ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Papa Franjo idiot o Stepincu ali i ovoj idiotskoj recenici:'Patrijarhu Irineju je do istine o Stepincu"

Page 14 of 19 Previous  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 19  Next

Go down

Papa Franjo idiot o Stepincu ali i ovoj idiotskoj recenici:'Patrijarhu Irineju je do istine o Stepincu" - Page 14 Empty Re: Papa Franjo idiot o Stepincu ali i ovoj idiotskoj recenici:'Patrijarhu Irineju je do istine o Stepincu"

Post by kaya 9/5/2019, 10:24

crvenkasti wrote:
jastreb wrote:Stepinac nije bio zlocinac,ali ni svetac. Daleko je on od sveca

Znamo mi to, ali bismo ipak voljeli da ga proglase svecem.
To bi bio prst u oko Srbima.
Pa zapravo i ja mislim da je ovo motiv. Ili mozda komunizmu. Eto zatvorili ste ga i ubili na neki nacin a mozda i doslovno a sada cemo traziti da se proglasi svetima.


Last edited by kaya on 9/5/2019, 10:28; edited 1 time in total

kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Papa Franjo idiot o Stepincu ali i ovoj idiotskoj recenici:'Patrijarhu Irineju je do istine o Stepincu" - Page 14 Empty Re: Papa Franjo idiot o Stepincu ali i ovoj idiotskoj recenici:'Patrijarhu Irineju je do istine o Stepincu"

Post by Guest 9/5/2019, 10:27

RayMabus wrote:
jastreb wrote:Stepinac nije bio zlocinac,ali ni svetac. Daleko je on od sveca
Otprilike tako nešto. Najbliže istini. Bitno je da je proglašen blaženim 

Svaki blaženik na kraju bude proglašen svecem KC. Prije ili kasnije. Za ovog ili onog pape.
U biti je sam čin proglašavanja blaženika svecem obična formalnost. Svečana, ali ipak samo obična formalnost.


Last edited by Speare Shaker on 9/5/2019, 10:29; edited 2 times in total
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Papa Franjo idiot o Stepincu ali i ovoj idiotskoj recenici:'Patrijarhu Irineju je do istine o Stepincu" - Page 14 Empty Re: Papa Franjo idiot o Stepincu ali i ovoj idiotskoj recenici:'Patrijarhu Irineju je do istine o Stepincu"

Post by Guest 9/5/2019, 10:29

jastreb wrote:Stepinac nije bio zlocinac,ali ni svetac. Daleko je on od sveca

Po tvojim osobnim kriterijima.
Po kriterijima KC u tom smislu on jeste svet, a samo je pitanje vremena kada će i formalno biti proglašen svecem KC.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Papa Franjo idiot o Stepincu ali i ovoj idiotskoj recenici:'Patrijarhu Irineju je do istine o Stepincu" - Page 14 Empty Re: Papa Franjo idiot o Stepincu ali i ovoj idiotskoj recenici:'Patrijarhu Irineju je do istine o Stepincu"

Post by RayMabus 9/5/2019, 10:29

Speare Shaker wrote:
RayMabus wrote:
jastreb wrote:Stepinac nije bio zlocinac,ali ni svetac. Daleko je on od sveca
Otprilike tako nešto. Najbliže istini. Bitno je da je proglašen blaženim 

Svaki blaženik na kraju bude proglašen svecem KC. Prije ili kasnije. Za ovog ili onog pape.
U biti je sam čin proglašavanja blaženikom svecem obična formalnost.
Pa to je stvar KC. Meni je sama činjenica da je proglašen blaženim pada priča o nekvom njegovom logoru za srpsku djecu kurac palac ovo ono. Ma. Četničko komunistička propaganda.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175409
2014-04-11


Back to top Go down

Papa Franjo idiot o Stepincu ali i ovoj idiotskoj recenici:'Patrijarhu Irineju je do istine o Stepincu" - Page 14 Empty Re: Papa Franjo idiot o Stepincu ali i ovoj idiotskoj recenici:'Patrijarhu Irineju je do istine o Stepincu"

Post by Guest 9/5/2019, 10:31

RayMabus wrote:

Meni je sama činjenica da je proglašen blaženim pada priča o nekvom njegovom logoru za srpsku djecu kurac palac ovo ono. Ma. Četničko komunistička propaganda.

To je potpuno jasno.
Samim činom završetka postupka beatifikacije, a postupak je završen i više nema povratka unatrag, cijela ta genocidna propaganda je u očima Vatikana pala u vodu.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Papa Franjo idiot o Stepincu ali i ovoj idiotskoj recenici:'Patrijarhu Irineju je do istine o Stepincu" - Page 14 Empty Re: Papa Franjo idiot o Stepincu ali i ovoj idiotskoj recenici:'Patrijarhu Irineju je do istine o Stepincu"

Post by Guest 9/5/2019, 10:38

I da, Tomašević kaže da je papa rekao kako su se pojavili neki novi dokumenti, ali to se iz papine izjave nije moglo iščitati. 
On je jednostavno rekao da hoće biti potpuno siguran što je u cijeloj toj priči istina.
No, zanimljiv je tu jedan detalj:

Ne dođe li do velikog zaokreta, Hrvati će čekati nekog sljedećeg papu da Stepinac i bude proglašen svecem, kao što je Latinska Amerika godinama čekala da dođe Bergoglio i kanonizira kardinala Romera.
Naravno, on je Romera, čija je krv prolivena po oltaru, kanonizirao ne čekajući da utihnu kontroverze o njemu kao kardinalu-marksistu.

https://www.vecernji.hr/premium/papa-franjo-i-patrijarh-irinej-od-stepinca-traze-cudo-nad-cudima-1318081

Dakle, papa po tom pitanju njeguje dvostruke standarde.
Nije da takva praksa nije već viđena u vrhu KC, ali svejedno i dalje izaziva osjećaj nelagode kod vjernika katolika, ako ne i običnog gađenja.
Ali dobro, kako je jasno da je Romero opravdano proglašen svecem KC (što sam ja u raspravi s razbojnikovom_nevjestom najavljivao odavno na starom forumu, preciznije prije punih 8 godina, a ona je po tom pitanju imala debele rezerve), tako je jasno i da će to i formalno biti uskoro slučaj i sa Stepincem.
Za ovog ili slijedećeg pape, sasvim svejedno.
Postupak beatifikacije je ionako završen i formalna kanonizacija je zapravo samo rutina.


Last edited by Speare Shaker on 9/5/2019, 10:41; edited 2 times in total
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Papa Franjo idiot o Stepincu ali i ovoj idiotskoj recenici:'Patrijarhu Irineju je do istine o Stepincu" - Page 14 Empty Re: Papa Franjo idiot o Stepincu ali i ovoj idiotskoj recenici:'Patrijarhu Irineju je do istine o Stepincu"

Post by Guest 9/5/2019, 10:40

Speare Shaker wrote:
Postupak beatifikacije je ionako završen i formalna kanonizacija je zapravo samo formalnost.

Kada se ovo uzme u obzir, onda je nejasno zašto je cijeli slučaj izazvao tolike strasti.
Zapravo, jasno je.
Riječ je o potrebi mnogih za dnevno-političkim politiziranjem odnosno običnim politikantstvom.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Papa Franjo idiot o Stepincu ali i ovoj idiotskoj recenici:'Patrijarhu Irineju je do istine o Stepincu" - Page 14 Empty Re: Papa Franjo idiot o Stepincu ali i ovoj idiotskoj recenici:'Patrijarhu Irineju je do istine o Stepincu"

Post by Ringo10 9/5/2019, 10:45

kaya wrote:
Serbia Strong wrote:Papa Franjo idiot o Stepincu ali i ovoj idiotskoj recenici:'Patrijarhu Irineju je do istine o Stepincu" - Page 14 3f707710


Nekoć srpski dobrovoljac na solunskom frontu, nakon toga ustaša, pa pokajnik... 
Kako neko može ozbiljno da shvati katoličku crkvu kada za sveca proglašava ovakvu fukaru. Basketball
Zlocin nije rukovanje.
Pa normalno da nije, NDH je bila vlast, a vladari se mijenjaju ali Crkva ostaje tu gdje jeste. Rukovao se on i sa Titom i sa Kraljem ... to mu je bilo u opisu posla i duznosti.
Ringo10
Ringo10

Posts : 21553
2015-09-24


Back to top Go down

Papa Franjo idiot o Stepincu ali i ovoj idiotskoj recenici:'Patrijarhu Irineju je do istine o Stepincu" - Page 14 Empty Re: Papa Franjo idiot o Stepincu ali i ovoj idiotskoj recenici:'Patrijarhu Irineju je do istine o Stepincu"

Post by Ringo10 9/5/2019, 10:47

RayMabus wrote:
Speare Shaker wrote:
RayMabus wrote:
jastreb wrote:Stepinac nije bio zlocinac,ali ni svetac. Daleko je on od sveca
Otprilike tako nešto. Najbliže istini. Bitno je da je proglašen blaženim 

Svaki blaženik na kraju bude proglašen svecem KC. Prije ili kasnije. Za ovog ili onog pape.
U biti je sam čin proglašavanja blaženikom svecem obična formalnost.
Pa to je stvar KC. Meni je sama činjenica da je proglašen blaženim pada priča o nekvom njegovom logoru za srpsku djecu kurac palac ovo ono. Ma. Četničko komunistička propaganda.
Jastrebarsko nije bio konc logor to je istina.

Ali tu djecu je i rat i vladajuci rezim unesrecio a ona su tu najneduznija.
Ringo10
Ringo10

Posts : 21553
2015-09-24


Back to top Go down

Papa Franjo idiot o Stepincu ali i ovoj idiotskoj recenici:'Patrijarhu Irineju je do istine o Stepincu" - Page 14 Empty Re: Papa Franjo idiot o Stepincu ali i ovoj idiotskoj recenici:'Patrijarhu Irineju je do istine o Stepincu"

Post by Guest 9/5/2019, 10:49

kaya wrote:
Speare Shaker wrote:
kaya wrote:

on je u zatvoru završio jer se nije htio odvojiti od vatikana

Podvala onih koji su ga osudili. Doduše, uspješna, jer su mnogi u nju povjerovali.
On je završio u zatvoru zato jer se odbio jasno ograditi od same ideja opravdanosti samostalne hrvatske države.
Osudio je samo zločinačku politiku ustaškog režima, ali ne i samu ideju NDH odnosno odbio je svaku samostalnu hrvatsku državu proglasiti zločinačkom pa i genocidnom idejom.
To je bilo u interesu komunističkog režima, jer su dobro znali da je prva Jugoslavija propala zbog neriješenog hrvatskog pitanja pa su računali da moraju Hrvate držati pod maksimalnim pritiskom jer će inače tako završiti i njihova Jugoslavija.
Očito je pritisak bio kontraproduktivan, jer je na kraju i druga Jugoslavija završila zbog neriješenog hrvatskog pitanja.
Interesting.. nisam znala.
pa to je makar poznato.. te njegove izjave možeš pronaći u svakom članku ili knjizi o njemu..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Papa Franjo idiot o Stepincu ali i ovoj idiotskoj recenici:'Patrijarhu Irineju je do istine o Stepincu" - Page 14 Empty Re: Papa Franjo idiot o Stepincu ali i ovoj idiotskoj recenici:'Patrijarhu Irineju je do istine o Stepincu"

Post by Guest 9/5/2019, 10:53

kaya wrote:I mislim da tu nema nikakve papine urote. On je naprosto takav i zeli sa svima biti u dobrim odnosima. Pa cak i ovu komisiju koju je kao osnovao i pitati ce irineja je  da mu da na vaznosti koju on nema. Eto, i ti si mi vazan pa cu te pitati sto mislis o tome. Tako opere noge izbjeglicama ali to ne znaci da su oni tako jako vazni. I uzme sa sobom jednog , koji nije musliman :)

točno, papa se ponaša u skladu s evanđeljem.. zapravo za opstanak hrvata nije nužan ni papa ni politika nego vjera u Krista..
živjeti u skladu s evanđeljem znači prihvatiti istinu a tko prihvati istinu baštinio je kraljevstvo nebesko.. uostalom da nije bilo molitve teško da bismo mi pobijedili u DR
kako pjeva Thompson:

avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Papa Franjo idiot o Stepincu ali i ovoj idiotskoj recenici:'Patrijarhu Irineju je do istine o Stepincu" - Page 14 Empty Re: Papa Franjo idiot o Stepincu ali i ovoj idiotskoj recenici:'Patrijarhu Irineju je do istine o Stepincu"

Post by Guest 9/5/2019, 11:05

vuksadinare wrote:...jednazba je jednostavna...ovaj mason zeli katolike na ovim prostorima podciniti pravoslavcima...nece ici masone franjo...nije uspjelo ni nekim drugima prije tebe avetinjo..bilo da se rati o politicarima ili nekim drugim...pokusaj takve politike ili 'ekumene' dovodi nuzno opet do prolijevanja krvi...ako je ovom masonu papi to u interesu...molim lijepo...ni prvi ni zadnji put

gle, ogorčen si ali kažem za naš opstanak nije bitna trenutačna papina politika..
za naš opstanak bitna je dobra demokratska vlast koja će voditi pronatalitetne mjere, ukinuti ubijanje nerođenih iz zakona jer ta nevina krv vapi u nebo i koči na su napretku.. za to se moramo najprije izboriti za promjene u našem zakonodavstvu..
a ako baš misliš da je papa mason koji želi razbiti KC ne dopusti mu da to učini u tvojoj duši koja se vidim već želi odreći Petrove stolice.. raskolništvo ne vodi ničemu..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Papa Franjo idiot o Stepincu ali i ovoj idiotskoj recenici:'Patrijarhu Irineju je do istine o Stepincu" - Page 14 Empty Re: Papa Franjo idiot o Stepincu ali i ovoj idiotskoj recenici:'Patrijarhu Irineju je do istine o Stepincu"

Post by Šandor Winnetou 9/5/2019, 11:25

metilda wrote:
kaya wrote:I mislim da tu nema nikakve papine urote. On je naprosto takav i zeli sa svima biti u dobrim odnosima. Pa cak i ovu komisiju koju je kao osnovao i pitati ce irineja je  da mu da na vaznosti koju on nema. Eto, i ti si mi vazan pa cu te pitati sto mislis o tome. Tako opere noge izbjeglicama ali to ne znaci da su oni tako jako vazni. I uzme sa sobom jednog , koji nije musliman :)

točno, papa se ponaša u skladu s evanđeljem.. zapravo za opstanak hrvata nije nužan ni papa ni politika nego vjera u Krista..
živjeti u skladu s evanđeljem znači prihvatiti istinu a tko prihvati istinu baštinio je kraljevstvo nebesko.. uostalom da nije bilo molitve teško da bismo mi pobijedili u DR
kako pjeva Thompson:

nećemo rušiti kuću jer u njoj stanuje netko tko nam nije po volji, nećemo odbacivati svoju kršćansku prošlost u kojoj smo prisutni od pape Agatona na ovamo zato što nam je papa Franjo posolio rane dajući daleko veću važnost i ulogu četniku irineju nego svim Hrvatskim mučenicima i patnji koju su Hrvati prošli kao vjerni vojnici kršćanstva i Vatikana kroz cijelu svoju povijest.
Proći će i ova oluja i nevolja, nije nam prva a neće biti ni zadnja.

_________________
Papa Franjo idiot o Stepincu ali i ovoj idiotskoj recenici:'Patrijarhu Irineju je do istine o Stepincu" - Page 14 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19654
2017-12-31


Back to top Go down

Papa Franjo idiot o Stepincu ali i ovoj idiotskoj recenici:'Patrijarhu Irineju je do istine o Stepincu" - Page 14 Empty Re: Papa Franjo idiot o Stepincu ali i ovoj idiotskoj recenici:'Patrijarhu Irineju je do istine o Stepincu"

Post by michaellcmacha 9/5/2019, 12:22

vuksadinare wrote:Nase budale na vlasti i u vrhu crkve trebali bi krenuti u zestoko lobiranje u Vatikanu i ukazati da politika pape franje na ovim prostorima doprinosi nemiru i pogorsanju ionako ne bas sjajnih odnosa na stetu katolika u regiji.Hrvati nece pristati opet biti zrtve i ponizeni zbog nekih visih ciljeva gdjenetko mora nestati i biti ponizen da bi 'ekumena' uspjela..taj se film vise nece gledati..nikakvo popravoslavljivanje ne dolazi u obzir..epikur moze biti pravoslavac ako hoce i drugi tko zeli..ali vecina hrvata nikad i nikad nece na to pristati narocito da im cetnolika SPC bude nadrejen
epikur može slobodno i pozirati sa pupovcem na panou i biti narikača na ćirilici ionako je obojici ispalo unosno biti u hrvatskoj...
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Papa Franjo idiot o Stepincu ali i ovoj idiotskoj recenici:'Patrijarhu Irineju je do istine o Stepincu" - Page 14 Empty Re: Papa Franjo idiot o Stepincu ali i ovoj idiotskoj recenici:'Patrijarhu Irineju je do istine o Stepincu"

Post by crvenkasti 9/5/2019, 12:25

Pa moramo slušat papu. Ne možeš tu ništa ...
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28714
2014-04-17


Back to top Go down

Papa Franjo idiot o Stepincu ali i ovoj idiotskoj recenici:'Patrijarhu Irineju je do istine o Stepincu" - Page 14 Empty Re: Papa Franjo idiot o Stepincu ali i ovoj idiotskoj recenici:'Patrijarhu Irineju je do istine o Stepincu"

Post by kaya 9/5/2019, 12:33

michaellcmacha wrote:
vuksadinare wrote:Nase budale na vlasti i u vrhu crkve trebali bi krenuti u zestoko lobiranje u Vatikanu i ukazati da politika pape franje na ovim prostorima doprinosi nemiru i pogorsanju ionako ne bas sjajnih odnosa na stetu katolika u regiji.Hrvati nece pristati opet biti zrtve i ponizeni zbog nekih visih ciljeva gdjenetko mora nestati i biti ponizen da bi 'ekumena' uspjela..taj se film vise nece gledati..nikakvo popravoslavljivanje ne dolazi u obzir..epikur moze biti pravoslavac ako hoce i drugi tko zeli..ali vecina hrvata nikad i nikad nece na to pristati narocito da im cetnolika SPC bude nadrejen
epikur može slobodno i pozirati sa pupovcem na panou i biti narikača na ćirilici ionako je obojici ispalo unosno biti u hrvatskoj...
:)
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Papa Franjo idiot o Stepincu ali i ovoj idiotskoj recenici:'Patrijarhu Irineju je do istine o Stepincu" - Page 14 Empty Re: Papa Franjo idiot o Stepincu ali i ovoj idiotskoj recenici:'Patrijarhu Irineju je do istine o Stepincu"

Post by Šandor Winnetou 9/5/2019, 12:36

crvenkasti wrote:Pa moramo slušat papu. Ne možeš tu ništa ...
što to nama govoriš??? to moraš reći svom četničkom vraču irineju pa vidi što će ti odgovoriti

_________________
Papa Franjo idiot o Stepincu ali i ovoj idiotskoj recenici:'Patrijarhu Irineju je do istine o Stepincu" - Page 14 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19654
2017-12-31


Back to top Go down

Papa Franjo idiot o Stepincu ali i ovoj idiotskoj recenici:'Patrijarhu Irineju je do istine o Stepincu" - Page 14 Empty Re: Papa Franjo idiot o Stepincu ali i ovoj idiotskoj recenici:'Patrijarhu Irineju je do istine o Stepincu"

Post by crvenkasti 9/5/2019, 12:56

tre wrote:
crvenkasti wrote:Pa moramo slušat papu. Ne možeš tu ništa ...
što to nama govoriš??? to moraš reći svom četničkom vraču irineju pa vidi što će ti odgovoriti

Ja sam Hrvat, meni je papa.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28714
2014-04-17


Back to top Go down

Papa Franjo idiot o Stepincu ali i ovoj idiotskoj recenici:'Patrijarhu Irineju je do istine o Stepincu" - Page 14 Empty Re: Papa Franjo idiot o Stepincu ali i ovoj idiotskoj recenici:'Patrijarhu Irineju je do istine o Stepincu"

Post by Hektorović 9/5/2019, 12:58

Isusovac Ivan Ike Mandurić je na svojem Facebooku profilu komentirao izjavu pape Franje o kanonizaciji kardinala Alojzija Stepinca koju je izrekao u zrakoplovu prilikom povratka u Rim.

Paterova objava nosi naslov: ‘BERGOLIO ILI STEPINAC? – na čijoj ste strani?’
Prenosimo je u cijelosti:
“Hajde, krenimo od jednostavnog pitanja:
Što bi nama danas savjetovao onaj Stepinac koji se ni pod cijeni života od papinstva nije htio odmaknuti. Odnosno: što bi nam rekao po pitanju Papinog odnosa spram njegova proglašenja svetim? Pa, barem je to jasno: Papa je papa! Od njega se odmaknuti isto je što i odmaknuti se od krvotoka tijela kojemu pripadaš. Ah, kako nam taj nauk svetoga Stepinca i danas nedostaje!
Svaki onaj kome je istinski stalo do proglašenja svetim dragoga Stepinca, neka ga prije i sam nasljeduje u kreposti poslušnosti Svetome Ocu! Da, papi Franji, ili, ako vam je to teško izgovoriti: „Bergoliu!“ O, kako teška kušnja za nas Hrvate! Ali, koliko god da je teška, pravedni Bog će je još više nagraditi.
Čujem i čitam kako neki moji dragi FB prijatelji padaju “kao kruške,” te se ograđuju od „Bergolia“, braneći Stepinca. To je posljednja stvar koja bi se svetom Stepincu mogla svidjeti. Ne boj se svijete! Ako ti je stalo do proglašenja Stepinca svetim radi njega samoga i Crkve Katoličke (a ne radi tebe!), onda ga najprije nasljeduj. I vjeruj! Pa, kao i on, znaj: nitko se ne može oprijeti volji Božjoj: ni Srpska pravoslavna Crkva; ni Papa sami, pa ni svijet cijeli, ni nitko živ. Ako ovaj papa ne proglasi svetoga Stepinca svetim, to će učiniti onaj kome to Bog zapovijedi. A ti za to vrijeme Stepinca nasljeduj, i ljubi „Bergolia“, papu, vrhovnoga poglavara Crkve Katoličke!
Griješi li papa Franjo? Ako u Boga vjerujem, i u njegovu svemoć, šta me u konačnici briga griješi li Papa. Meni je važno da pazim da ja ne pogriješim tako što ću ga prezreti i odbiti slušati ga, i da Boga ne uvrijedim.
Za Stepinca ne može boriti osim na način da ga se nasljeduje. Pa, eto: ako hoćeš pobijediti, samo ti lijepo Stepinca nasljeduj, te Papu ljubi i slušaj. Ako ti se to ne sviđa, zapravo, ni Stepinac ti se ne sviđa”.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26371
2018-04-10


Back to top Go down

Papa Franjo idiot o Stepincu ali i ovoj idiotskoj recenici:'Patrijarhu Irineju je do istine o Stepincu" - Page 14 Empty Re: Papa Franjo idiot o Stepincu ali i ovoj idiotskoj recenici:'Patrijarhu Irineju je do istine o Stepincu"

Post by epikur37 9/5/2019, 13:09

Hektorović wrote:Isusovac Ivan Ike Mandurić je na svojem Facebooku profilu komentirao izjavu pape Franje o kanonizaciji kardinala Alojzija Stepinca koju je izrekao u zrakoplovu prilikom povratka u Rim.

Paterova objava nosi naslov: ‘BERGOLIO ILI STEPINAC? – na čijoj ste strani?’
Prenosimo je u cijelosti:
“Hajde, krenimo od jednostavnog pitanja:
Što bi nama danas savjetovao onaj Stepinac koji se ni pod cijeni života od papinstva nije htio odmaknuti. Odnosno: što bi nam rekao po pitanju Papinog odnosa spram njegova proglašenja svetim? Pa, barem je to jasno: Papa je papa! Od njega se odmaknuti isto je što i odmaknuti se od krvotoka tijela kojemu pripadaš. Ah, kako nam taj nauk svetoga Stepinca i danas nedostaje!
Svaki onaj kome je istinski stalo do proglašenja svetim dragoga Stepinca, neka ga prije i sam nasljeduje u kreposti poslušnosti Svetome Ocu! Da, papi Franji, ili, ako vam je to teško izgovoriti: „Bergoliu!“ O, kako teška kušnja za nas Hrvate! Ali, koliko god da je teška, pravedni Bog će je još više nagraditi.
Čujem i čitam kako neki moji dragi FB prijatelji padaju “kao kruške,” te se ograđuju od „Bergolia“, braneći Stepinca. To je posljednja stvar koja bi se svetom Stepincu mogla svidjeti. Ne boj se svijete! Ako ti je stalo do proglašenja Stepinca svetim radi njega samoga i Crkve Katoličke (a ne radi tebe!), onda ga najprije nasljeduj. I vjeruj! Pa, kao i on, znaj: nitko se ne može oprijeti volji Božjoj: ni Srpska pravoslavna Crkva; ni Papa sami, pa ni svijet cijeli, ni nitko živ. Ako ovaj papa ne proglasi svetoga Stepinca svetim, to će učiniti onaj kome to Bog zapovijedi. A ti za to vrijeme Stepinca nasljeduj, i ljubi „Bergolia“, papu, vrhovnoga poglavara Crkve Katoličke!
Griješi li papa Franjo? Ako u Boga vjerujem, i u njegovu svemoć, šta me u konačnici briga griješi li Papa. Meni je važno da pazim da ja ne pogriješim tako što ću ga prezreti i odbiti slušati ga, i da Boga ne uvrijedim.
Za Stepinca ne može boriti osim na način da ga se nasljeduje. Pa, eto: ako hoćeš pobijediti, samo ti lijepo Stepinca nasljeduj, te Papu ljubi i slušaj. Ako ti se to ne sviđa, zapravo, ni Stepinac ti se ne sviđa”.


Pravi crkveni odgovor.

Kler nije pologao nikakve zavjete Hrvatskoj nego Vatikanu i na prvom mjestu je dio KC.

Mi od crkve ne možemo očekivati da pravi političke proboje tamo gdje nam paše, jer ona ima svoju logiku i računicu, koja je nekad usporedna s nacionalnom a nekad nije. Svakako nije ista.

U ostalom, dovoljno je pogledati ponašanje KC na primjeru hercegbosanskog pitanja i tamošnjih političkih prilika, pa evo i prije par tjedana kad je primljen cijeli kviskinški i agresorski vod na božićni domjenak. Meni osobno degutantnije nego ovo sa Stepincem, kao što mi je i cijela papina plačipizdasta i liberalna politika prema imigrantima i homoseksualcima.

Zato, Crkva sebi, politika sebi. U tom smislu vidim i snagu kšćanskih društava jer polje politike je puno slobodnije za poteze, blage i grube te kreativnost.

Crkva je tu da čuva luč vrijednosti i tradicije i to je to.
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Papa Franjo idiot o Stepincu ali i ovoj idiotskoj recenici:'Patrijarhu Irineju je do istine o Stepincu" - Page 14 Empty Re: Papa Franjo idiot o Stepincu ali i ovoj idiotskoj recenici:'Patrijarhu Irineju je do istine o Stepincu"

Post by Hektorović 9/5/2019, 13:30

epikur37 wrote:
Hektorović wrote:Isusovac Ivan Ike Mandurić je na svojem Facebooku profilu komentirao izjavu pape Franje o kanonizaciji kardinala Alojzija Stepinca koju je izrekao u zrakoplovu prilikom povratka u Rim.

Paterova objava nosi naslov: ‘BERGOLIO ILI STEPINAC? – na čijoj ste strani?’
Prenosimo je u cijelosti:
“Hajde, krenimo od jednostavnog pitanja:
Što bi nama danas savjetovao onaj Stepinac koji se ni pod cijeni života od papinstva nije htio odmaknuti. Odnosno: što bi nam rekao po pitanju Papinog odnosa spram njegova proglašenja svetim? Pa, barem je to jasno: Papa je papa! Od njega se odmaknuti isto je što i odmaknuti se od krvotoka tijela kojemu pripadaš. Ah, kako nam taj nauk svetoga Stepinca i danas nedostaje!
Svaki onaj kome je istinski stalo do proglašenja svetim dragoga Stepinca, neka ga prije i sam nasljeduje u kreposti poslušnosti Svetome Ocu! Da, papi Franji, ili, ako vam je to teško izgovoriti: „Bergoliu!“ O, kako teška kušnja za nas Hrvate! Ali, koliko god da je teška, pravedni Bog će je još više nagraditi.
Čujem i čitam kako neki moji dragi FB prijatelji padaju “kao kruške,” te se ograđuju od „Bergolia“, braneći Stepinca. To je posljednja stvar koja bi se svetom Stepincu mogla svidjeti. Ne boj se svijete! Ako ti je stalo do proglašenja Stepinca svetim radi njega samoga i Crkve Katoličke (a ne radi tebe!), onda ga najprije nasljeduj. I vjeruj! Pa, kao i on, znaj: nitko se ne može oprijeti volji Božjoj: ni Srpska pravoslavna Crkva; ni Papa sami, pa ni svijet cijeli, ni nitko živ. Ako ovaj papa ne proglasi svetoga Stepinca svetim, to će učiniti onaj kome to Bog zapovijedi. A ti za to vrijeme Stepinca nasljeduj, i ljubi „Bergolia“, papu, vrhovnoga poglavara Crkve Katoličke!
Griješi li papa Franjo? Ako u Boga vjerujem, i u njegovu svemoć, šta me u konačnici briga griješi li Papa. Meni je važno da pazim da ja ne pogriješim tako što ću ga prezreti i odbiti slušati ga, i da Boga ne uvrijedim.
Za Stepinca ne može boriti osim na način da ga se nasljeduje. Pa, eto: ako hoćeš pobijediti, samo ti lijepo Stepinca nasljeduj, te Papu ljubi i slušaj. Ako ti se to ne sviđa, zapravo, ni Stepinac ti se ne sviđa”.


Pravi crkveni odgovor.

Kler nije pologao nikakve zavjete Hrvatskoj nego Vatikanu i na prvom mjestu je dio KC.

Mi od crkve ne možemo očekivati da pravi političke proboje tamo gdje nam paše, jer ona ima svoju logiku i računicu, koja je nekad usporedna s nacionalnom a nekad nije. Svakako nije ista.

U ostalom, dovoljno je pogledati ponašanje KC na primjeru hercegbosanskog pitanja i tamošnjih političkih prilika, pa evo i prije par tjedana kad je primljen cijeli kviskinški i agresorski vod na božićni domjenak. Meni osobno degutantnije nego ovo sa Stepincem, kao što mi je i cijela papina plačipizdasta i liberalna politika prema imigrantima i homoseksualcima.

Zato, Crkva sebi, politika sebi. U tom smislu vidim i snagu kšćanskih društava jer polje politike je puno slobodnije za poteze, blage i grube te kreativnost.

Crkva je tu da čuva luč vrijednosti i tradicije i to je to.

Upravo to, nacionalni interesi nisu često i crkveni interesi.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26371
2018-04-10


Back to top Go down

Papa Franjo idiot o Stepincu ali i ovoj idiotskoj recenici:'Patrijarhu Irineju je do istine o Stepincu" - Page 14 Empty Re: Papa Franjo idiot o Stepincu ali i ovoj idiotskoj recenici:'Patrijarhu Irineju je do istine o Stepincu"

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 14 of 19 Previous  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 19  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum