ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hrvatski ministar odbrane NAJAVLJUJE NOVU "OLUJU": Mi smo spremni!

Page 3 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

Hrvatski ministar odbrane NAJAVLJUJE NOVU "OLUJU": Mi smo spremni! - Page 3 Empty Re: Hrvatski ministar odbrane NAJAVLJUJE NOVU "OLUJU": Mi smo spremni!

Post by jastreb 30/5/2019, 08:29

vuksadinare wrote:
jastreb wrote:
vuksadinare wrote: 
Aj otkaci vise od vrijedjanja dalmatinaca..ti si bolestan
Niko ga ne vređa. 

Tuđman je bio Zagorac,ali je perfekt govorio hrvatski.

Mišo Kovač je Dalmatinac i nije službena osoba,pa opet odlično govori hrvatski.

Ovaj Krstičević je školovano vojno lice i hrvatski govori kao Ban iz daleke obale ili Dino Dvornik.

Ne možeš ti stajati za saborskom govornicom,ili davati službene izjave novinarima i govoriti bija, unda,govorija,vrimena i sl.
ne..nisi..naveo si igrace hajduka i bubnuo iz klape smokva..sto je to nego ruganje....i vrijeđanje...i igrac hajduka i onaj iz klape su javne osobe...krsticevic tako govori i adio...isto i ivanisevic..rađa...njihov izbor...nije zapisano zakonom govori tako i tako kad si u javnom eteru...covjeka ne cini govor nego djela
Sportaši i pjevači nisu službene osobe i nisu isto što i jedan general,a uz to još ministar.

General HV i ministar obrane kad govori u javnosti mora pričati hrvatskim jezikom.

Onamo ste napadali onu Srpkinju zastupnicu iz Vukovara da upotrebljava ekavicu,a ovaj priča pred cijelom zemljom i ne zna hrvatski.

Kao da Smoje intervujira nekog Matana iz Islama Latinskog pred seoskom zadrugom. Ja san govorija da su to bila takova vrimena i unda san reka...

Na kraju još on koji bi ko vojnik trebao bit miran i staložen pukne u Saboru i lupa aviončić o pod. Ma daj molim te.

Sirovina. Ko i Kerum.

jastreb

Posts : 34045
2014-04-22


Back to top Go down

Hrvatski ministar odbrane NAJAVLJUJE NOVU "OLUJU": Mi smo spremni! - Page 3 Empty Re: Hrvatski ministar odbrane NAJAVLJUJE NOVU "OLUJU": Mi smo spremni!

Post by vuksadinare 30/5/2019, 08:30

T. wrote:
jastreb wrote:
Ne možeš ti stajati za saborskom govornicom,ili davati službene izjave novinarima i govoriti bija, unda,govorija,vrimena i sl.
zašto ne bi mogao?
to je također hrvatski jezik...
ako mogu pojedini ministri kajkati, govoriti ekavicom, što ne bi on po naški ?
ma pusti ga...prosviro je taj odavno...on sa svojima na zidicu sigurno parla sve u sensaest hrvatskim knjizevnim jezikom.. Basketball
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99006
2015-09-08


Back to top Go down

Hrvatski ministar odbrane NAJAVLJUJE NOVU "OLUJU": Mi smo spremni! - Page 3 Empty Re: Hrvatski ministar odbrane NAJAVLJUJE NOVU "OLUJU": Mi smo spremni!

Post by jastreb 30/5/2019, 08:32

T. wrote:
jastreb wrote:
Ne možeš ti stajati za saborskom govornicom,ili davati službene izjave novinarima i govoriti bija, unda,govorija,vrimena i sl.
zašto ne bi mogao?
to je također hrvatski jezik...
ako mogu pojedini ministri kajkati, govoriti ekavicom, što ne bi on po naški ?
Tuđman nikad nije kajkao. Mate Granić i Sanader su fetivi Dalmatinci pa govore normalno.

Čak i Pupovac priča ispravnije hrvatski od ovoga.

Ti kao službena osoba na tako visokom položaju moraš odavati dojam kulturne osobe,a ne pričati poput Gorana bana,Dine Dvornika,ili Matana Potrke.
jastreb
jastreb

Posts : 34045
2014-04-22


Back to top Go down

Hrvatski ministar odbrane NAJAVLJUJE NOVU "OLUJU": Mi smo spremni! - Page 3 Empty Re: Hrvatski ministar odbrane NAJAVLJUJE NOVU "OLUJU": Mi smo spremni!

Post by jastreb 30/5/2019, 08:33

vuksadinare wrote: 
ma pusti ga...prosviro je taj odavno...on sa svojima na zidicu sigurno parla sve u sensaest hrvatskim knjizevnim jezikom.. Basketball
Uspoređuješ zidić iza zadruge i saborsku govornicu?
jastreb
jastreb

Posts : 34045
2014-04-22


Back to top Go down

Hrvatski ministar odbrane NAJAVLJUJE NOVU "OLUJU": Mi smo spremni! - Page 3 Empty Re: Hrvatski ministar odbrane NAJAVLJUJE NOVU "OLUJU": Mi smo spremni!

Post by vuksadinare 30/5/2019, 08:38

jastreb wrote:
T. wrote:
jastreb wrote:
Ne možeš ti stajati za saborskom govornicom,ili davati službene izjave novinarima i govoriti bija, unda,govorija,vrimena i sl.
zašto ne bi mogao?
to je također hrvatski jezik...
ako mogu pojedini ministri kajkati, govoriti ekavicom, što ne bi on po naški ?
Tuđman nikad nije kajkao. Mate Granić i Sanader su fetivi Dalmatinci pa govore normalno.

Čak i Pupovac priča ispravnije hrvatski od ovoga.

Ti kao službena osoba na tako visokom položaju moraš odavati dojam kulturne osobe,a ne pričati poput Gorana bana,Dine Dvornika,ili Matana Potrke.
Gle krsticevic vjerojatno nije ni racunao sa ulaskom u politicke vode do prije 8,9 godina...i vjerojatno nije radio na jezicnom usavrsavanju ili nije drzao mnogo do toga...njegov teren nije ured ili saborska govornica..kretao se mahom među obicnim svijetom i svjetla politickih pozornica i tv kamera nisu bili usmjerene u njega toliko do prije nekoliko godina..
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99006
2015-09-08


Back to top Go down

Hrvatski ministar odbrane NAJAVLJUJE NOVU "OLUJU": Mi smo spremni! - Page 3 Empty Re: Hrvatski ministar odbrane NAJAVLJUJE NOVU "OLUJU": Mi smo spremni!

Post by jastreb 30/5/2019, 08:47

vuksadinare wrote: 
Gle krsticevic vjerojatno nije ni racunao sa ulaskom u politicke vode do prije 8,9 godina...i vjerojatno nije radio na jezicnom usavrsavanju ili nije drzao mnogo do toga...njegov teren nije ured ili saborska govornica..kretao se mahom među obicnim svijetom i svjetla politickih pozornica i tv kamera nisu bili usmjerene u njega toliko do prije nekoliko godina..
To mu opet ne daje za pravo da lupa "eroplane" ili "avijunčiće" o pod i to na sred sabora.

Ni Orešković nije računao na ulazak u politiku,a kamo li na tako visok položaj,a uz to i nije znao dobro hrvatski,pa se opet bolje ophodio s javnošću nego Krstičević i pokazivao nekakav trd da nauči jezik.

Ovaj je išao u JNA školu i ondje je morao naučiti "srpsko-hrvatski".

Jeba ga ja znam fetive Dalmatince i Vlaje ,Zagorce i Slovence koji su bili vojna lica i govore štokavsko-ijakavski perfekt.
jastreb
jastreb

Posts : 34045
2014-04-22


Back to top Go down

Hrvatski ministar odbrane NAJAVLJUJE NOVU "OLUJU": Mi smo spremni! - Page 3 Empty Re: Hrvatski ministar odbrane NAJAVLJUJE NOVU "OLUJU": Mi smo spremni!

Post by vuksadinare 30/5/2019, 08:53

jastreb wrote:
vuksadinare wrote: 
Gle krsticevic vjerojatno nije ni racunao sa ulaskom u politicke vode do prije 8,9 godina...i vjerojatno nije radio na jezicnom usavrsavanju ili nije drzao mnogo do toga...njegov teren nije ured ili saborska govornica..kretao se mahom među obicnim svijetom i svjetla politickih pozornica i tv kamera nisu bili usmjerene u njega toliko do prije nekoliko godina..
To mu opet ne daje za pravo da lupa "eroplane" ili "avijunčiće" o pod i to na sred sabora.

Ni Orešković nije računao na ulazak u politiku,a kamo li na tako visok položaj,a uz to i nije znao dobro hrvatski,pa se opet bolje ophodio s javnošću nego Krstičević i pokazivao nekakav trd da nauči jezik.

Ovaj je išao u JNA školu i ondje je morao naučiti "srpsko-hrvatski".

Jeba ga ja znam fetive Dalmatince i Vlaje ,Zagorce i Slovence koji su bili vojna lica i govore štokavsko-ijakavski perfekt.
e potom pitanju obrati se direktno krsticevicu...napisi mu pismo...ili na koji nacin ga kontaktiraj..i ovo mu sve izlozi..ja ti en mogu dati na to odgovor...od njega ces dobiti bolji...da li je to njegov inat ili sto vec ne znam...ima mozda i toga...ali en ulazim u to dok ne saznas od njega.. Basketball
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99006
2015-09-08


Back to top Go down

Hrvatski ministar odbrane NAJAVLJUJE NOVU "OLUJU": Mi smo spremni! - Page 3 Empty Re: Hrvatski ministar odbrane NAJAVLJUJE NOVU "OLUJU": Mi smo spremni!

Post by jastreb 30/5/2019, 09:20

vuksadinare wrote:  
e potom pitanju obrati se direktno krsticevicu...napisi mu pismo...ili na koji nacin ga kontaktiraj..i ovo mu sve izlozi..ja ti en mogu dati na to odgovor...od njega ces dobiti bolji...da li je to njegov inat ili sto vec ne znam...ima mozda i toga...ali en ulazim u to dok ne saznas od njega.. Basketball
Znači u pravu sam?
jastreb
jastreb

Posts : 34045
2014-04-22


Back to top Go down

Hrvatski ministar odbrane NAJAVLJUJE NOVU "OLUJU": Mi smo spremni! - Page 3 Empty Re: Hrvatski ministar odbrane NAJAVLJUJE NOVU "OLUJU": Mi smo spremni!

Post by vuksadinare 30/5/2019, 09:26

jastreb wrote:
vuksadinare wrote:  
e potom pitanju obrati se direktno krsticevicu...napisi mu pismo...ili na koji nacin ga kontaktiraj..i ovo mu sve izlozi..ja ti en mogu dati na to odgovor...od njega ces dobiti bolji...da li je to njegov inat ili sto vec ne znam...ima mozda i toga...ali en ulazim u to dok ne saznas od njega.. Basketball
Znači u pravu sam?
ja nisam rekao da nisi u pravu u osnovi sto se tice krsticevica..ali ti ne mozes protiv sebe a da tu jos licemjerno i zlonamjerno ne ubacis nekoga...od kud ja znam zasto krsticevic tako govori kako govopri..inat ili sto vec moras njega pitat...meni se cini tu vise kao neki inat bar bio..evo u zadnjim pojavljivanjima govorio je ispravno knjizevni
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99006
2015-09-08


Back to top Go down

Hrvatski ministar odbrane NAJAVLJUJE NOVU "OLUJU": Mi smo spremni! - Page 3 Empty Re: Hrvatski ministar odbrane NAJAVLJUJE NOVU "OLUJU": Mi smo spremni!

Post by vili40 30/5/2019, 09:28

To sto on poslije svakog obracanja ostavlja dojam da je sirovina mene ne smeta jer je cijela vlada sastavljena od blago receno cudnih ljudi kao da ih je netko nasumicno pokupio sa ulice ili birtije.Po tome se bas uklopio u tu ekipu.
vili40
vili40

Male
Posts : 10706
2015-08-02


Back to top Go down

Hrvatski ministar odbrane NAJAVLJUJE NOVU "OLUJU": Mi smo spremni! - Page 3 Empty Re: Hrvatski ministar odbrane NAJAVLJUJE NOVU "OLUJU": Mi smo spremni!

Post by vuksadinare 30/5/2019, 09:41

vili40 wrote:To sto on poslije svakog obracanja ostavlja dojam da je sirovina mene ne smeta jer je cijela vlada sastavljena od blago receno cudnih ljudi kao da ih je netko nasumicno pokupio sa ulice ili birtije.Po tome se bas uklopio u tu ekipu.
pa dobro bar covjek ne glumi..ako nije ono sto nije...i moja mama je rekla da ona se nece odreci svog narjecja gdje god bila...da je to za nju kukavicluk i ulizivanje..i glumljenje onog sto nisi
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99006
2015-09-08


Back to top Go down

Hrvatski ministar odbrane NAJAVLJUJE NOVU "OLUJU": Mi smo spremni! - Page 3 Empty Re: Hrvatski ministar odbrane NAJAVLJUJE NOVU "OLUJU": Mi smo spremni!

Post by T. 30/5/2019, 09:41

jastreb wrote:Ti kao službena osoba na tako visokom položaju moraš odavati dojam kulturne osobe,a ne pričati poput Gorana bana,Dine Dvornika,ili Matana Potrke.
ljude na visoke funkcije bira narod, te ima na tim funkcijama onakve kakve želi...
a ne može netko, samom činjenicom da je izabran na visoku funkciju, automatski postati kulturna osoba koja se izražava književnim jezikom, ako nije takav bio i prije izbora na funkciju...
uostalom, smatram da su hrvatskoj najviše naštetile trzv. kulturne osobe koje su se izražavale književnim jezikom...
T.
T.

Posts : 17078
2014-04-14

Age : 83

Back to top Go down

Hrvatski ministar odbrane NAJAVLJUJE NOVU "OLUJU": Mi smo spremni! - Page 3 Empty Re: Hrvatski ministar odbrane NAJAVLJUJE NOVU "OLUJU": Mi smo spremni!

Post by vuksadinare 30/5/2019, 09:42

T. wrote:
jastreb wrote:Ti kao službena osoba na tako visokom položaju moraš odavati dojam kulturne osobe,a ne pričati poput Gorana bana,Dine Dvornika,ili Matana Potrke.
ljude na visoke funkcije bira narod, te ima na tim funkcijama onakve kakve želi...
a ne može netko, samom činjenicom da je izabran na visoku funkciju, automatski postati kulturna osoba koja se izražava književnim jezikom, ako nije takav bio i prije izbora na funkciju...
uostalom, smatram da su hrvatskoj najviše naštetile trzv. kulturne osobe koje su se izražavale književnim jezikom...
tocno....
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99006
2015-09-08


Back to top Go down

Hrvatski ministar odbrane NAJAVLJUJE NOVU "OLUJU": Mi smo spremni! - Page 3 Empty Re: Hrvatski ministar odbrane NAJAVLJUJE NOVU "OLUJU": Mi smo spremni!

Post by kaya 30/5/2019, 10:40

U osnovnoj skoli se uci knjizevni jezik koliko znam, tako kakav god bio dijalekt nitko u skoli ne moze napisati - vozija san avijuncic ili - vrag ti jebi mater jer bi dobio 1. 
Svaka osoba tako,  normalne inteligencije koristi dijalekt u razgovoru sa domacima ali u bilo kakvoj drugoj varijanti ne.
Ovo sto on objasni na konferenciji da je bija tamo di je pozar i vidija znaci da je izraziti glup i nije isao u osnovnu skolu precesto.
Za maznut lovu je pametan doduse.
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Hrvatski ministar odbrane NAJAVLJUJE NOVU "OLUJU": Mi smo spremni! - Page 3 Empty Re: Hrvatski ministar odbrane NAJAVLJUJE NOVU "OLUJU": Mi smo spremni!

Post by vuksadinare 30/5/2019, 10:50

kaya wrote:U osnovnoj skoli se uci knjizevni jezik koliko znam, tako kakav god bio dijalekt nitko u skoli ne moze napisati - vozija san avijuncic ili - vrag ti jebi mater jer bi dobio 1. 
Svaka osoba tako,  normalne inteligencije koristi dijalekt u razgovoru sa domacima ali u bilo kakvoj drugoj varijanti ne.
Ovo sto on objasni na konferenciji da je bija tamo di je pozar i vidija znaci da je izraziti glup i nije isao u osnovnu skolu precesto.
Za maznut lovu je pametan doduse.
nije on glup...nego mi se cini da se vise radi o inatu..razlog ne znam i ne bi ulazio u to..jer i moja stara je vise od2/3 zivota provela u urbanim sredinama zagreb,rotterdam pa kaze d anamjerno prica svojim dijalektom iz inata...razlog..sto su se neki zafrkavali na neke riejci i izricaj tog dijalekta pa u inat takvima
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99006
2015-09-08


Back to top Go down

Hrvatski ministar odbrane NAJAVLJUJE NOVU "OLUJU": Mi smo spremni! - Page 3 Empty Re: Hrvatski ministar odbrane NAJAVLJUJE NOVU "OLUJU": Mi smo spremni!

Post by kaya 30/5/2019, 10:53

vuksadinare wrote:
kaya wrote:U osnovnoj skoli se uci knjizevni jezik koliko znam, tako kakav god bio dijalekt nitko u skoli ne moze napisati - vozija san avijuncic ili - vrag ti jebi mater jer bi dobio 1. 
Svaka osoba tako,  normalne inteligencije koristi dijalekt u razgovoru sa domacima ali u bilo kakvoj drugoj varijanti ne.
Ovo sto on objasni na konferenciji da je bija tamo di je pozar i vidija znaci da je izraziti glup i nije isao u osnovnu skolu precesto.
Za maznut lovu je pametan doduse.
nije on glup...nego mi se cini da se vise radi o inatu..razlog ne znam i ne bi ulazio u to..jer i moja stara je vise od2/3 zivota provela u urbanim sredinama zagreb,rotterdam pa kaze d anamjerno prica svojim dijalektom iz inata...razlog..sto su se neki zafrkavali na neke riejci i izricaj tog dijalekta pa u inat takvima
I moja, doma, na poslu vise ne. Znaci prebacis se ovisno o tome gdje si. 
Ovaj.. u zivotu nije nista napisao sto posto.
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Hrvatski ministar odbrane NAJAVLJUJE NOVU "OLUJU": Mi smo spremni! - Page 3 Empty Re: Hrvatski ministar odbrane NAJAVLJUJE NOVU "OLUJU": Mi smo spremni!

Post by vuksadinare 30/5/2019, 10:58

kaya wrote:
vuksadinare wrote:
kaya wrote:U osnovnoj skoli se uci knjizevni jezik koliko znam, tako kakav god bio dijalekt nitko u skoli ne moze napisati - vozija san avijuncic ili - vrag ti jebi mater jer bi dobio 1. 
Svaka osoba tako,  normalne inteligencije koristi dijalekt u razgovoru sa domacima ali u bilo kakvoj drugoj varijanti ne.
Ovo sto on objasni na konferenciji da je bija tamo di je pozar i vidija znaci da je izraziti glup i nije isao u osnovnu skolu precesto.
Za maznut lovu je pametan doduse.
nije on glup...nego mi se cini da se vise radi o inatu..razlog ne znam i ne bi ulazio u to..jer i moja stara je vise od2/3 zivota provela u urbanim sredinama zagreb,rotterdam pa kaze d anamjerno prica svojim dijalektom iz inata...razlog..sto su se neki zafrkavali na neke riejci i izricaj tog dijalekta pa u inat takvima
I moja, doma, na poslu vise ne. Znaci prebacis se ovisno o tome gdje si. 
Ovaj.. u zivotu nije nista napisao sto posto.
cuj..vojnu akademiju pa bila ona i od jna ne  mozes zavrsiti kao truba...ja sam imao susjeda koji je zavrsio vojnu akadamiju jna na crnomercu...de facto bez ucenja si se mogao pozdraviti sa zavrsetkom akademije...mozda su neki i zavrsili sa vezom ali mahom se to radilo o djeci oficira sa visokim cinovima ili onim bivsim...koji su imali utjecaja svi drugi su morali zapeti da bi zavrsili..a koliko mi je poznato krsticevic nije imao nikoga u obitelji koje bio oficir jna..ktome jos i hrvat sto znaci d aje morao i vise zapeti...
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99006
2015-09-08


Back to top Go down

Hrvatski ministar odbrane NAJAVLJUJE NOVU "OLUJU": Mi smo spremni! - Page 3 Empty Re: Hrvatski ministar odbrane NAJAVLJUJE NOVU "OLUJU": Mi smo spremni!

Post by Eroo 30/5/2019, 13:10

kaya wrote:U osnovnoj skoli se uci knjizevni jezik koliko znam, tako kakav god bio dijalekt nitko u skoli ne moze napisati - vozija san avijuncic ili - vrag ti jebi mater jer bi dobio 1. 
Svaka osoba tako,  normalne inteligencije koristi dijalekt u razgovoru sa domacima ali u bilo kakvoj drugoj varijanti ne.
Ovo sto on objasni na konferenciji da je bija tamo di je pozar i vidija znaci da je izraziti glup i nije isao u osnovnu skolu precesto.
Za maznut lovu je pametan doduse.
Pa imate TV voditelje(valjda školovane) na nacionalki, koji baš i nisu previše na ti sa hr jezikom....naglasci, nerazlikovanje č i ć itd.
Eroo
Eroo

Posts : 74402
2016-07-22


Back to top Go down

Hrvatski ministar odbrane NAJAVLJUJE NOVU "OLUJU": Mi smo spremni! - Page 3 Empty Re: Hrvatski ministar odbrane NAJAVLJUJE NOVU "OLUJU": Mi smo spremni!

Post by Ringo10 30/5/2019, 14:39

MA sprema Krstičević kurac krasni. On svojom vojskom i ne zapovijeda, nego samo izvršava naredbe NATO generala.
Ringo10
Ringo10

Posts : 21553
2015-09-24


Back to top Go down

Hrvatski ministar odbrane NAJAVLJUJE NOVU "OLUJU": Mi smo spremni! - Page 3 Empty Re: Hrvatski ministar odbrane NAJAVLJUJE NOVU "OLUJU": Mi smo spremni!

Post by vuksadinare 30/5/2019, 14:40

Ringo10 wrote:MA sprema Krstičević kurac krasni. On svojom vojskom i ne zapovijeda, nego samo izvršava naredbe NATO generala.
krsticevic se samo javio na vjecno prozivanje oluje od strane vuzucica..koji ocito ne moze ni zaspati a da ne spomene bar jendom oluju
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99006
2015-09-08


Back to top Go down

Hrvatski ministar odbrane NAJAVLJUJE NOVU "OLUJU": Mi smo spremni! - Page 3 Empty Re: Hrvatski ministar odbrane NAJAVLJUJE NOVU "OLUJU": Mi smo spremni!

Post by Ringo10 30/5/2019, 17:10

vuksadinare wrote:
Ringo10 wrote:MA sprema Krstičević kurac krasni. On svojom vojskom i ne zapovijeda, nego samo izvršava naredbe NATO generala.
krsticevic se samo javio na vjecno prozivanje oluje od strane vuzucica..koji ocito ne moze ni zaspati a da ne spomene bar jendom oluju
MA koga boli kitomir za to što Adem Vuchiqi serenda o Oluji
Ringo10
Ringo10

Posts : 21553
2015-09-24


Back to top Go down

Hrvatski ministar odbrane NAJAVLJUJE NOVU "OLUJU": Mi smo spremni! - Page 3 Empty Re: Hrvatski ministar odbrane NAJAVLJUJE NOVU "OLUJU": Mi smo spremni!

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 3 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum