ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

znači neistinito, nehrvatski, nevjerski

Go down

znači neistinito, nehrvatski, nevjerski Empty znači neistinito, nehrvatski, nevjerski

Post by debotoijusto 5/1/2019, 19:40

Idemo sada uspoređivati: kada splitskih 489.559 kuna podijelimo sa 178.102 stanovnika, koliko ih je, prema tablici Državnog zavoda za statistiku, živjelo u gradu 2011. godine kad je obavljen popis, ispada da su splitski gradski oci lani pojeli i popili nešto više od 2,7 kuna po glavi stanovnika.
Podijelimo li, pak, segetsku reprezentaciju s 4854 tamošnja stanovnika, dobijemo nekih 60,9 kuna po glavi Segećana.
Bio je to dobar povod da pozovemo Zulima. Imali smo niz pitanja: otkud toliki trošak, je li možda nastao po mjesnim restoranima, tko ga je napravio, posjećuju li Općinu predstavnici drugih općina, gradova, država ili novac troše samo predstavnici vladajuće stranke... Razgovor prenosimo doslovno:
Halo.
Dobar dan, jesam dobio gospodina Vinka Zulima?
Je.
Ispričavam se što vam smetam, ja sam Vladimir Matijanić, novinar Indexa. Imate li koju minutu vremena?
Nemam. A pogotovo za vas. A pogotovo za vas s Indexa. Jer smatram da ne pišete neobjektivno, neistinito, je li snimate, snimajte (nešto nerazumljivo), znači neistinito, nehrvatski, nevjerski, a to su moji predznaci i s takvima nemam posle, takvima ne dajem odgovore. Jel vam jasno?
U redu. Mene zanima novac koji ste trošili na reprezentaciju.
Jel vam jasno?
Je li vama jasno šta mene zanima?
Jasno je meni, a jasno je i vama. Znači, kad budete pisali istinito, onda ću vam dat. I kad budete hrvatskiji i vjerskiji, onda možete sa mnom razgovarat. A do tada ne.
U redu...
Hvala.
Na što ste potrošili gotovo 300...

Hvala lijepa (prekinuo vezu).
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30616
2014-04-12


Back to top Go down

znači neistinito, nehrvatski, nevjerski Empty Re: znači neistinito, nehrvatski, nevjerski

Post by debotoijusto 5/1/2019, 19:41

Naumili smo Plenkovićevoj segetskoj uzdanici poslati pitanja pisanim putem. Ponovno ga nazivamo da nam barem izgovori svoju mail adresu:
Alo.
Gospodin Zulim?
Da.
Matijanić je ponovno iz Indexa, samo mi recite na koji mail vam mogu poslati pitanja.
Gospodine, nemojte me uznemiravati, to je broj jedan.
Ne uznemiravam vas, ja vas zovem kao načelnika općine u radnom vremenu...
Nemojte ma uznemiravat, rekao sam da za vas i vašu kuću, za vaš portal, ne želim davat izjavu, jer ste pristrani...
Ok, ne zanima me, samo vas pitam mail...
Ma zanima te (povisuje ton), nemam ja s tobom šta pričati. Doviđenja.
Na koji mail?
(Prekida razgovor).
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30616
2014-04-12


Back to top Go down

znači neistinito, nehrvatski, nevjerski Empty Re: znači neistinito, nehrvatski, nevjerski

Post by debotoijusto 5/1/2019, 19:44

U želji da sa Zulimom ubuduće uspostavimo bolju komunikaciju, prema njegovu smo naputku ovom tekstu odlučili dati vjerničku notu, pa smo nazvali segetskog župnika don Nikolu Galova. Zanimalo nas je u kakvim je odnosima on, predstavnik Katoličke crkve, sa Zulimom kojemu je vjera, po osobnom priznanju, jedan od "predznaka". 
"Osobno? Znate što, ja moram biti iskren. On tu na misu ne dolazi. Ja sam tu 32 godine, on nije bio u te 32 godine tri-četiri puta na misama", veli segetski župnik o Vinku Zulimu. 
"Ali ne bih ja to želio da se shvati kao osobni obračun. Možda njemu ne odgovaram, ovdje imamo tri župe, neki svećenici su HDZ, ali ja nisam takav, ne želim biti stranačka osoba ni nikom podilaziti. To njemu smeta, kad bih ja bio mali od kužine, potrčko, onda bih ja bio dobar župnik. Ovako, kad ja propovijedam Evanđelje, želim biti na strani istine, na strani općega dobra, onda možda nisam dobar. Nemam ja ništa protiv njega, ali, znate, nismo u ljubavi kada ja nisam podoban, nisam politički opredijeljen. Ja sam rekao da je tu na vlasti tobože demokršćanska stranka, otkad je općina utemeljena, ali ne bi se reklo da je to tako", dodaje Galov, pa se žali što je na trgu uz crkvu otvorena kavana, što crkva nema parkiralište, a tvrdi i da ga "boli duša kad vidim toliko toga nereda u komunalnim stvarima".
Bila je to sličica iz Segeta, ujedno i sličica iz Hrvatske.

https://www.index.hr/vijesti/clanak/hdzov-nacelnik-male-opcine-spiskao-171142-kn-nazvali-smo-ga-nije-bio-sretan/2082123.aspx
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30616
2014-04-12


Back to top Go down

znači neistinito, nehrvatski, nevjerski Empty Re: znači neistinito, nehrvatski, nevjerski

Post by Regoč 5/2/2019, 08:55

Indeks i dalje ostaje medij kojemu ne trjeba vjerovati.

_________________
znači neistinito, nehrvatski, nevjerski Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

znači neistinito, nehrvatski, nevjerski Empty Re: znači neistinito, nehrvatski, nevjerski

Post by catabbath 5/2/2019, 09:03

debotoijusto wrote: I kad budete hrvatskiji i vjerskiji

Klasika, vel'ki 'Rvat i vel'ki Katol'k = vel'ki lopov
catabbath
catabbath

Male
Posts : 12400
2015-08-22


Back to top Go down

znači neistinito, nehrvatski, nevjerski Empty Re: znači neistinito, nehrvatski, nevjerski

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum