ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Marcel Proust i Marcel Holjevac o katedralama

Page 1 of 10 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Go down

Marcel Proust i Marcel Holjevac o katedralama Empty Marcel Proust i Marcel Holjevac o katedralama

Post by marcellus Mon 22 Apr - 13:05

https://narod.hr/hrvatska/marcel-holjevac-je-li-potrebno-da-katedrala-izgori-do-temelja-pa-da-primijetimo-da-je-krscanstvo-u-temeljima-naseg-svijeta


to je pisano proši utorak a objavljeno u petak, al ajde...

"Sekularna Francuska uspostavljena nakon revolucije obilato je kršila sva prava čovjeka i građanina, kao i sve principe koje je sama proglasila, podarivši čovječanstvu riječ “teror”. Odmah po revoluciji konfiscirana su sva crkvena imanja, a slijedilo je uništenje križeva, kipova, zvona i svake kršćanske ikonografije, te uspostava “revolucionarnih i građanskih” kultova poput “Kulta razuma” i “Kulta vrhovnog bića” zamišljenih da zamijene kršćansku kulturu i tradiciju. Naravno, od “razuma” tu nije bilo ni “r”.

Vrhunac progona vjere dosegnut je 21. listopada 1793., kada je donesen “sekularni” zakon kojim su svi svećenici koji su odbili abdicirati i pismeno prisegnuti novom režimu, tj. koji su i dalje naučavali kršćanstvo, mogli biti ubijeni na licu mjesta bez suđenja, kao i oni koji su ih eventualno skrivali. Promijenjeni su i svi nazivi mjesta koja su sadržavala svece u nazivu pa je tako
St. Tropez postao “Heraclee”, u maniri koju su kasnije kopirali komunisti.

Pod prijetnjom smrti ili zatvora, oko dvadeset tisuća svećenika je pristalo abdicirati i odreći se kršćanstva, predavši to u pisanom obliku pod prisilom. Šest tisuća je pristalo, ili bilo prisiljeno, oženiti se. Neki su u tajnosti nastavili obavljati svećeničke dužnosti. Do kraja zadnje dekade 19. stoljeća, oko trideset tisuća svećenika bilo je prisiljeno napustiti Francusku, a oni koji su odbili su pogubljeni. Do Uskrsa 1794., tek je nekolicina od četrdesetak tisuća crkvi u Francuskoj ostala otvorena; ostale su zatvorene, prodane, uništene ili prenamijenjene.

Teror je odnio između 20 000 i 40 000 života, a među ubijenima je, procjenjuje se, bilo osam posto pripadnika aristokracije, šest posto su bili svećenici, 14 posto srednja klasa (buržoazija), a ostalih oko 70 % radnici i seljaci."

_________________
Marcel Proust i Marcel Holjevac o katedralama 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Marcel Proust i Marcel Holjevac o katedralama Empty Re: Marcel Proust i Marcel Holjevac o katedralama

Post by RayMabus Mon 22 Apr - 13:13

A baš čitam nešto o tome na tu temu

https://www.slobodnadalmacija.hr/misljenja/agora/clanak/id/599921/islamisti-su-ucenici-francuske-revolucije
RayMabus
RayMabus

Posts : 175414
2014-04-11


Back to top Go down

Marcel Proust i Marcel Holjevac o katedralama Empty Re: Marcel Proust i Marcel Holjevac o katedralama

Post by crvenkasti Mon 22 Apr - 13:23

Jesi li ti dobio ime po Prostu?
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28714
2014-04-17


Back to top Go down

Marcel Proust i Marcel Holjevac o katedralama Empty Re: Marcel Proust i Marcel Holjevac o katedralama

Post by crvenkasti Mon 22 Apr - 13:26

Ja sam sebi dao nick po prištiću na guzici moje žene.
Pitala me je: "koje je boje?"

Kad sam joj rekao, crkla je od smijeha.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28714
2014-04-17


Back to top Go down

Marcel Proust i Marcel Holjevac o katedralama Empty Re: Marcel Proust i Marcel Holjevac o katedralama

Post by RayMabus Mon 22 Apr - 13:36

Ta Francuska to samo pustiš da vrime učini svoje , sad je 2019 a oni nema šanse da izdrže.do 2029 ovako. Sekularisti , desničari , muslimani , crnci , kriminalci....
RayMabus
RayMabus

Posts : 175414
2014-04-11


Back to top Go down

Marcel Proust i Marcel Holjevac o katedralama Empty Re: Marcel Proust i Marcel Holjevac o katedralama

Post by IL Risorto Mon 22 Apr - 13:39

S obzirom na višestoljetna sranja koja je izasrala katolička crkva,reklo bi se kako su sekularisti bili pre blagi prema glupoj katolčadi.Način na koji je katolička crkva došla do tako enormne imovine,mnogo je brutalniji nego način na koji je oduzimana od crkve.
I komunistički odnos prema crkvi par stoljeća kasnije,nakon francuske revolucije,takođe je manje brutalan od odnosa crkve prema njenim protivnicima.
IL Risorto
IL Risorto

Posts : 11169
2015-07-23


Back to top Go down

Marcel Proust i Marcel Holjevac o katedralama Empty Re: Marcel Proust i Marcel Holjevac o katedralama

Post by marcellus Mon 22 Apr - 13:41

opet si u antifa modu? :D

_________________
Marcel Proust i Marcel Holjevac o katedralama 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Marcel Proust i Marcel Holjevac o katedralama Empty Re: Marcel Proust i Marcel Holjevac o katedralama

Post by Guest Mon 22 Apr - 13:46

marcellus wrote:opet si u antifa modu? :D

pa koliko je u vrancuskoj bilo crkvi kad ih i danas ima pun kurac? koliko tih crkvi je bilo onda? više nego birceva, gostionica?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Marcel Proust i Marcel Holjevac o katedralama Empty Re: Marcel Proust i Marcel Holjevac o katedralama

Post by marcellus Mon 22 Apr - 13:50

Gnječ wrote:
marcellus wrote:opet si u antifa modu? :D

pa koliko je u vrancuskoj bilo crkvi kad ih i danas ima pun kurac? koliko tih crkvi je bilo onda? više nego birceva, gostionica?

pa i proust je bio peder isto ko i ti, pa mu nisu smetale katedrale, bio je protivnik sekularih zakona

_________________
Marcel Proust i Marcel Holjevac o katedralama 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Marcel Proust i Marcel Holjevac o katedralama Empty Re: Marcel Proust i Marcel Holjevac o katedralama

Post by RayMabus Mon 22 Apr - 13:52

Nema kršćanstva u Francuskoj , odavno izumrlo. Francuska je sekularna država i neće se oni priko noći vratit kršćanstvu. Najbitniji je antiislam jer i sekularisti su protiv islama jer je islam religija. Samo in triba trpat kozojebe. Sad će nova đamija u Parizu kapaciteta 3000 mjesta.

Ja navijam za Arape u Francuskoj jer su protiv emanicipqcije.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175414
2014-04-11


Back to top Go down

Marcel Proust i Marcel Holjevac o katedralama Empty Re: Marcel Proust i Marcel Holjevac o katedralama

Post by Guest Mon 22 Apr - 13:53

marcellus wrote:
Gnječ wrote:
marcellus wrote:opet si u antifa modu? :D

pa koliko je u vrancuskoj bilo crkvi kad ih i danas ima pun kurac? koliko tih crkvi je bilo onda? više nego birceva, gostionica?

pa i proust je bio peder isto ko i ti, pa mu nisu smetale katedrale, bio je protivnik sekularih zakona

ne zanimaju me muški mogu eventualno tebi izgledat kao pederčina što je karakterna osobina a ne seksualna orjentacija. isto ko što si ti meni kurbin sin.

a reci ti meni koji je uzrok otom očemu lupetaš. što se desilo u njizi da su popizdili tako?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Marcel Proust i Marcel Holjevac o katedralama Empty Re: Marcel Proust i Marcel Holjevac o katedralama

Post by marcellus Mon 22 Apr - 14:00

Gnječ wrote:
marcellus wrote:
Gnječ wrote:
marcellus wrote:opet si u antifa modu? :D

pa koliko je u vrancuskoj bilo crkvi kad ih i danas ima pun kurac? koliko tih crkvi je bilo onda? više nego birceva, gostionica?

pa i proust je bio peder isto ko i ti, pa mu nisu smetale katedrale, bio je protivnik sekularih zakona

ne zanimaju me muški mogu eventualno tebi izgledat kao pederčina što je karakterna osobina a ne seksualna orjentacija. isto ko što si ti meni kurbin sin.

a reci ti meni koji je uzrok otom očemu lupetaš. što se desilo u njizi da su popizdili tako?


u vrancuza? Svašta nešto. Bijeda, demagogija, uglavnom kad su poharali crkve bili su još siromašniji. A onda ih je još napoleon poslao na ruski front. Jebada.

_________________
Marcel Proust i Marcel Holjevac o katedralama 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Marcel Proust i Marcel Holjevac o katedralama Empty Re: Marcel Proust i Marcel Holjevac o katedralama

Post by marcellus Mon 22 Apr - 14:01

miserables uostalom govore o francuskoj poslije revolucije, ne onoj prije nje. Kao i u Rusiji, prije revolucije je bilo loše, a nakon nje još puno gore.

_________________
Marcel Proust i Marcel Holjevac o katedralama 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Marcel Proust i Marcel Holjevac o katedralama Empty Re: Marcel Proust i Marcel Holjevac o katedralama

Post by RayMabus Mon 22 Apr - 14:03

marcellus wrote:
Gnječ wrote:
marcellus wrote:
Gnječ wrote:
marcellus wrote:opet si u antifa modu? :D

pa koliko je u vrancuskoj bilo crkvi kad ih i danas ima pun kurac? koliko tih crkvi je bilo onda? više nego birceva, gostionica?

pa i proust je bio peder isto ko i ti, pa mu nisu smetale katedrale, bio je protivnik sekularih zakona

ne zanimaju me muški mogu eventualno tebi izgledat kao pederčina što je karakterna osobina a ne seksualna orjentacija. isto ko što si ti meni kurbin sin.

a reci ti meni koji je uzrok otom očemu lupetaš. što se desilo u njizi da su popizdili tako?


u vrancuza? Svašta nešto. Bijeda, demagogija, uglavnom kad su poharali crkve bili su još siromašniji. A onda ih je još napoleon poslao na ruski front. Jebada.
Kako god , kršćanstco u Francuskoj je odavno izumrlo i neće se nitko vraćati kršćanstvu priko noći ni iz bog kojeg razloga.

Sekularisti protiv islama i drugih religija , matrijarh protiv patrijarha.

Živila islamistička Francuska.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175414
2014-04-11


Back to top Go down

Marcel Proust i Marcel Holjevac o katedralama Empty Re: Marcel Proust i Marcel Holjevac o katedralama

Post by Guest Mon 22 Apr - 14:13

marcellus wrote:
Gnječ wrote:
marcellus wrote:
Gnječ wrote:
marcellus wrote:opet si u antifa modu? :D

pa koliko je u vrancuskoj bilo crkvi kad ih i danas ima pun kurac? koliko tih crkvi je bilo onda? više nego birceva, gostionica?

pa i proust je bio peder isto ko i ti, pa mu nisu smetale katedrale, bio je protivnik sekularih zakona

ne zanimaju me muški mogu eventualno tebi izgledat kao pederčina što je karakterna osobina a ne seksualna orjentacija. isto ko što si ti meni kurbin sin.

a reci ti meni koji je uzrok otom očemu lupetaš. što se desilo u njizi da su popizdili tako?


u vrancuza? Svašta nešto. Bijeda, demagogija, uglavnom kad su poharali crkve bili su još siromašniji. A onda ih je još napoleon poslao na ruski front. Jebada.

bijeda? misliš na siromaštvo i glad? pa da francuzi su bili gladni ja tebe intelektualca pitam zašto. ti ako si intelektualac bi to moro točno znati i bez demagogije. demagogija? vrancuski seljak je znao što je demagogija i tko je demagog i šta to znači? daj me nemoj zajebavat, demagog je sinonim za političara, --- Demagog je, povijesno gledano, u staroj Grčkoj bio pučki govornik koji je nastupao kao predstavnik naroda. Danas se odnosi na osobu, uglavnom političara, koja lažnim obećanjima, spektakularnim optužbama i sijanjem iluzija stječe povjerenje širokih masa i upravlja njihovim ponašanjem. Prilog demagoški odnosi se na nešto što je lažno i namjerno obmanjivačko. uz demagoga političara obavezno dolazi huškač ti si huškač pa pi ti to posebno trebao znati.

napoleona batali to je druga  priča.

nego zašto su vrancuzi umirali od gladi? bili su jebeno gladni nisu imali što za jesti. ajd ti meni to pojasni. tko je kriv?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Marcel Proust i Marcel Holjevac o katedralama Empty Re: Marcel Proust i Marcel Holjevac o katedralama

Post by Guest Mon 22 Apr - 15:09

Marcel Proust i Marcel Holjevac o katedralama 1555909904355




Katolici su izdajice

najveći neprijatelji zapadne civilizacije
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Marcel Proust i Marcel Holjevac o katedralama Empty Re: Marcel Proust i Marcel Holjevac o katedralama

Post by Sora Mon 22 Apr - 15:53

crvenkasti wrote:Jesi li ti dobio ime po Prostu?
No i tebe gluposti napadnu povremeno 

Taj Marcel moze sebi dati ime po nekom lopovu i varalici 
Kakvih ima na tone 
Bas jest ime da asocira vise na nekog lopovskog šminkera 
I vucibatinu lol!

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23713
2014-04-29


Back to top Go down

Marcel Proust i Marcel Holjevac o katedralama Empty Re: Marcel Proust i Marcel Holjevac o katedralama

Post by Sora Mon 22 Apr - 15:59

Glede krscanstva u temelju civilizacije 
Nabijem vam tu civilizaciju na lijepu .. 

Danas . Samo danas, kakti za blagdan , izađem van prošetati. 
I digne minse zeljudac. 

1. Pijan ko cuskija dere se iz gostionice neki ISUSE I MARIJO 
I TAK JEDNO DVAJST PET PUTA 
2   Dođem do mlekomata . Klinci drmaju staklo koje se digne kad se puni boca. Daju mi naputak da mogu BESPLATNO UZETI MLIJRKO 
A stari covjek iz susjedne kuce govori da su u noci pokušalo PROVALITI U MLIJRKOMAT za par kuna dobitka. 
3 a tek mi frendica digla živac pricama kako joj pusta ulica i deca se nemaju s kim igrati. 

Nabijem ti crkvu i civilizaciju koju ona proizvidi. Bljak

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23713
2014-04-29


Back to top Go down

Marcel Proust i Marcel Holjevac o katedralama Empty Re: Marcel Proust i Marcel Holjevac o katedralama

Post by Sora Mon 22 Apr - 16:02

I tako 
Marcel i dalje pise intelektuslno smece , pamflete i pohvale nenarodnim vlastima, legslnim i nelegalnim 
Bljak 
Vidim, obrisalo ga ovdje ..

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23713
2014-04-29


Back to top Go down

Marcel Proust i Marcel Holjevac o katedralama Empty Re: Marcel Proust i Marcel Holjevac o katedralama

Post by Sora Mon 22 Apr - 16:04

slobodan wrote:PMarcel Proust i Marcel Holjevac o katedralama 1555909904355




Katolici su izdajice

najveći neprijatelji zapadne civilizacije
Jesu 

Vatikan doo je najveci kapitalist 
Taj nece prezati od svih metoda pa i rata , da obrani svoje bogatstvo

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23713
2014-04-29


Back to top Go down

Marcel Proust i Marcel Holjevac o katedralama Empty Re: Marcel Proust i Marcel Holjevac o katedralama

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 10 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum