijenjen programom "Pročišćavanje". [5]

Dok su pristaše scijentologije uvjereni da je program jedini učinkovit program za detoksikaciju, [1] kritičari najčešće ukazuju na mogućnost predoziranja dodataka prehrani i pretjeranog, opasnog za zdravlje, trajanja boravka u vrućoj sauni. [4]

Postupak
Uredi
Prije početka programa, osoba mora dobiti pismeno dopuštenje liječnika. Osobama sa zatajenjem srca, anemijom ili visokim krvnim tlakom nije dopušteno ući u program.

Obično, uz raspored od pet sati dnevno, osoba može završiti cijeli program za tri do četiri tjedna. Svaki dan osoba slijedi standardni raspored, koji treba uključivati ​​sljedeće: adekvatan san; trčanje radi povećanja cirkulacije krvi; znojenje u sauni; hranu, uključujući prijem dijetetskih dodataka, biljnih ulja i velikog broja povrća. [6] Na programu nije preporučljivo drastično mijenjati uobičajenu prehranu.

Na programu "Čišćenje" osoba redovito uzima odgovarajuće dodatke prehrani i tekućine:

Vitamini i minerali , čiji unos treba započeti s malim dozama, postupno povećavaju njihove količine kako sudionik napreduje kroz program.
Među ostalim vitaminima uzima se niacin, čija doza počinje od 100 mg na dan i može doseći i do 5000 mg dnevno. U konvencionalnoj medicini, niacin se koristi samo u liječenju kožnih i kardiovaskularnih bolesti, a njegova doza je znatno niža, oko 15 mg. [4]
Od dvije do četiri žlice biljnog ulja koje sadrže esencijalne masne kiseline .
Od jedne do dvije žlice lecitina .
Od jedne do tri čaše pića "Kalmag", recept za pripremu kojeg iz kalcijevog glukonata , magnezijevog karbonata i jabučnog octa daje Hubbard u knjizi.
Dodatna količina soli i kalija za nadoknadu gubitaka povezanih sa znojenjem u sauni.
Velika količina tekućine pomaže u čišćenju tjelesnih tkiva, kao i obnavljanju rezervi u tijelu.
Scijentološka crkva tvrdi da se program "čišćenja" ne koristi u medicinske svrhe, već je usmjeren na duhovno poboljšanje čovjeka. [4] Osoba prolazi niz testova prije i nakon završetka programa. [4] U knjizi "Čisto tijelo, čisti um" Hubbard navodi brojna pozitivna svjedočanstva ljudi koji su navodno sudjelovali u tome. [4]

Teorijska osnova
Uredi
Opća teorija na kojoj se temelji program “čišćenja” je sljedeća. Kemijski otrovi, lijekovi i otrovne tvari mogu dugo ostati u tijelu, osobito u masnom tkivu. Niacin, uzet u dovoljnim količinama i uvijek u kombinaciji s drugim vitaminima, dovodi do oslobađanja otrovnih tvari iz stanica i masnog tkiva. [6] izvođenje znojenje i osigurati da su objavljeni toksina ispire iz tijela.

Neovisne znanstvene studije pokazuju da je u normalnim uvjetima koncentracija toksina u znoju neznatna, jer se prvenstveno izlučuju kroz jetru, bubrege i pluća. [4] U knjizi "Čisto tijelo, čisti um", Hubbard tvrdi da niacin može uzrokovati različite manifestacije otrovanja: od uboda insekata do ponovljenog trovanja lijekovima , ali kako program napreduje, sve te manifestacije navodno se smanjuju i nestaju. Tvrdi se da je proizvod programa navodno tijelo slobodno od onečišćenja, droga i lijekova koji su se u njemu nakupili. [4]

Također na programu, osoba uzima dodatno biljno ulje i lecitin kako bi zamijenila "staro" masno tkivo koje može sadržavati nakupljene toksine. U knjizi „Čista tijela, jasna um”, također je naveo da narkomani i ljudi koji imaju manjak kalcija i magnezija može biti razbijanje , grč mišića i stres . Dakle, osoba na programu uzima piće "Kalmag", koji sadrži kalcij i magnezij u otopljenom obliku.

Uredi
povijest
Početkom 1950-ih. Hubbard je otkrio da uzimanje niacina uzrokuje simptome koji podsjećaju na opekline od sunca i zračenja. Na koži muškarca pojavile su se crvene mrlje, koje su se točno podudarile s obrisima njegovog kupaćih kostima, koje je nosio u prošlosti. Nakon toga, Hubbard je također otkrio da su postupno povećanje doze niacina sve te manifestacije postale slabije i nestale. Zaključio je da niacin eliminira učinke prošlih opeklina i izloženosti zračenju.

Krajem 1970-ih. Hubbard je primijetio da je primjena niacina uzrokovala ponovljena putovanja bivšim ovisnicima , uzrokovana otpuštanjem LSD ostataka iz tkiva . Godine 1977. pojavio se izvorni “Program znojenja”, kojeg je osmislio Hubbard kako bi se ljudsko tijelo oslobodilo preostalih količina LSD-a i drugih lijekova koji bi, po njegovom mišljenju, mogli biti trajno zaglavljeni u tijelu tijela, što bi imalo daljnji negativni učinak. Članica programa uzimala je vitamine, sol, i ustrajala u znojenju, trčeći u gumiranom odijelu najmanje jedan sat dnevno. "Program znojenja" može trajati i do nekoliko mjeseci. [1] Kao rezultat toga, nakon niza značajnih promjena (između ostalog, dodavanja saune, kao i sistematizacije dodataka prehrani) 1979. godine, program “Čišćenje” zamijenio je “Program znojenja”.

Sadašnje
uređivanje
Program "Pročišćavanje" koristi se u praksi Scijentološke crkve kako bi se uklonile biokemijske barijere povezane s toksinima u tijelu i pripremila scijentologa za daljnji duhovni napredak. Tvrdi se da prisustvo toksina i lijekova u tijelu može onemogućiti postizanje duhovnih dostignuća. [4]

Osim toga, postupci uključeni u program „Čišćenje“ koriste se kao program za detoksikaciju u Narcononovim centrima za rehabilitaciju opojnih droga , kao i s kriminološkim neprofitnim organizacijama , [3] koji rade s zatvorenicima u zatvorima.

Kritika
Uredi
U Ruskoj Federaciji, prema nalogu Ministarstva zdravstva i socijalnog razvoja Ruske Federacije od 19. lipnja 1996. godine [7] , propaganda i metode detoksikacije, druge metode scijentologije i dianetike koje proizlaze iz učenja R. Hubbarda u praksi javnog zdravstva su zabranjene: \ t

Red zabranjuje uporabu u praksi javnog zdravlja metode detoksikacije i drugih metoda scijentologije i dianetike koje proizlaze iz učenja L. R. Hubbarda. Ova mjera je posljedica činjenice da metodologije koje tvrde da imaju medicinsku vrijednost nisu mogle proći državnu licencu u bilo kojoj zemlji svijeta i nisu dobile dozvolu za njezino korištenje. Štoviše, državni pregledi provedeni u brojnim zemljama pokazali su anti-znanost i destruktivno djelovanje metodologije L. R. Hubbarda na ljudsko tijelo i njegovu psihu. U svjetskoj znanstvenoj literaturi i brojnim sudskim protokolima postoje brojni slučajevi ozbiljnog oštećenja zdravlja pacijenata, uključujući smrtne slučajeve, slučajeve teškog mentalnog poremećaja, postizanje samoubojstva.

Poznato je da autor tehnologija L. R. Hubbard nije liječnik, nije imao samo medicinsko, već i općenito visoko obrazovanje. Sam LR Hubbard nije bio osoba s potpuno zdravom psihom. Tako je 1947. bio na psihijatrijskom liječenju u morskoj bolnici Oak Knoll (SAD). Prema Hubbardovom sinu, značajan dio "znanstvenih otkrića" njegova oca "stvoren je" u stanju duboke opijenosti drogom. Sin piše da je Hubbard, prepušten raznim seksualnim perverzijama, godinama patio od spolno prenosivih bolesti i mentalnih poremećaja. Bio je uključen u najodvratnije oblike okultizma.

Poznato je da je L. R. Hubbard proglasio laž kao jedini učinkovit način kontrole ljudi. Prema pravilima scijentoloških organizacija, svaka riječ koju je izgovorio ili napisao L. R. Hubbard je "sveto pismo", to jest, apsolutna istina ...

U odnosu na Hubbardovu organizaciju, suđenja su se održavala u različitim zemljama svijeta. LR Hubbard je u svijetu poznat po tome što je u stalnom akutnom sukobu sa službenom medicinom i psihijatrijom svih zemalja i izrazito oštro suprotstavljen svim službenim medicinskim ustanovama ...

Prema stručnim povjerenstvima u inozemstvu, scijentolozi, koji nemaju dozvolu, koriste metode hipnotičkog utjecaja na ljudsku psihu. Uz nekoliko iznimaka, osoblje Scientologije nema potrebnu medicinsku edukaciju za primjenu sugestija i hipnotičkih učinaka ...

Godine 1990, američki novinar i ekolog David Steinman , koji je u svojoj knjizi Dijeta za otrovanog planeta zanijekao svoju povezanost sa Scijentološkom crkvom, preporučio je svojim čitateljima da prođu program čišćenja kako bi se riješili toksina u tijelu. Knjiga poziva čitatelje da prate učinke štetnih kemikalija u hrani i materijalima za kućanstvo koje proizvode moderni proizvođači. [8] FDA je izdala dokument u odgovoru, optužujući Steinmana da je iskrivio činjenice. [9]

Godine 2003. u New Yorku je stvoren projekt za pružanje programa čišćenja radnicima u javnom sektoru koji su bili izloženi toksinima dok su eliminirali učinke terorističkih napada 11. rujna 2001. godine . [4] [10] [11] Tom Cruise bio je jedan od suosnivača i sudionika kampanje prikupljanja sredstava . [12] Program je proveden na temelju klinike Downtown Medical u New Yorku. [10] Jim Woodworth, direktor Downtown Medicala, izjavio je da ljubičaste i crne mrlje od znoja na ručnicima, zelenim i plavim izmetima dokazuju da su vatrogasci i ostali članovi tima kako bi uklonili posljedice tragedije imali stvarne toksine iz tijela. [10]Više od 800 ljudi završilo je program čišćenja. [13] Mnogi su sudionici izjavili da su dobili pozitivne rezultate iz programa "Čišćenje". [4] Dr. James Dahlgren, rekao je da je program pomogao ženi, on savjetuje od 1987. godine, a što je vrlo otrovne trovanja tvari. [14] James Dahlgren i kolege navodi podatke iz studije koja pokazuje smanjenje toksičnih tvari u spašavanju, posljednji program. [15] Neki predstavnici lokalnih vlasti također su podržali projekt, [16] koji je dodijelio državna sredstva. [4] Međutim, projekt je kritiziran zbog potencijalne opasnosti programa. [4]i za angažman u scijentologiji. [17]

Novinari novina New York Press objavili su članak koji je dao neke pozitivne povratne informacije od liječnika o programu čišćenja. Program je, po njihovom mišljenju, bio učinkovit i pomogao je mnogim sudionicima u poboljšanju njihovog blagostanja i zdravlja. [4] Međutim, u istom članku bilo je brojnih recenzija liječnika koji su govorili negativno i skeptično. Prema njima, velike doze niacina i drugih vitamina mogu imati nuspojave, a jedan od njih nije vjerovao da se toksini mogu ukloniti u sauni tijekom znojenja. [4]

Napomene
Zadnje uređivanje prije 3 mjeseci od GAndy
Wikipedija
Sadržaj je licenciran pod CC BY-SA 3.0 (ako nije drugačije navedeno).
povjerljivostDesktop verzija
RayMabus
RayMabus

Posts : 175343
2014-04-11


Back to top Go down

ovo se nije komentiralo  Empty Re: ovo se nije komentiralo

Post by epikur37 7/6/2019, 12:56

KONOPLJA JE KAO SVETI GRAL LIBERALA I LJEVIČARA...JOŠ OD 60-IH TO IM JE TAKO COOL I SUPER..


tako je i pederluk i multikulti
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

ovo se nije komentiralo  Empty Re: ovo se nije komentiralo

Post by Guest 7/6/2019, 12:59

epikur37 wrote:KONOPLJA JE KAO SVETI GRAL LIBERALA I LJEVIČARA...JOŠ OD 60-IH TO IM JE TAKO COOL I SUPER..


tako je i pederluk i multikulti

jahh...nikad te budale narkomanske nisam kuzio..ako nisam bio "na nivou" nisam posizao za alkoholom i drogom,nego drljao i radio,novac zaradio i kupio si sto zelim,i bio sretan i zadovoljan :cleanteeth
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

ovo se nije komentiralo  Empty Re: ovo se nije komentiralo

Post by RayMabus 7/6/2019, 13:01

Evo koga zanima ta tematika
ovo se nije komentiralo  91HEI0CTk3L

Ne znam jel ima na hrvatskome ova knjiga prevedena , ja ih čitam na italijanskom jeziku pošto mi italijanski dođe isto ko i hrvatski jezik tj čitam bez problema knjige od pesto strana
RayMabus
RayMabus

Posts : 175343
2014-04-11


Back to top Go down

ovo se nije komentiralo  Empty Re: ovo se nije komentiralo

Post by Guest 7/6/2019, 13:02

RayMabus wrote:Evo koga zanima ta tematika
ovo se nije komentiralo  91HEI0CTk3L

Ne znam jel ima na hrvatskome ova knjiga prevedena , ja ih čitam na italijanskom jeziku pošto mi italijanski dođe isto ko i hrvatski jezik tj čitam bez problema knjige od pesto strana

ajd bas pogledam jel ima neki pedeef na netu..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

ovo se nije komentiralo  Empty Re: ovo se nije komentiralo

Post by RayMabus 7/6/2019, 13:09

pismejker wrote:
RayMabus wrote:Evo koga zanima ta tematika
ovo se nije komentiralo  91HEI0CTk3L

Ne znam jel ima na hrvatskome ova knjiga prevedena , ja ih čitam na italijanskom jeziku pošto mi italijanski dođe isto ko i hrvatski jezik tj čitam bez problema knjige od pesto strana

ajd bas pogledam jel ima neki pedeef na netu..
Mislim da nema. Zato sam stavio tekst s wikipedije čisto da se vidi o čemu je riječ. Ima par knjiga baš na tu tematiku. Ono opširno je tako da mi se neda objašnjavat jer nećemo za deset dana zavešit poćnem li ja to objašnjavat nego ovako samo poveznice pa da se vidi da su oni to odavno razradili do detalja.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175343
2014-04-11


Back to top Go down

ovo se nije komentiralo  Empty Re: ovo se nije komentiralo

Post by RayMabus 7/6/2019, 13:10

Generalno poanta mog postanja scientologije ovdje je samo da potvrdim ovo šta je autor teme izdvojio a to je da je marihuana štetna.

Pošto je meni specijalizacija auditing ( scientološki psiholog ) onda ja izdvajam ono šta je meni bitno tu a to je da pušenje trave izaziva ;

Rupe u memoriji

Iskrivljuje memoriju i analitički um.

To je naravno otežavajuća okolonost kad ideš nekome radit auditing.

Također sintetičke droge uništavaju nervne veze i zbog toga su na još gorem glasu jer je tu auditing praktički nemoguć.

Da bi ja nekog auditirao treba mi osoba sama ( ne auditiraš um nego osobu , um je samo sredstvo komunikacije osobe same i materije , energije , prostora i vremena šta ukljućuje fizički svemir al i unutarnji tj memorijsku banku podatka ) a ako su nervni živci pokidani sintetičkim drogama onda je to nemoguća misija.

Trava , heroin , kokain , alkohola to samo pošaljem na pjurif ( čišćenje ) a sintetičke droge ne i tu nema liječenja , to je pa pa.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175343
2014-04-11


Back to top Go down

ovo se nije komentiralo  Empty Re: ovo se nije komentiralo

Post by catabbath 7/6/2019, 14:11

LOL pa svaki lijek može biti i otrov ovisno o dozi.
catabbath
catabbath

Male
Posts : 12387
2015-08-22


Back to top Go down

ovo se nije komentiralo  Empty Re: ovo se nije komentiralo

Post by Guest 7/6/2019, 15:20

epikur37 wrote:KONOPLJA JE KAO SVETI GRAL LIBERALA I LJEVIČARA...JOŠ OD 60-IH TO IM JE TAKO COOL I SUPER..


tako je i pederluk i multikulti

nemate pojma koliko su me napadali na starom forumu zbog tvrdnji o štetnosti marihuane u rekreativne svrhe..
osvježavajuće je pročitati ovakve komentare...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

ovo se nije komentiralo  Empty Re: ovo se nije komentiralo

Post by Sora 7/6/2019, 15:22

Postoje oni lijekovi koji stvaraju ovisnost 
Jer djeluju na CZS 
MOZAK 
pa ti vidi. 
Lijevicari da uzimsju marihuanu? 
A desnicari valjda buniku. 


Nema to veze. 
Prodor i to masovni - droge je zabilježen u kapitalističkoj hrvatskpj 
A ne prije.

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23713
2014-04-29


Back to top Go down

ovo se nije komentiralo  Empty Re: ovo se nije komentiralo

Post by Sora 7/6/2019, 15:23

metilda wrote:
epikur37 wrote:KONOPLJA JE KAO SVETI GRAL LIBERALA I LJEVIČARA...JOŠ OD 60-IH TO IM JE TAKO COOL I SUPER..


tako je i pederluk i multikulti

nemate pojma koliko su me napadali na starom forumu zbog tvrdnji o štetnosti marihuane u rekreativne svrhe..
osvježavajuće je pročitati ovakve komentare...
Jebate 
Ne bi ti bila ti da ne seres 
I poništis ono sto imas pravo 

Osvježavajuće ko drek ..na šibici. 
To je to.

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23713
2014-04-29


Back to top Go down

ovo se nije komentiralo  Empty Re: ovo se nije komentiralo

Post by aben 7/6/2019, 15:32

metilda wrote:Danas se indijska konoplja predstavlja kao eliksir. Činjenica je da priča o medicinskoj konoplji na neki način podupire priču o legalizaciji indijske konoplje u rekreativne svrhe. To treba jasno razdvojiti. Ja, kao osoba koja se 15 godina bavi ovisnostima, zbog brojnih razloga snažno se protivim legalizaciji konoplje u rekreativne svrhe. Moramo biti oprezni kako se ne bi dogodilo da marihuana postane društveno prihvatljiva droga, poput alkohola i duhana, koji društvu nanose brojne štete. Legalizacija konoplje u rekreativne svrhe otvara brojne probleme.

Jedno istraživanje Karolinska instituta u Švedskoj pokazuje kako je 20 posto prvih psihoza kod mladih ljudi uzrokovano konzumacijom indijske konoplje do pet puta. Indijska konoplja sadrži psihoaktivnu tvar THC (tetrahidrokanabinol) koja utječe na ljudski mozak te može izazvati štetne posljedice. Dakle, vrlo je važno naglasiti kako konoplja u medicinske svrhe nije čudotvorni lijek koji liječi sve bolesti, nego pripravak za ublažavanje simptoma određenih bolesti. Za to postoje dokazi koje ne možemo i ne smijemo negirati. S druge strane, neophodno je organizirati preventivne edukativne programe, osobito za mlade ljude, kako bi se naglasile štetne posljedice konzumiranja marihuane.Nitko ne spori terapeutski aspekt konoplje, pa se na tom području potiču zdravstvena istraživanja, ali istovremeno treba uzeti u obzir da je marihuana psihoaktivna supstanca koja mijenja ljudsko ponašanje. Mi se u Klinici za psihijatriju Vrapče susrećemo s dosta slučajeva mladih ljudi koji su završili na hitnim psihijatrijskim prijemima nakon konzumacije marihuane, što se ponekad manifestiralo najtežim duševnim smetnjama poput psihotičnih dekompenzacija koje karakteriziraju slušne i vidne obmane ćutila, sumanute ideje, poput ideja kontrole i progona.



https://www.bitno.net/vijesti/hrvatska/ivan-celic-o-uzgoju-medicinske-konoplje-marihuana-ne-smije-biti-drustveno-prihvatljiva-droga/


i tako ja pišem godinama a "pametne" glave mi kažu da sam neobrazovana i zatucana
nisi ti neobrazovana i zatucana nego si fašist

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

ovo se nije komentiralo  Empty Re: ovo se nije komentiralo

Post by Sora 7/6/2019, 15:34

Uobicajena je POLIUPORABA DROGA 
dakle  narkomani su ni ljevi ni desni

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23713
2014-04-29


Back to top Go down

ovo se nije komentiralo  Empty Re: ovo se nije komentiralo

Post by Sora 7/6/2019, 15:35

aben wrote:
metilda wrote:Danas se indijska konoplja predstavlja kao eliksir. Činjenica je da priča o medicinskoj konoplji na neki način podupire priču o legalizaciji indijske konoplje u rekreativne svrhe. To treba jasno razdvojiti. Ja, kao osoba koja se 15 godina bavi ovisnostima, zbog brojnih razloga snažno se protivim legalizaciji konoplje u rekreativne svrhe. Moramo biti oprezni kako se ne bi dogodilo da marihuana postane društveno prihvatljiva droga, poput alkohola i duhana, koji društvu nanose brojne štete. Legalizacija konoplje u rekreativne svrhe otvara brojne probleme.

Jedno istraživanje Karolinska instituta u Švedskoj pokazuje kako je 20 posto prvih psihoza kod mladih ljudi uzrokovano konzumacijom indijske konoplje do pet puta. Indijska konoplja sadrži psihoaktivnu tvar THC (tetrahidrokanabinol) koja utječe na ljudski mozak te može izazvati štetne posljedice. Dakle, vrlo je važno naglasiti kako konoplja u medicinske svrhe nije čudotvorni lijek koji liječi sve bolesti, nego pripravak za ublažavanje simptoma određenih bolesti. Za to postoje dokazi koje ne možemo i ne smijemo negirati. S druge strane, neophodno je organizirati preventivne edukativne programe, osobito za mlade ljude, kako bi se naglasile štetne posljedice konzumiranja marihuane.Nitko ne spori terapeutski aspekt konoplje, pa se na tom području potiču zdravstvena istraživanja, ali istovremeno treba uzeti u obzir da je marihuana psihoaktivna supstanca koja mijenja ljudsko ponašanje. Mi se u Klinici za psihijatriju Vrapče susrećemo s dosta slučajeva mladih ljudi koji su završili na hitnim psihijatrijskim prijemima nakon konzumacije marihuane, što se ponekad manifestiralo najtežim duševnim smetnjama poput psihotičnih dekompenzacija koje karakteriziraju slušne i vidne obmane ćutila, sumanute ideje, poput ideja kontrole i progona.



https://www.bitno.net/vijesti/hrvatska/ivan-celic-o-uzgoju-medicinske-konoplje-marihuana-ne-smije-biti-drustveno-prihvatljiva-droga/


i tako ja pišem godinama a "pametne" glave mi kažu da sam neobrazovana i zatucana
nisi ti neobrazovana i zatucana nego si fašist
A ti si budala 
Kpja ne zna nista 
Ni o drogi ni o fasizmu

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23713
2014-04-29


Back to top Go down

ovo se nije komentiralo  Empty Re: ovo se nije komentiralo

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 50 1, 2, 3 ... 25 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum