ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Denkverbot

Page 33 of 50 Previous  1 ... 18 ... 32, 33, 34 ... 41 ... 50  Next

Go down

Denkverbot - Page 33 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Sun 28 Apr - 19:25

aben wrote:
violator wrote:
Gnječ wrote:
violator wrote:
Gnječ wrote:

naravno da ste zlonamjerni jer vi itekako dobro znate što sam napisao i na šta sam se referirao jer piše osjetila nas štite od opasnosti i savršena su. da nisu ne bi bilo čovječanstva.

na ovo drugo. zašto djeca padaju kad hodaju trče? jer ne vide dobro? ili zato jer nisu svjesni da su povezani sa tijelom? djeca su totalno ekstrovertirana dok ih kruta realnost podsjeti da nemogu ići kroz zid sa tijelom.

ali opet ti ponavljam da su osjetila savršena osjetila daju ispravne informacije mozgu računalu a to što je računalo mozak oštećen ili popravljen to je drugi par postoli. kad spojiš kameru na laptop najprije moraš instalirati drajvere inače kamera osjetilo ne funkcionira u spoju sa laptopom nije problem kamera nego mozak laptop nema instalirane drajvere za tu kameru. kad instaliraš drajvere tek onda mozak računalo prepozna periferiju osjetilo u ovom slučaju kameru. i da bi kamera služila svrsi na kraju je treba u mozgu računalu kalibrirati. to traje neko vrijeme u slučaju čovjeka kalibracija traje dosta godina.

Oprosti, tko to MI? Persiras mi?

Ne znam sto si sve pisao jer, iskreno, ne citam sve sto pises, a jos manje one kilometarske tomove koje pastiras, no bez obzira na kontekst tvoja izjava kako nas osjetila NIKADA ne varaju, naprosto, nije istinita. Ne veli da nas stalno varaju, ne velim da nas cesto varaju, ali katkad - DA. Vataju nas osjetila, vara nas i um (npr. halucinacije), nismo savrseno prilagodjeni nasoj okolini. Prilagodjeni jesmo, ali bas zato jer jesmo svjesni nase ranjivosti razvijamo orudja, alate, rijecju, tehnoloski progres. Bas zbog nesavrsenog osjetilnog sustava (osjetila i mozak/um)

ne persiram ti nego govorim vi u množini jer nisi ti jedina nadrkana na mene ako smijem primijetiti. čim sam taknuo u za svas svetu filozofiju i rekao da je to mentalna bolest skočili ste ko da sam vas ubo iglom u dupe i odmah me proglasili heretikom i sve što uz to ide silent treatment, ignore, podsmjeh o mojim kilometarskim c-p itd itd.  stvarno zar je filozofija off limits? ne smije ju se komentirati u negativnom kontekstu? ma ljudi hajde se saberite i oduzmite.

Gnjec, tako necu vise s tobom razgovarati. Podrzavati taj tvoj mentalitet zrtve pa i onda kad vrlo grubo udaras i pljujes po onima s kojima si, kao, dobar. A upravo si tako postupio prema meni nedavno. Kao najobicnije govno  I jako dobro znas i zasto. To drugovi ne rade ali barem sada znam da si jako daleko od druga. Ti sad ovdje slobodno udaraj rucicama i nozicama i izigravaj Kalimera, ali meni si samo bezobrazno, neodgojeno, nadrkano, iskompleksirano stvorenje.

Adio.

dok ni tako postupi prema tebi, ni bi bezobrano neodgojeno nadrkano stvorenje?


sukob na ljevici, you gotta love it:)

Nije ovo nikakav sukob na ljevici, vec ruzno vrijedjanje na osobnoj razini pod krinkom neke apstraktne rasprave. Dakle, jedna potpuno nova dimenzija forumskog "razgovora".


Npr., uzmimo nesretnu astrologiju. I recimo da je tvoj drug, stajaznam, Skorpija. I ti sad znas da je on Skorpija i u forumskom razgovoru krenes ismijavati Skorpije, nazivati ih mentalnim bolesnicima i tome slicno. I onda jos kasnije, u jednon drugom postu, licemjerno pojasnjavati kako postoji razlika izmedju slobode govora i izrazavanja i stati na stranu zene koja se nasla uvrijedjenom zato jer joj je netko, u neprimjerenom kontekstu, rekao da je lijepa (ili ima lijepu odjecu, ne znam sto je ovdje bilo).


Ali na svoje indirektno vrijedjanje druga Skorpije vadi se slobodom govora. Ma bljuv.

Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 33 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Sun 28 Apr - 19:37

violator wrote:
aben wrote:
violator wrote:
Gnječ wrote:
violator wrote:

Oprosti, tko to MI? Persiras mi?

Ne znam sto si sve pisao jer, iskreno, ne citam sve sto pises, a jos manje one kilometarske tomove koje pastiras, no bez obzira na kontekst tvoja izjava kako nas osjetila NIKADA ne varaju, naprosto, nije istinita. Ne veli da nas stalno varaju, ne velim da nas cesto varaju, ali katkad - DA. Vataju nas osjetila, vara nas i um (npr. halucinacije), nismo savrseno prilagodjeni nasoj okolini. Prilagodjeni jesmo, ali bas zato jer jesmo svjesni nase ranjivosti razvijamo orudja, alate, rijecju, tehnoloski progres. Bas zbog nesavrsenog osjetilnog sustava (osjetila i mozak/um)

ne persiram ti nego govorim vi u množini jer nisi ti jedina nadrkana na mene ako smijem primijetiti. čim sam taknuo u za svas svetu filozofiju i rekao da je to mentalna bolest skočili ste ko da sam vas ubo iglom u dupe i odmah me proglasili heretikom i sve što uz to ide silent treatment, ignore, podsmjeh o mojim kilometarskim c-p itd itd.  stvarno zar je filozofija off limits? ne smije ju se komentirati u negativnom kontekstu? ma ljudi hajde se saberite i oduzmite.

Gnjec, tako necu vise s tobom razgovarati. Podrzavati taj tvoj mentalitet zrtve pa i onda kad vrlo grubo udaras i pljujes po onima s kojima si, kao, dobar. A upravo si tako postupio prema meni nedavno. Kao najobicnije govno  I jako dobro znas i zasto. To drugovi ne rade ali barem sada znam da si jako daleko od druga. Ti sad ovdje slobodno udaraj rucicama i nozicama i izigravaj Kalimera, ali meni si samo bezobrazno, neodgojeno, nadrkano, iskompleksirano stvorenje.

Adio.

dok ni tako postupi prema tebi, ni bi bezobrano neodgojeno nadrkano stvorenje?


sukob na ljevici, you gotta love it:)

Nije ovo nikakav sukob na ljevici, vec ruzno vrijedjanje na osobnoj razini pod krinkom neke apstraktne rasprave. Dakle, jedna potpuno nova dimenzija forumskog "razgovora".


Npr., uzmimo nesretnu astrologiju. I recimo da je tvoj drug, stajaznam, Skorpija. I ti sad znas da je on Skorpija i u forumskom razgovoru krenes ismijavati Skorpije, nazivati ih mentalnim bolesnicima i tome slicno. I onda jos kasnije, u jednon drugom postu, licemjerno pojasnjavati kako postoji razlika izmedju slobode govora i izrazavanja i stati na stranu zene koja se nasla uvrijedjenom zato jer joj je netko, u neprimjerenom kontekstu, rekao da je lijepa (ili ima lijepu odjecu, ne znam sto je ovdje bilo).


Ali na svoje indirektno vrijedjanje druga Skorpije vadi se slobodom govora. Ma bljuv.

ne želim raspravljati već smo se pozdravili ali na ove insinuacije moram reagirati. kako ja mogu znati tko je koje profesije, struke, koji astrološki znak ima itd.? nikako. ali baš nikako. ovo je denkverbot većinom svi debatirate o filozofiji pa valjda imate neki afinitet prema istoj kao što onima na ViP- govorim da su ustaše i četnici jer se hvale da to jesu i samo o tome pričaju na forumu ali ja pojma nemam šta je itko od njih u životu. ovdje svatko može glumiti šta hoće kad god hoće ako hoće. ja to ne želim nisam nikada to radio. ne glumim nikoga takav sam kakav sam i u rl.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 33 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Sun 28 Apr - 19:42

Lazi, lazi.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 33 Empty Re: Denkverbot

Post by aben Sun 28 Apr - 19:42

violator wrote:
aben wrote:
violator wrote:
Gnječ wrote:
violator wrote:

Oprosti, tko to MI? Persiras mi?

Ne znam sto si sve pisao jer, iskreno, ne citam sve sto pises, a jos manje one kilometarske tomove koje pastiras, no bez obzira na kontekst tvoja izjava kako nas osjetila NIKADA ne varaju, naprosto, nije istinita. Ne veli da nas stalno varaju, ne velim da nas cesto varaju, ali katkad - DA. Vataju nas osjetila, vara nas i um (npr. halucinacije), nismo savrseno prilagodjeni nasoj okolini. Prilagodjeni jesmo, ali bas zato jer jesmo svjesni nase ranjivosti razvijamo orudja, alate, rijecju, tehnoloski progres. Bas zbog nesavrsenog osjetilnog sustava (osjetila i mozak/um)

ne persiram ti nego govorim vi u množini jer nisi ti jedina nadrkana na mene ako smijem primijetiti. čim sam taknuo u za svas svetu filozofiju i rekao da je to mentalna bolest skočili ste ko da sam vas ubo iglom u dupe i odmah me proglasili heretikom i sve što uz to ide silent treatment, ignore, podsmjeh o mojim kilometarskim c-p itd itd.  stvarno zar je filozofija off limits? ne smije ju se komentirati u negativnom kontekstu? ma ljudi hajde se saberite i oduzmite.

Gnjec, tako necu vise s tobom razgovarati. Podrzavati taj tvoj mentalitet zrtve pa i onda kad vrlo grubo udaras i pljujes po onima s kojima si, kao, dobar. A upravo si tako postupio prema meni nedavno. Kao najobicnije govno  I jako dobro znas i zasto. To drugovi ne rade ali barem sada znam da si jako daleko od druga. Ti sad ovdje slobodno udaraj rucicama i nozicama i izigravaj Kalimera, ali meni si samo bezobrazno, neodgojeno, nadrkano, iskompleksirano stvorenje.

Adio.

dok ni tako postupi prema tebi, ni bi bezobrano neodgojeno nadrkano stvorenje?


sukob na ljevici, you gotta love it:)

Nije ovo nikakav sukob na ljevici, vec ruzno vrijedjanje na osobnoj razini pod krinkom neke apstraktne rasprave. Dakle, jedna potpuno nova dimenzija forumskog "razgovora".


Npr., uzmimo nesretnu astrologiju. I recimo da je tvoj drug, stajaznam, Skorpija. I ti sad znas da je on Skorpija i u forumskom razgovoru krenes ismijavati Skorpije, nazivati ih mentalnim bolesnicima i tome slicno. I onda jos kasnije, u jednon drugom postu, licemjerno pojasnjavati kako postoji razlika izmedju slobode govora i izrazavanja i stati na stranu zene koja se nasla uvrijedjenom zato jer joj je netko, u neprimjerenom kontekstu, rekao da je lijepa (ili ima lijepu odjecu, ne znam sto je ovdje bilo).


Ali na svoje indirektno vrijedjanje druga Skorpije vadi se slobodom govora. Ma bljuv.
ali to drug rodi konstantno, samo dok cijevi ni okrenu prema tebi, do unda nisi fermala. 
vidiš, da češće posta, to bi se dogodilo i night sky i rabarbari i ostalin ljevičarima. razlog vašen sljepilu su osjećaji. ne ulazite u rasprave hlodne glove suprostavljajući mišljenja, nego se emotivno vežete za one ki su van bliski po nekon ključu, ča vruću izmjenu mišljenja nužno čini osobnon.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 33 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Sun 28 Apr - 19:48

aben wrote:
violator wrote:
aben wrote:
violator wrote:
Gnječ wrote:

ne persiram ti nego govorim vi u množini jer nisi ti jedina nadrkana na mene ako smijem primijetiti. čim sam taknuo u za svas svetu filozofiju i rekao da je to mentalna bolest skočili ste ko da sam vas ubo iglom u dupe i odmah me proglasili heretikom i sve što uz to ide silent treatment, ignore, podsmjeh o mojim kilometarskim c-p itd itd.  stvarno zar je filozofija off limits? ne smije ju se komentirati u negativnom kontekstu? ma ljudi hajde se saberite i oduzmite.

Gnjec, tako necu vise s tobom razgovarati. Podrzavati taj tvoj mentalitet zrtve pa i onda kad vrlo grubo udaras i pljujes po onima s kojima si, kao, dobar. A upravo si tako postupio prema meni nedavno. Kao najobicnije govno  I jako dobro znas i zasto. To drugovi ne rade ali barem sada znam da si jako daleko od druga. Ti sad ovdje slobodno udaraj rucicama i nozicama i izigravaj Kalimera, ali meni si samo bezobrazno, neodgojeno, nadrkano, iskompleksirano stvorenje.

Adio.

dok ni tako postupi prema tebi, ni bi bezobrano neodgojeno nadrkano stvorenje?


sukob na ljevici, you gotta love it:)

Nije ovo nikakav sukob na ljevici, vec ruzno vrijedjanje na osobnoj razini pod krinkom neke apstraktne rasprave. Dakle, jedna potpuno nova dimenzija forumskog "razgovora".


Npr., uzmimo nesretnu astrologiju. I recimo da je tvoj drug, stajaznam, Skorpija. I ti sad znas da je on Skorpija i u forumskom razgovoru krenes ismijavati Skorpije, nazivati ih mentalnim bolesnicima i tome slicno. I onda jos kasnije, u jednon drugom postu, licemjerno pojasnjavati kako postoji razlika izmedju slobode govora i izrazavanja i stati na stranu zene koja se nasla uvrijedjenom zato jer joj je netko, u neprimjerenom kontekstu, rekao da je lijepa (ili ima lijepu odjecu, ne znam sto je ovdje bilo).


Ali na svoje indirektno vrijedjanje druga Skorpije vadi se slobodom govora. Ma bljuv.
ali to drug rodi konstantno, samo dok cijevi ni okrenu prema tebi, do unda nisi fermala. 
vidiš, da češće posta, to bi se dogodilo i night sky i rabarbari i ostalin ljevičarima. razlog vašen sljepilu su osjećaji. ne ulazite u rasprave hlodne glove suprostavljajući mišljenja, nego se emotivno vežete za one ki su van bliski po nekon ključu, ča vruću izmjenu mišljenja nužno čini osobnon.

Ne razumijes. Ovdje smo si svi manje-vise anonimni. Ne znamo sto smo, tko smo, kako izgledamo, cak ni jesmo li soola kojim se predstavljamo. Ali zamisli da ti drugarica ovdje pise i da joj na ovakav nacin spustas?

Ne kazem da je vrijedjanje tebi anonimnih ljudi u redu. Nije. I sama sam se uhvatila u tome. Ali kad to cinis osobi o kojoj ipak nesto znas, onda to ipak ima posebnu tezinu.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 33 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Sun 28 Apr - 19:51

Uglavnom, ovdje stajem i ne mislim.dalje. Ugodnu vecer.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 33 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Sun 28 Apr - 19:54

pismejker wrote:
Speare Shaker wrote:
pismejker wrote:
u realno normalno spektru uvjeta,SVE radi bas cakum-pakum..

Daleko od toga. Sve samo funkcionira u nekom rasponu određenih parametara i ništa više od toga.
Ili ako bih htio biti još određeniji, ništa, ali ama baš ništa ne radi cakum-pakum nego sa nekom ugrađenom greškom koja našim osjetilima uglavnom promiče pa se zato moramo koristiti odgovarajućom tehnologijom da bi ustanovili gdje je greška, kolika je, što trebamo promjeniti itd.
Naravno, ako je to nešto što nadgledamo za naše standarde dovoljno funkcionalno, onda ćemo se ponašati po principu nahrani svinje i ništa ne diraj, da nam se ne bi dogodili novi Černobili ili nešto slično.
Ti bas volis sve tudje isprevrtati i na kraju reci sto i "oponent"..nisi rekao nista drugacije nego ja samo malo izmjesano koristeci druge rijeci...procitaj polako ako ne vjerujes.. :cleanteeth

Ne, ja sam rekao nešto bitno drugačije i da ti pravo kažem, čudi me da to nisi shvatio.
Ili jesi, ali ne želiš dodatno pojašnjavati svoje mišljenje, ali o tome ne bih špekulirao.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 33 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Sun 28 Apr - 19:59

Gnječ wrote:
Speare Shaker wrote:
Gnječ wrote:

ma kru' te jebo:

perfect: having all the required or desirable elements, qualities, or characteristics; as good as it is possible to be.

To je samo jedna od definicija koja se može naći po netu. I to zamisli, filozofijska.  :D
Znanost se mudrovanjem o savršenstvu uopće ne bavi.
I ona zapravo ukazuje na funkcionalnost, jer što zapravo znači da je nešto as good as it is possible to be?
Je li prva parna lokomotiva bila as good as possible?
Pa je, radila je, nosila svoju masu po šinama, vukla vagone itd., bila je u skladu sa tadašnjim spoznajama znanosti itd.
Jesu li kasnije bile bolje?
Jesu, naravno.
Jesu li bile savršene?
Taman posla. Prvo su ih zamjenile dizelke, pa onda i elektrolokomotive, a sad pomalo i maglev pogon (koji doduše nema jednu posebnu lokomotivu, ali nebitno).
Po toj definiciji je sve postojeće savršeno u određenom trenutku, jer ima sve neophodne elemente i dobro je koliko je to moguće odnosno neophodno u određenom trenutku.
Je li savršeno?
Naravno da nije, jer može biti i bolje. 
U tome je kvaka.  :)

ti mješaš "savršen" i "savršenstvo" što su sasvim dva različita pojma.

iznad sam ti napisao:

savršen perfect:
adjective

having all the required or desirable elements, qualities, or characteristics; as good as it is possible to be.

savršenstvo perfection:

Perfection is a state, variously, of completeness, flawlessness, or supreme excellence.

The term is used to designate a range of diverse, if often kindred, concepts. These have historically been addressed in a number of discrete disciplines, notably mathematics, physics, chemistry, ethics, aesthetics, ontology, and theology.

Ti su dva sasvim različita pojma? 
Savršenstvo je savršeno, zar ne?
Ako je tako, kako je uopće moguće miješati savršenost sa savršenstvom?
Daj mi molim te to pojasni, jer moram priznati da mi nije jasno.
Nekako ipak mislim da niti logički niti filozofijski, a kamoli relano nije moguće postojanje tako nečeg kao što je nesavršeno ili polusavršeno ili kakvo već drugačije savršenstvo, već zbog same gole činjenice kako ne riječ o kontradikciji, a znamo da kontradikcije ne mogu realno postojati.
Doduše, niti savršeno savršenstvo ne može realno postojati, ili barem ne o ovom svemiru, ali to je već neka druga priča.


Last edited by Speare Shaker on Sun 28 Apr - 19:59; edited 1 time in total
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 33 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Sun 28 Apr - 19:59

violator wrote:Lazi, lazi.

ovo me podsjeća na onu nezgodu kad ste ti i whisperer bile adminice na forumu i nekoj od vas je pala na pamet lucidna ali totalno dobronamjerna ideja da ide promijeniti avatare forumašima. ja sam vam govorio, cure nemojte to raditi bit će ogromnih problema ljudi će popizdit znam ih koje su to životinje ali radite šta hoćete adminice jeste. i kad su se avatri promijenili nastala je revolucija i krvoproliće. da su mogli bili bi vas zapalili na lomači. mnogi su otišli izbrisali revoltirano account whisperer i ti šokirane u čudu kako ih je tako trivijalna stvar raspizdila iako imate pravo forumašima mijenjati avatare kada i kako vam se prohtje jer ste adminice ipak ni sva objašnjavanja ni izvinjavanja nisu urodila plodom odnosno pomirbom. pop je popizdio jer ste mu maknuli njegove trokutiće i kružiće.

eto ovo mi izgleda slično.

od sad da ne bi nehatom slučajno nekoga uvrijedio više neću pisati ni ovdje ni nigdje. nikad neznaš koja riječ može nekoga povrijediti uvrijediti. ljudi brzo planu a sporo se gase.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 33 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Sun 28 Apr - 20:00

that's all folks. adieu.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 33 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Sun 28 Apr - 20:01

Gnječ wrote:that's all folks. adieu.

Adieu, esko. I brzo se vrati.  :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 33 Empty Re: Denkverbot

Post by aben Sun 28 Apr - 20:13

Guest Gnječko wrote:

od sad da ne bi nehatom slučajno nekoga uvrijedio više neću pisati ni ovdje ni nigdje. nikad ne znaš koja riječ može nekoga povrijediti uvrijediti. ljudi brzo planu a sporo se gase.


točno, sve ča se izreče more nekoga uvriditi, i zoto se moro mučati.

zabrana govora za one ki se opiru, a autoušutkavanje za politički korektne.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 33 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Sun 28 Apr - 20:32

Speare Shaker wrote:
pismejker wrote:
Speare Shaker wrote:
pismejker wrote:
u realno normalno spektru uvjeta,SVE radi bas cakum-pakum..

Daleko od toga. Sve samo funkcionira u nekom rasponu određenih parametara i ništa više od toga.
Ili ako bih htio biti još određeniji, ništa, ali ama baš ništa ne radi cakum-pakum nego sa nekom ugrađenom greškom koja našim osjetilima uglavnom promiče pa se zato moramo koristiti odgovarajućom tehnologijom da bi ustanovili gdje je greška, kolika je, što trebamo promjeniti itd.
Naravno, ako je to nešto što nadgledamo za naše standarde dovoljno funkcionalno, onda ćemo se ponašati po principu nahrani svinje i ništa ne diraj, da nam se ne bi dogodili novi Černobili ili nešto slično.
Ti bas volis sve tudje isprevrtati i na kraju reci sto i "oponent"..nisi rekao nista drugacije nego ja samo malo izmjesano koristeci druge rijeci...procitaj polako ako ne vjerujes.. :cleanteeth

Ne, ja sam rekao nešto bitno drugačije i da ti pravo kažem, čudi me da to nisi shvatio.
Ili jesi, ali ne želiš dodatno pojašnjavati svoje mišljenje, ali o tome ne bih špekulirao.
stvar je ocita i vrlo jasna..kako vise od toga pojasniti,osima ako zelim zagaziti u mulj filozofiranja,a to ni po zivu glavu.. No
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 33 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Sun 28 Apr - 20:40

pismejker wrote:
Speare Shaker wrote:
pismejker wrote:
Speare Shaker wrote:
pismejker wrote:
u realno normalno spektru uvjeta,SVE radi bas cakum-pakum..

Daleko od toga. Sve samo funkcionira u nekom rasponu određenih parametara i ništa više od toga.
Ili ako bih htio biti još određeniji, ništa, ali ama baš ništa ne radi cakum-pakum nego sa nekom ugrađenom greškom koja našim osjetilima uglavnom promiče pa se zato moramo koristiti odgovarajućom tehnologijom da bi ustanovili gdje je greška, kolika je, što trebamo promjeniti itd.
Naravno, ako je to nešto što nadgledamo za naše standarde dovoljno funkcionalno, onda ćemo se ponašati po principu nahrani svinje i ništa ne diraj, da nam se ne bi dogodili novi Černobili ili nešto slično.
Ti bas volis sve tudje isprevrtati i na kraju reci sto i "oponent"..nisi rekao nista drugacije nego ja samo malo izmjesano koristeci druge rijeci...procitaj polako ako ne vjerujes.. :cleanteeth

Ne, ja sam rekao nešto bitno drugačije i da ti pravo kažem, čudi me da to nisi shvatio.
Ili jesi, ali ne želiš dodatno pojašnjavati svoje mišljenje, ali o tome ne bih špekulirao.
stvar je ocita i vrlo jasna..kako vise od toga pojasniti,osima ako zelim zagaziti u mulj filozofiranja,a to ni po zivu glavu.. No

E pa grebi ga onda.
I moram priznati da stvarno ne razumijem čemu tolika averzija prema filozofiji. Ali baš prema filozofiji, ne prema sofizmu, ispraznom mudrijašenju prepunom prazne retorike, kontradikcija i sličnog, ali pustimo sad to.
Gle, ja sam u pravilu skoro pa uvijek spreman dodatno pojasniti svoje stavove, ali kako su ovdje po pitanju pojma svršenstva oni već odavno makar načelno poznati, makar nekim glavnim igračima na ovoj temi, onda ću to učiniti samo ako izražiš posebnu želju u tom smislu inače ne vidim razloga zašto bih dodatno zamarao publiku tim pričama.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 33 Empty Re: Denkverbot

Post by kic Sun 28 Apr - 20:52

Speare Shaker wrote:
Gnječ wrote:that's all folks. adieu.

Adieu, esko. I brzo se vrati.  :)

šejker, gnječ te pozdravlja preko abuse reporta

kaže nema više, game over
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48020
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 33 Empty Re: Denkverbot

Post by mativka Sun 28 Apr - 20:58

....a taman mi je postao simpatičan.

_________________
On & On
mativka
mativka

Posts : 5952
2018-08-07


Back to top Go down

Denkverbot - Page 33 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Sun 28 Apr - 21:05

'Moglo bi bit' da je lakse umrit', nego ljudima rec' oprosti'


Last edited by violator on Sun 28 Apr - 21:07; edited 1 time in total
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 33 Empty Re: Denkverbot

Post by night sky Sun 28 Apr - 21:06

violator wrote:
Speare Shaker wrote:
Speare Shaker wrote:
night sky wrote:iskustvo je presudno, sve ostalo je samo igra, pokusaji, pogadanje.... fantazije, u stvari, i sastavni dio odrastanja.

Iskustvo je naravno vrlo važno. Ali ipak nije presudno. Zato uostalom danas i nema ozbiljnih mislilaca, da baš ne kažem filozofa, koji tvrde da je empirizam čak niti presudna, a kamoli isključiva metoda spoznaje.
Razlog?
Osjetila nas znaju itekako lako prevariti, a onda često i racionalni um pada pod utjecaj pogrešnih spoznaja osjetila i eto problema.

U suštini je najuvjerljivija metoda spoznaje ovisna o tome sa kakvim informacijama možemo baratati kada je neko područje u pitanju.
Ako nemamo načina eksperimentalne provjere točnosti neke teorije, moramo se zadovoljiti samo teorijskim objašnjenjem odnosno matematičkim modelom koja mora biti konzistentan inače ne može biti realno ostvariv.
Naravno, uvijek je poželjno dobro pokusom odnosno opažanjem, eksperimentom provjeriti drži li neka teorija vodu ili ne, to je uostalom uvjet i za dobivanje Nobela u području znanosti zbog čega recimo Hawking ne samo da nije dobio Nobela nego nije bio niti u užem izboru za svoj rad o zračenju crnih jama.
Jednostavno nije mogao opažanjem potvrditi  točnost svojeg po općem mišljenju briljantnog rada, a problem je u niskoj razini današnje tehnologije koja mu to ne može omogućiti.

A nisi ovo mogao jednostavnije formulirati, tipa, da ostanemo samo pri vlastitom iskustvu nas bi spoznajni svijet bio katastrofalno osiromasen. Jer "svjedocanstvo drugih" odnosi se doslovno na sve sto ne mozemo ili nismo mogli provjeriti. "Svjedocanstvo drugih" odnosi se, kako na znanstvene teorije, tako i na iskaze naseg susjeda o stakorima koji nagrizaju cijevi u zidovima zbog cega imamo probleme s vlagom (karikiram)...


da, ne bi mogli funkcionirati.... sto je savrsena podloga za prevaru. nap. jako aktualno u zadnje vrijeme,sve dok iz jednog centra idu sva turisticka putovsnja na juzni pol, i dok svak nece moci slobodno,bez doxvola nekakvih i sl. na jug,mogu ti prodavati ne znam kakve price o ne znam cemu.... planeta nije nicije vlasnistvo ili mozda jest!?.... a do tada,sve na rijec....

zato sam u nastavku teksta,zgodno precvikanog na pola, rekla kako nam razmisljanja drugih mogu biti pomoc ali ne i rjesenje ,sve dok sami ne iskusimo.... o problemima u trudnoci neces pricati sa zenom koja nikada nije imalo to iskustvo, ni doktorom koji nije upucen u isto, osim razonode radi,vec s nekim tko je sve to prosao jer jedino na taj nacin mozes dobiti vaznu informaciju, korisnu informaciju......a stakora bi ionako i sama u nekom trenutku vidjels, naslutila makar o cemu se radi ,a i kad majstor dode ako zapne zvat ce kolegu a ne pitati stanara koji vjerojstno pojma nema sto i kako... :D.


.... jer tema je bila zizek-peterson i kako jedan ima iskustvo neceg pa se mozda bilje snalazi a drugi nema pa ispada neinformiran,nesnalazljiv i sl..
night sky
night sky

Posts : 1227
2015-08-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 33 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Sun 28 Apr - 21:20

night sky wrote:
violator wrote:
Speare Shaker wrote:
Speare Shaker wrote:
night sky wrote:iskustvo je presudno, sve ostalo je samo igra, pokusaji, pogadanje.... fantazije, u stvari, i sastavni dio odrastanja.

Iskustvo je naravno vrlo važno. Ali ipak nije presudno. Zato uostalom danas i nema ozbiljnih mislilaca, da baš ne kažem filozofa, koji tvrde da je empirizam čak niti presudna, a kamoli isključiva metoda spoznaje.
Razlog?
Osjetila nas znaju itekako lako prevariti, a onda često i racionalni um pada pod utjecaj pogrešnih spoznaja osjetila i eto problema.

U suštini je najuvjerljivija metoda spoznaje ovisna o tome sa kakvim informacijama možemo baratati kada je neko područje u pitanju.
Ako nemamo načina eksperimentalne provjere točnosti neke teorije, moramo se zadovoljiti samo teorijskim objašnjenjem odnosno matematičkim modelom koja mora biti konzistentan inače ne može biti realno ostvariv.
Naravno, uvijek je poželjno dobro pokusom odnosno opažanjem, eksperimentom provjeriti drži li neka teorija vodu ili ne, to je uostalom uvjet i za dobivanje Nobela u području znanosti zbog čega recimo Hawking ne samo da nije dobio Nobela nego nije bio niti u užem izboru za svoj rad o zračenju crnih jama.
Jednostavno nije mogao opažanjem potvrditi  točnost svojeg po općem mišljenju briljantnog rada, a problem je u niskoj razini današnje tehnologije koja mu to ne može omogućiti.

A nisi ovo mogao jednostavnije formulirati, tipa, da ostanemo samo pri vlastitom iskustvu nas bi spoznajni svijet bio katastrofalno osiromasen. Jer "svjedocanstvo drugih" odnosi se doslovno na sve sto ne mozemo ili nismo mogli provjeriti. "Svjedocanstvo drugih" odnosi se, kako na znanstvene teorije, tako i na iskaze naseg susjeda o stakorima koji nagrizaju cijevi u zidovima zbog cega imamo probleme s vlagom (karikiram)...


da, ne bi mogli funkcionirati.... sto je savrsena podloga za prevaru. nap. jako aktualno u zadnje vrijeme,sve dok iz jednog centra idu sva turisticka putovsnja na juzni pol, i dok svak nece moci slobodno,bez doxvola nekakvih i sl. na jug,mogu ti prodavati ne znam kakve price o ne znam cemu.... planeta nije nicije vlasnistvo ili mozda jest!?.... a do tada,sve na rijec....

zato sam u nastavku teksta,zgodno precvikanog na pola, rekla kako nam razmisljanja drugih mogu biti pomoc ali ne i rjesenje ,sve dok sami ne iskusimo.... o problemima u trudnoci neces pricati sa zenom koja nikada nije imalo to iskustvo, ni doktorom koji nije upucen u isto, osim razonode radi,vec s nekim tko je sve to prosao jer jedino na taj nacin mozes dobiti vaznu informaciju, korisnu informaciju......a stakora bi ionako i sama u nekom trenutku vidjels, naslutila makar o cemu se radi ,a i kad majstor dode ako zapne zvat ce kolegu a ne pitati stanara koji vjerojstno pojma nema sto i kako... :D.


.... jer tema je bila zizek-peterson i kako jedan ima iskustvo neceg pa se mozda bilje snalazi a drugi nema pa ispada neinformiran,nesnalazljiv i sl..


Ma sve si lijepo napisala, razumijem. I to se, uostalom, dobro nadovezuje i na onaj post u kojem si nedavno opisala vaznost vlastitog promisljanja. Ne mozes do besvijesti pustiti da te drugi vode ili da se u strahu od vlastite nedostatnosti uvijek upravljas prema autoritetima. Mislim da svako mislece bice u jednom trenutku zastane i krene s onim sto Nietzsche naziva prevrednovanjem vrijednosti. Moras posumnjati, razmisliti o vrjednosnom sustavu koji ti je proslijedjen. Malo je nezgodna ta "mracna" faza, taj nihilizam kao posljedica prevrednovanja, ali i to prolazi... Onda krenemo sa stvaranjem vlastitih vrijednosti. Cak i kada se odlucimo na povratak onome prije.


Last edited by violator on Sun 28 Apr - 21:22; edited 1 time in total
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 33 Empty Re: Denkverbot

Post by kic Sun 28 Apr - 21:21

violator wrote:'Moglo bi bit' da je lakse umrit', nego ljudima rec' oprosti'

kic
kic
Admin

Male
Posts : 48020
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 33 Empty Re: Denkverbot

Post by night sky Sun 28 Apr - 21:34

Guest wrote:
night sky wrote:
Gnječ wrote:
night sky wrote:
Gnječ wrote:Happyness it is a great golden memory you made it in the past.




samo trenutak u kojem se poklopilo nekoliko, tada ,bitnih stvari.....

ti trenutci su gorivo, energija koja te gura naprijed.


u tom slucaju valja svakodnevno,naporno, raditi da bi osigurali dovoljno energije za dane koji dolaze, pune neizvjesnosti, cudnovatih ljudi i dogadaja gledati ruzicadtim naocalama... :D.... malo se salim.... ali....optimizam je preduvjet, a ponekad ga je jako tesko iscupati.....

pa optimizam crpiš iz lijepih trenutaka iz prošlosti. kad si u totalnom bedu "sjetiš" se nečeg lijepog i pozitivnog iz prošlosti i nakon nekog vremena ovisi od osobe do osobe osjetiš se odjednom dobro i više nisi u bedu. i nije se samo dovoljno sjetiti nego trebaš to doživjeti kao da si sada tamo kao da se to događa sad zove se total recall  za razliku od remember gdje iz sadašnjosti razmišljaš ili pričaš o prošlosti. total recall je kao da si sada tamo. vremeplov ili regresivna psihoterapija. Regression therapy is a specific approach to psychotherapy that helps people improve their emotional and cognitive health by resolving past events from their earlier life or past lives. When a therapist regresses you to an earlier time or an earlier life, their goal is to help you resolve problems in the here-and-now. to ti je pretend znaš kako se djeca igraju skroz se ufuraju u neko vrijeme i prostor.


aha....meni okidac zna biti miris parfema.... :D 

ok, i iz lijepih trenutaka ali ni to nije garancija za dalje.... netko slabe vjere u buducnost poklekne na sitnicama dok netko pregrmi sve i svasta pa sa osmjehom krene ispocetka.....
night sky
night sky

Posts : 1227
2015-08-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 33 Empty Re: Denkverbot

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 33 of 50 Previous  1 ... 18 ... 32, 33, 34 ... 41 ... 50  Next

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum