ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Libija zaprijetila "poplavom migranata" ako EU ne prizna novu islamističku vladu

Go down

 Libija zaprijetila "poplavom migranata" ako EU ne prizna novu islamističku vladu  Empty Libija zaprijetila "poplavom migranata" ako EU ne prizna novu islamističku vladu

Post by RayMabus 3/11/2015, 10:46

LIBIJA je zaprijetila Europskoj uniji da će poslati "stotine tisuća" novih migranata prema Europi ako Bruxelles formalno ne prizna samoprozvanu islamističku vladu. Upozorenje je iznio glasnogovornik libijskog Nacionalnog kongresa u intervjuu za Telegraph održanom u glavnom gradu Tripoliju.

Kongres je kontrolu preuzeo prošle godine nakon borbi sa snagama odanima međunarodno priznatoj vladi i Europska unija ga ne prepoznaje kao legitimnog predstavnika vlasti.

Jamal Zubia, zadužen za odnose sa stranim medijima, kaže da Libija trenutačno troši desetke milijuna eura godišnje na sprječavanje migranata u prelasku Sredozemlja kroz centre za zadržavanje i programe repatrijacije. On je rekao da bi Kongres mogao izmijeniti politiku ako EU nastavi s odbijanjem formalnog priznanja njegove vlasti.

"Mi štitimo vrata Europe"

"Iskreno, ja sam vladu već mnogo puta savjetovao da bi trebala iznajmiti brodove i poslati ih u Europu," rekao je. "Mi štitimo vrata Europe, a Europa nas ne priznaje niti nas želi priznati. Zašto bi mi stoga ovdje zaustavljali migrante?"

Libija je već dugo veliko tranzitno čvorište za migrante iz Subsaharske Afrike, ali se situacija pogoršala uslijed bezvlašća koje je nastupilo nakon svrgavanja i ubojstva Gadafija u 2011. godini.  Između siječnja i rujna ove godine, iz Libije se preko Sredozemlja uputilo 130,000 ljudi.

"Gadafi je iznio ovu prijetnju i Europu bacio na koljena," rekao je Zubia. "Vi se morate sjetiti da vas mi štitimo. Mi ne možemo zauvijek raditi ovu ludost, trošiti puno novca na ništa".


http://www.index.hr/vijesti/clanak/libija-zaprijetila-poplavom-migranata-ako-eu-ne-prizna-novu-islamisticku-vladu-/853423.aspx
RayMabus
RayMabus

Posts : 176414
2014-04-11


Back to top Go down

 Libija zaprijetila "poplavom migranata" ako EU ne prizna novu islamističku vladu  Empty Re: Libija zaprijetila "poplavom migranata" ako EU ne prizna novu islamističku vladu

Post by Guest 3/11/2015, 10:48

hehehehehe,evo Kuratih Nigga,vidim neke forumasice cak mole za penezi da se skupe,da bi se tetosilo emigrante...  :clown
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

 Libija zaprijetila "poplavom migranata" ako EU ne prizna novu islamističku vladu  Empty Re: Libija zaprijetila "poplavom migranata" ako EU ne prizna novu islamističku vladu

Post by RayMabus 3/11/2015, 10:50

Dobro su se sjetili. Italiju treba potopit skupa sa onim liberalnim Papom.

SAMO TRPAJ.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176414
2014-04-11


Back to top Go down

 Libija zaprijetila "poplavom migranata" ako EU ne prizna novu islamističku vladu  Empty Re: Libija zaprijetila "poplavom migranata" ako EU ne prizna novu islamističku vladu

Post by marcus-t 3/11/2015, 10:51

RayMabus wrote:Dobro su se sjetili. Italiju treba potopit skupa sa onim liberalnim Papom.

SAMO TRPAJ.
Ti si antikrist.
marcus-t
marcus-t

Posts : 1720
2015-10-07


Back to top Go down

 Libija zaprijetila "poplavom migranata" ako EU ne prizna novu islamističku vladu  Empty Re: Libija zaprijetila "poplavom migranata" ako EU ne prizna novu islamističku vladu

Post by RayMabus 3/11/2015, 10:54

Neznam po kojoj logici sam ja antikrst ....pa nitko nebrani Evropi da mitraljezom opali po tim imigrantima ne.

Pa sad ako nečedu ...TKO IH HEBE HA HA HA HA HA

SAMO TRPAJ.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176414
2014-04-11


Back to top Go down

 Libija zaprijetila "poplavom migranata" ako EU ne prizna novu islamističku vladu  Empty Re: Libija zaprijetila "poplavom migranata" ako EU ne prizna novu islamističku vladu

Post by mutava baštarda 3/11/2015, 11:44

RayMabus wrote:LIBIJA je zaprijetila Europskoj uniji da će poslati "stotine tisuća" novih migranata prema Europi ako Bruxelles formalno ne prizna samoprozvanu islamističku vladu. Upozorenje je iznio glasnogovornik libijskog Nacionalnog kongresa u intervjuu za Telegraph održanom u glavnom gradu Tripoliju.

Kongres je kontrolu preuzeo prošle godine nakon borbi sa snagama odanima međunarodno priznatoj vladi i Europska unija ga ne prepoznaje kao legitimnog predstavnika vlasti.

Jamal Zubia, zadužen za odnose sa stranim medijima, kaže da Libija trenutačno troši desetke milijuna eura godišnje na sprječavanje migranata u prelasku Sredozemlja kroz centre za zadržavanje i programe repatrijacije. On je rekao da bi Kongres mogao izmijeniti politiku ako EU nastavi s odbijanjem formalnog priznanja njegove vlasti.

"Mi štitimo vrata Europe"

"Iskreno, ja sam vladu već mnogo puta savjetovao da bi trebala iznajmiti brodove i poslati ih u Europu," rekao je. "Mi štitimo vrata Europe, a Europa nas ne priznaje niti nas želi priznati. Zašto bi mi stoga ovdje zaustavljali migrante?"

Libija je već dugo veliko tranzitno čvorište za migrante iz Subsaharske Afrike, ali se situacija pogoršala uslijed bezvlašća koje je nastupilo nakon svrgavanja i ubojstva Gadafija u 2011. godini.  Između siječnja i rujna ove godine, iz Libije se preko Sredozemlja uputilo 130,000 ljudi.

"Gadafi je iznio ovu prijetnju i Europu bacio na koljena," rekao je Zubia. "Vi se morate sjetiti da vas mi štitimo. Mi ne možemo zauvijek raditi ovu ludost, trošiti puno novca na ništa".


http://www.index.hr/vijesti/clanak/libija-zaprijetila-poplavom-migranata-ako-eu-ne-prizna-novu-islamisticku-vladu-/853423.aspx
Zar ih nisu 2011 priznali kao jedine legitimne predstavnike libijskog naroda. Mogu opet... :))
mutava baštarda
mutava baštarda

Posts : 21037
2015-09-14


Back to top Go down

 Libija zaprijetila "poplavom migranata" ako EU ne prizna novu islamističku vladu  Empty Re: Libija zaprijetila "poplavom migranata" ako EU ne prizna novu islamističku vladu

Post by Guest 3/11/2015, 12:01




Portugalski sveučilišni profesor: Brodove s migrantima treba potopiti, crnčuge i umirovljenike pobiti

 Libija zaprijetila "poplavom migranata" ako EU ne prizna novu islamističku vladu  Posfeerofesj
PROFESOR ekonomije na sveučilištu Porto Pedro Cosme Vieira zgrozio je europsku javnost tekstovima na svom blogu, a skandal je izbio nakon što je jedan konzervativan zastupnik tamošnje vladajuće stranke PSD citirao njegov blog.

Iako je on s bloga uzeo nešto "normalnije" zapise, tada se otkrilo što sve navedeni profesor piše.

Kako prenosi Deutsche Welle, za izbjegličke brodove u Mediteranu bi, prema riječima profesora, bilo najbolje da ih potope ratni brodovi, a oni koji i prežive bi trebalo "ustrijeliti jednog po jednog". Tako bi možda bilo pobijeno na početku 5.000 ljudi, piše on, ali nakon toga se više nitko ne bi usudio krenuti prema Europi, poručuje neukusno taj portugalski sveučilišni profesor. Već godinama taj profesor nekažnjeno širi rasističke izjave o, kako piše, "crnčugama", a nema mnogo bolje mišljenje niti o umirovljenicima: i njih bi "najbolje bilo pobiti" da prestanu opterećivati blagajnu socijalne skrbi, a uvjeren je i da bi društvo lako prihvatilo "nužni pokolj" kronično bolesnih poput oboljelih od AIDS-a.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

 Libija zaprijetila "poplavom migranata" ako EU ne prizna novu islamističku vladu  Empty Re: Libija zaprijetila "poplavom migranata" ako EU ne prizna novu islamističku vladu

Post by Guest 3/11/2015, 12:03

paa..dobro..covjek objektivno sagledava stvari..da se to samo malo u startu napravilo,vise niti ne bi dolazili..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

 Libija zaprijetila "poplavom migranata" ako EU ne prizna novu islamističku vladu  Empty Re: Libija zaprijetila "poplavom migranata" ako EU ne prizna novu islamističku vladu

Post by Guest 3/11/2015, 12:09

marcus-t wrote:
RayMabus wrote:Dobro su se sjetili. Italiju treba potopit skupa sa onim liberalnim Papom.

SAMO TRPAJ.
Ti si antikrist.

To je jedan od ovih koji nakoj 2000 godina nije shvatio razliku između boga i crkve.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

 Libija zaprijetila "poplavom migranata" ako EU ne prizna novu islamističku vladu  Empty Re: Libija zaprijetila "poplavom migranata" ako EU ne prizna novu islamističku vladu

Post by Guest 3/11/2015, 13:28

EU svatko šuta kao staru šlapu.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

 Libija zaprijetila "poplavom migranata" ako EU ne prizna novu islamističku vladu  Empty Re: Libija zaprijetila "poplavom migranata" ako EU ne prizna novu islamističku vladu

Post by Guest 3/11/2015, 13:30

Umjesto da potope svaki brod koji je na pol milje od teritorijalnih voda Schengena, oni ih spašavaju i dovlače. Budale. A oni ljude izvlače iz automobila, otimaju i glave im odsjecaju na pustinjskom pijesku. Vidjeti pod Salopek.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

 Libija zaprijetila "poplavom migranata" ako EU ne prizna novu islamističku vladu  Empty Re: Libija zaprijetila "poplavom migranata" ako EU ne prizna novu islamističku vladu

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum