ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Komšiluk

Go down

Komšiluk Empty Komšiluk

Post by Ero 2/11/2015, 20:33

Nikšić: SDA sve južno od Ivan Sedla prepušta HDZ-u
Komšiluk 20151102182431_334136 Nikšić: SDA sve južno od Ivan Sedla prepušta HDZ-u
N.N. 02.11.2015 18:24

SARAJEVO - Predsjednik SDP-a Nermin Nikšić u razgovoru za N1 prokomentarisao je ulazak Saveza za bolju budućnost u vlast u Federaciji BiH, najavu eventualne promjene Izbornog zakona BiH čime se stvorili uslovi za osnivanje treće izborne jedinice, osnaživanje lijevo orijentisanih partija u našoj zemlji uoči lokalnih izbora naredne godine...

Lijevo orijentisane stranke u našoj zemlji itekako mogu očekivati rast na sljedećim izborima nakon sporazuma između SDA i SBB. Naime, mnogo je razočaranih birača s obje strane što može biti velika izborna prilika za SDP, DF, Našu stranku, SDU...

"Drago mi je da konačno imamo koaliciju političkih partija koje dijele iste vrijednosti i koje imaju stabilnu većinu. Drago mi je da se zna ko će preuzeti odgovornost za stanje u FBiH i BiH u cjelini. Ali, nije mi drago što su SDA i SBB pristale na raspodjelu državnih resursa, javnih preduzeća i drugih podjela po etničkim principima. Zbog toga sam siguran da se otvara jedan značajan prostor za ljevicu u BiH  koja jeste istinska alternativa vlasti koju imamo", kaže NIkšić za N1.

Sagovornik N1 kaže da niko iz SDA i SBB-a ni u jednom trenutku nije reagovao na izjavu predsjednika HDZ-a Dragana Čovića koji uveliko govori o trećoj, hrvatskoj izbornoj jedinici kroz izmjenu Izbornog zakona naše zemlje.

"Mi ćemo se u odnosu prema ovom pitanju odnosti kroz suprostavljanje dodatnim podjelama. Bit će interesantno vidjeti kako će se ponašati SDA i SBB u ovoj situaciji. Za ljevicu je ovo prilika da se homogenizira, da se dodatno organizuje i da nastavimo sa izgradnjom platforme koja bi u konačnici trebala ići ka ujedinjavanju ljevice. Mislim da na bilo koje izbore u budućnosti ljevica ne smije izaći ovako podijeljena kao što je to bio slučaj 2014. godine", dodaje naš sagovornk.

U posljednje vrijeme lideri stranaka u vlasti govore o mogućnosti odgađanja lokalnih izbora naredne godine koji bi se održali zajedno sa opštim izborima 2018.

"Ja također mislim da lokalni i opšti izbori trebaju biti zajedno. Ali ne želim da odgađanje lokalnih izbora bude pod plaštom kupovine vremena za izmjenu Izbornog zakona koja bi išla u pravcu uvođenja treće izborne jedinice. Ovo gledam kao mogućnost stvaranja procesa da pojeftinimo izborni proces. To se može uraditi da lokalni izbori sljedeće godine budu na mandat od dvije godine ili da se održe i opšti izbori 2016. godine", kaže Nikšić.

On je još jednom izrazio čuđenje zbog ustupaka SDA prema HDZ-u.

"Čini mi se da se bez ikakve argumentacije dopušta da se ispunjavaju želje čelnika HDZ-a. Strah me da ćemo i dalje imati popustljivost SDA. Vidjet ćemo kako će se prema tome odnositi SBB. Čini mi se da želje Čovića idu na ruku Izetbegovića i SDA koja nijednog trenutka ne potencira to da su oni pobjednici izbora. Na osnovu svih poteza SDA koje smo do sada vidjeli, čini mi se da oni bez imalo uvijanja sve južno od Ivan Sedla prepuštaju HDZ-u dok sjeverno od Ivan Sedla žele da kontrolšu. To je opasno za budućnost BiH. Mi ćemo se boriti protiv toga", kazao je Nikšić.
(N.N./N1)
Ero
Ero

Posts : 13866
2014-04-23


Back to top Go down

Komšiluk Empty Re: Komšiluk

Post by Ero 2/11/2015, 20:39

Treba njima  antbaliluk i ne antifašizam. :clown

_________________
Jedan je Hase...
Ero
Ero

Posts : 13866
2014-04-23


Back to top Go down

Komšiluk Empty Re: Komšiluk

Post by Ero 3/11/2015, 06:48

Ne zanima vas? A trebalo bi...Itekako. ;)

_________________
Jedan je Hase...
Ero
Ero

Posts : 13866
2014-04-23


Back to top Go down

Komšiluk Empty Re: Komšiluk

Post by epikur37 3/11/2015, 06:58

Ero wrote:Ne zanima vas? A trebalo bi...Itekako. ;)

Ero, BiH i onako ide u rusku interesnu zonu, prema tome, nije naš komad kao i ostatak balkana.
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Komšiluk Empty Re: Komšiluk

Post by Ero 3/11/2015, 07:04

epikur37 wrote:
Ero wrote:Ne zanima vas? A trebalo bi...Itekako. ;)

Ero, BiH i onako ide u rusku interesnu zonu, prema tome, nije naš komad kao i ostatak balkana.
De mi reci, jeste li pomaknuli skazaljke na satu. Je li kod vas već 9 h ujutro? :D
Ero
Ero

Posts : 13866
2014-04-23


Back to top Go down

Komšiluk Empty Re: Komšiluk

Post by epikur37 3/11/2015, 07:06

Ero wrote:
epikur37 wrote:
Ero wrote:Ne zanima vas? A trebalo bi...Itekako. ;)

Ero, BiH i onako ide u rusku interesnu zonu, prema tome, nije naš komad kao i ostatak balkana.
De mi reci, jeste li pomaknuli skazaljke na satu. Je li kod vas već 9 h ujutro? :D

Kod nas je 7 ujutro kao i na cijelom Zapadu ali je na Balkanu već 8. Ako se dobro sjećampredsjednik Putin je ukinuo pomjeranje sata u svim ruskim vremenskim zonama. Zaključno s Kamenskim ;)
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Komšiluk Empty Re: Komšiluk

Post by debotoijusto 3/11/2015, 07:11

Ero wrote:Ne zanima vas? A trebalo bi...Itekako. ;)
onako...na ljestvici zanimanja izmedju vjestine stavljenja ovcije koze i odlaska na misno slavlje
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30664
2014-04-12


Back to top Go down

Komšiluk Empty Re: Komšiluk

Post by Ero 3/11/2015, 07:18

debotoijusto wrote:
Ero wrote:Ne zanima vas? A trebalo bi...Itekako. ;)
onako...na ljestvici zanimanja izmedju vjestine stavljenja ovcije koze i odlaska na misno slavlje
A ništa, onda štavite kožu i dalje... :clown
Ero
Ero

Posts : 13866
2014-04-23


Back to top Go down

Komšiluk Empty Re: Komšiluk

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum