ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Gori Notre Dame u Parizu

Page 13 of 21 Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 17 ... 21  Next

Go down

Gori Notre Dame u Parizu - Page 13 Empty Re: Gori Notre Dame u Parizu

Post by michaellcmacha 16/4/2019, 13:29

dzango wrote:
michaellcmacha wrote:
dzango wrote:
Maggie19 wrote:
prckov wrote:
da je on vjernik njemu bi bilo zao I jedne I druge, doduse vise svoje
nego on nije vjernik a kao zali za crkvom na kosovu
ili da je kulturnjak nekakav pa mu zao kulturnog dobra, zalio bi I jedno I drugo,
 dakle ni kulturnjak nije
postavlja se pitanje sta je njemu zaista zao (krivo)
a nije tesko pogodit  :)
dzani glumi rough boya, to je to.
Zna on da smo u pravu i zhao mu je.
;-)
Ne glumim ja ništa. Sa stokom moraš istom merom ili te ne razume. Sećam se njihove propagande za vreme rata na Kosovu. Ja sam ipak za nijansu blaži od njih - totalno ravnodušan.
pa kad si pička... ravno k njima i u bebu, ko ih jebe neka gore i nek ih kolju, nisu ni oni vama bolje željeli....
Šalio sam se. Indiferentnost je veći stepen nipodaštavanja od same mržnje koja je ipak neko osećanje.
ma znamo da si se šalio... samo tko zna jel dobro to što se vi srbi n glas šalite sa tom "francuskom nevoljom", trebali bi znati da su francuzi vrlo osvetoljubiva nacija... da vas ne bi koštalo...

michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Gori Notre Dame u Parizu - Page 13 Empty Re: Gori Notre Dame u Parizu

Post by AlfaOmega 16/4/2019, 13:29

Malo povisti o katoličanstvu u Francuza


KATOLIČKA FRANCUSKA KOJA TO VEĆ DUGO NIJE:Notre Dame u plamenu kao paradigmatični simbol kraja jednog vremena




Stravičan požar koji je svjetskoj kulturnoj i graditeljskoj baštini oduzeo jedan od najpoznatijih i najljepših dostignuća sakralne gradnje i gotičkog stila, crkvu Naše Gospe – Notre Dame, paradigmatično govori i o krizi vjerske slike u Francuskoj. Crkva je preživjela protucrkvene težnje u Francuskoj revoluciji, dva svjetska rata i mnoge druge povijesne nedaće, da bi danas otišla u plamen zbog čistog nemara. Da sakralna građevina ne pripada najintimnijoj biti kršćanstva može se zaključiti već prema životu najranijih kršćana koji se nisu služili nekim posebnim sakralnim prostorom. Povijest crkve nam kazuje kako u nekim krajevima desetljećima nije bilo crkve kao građevine ali se vjerski život nastavio, kršćanske zajednice su opstale. To nije slučaj s Francuskom.
Katoličanstvo je većinska religija u Francuskoj, iako mali broj - otprilike 4,5 posto katolika - prisustvuje svetim misama; privrženost katolicizmu opada. Rimokatoličanstvo je bila državna religija Francuske, počevši od obraćenja kralja Clovisa I ( umro 511.) do Francuske revolucije, kada je odnos Crkve s državom bio radikalno redefiniran. Bliska povezanost između francuske monarhije i Katoličke crkve započela je za vrijeme vladavine Karla Velikog (umro 814.), koji je prvi primio papinsku krunidbu 800. godine. Tijekom narednih stoljeća Crkva je postala najveći zemljoposjednik u Francuskoj. Crkveni velikodostojnici su nadgledali bolnice, osnovno i srednje obrazovanje. Gornji slojevi Crkve bili su puni s plemićima koji su učvrstili bliske političke odnose, a sama Crkva bila je neizmjerno bogata. Crkva i njeni politički saveznici progonili su francuske protestante (Hugenote) tijekom protestantske reformacije i francuskih ratnih religija (16. stoljeće), koja je nastavljena 1685. godine kod Luja XIV. Ti različiti čimbenici - međusobna ovisnost između Crkve i plemstva, isključivanje i progon vjerskih manjina i monopol Crkve nad različitim institucijama - potaknuli su intenzivno neprijateljstvo prema Katoličkoj crkvi tijekom Francuske revolucije (1789.) i njenih posljedica.
Za vrijeme revolucije, Crkvi je oduzeta zemlja i druga imovina, ukinute su svećeničke povlastice, Crkva je reorganizirana, uspostavljen je proces odabira gornjeg svećenstva putem izbora i svećenstvo je postalo državnim službenicima, prekinute su veze s Rimom, Crkva je postala sekundarna - i morala se osloniti na sekularnu državu. Crkva je bila podijeljena između onih koji su dali svoju vjernost novoj Republici i onih koji su to odbili, a nasilje među revolucionarima i svećenicima je rasprostranilo krvoproliće i uništavanje katoličkih mjesta.

Tijekom idućeg stoljeća, Crkva i njezini pristaše udružili su se s političkim frakcijama monarhista koji su tražili povratak apsolutne monarhije i pokušali ponovno potvrditi svoju bivšu moć, na primjer, lobirajući da ponovno postane državna religija. Napoléon Bonaparte je nadgledao pomirenje Crkve pod konkordatom iz 1801. godine, koji je ustanovio Katoličku crkvu kao Francusku Crkvu, iako neslužbeno. Ipak, Francuska je bila na putanji prema ekspanzivnom sekularizmu, a Zakonom o razdvajanju crkve i države iz 1905. godine prekinute su sve veze između Rima i francuske vlade.
Iako su različite skupine nastavile poticati povratak monarhije, iskustva Prvog i Drugog svjetskog rata značila su duboku traumu za mnoge koji su promijenili političko okruženje i okončali natjecanje između monarhista i republikanaca. Mnogi katolički vođe i institucije bili su glasno antisemitski u desetljećima prije Drugog svjetskog rata, a mnogi - iako ne svi - podržavali su Vichyjev režim, koji je surađivao s nacističkom vladom i bio kriv za smrt oko 75.000 francuskih Židova. Crkva koja se pojavila nakon dva rata bila je osobito liberalnija, s kadrom svećenika i katoličkih javnih intelektualaca koji su bili skloni socijalnoj pravdi. Neki od njih postali su "radnički svećenici" koji su živjeli među svojim župljanima i radili zajedno s njima, a predstavljali su ih organizacije kao što su Katolički sindikat i Misija Francuske. Politički, Katolička crkva u Francuskoj danas se naslanja na lijevu stranu - naslijeđe II. Vatikana - iako su svećenici i katolici laici jedva jedinstveni, a neki konzervativni katolici podržavaju francuske nacionalističke vođe poput Marine Le Pen. Međutim, najznačajniji trend je da se sve manje francuskih građana identificira kao katolici ili uopće katolici, jer ateizam postaje sve prevladavajući. Prema anketi iz 2012. godine, gotovo trećina francuskog stanovništva smatra se ateistom, što dovodi u pitanje religijsku demografiju koja katoličku populaciju stavlja na 88 posto.
Ipak, na prošlim predsjedničkim izborima u Francuskoj, latentni katolički identitet u mnogim francuskim građanima pokazao se kao moćno političko sredstvo. Sociolozi Emmanuel Todd i Hervé Le Bras prvi su obilježili fenomen u svojoj knjizi 'Le mystère français' u kojoj objašnjavaju da je "katoličanstvo, izgleda, postiglo neku vrstu života nakon smrti. Ali budući da je riječ o životu ovoga svijeta, definirat ćemo ga kao 'zombi katolicizam'. "
"Zombi katolici" Francuske dijele određene karakteristike, primijetili su sociolozi. Oni obično dolaze iz područja zemlje u kojima je otpor Francuskoj revoluciji bio najjači. 'Visoko obrazovani i meritokratski, oni također privilegiraju tradicionalno uređenje profesionalnih i kućnih poslova između muževa i žena; snažnu privrženost društvenim i obiteljskim aktivnostima; i opću zabrinutost u vezi s ulogom države u privatnim i društvenim poslovima, uključujući 'slobodne škole' (katoličke privatne škole) , napisali su ovi sociolozi.
Prema Marc Endeweldu, biografu Emmanuela Macrona, francuski predsjednik utjelovljuje ovaj fenomen 'zombi katolika'. Iako rođen u svjetovnoj obitelji, Macron je tražio da bude kršten u dobi od 12 godina. Iako nije redovito vjernik crkve, Macron simbolizira 'područja kršćanske tradicije koja imaju koristi od društvenih struktura i ekonomskih sustava sposobnih za uravnoteženje globalizacije, za razliku od jakobinskih teritorija. koji su izgubili zaštitu države. ' U Bretanji, utvrdi "katoličkih zombija", Macron je osvojio 3 od svakih 4 glasa. Budući da nikada nije bio izabran u bilo koju drugu političku dužnost, on je umjesto etablirane političke stranke vodio novi pokret, En March !. Njegova je politika tada opisana kao liberalna i progresivna, premda je rekao da se nada da će nadmašiti podjele lijevih i desnih političkih stranaka.
U to vrijeme, Macron nije bio jedini kandidat koji se pozvao na latentne katolike Francuske tijekom izborne sezone. François Fillon, bivši francuski premijer i prakticirajući katolik, šokirao je stručnjake i političke komentatore u cijeloj zemlji kada je napustio Republikansku stranku i pobijedio umjerenog bivšeg premijera Alaina Juppea (samoga sebe definirao je kao "agnostičkog katolika") velikom razlikom. Njegovo katoličanstvo je bio tako snažan dio njegovog političkog identiteta da je naslov u novinama Libération bio: "Pomozite, Isus se vratio!"
Predsjednik Macron je rekao da podržava francuski princip sekularizma (laïcité). Također je rekao da 'imamo dužnost dopustiti svima da dostojanstveno ispovijedaju svoju vjeru', premda vjeruje da 'kad netko uđe u javno područje, zakoni Republike moraju prevladati nad vjerskim zakonom'. To mu ipak nije posve uspjelo. U zemlji u kojoj živi pojedinačno najveći broj židovskih i muslimanskih vjernika u Europi, katoličanstvo postaje sve više politički oporbeni izraz. Njegova vlada se sada bori da redefinira ulogu druge najpopularnije francuske religije – islama - nakon niza napada islamističkih militanata koji su od početka 2015. ubili oko 240 ljudi. Tako je prošle godine pozvao na jačanje poveznica između države i Katoličke crkve, što je izazvalo veliko komešanje među pripadnicima ljevice, liberala i nevladinih organizacija.

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10266
2015-09-11


Back to top Go down

Gori Notre Dame u Parizu - Page 13 Empty Re: Gori Notre Dame u Parizu

Post by catabbath 16/4/2019, 13:29

marcellus wrote: parizu se neka gradonačelnica il nešto kune majkom da je nesretni slučaj

inače je istraga završila dok je još gorilo i nesretni je slučaj

Mda veoma vjerodostojan izvot, tako mi Macrona. :)

_________________
Gori Notre Dame u Parizu - Page 13 Fb_img10
catabbath
catabbath

Male
Posts : 12404
2015-08-22


Back to top Go down

Gori Notre Dame u Parizu - Page 13 Empty Re: Gori Notre Dame u Parizu

Post by kaya 16/4/2019, 13:30

marcellus wrote:
kaya wrote:Srbi misle da citava planeta vrti oko kosova. Jebe se svima za kosovo, sami ste ga dali i tako i sada ljuti na citav svijet jer vam ga nitko nije vratio. Mozes misliti..
Sve crkve nemaju istu simboliku ni vaznost. I irelevantno je sto se vuk moli u pecini ( tamo mu je i mjesto). Tako crkve na kosovu a ni mati slobode na jarunu u zagrebu a ni sv kriza u ninu, to je prva iz 9 stoljeca nema vaznost kao notre dame. Pa hajde mozda neka u carigradska ima. Ili ona dzamija u istanbulu . Ali sve ovo ostalo nema neku svjetsku simboliku. 
I da, pozar je sigurno podmetnut.

ma ne nije u parizu se neka gradonačelnica il nešto kune majkom da je nesretni slučaj

inače je istraga završila dok je još gorilo i nesretni je slučaj
ma znam, odmah su skužili da nije podmetnuto, u onom dimu i vatru
ne znam tko je samo očevid radio
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Gori Notre Dame u Parizu - Page 13 Empty Re: Gori Notre Dame u Parizu

Post by catabbath 16/4/2019, 13:30

AssadNaPodmornici wrote: https://www.index.hr/vijesti/clanak/foto-isis-slavi-zbog-pozara-u-notredameu/2078799.aspx

Čekamo Soru i Govindu na temu fašizma i netolerancije.
catabbath
catabbath

Male
Posts : 12404
2015-08-22


Back to top Go down

Gori Notre Dame u Parizu - Page 13 Empty Re: Gori Notre Dame u Parizu

Post by dzango 16/4/2019, 13:32

michaellcmacha wrote:
dzango wrote:
michaellcmacha wrote:
dzango wrote:
Maggie19 wrote:
dzani glumi rough boya, to je to.
Zna on da smo u pravu i zhao mu je.
;-)
Ne glumim ja ništa. Sa stokom moraš istom merom ili te ne razume. Sećam se njihove propagande za vreme rata na Kosovu. Ja sam ipak za nijansu blaži od njih - totalno ravnodušan.
pa kad si pička... ravno k njima i u bebu, ko ih jebe neka gore i nek ih kolju, nisu ni oni vama bolje željeli....
Šalio sam se. Indiferentnost je veći stepen nipodaštavanja od same mržnje koja je ipak neko osećanje.
ma znamo da si se šalio... samo tko zna jel dobro to što se vi srbi n glas šalite sa tom "francuskom nevoljom", trebali bi znati da su francuzi vrlo osvetoljubiva nacija... da vas ne bi koštalo...
Šalio sam se da ih ne volim manje nego oni nas. Možda mi zamere i što prošli put nisam bojio profil na Fejsu u boje francuske zastave.

_________________
Gori Notre Dame u Parizu - Page 13 Istock10
dzango
dzango

Posts : 28140
2014-04-19

Lokacija: : Velika Srbija

Back to top Go down

Gori Notre Dame u Parizu - Page 13 Empty Re: Gori Notre Dame u Parizu

Post by catabbath 16/4/2019, 13:32

No bordrers, One world, tear down fortress Europe....   Gori Notre Dame u Parizu - Page 13 1f60e

_________________
Gori Notre Dame u Parizu - Page 13 Fb_img10
catabbath
catabbath

Male
Posts : 12404
2015-08-22


Back to top Go down

Gori Notre Dame u Parizu - Page 13 Empty Re: Gori Notre Dame u Parizu

Post by Guest 16/4/2019, 13:34

catabbath wrote:
AssadNaPodmornici wrote: https://www.index.hr/vijesti/clanak/foto-isis-slavi-zbog-pozara-u-notredameu/2078799.aspx

Čekamo Soru i Govindu na temu fašizma i netolerancije.
Mene zanima hoće se i srpsko naslađivanje proširiti društvenim mrežama, trebalo bi.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Gori Notre Dame u Parizu - Page 13 Empty Re: Gori Notre Dame u Parizu

Post by dzango 16/4/2019, 13:36

Iskra wrote:
catabbath wrote:
AssadNaPodmornici wrote: https://www.index.hr/vijesti/clanak/foto-isis-slavi-zbog-pozara-u-notredameu/2078799.aspx

Čekamo Soru i Govindu na temu fašizma i netolerancije.
Mene zanima hoće se i srpsko naslađivanje proširiti društvenim mrežama, trebalo bi.
Nije naslađivanje ako ne patetišeš i priznaš da ti se jebe za nešto.
dzango
dzango

Posts : 28140
2014-04-19

Lokacija: : Velika Srbija

Back to top Go down

Gori Notre Dame u Parizu - Page 13 Empty Re: Gori Notre Dame u Parizu

Post by kaya 16/4/2019, 13:38

inače uspoređuje se ovo 
Gori Notre Dame u Parizu - Page 13 Preuzm12
Gori Notre Dame u Parizu - Page 13 Images14

i ovo, crkva na kosovu
Gori Notre Dame u Parizu - Page 13 1200px10
pa takve mi dvije imamo u ninu iz 9 stoljeća
hebeš to, da izgori zidari ih sazidaju iste za tri dana.
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Gori Notre Dame u Parizu - Page 13 Empty Re: Gori Notre Dame u Parizu

Post by michaellcmacha 16/4/2019, 13:40

dzango wrote:
Iskra wrote:
catabbath wrote:
AssadNaPodmornici wrote: https://www.index.hr/vijesti/clanak/foto-isis-slavi-zbog-pozara-u-notredameu/2078799.aspx

Čekamo Soru i Govindu na temu fašizma i netolerancije.
Mene zanima hoće se i srpsko naslađivanje proširiti društvenim mrežama, trebalo bi.
Nije naslađivanje ako ne patetišeš i priznaš da ti se jebe za nešto.
pa dajte odite tamo k njima i lijepo im pojasnite da vas živo libo racku za paljevinu l"njihove Majke" ko što je i njih bolio kiki za paljevinu vaših bogomolja...

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Gori Notre Dame u Parizu - Page 13 Empty Re: Gori Notre Dame u Parizu

Post by max123 16/4/2019, 13:46

michaellcmacha wrote:
pa dajte odite tamo k njima i lijepo im pojasnite da vas živo libo racku za paljevinu l"njihove Majke" ko što je i njih bolio kiki za paljevinu vaših bogomolja...
nema srpcad nista tamo svoga.bizantinci,bulgari i arbanasi(u tom redosliedu)su tamosnje crkve gradili.srpcad je kao i priko drine uskocila u iste i posrbila ih...
max123
max123

Posts : 2853
2015-10-28

Lokacija: : Zemun,Hrvatska

Back to top Go down

Gori Notre Dame u Parizu - Page 13 Empty Re: Gori Notre Dame u Parizu

Post by dzango 16/4/2019, 13:50

kaya wrote:inače uspoređuje se ovo 
Gori Notre Dame u Parizu - Page 13 Preuzm12
Gori Notre Dame u Parizu - Page 13 Images14

i ovo, crkva na kosovu
Gori Notre Dame u Parizu - Page 13 1200px10
pa takve mi dvije imamo u ninu iz 9 stoljeća
hebeš to, da izgori zidari ih sazidaju iste za tri dana.
Jebeš Note Dam. Već se javilo nekoliko milijardera i nude stotine miliona. Mogu tri komada da naprave. Ne gleda se veličina svetinje po broju cigala od koje je napravljena.
dzango
dzango

Posts : 28140
2014-04-19

Lokacija: : Velika Srbija

Back to top Go down

Gori Notre Dame u Parizu - Page 13 Empty Re: Gori Notre Dame u Parizu

Post by crvenkasti 16/4/2019, 13:51

michaellcmacha wrote:
pa dajte odite tamo k njima i lijepo im pojasnite da vas živo libo racku za paljevinu l"njihove Majke" ko što je i njih bolio kiki za paljevinu vaših bogomolja...

Jebote, Miha. Zar si još živ? Pa obećao si još prošle godine da uskoro ideš.

A puna su groblja razočaranih branitelja koji su počinili samoubojstvo. Sad lijepo šute.

Samo ti i dalje blebećeš bezvaze. Dokle?
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28780
2014-04-17


Back to top Go down

Gori Notre Dame u Parizu - Page 13 Empty Re: Gori Notre Dame u Parizu

Post by dzango 16/4/2019, 13:53

michaellcmacha wrote:
dzango wrote:
Iskra wrote:
catabbath wrote:
AssadNaPodmornici wrote: https://www.index.hr/vijesti/clanak/foto-isis-slavi-zbog-pozara-u-notredameu/2078799.aspx

Čekamo Soru i Govindu na temu fašizma i netolerancije.
Mene zanima hoće se i srpsko naslađivanje proširiti društvenim mrežama, trebalo bi.
Nije naslađivanje ako ne patetišeš i priznaš da ti se jebe za nešto.
pa dajte odite tamo k njima i lijepo im pojasnite da vas živo libo racku za paljevinu l"njihove Majke" ko što je i njih bolio kiki za paljevinu vaših bogomolja...
Neka dođu da me pitaju ako ih zanima. Ja ti već rekoh kakva je kod mene situacija i koliko me baš zabole.

_________________
Gori Notre Dame u Parizu - Page 13 Istock10
dzango
dzango

Posts : 28140
2014-04-19

Lokacija: : Velika Srbija

Back to top Go down

Gori Notre Dame u Parizu - Page 13 Empty Re: Gori Notre Dame u Parizu

Post by michaellcmacha 16/4/2019, 13:56

dzango wrote:
kaya wrote:inače uspoređuje se ovo 
Gori Notre Dame u Parizu - Page 13 Preuzm12
Gori Notre Dame u Parizu - Page 13 Images14

i ovo, crkva na kosovu
Gori Notre Dame u Parizu - Page 13 1200px10
pa takve mi dvije imamo u ninu iz 9 stoljeća
hebeš to, da izgori zidari ih sazidaju iste za tri dana.
Jebeš Note Dam. Već se javilo nekoliko milijardera i nude stotine miliona. Mogu tri komada da naprave. Ne gleda se veličina svetinje po broju cigala od koje je napravljena.
aj da se u nečem i složimo... ovo je vaša autentična i  najvrijednija Crkva 
Gori Notre Dame u Parizu - Page 13 Stara_10

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Gori Notre Dame u Parizu - Page 13 Empty Re: Gori Notre Dame u Parizu

Post by Guest 16/4/2019, 13:57

dzango wrote:
Iskra wrote:
catabbath wrote:
AssadNaPodmornici wrote: https://www.index.hr/vijesti/clanak/foto-isis-slavi-zbog-pozara-u-notredameu/2078799.aspx

Čekamo Soru i Govindu na temu fašizma i netolerancije.
Mene zanima hoće se i srpsko naslađivanje proširiti društvenim mrežama, trebalo bi.
Nije naslađivanje ako ne patetišeš i priznaš da ti se jebe za nešto.
Ma jok, nije naslađivanje ... a nije ni patetika, ma jok...

Jedan dužnosnik Saveza nezavisnih socijaldemokrata (SNSD), stranke koja je na vlasti u Republici Srpskoj a na čelu joj je čelnik Predsjedništva BiH Milorad Dodik,izazvao je skandal na društvenoj mreži objavivši da je radostan zbog razornog požara u pariškoj katedrali Notre-Dame i tu tragediju vidi kao neku vrstu pravedne odmazde zbog sudjelovanja Francuske u zračnim udarima NATO-a na položaje bosanskih Srba tijekom rata u BiH te kasnije na SR Jugoslaviju.


''Neka izgori, tko god je bombardirao Srbe, nevine i bespomoćne, Srpsku i Srbiju'', napisao je član glavnog odbora Nezavisnih socijaldemokrata Rajko Vasić na svom Twitter profilu uz fotografiju znamenite pariške crkve u plamenu.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Gori Notre Dame u Parizu - Page 13 Empty Re: Gori Notre Dame u Parizu

Post by epikur37 16/4/2019, 13:59

Iskra wrote:
dzango wrote:
Iskra wrote:
catabbath wrote:
AssadNaPodmornici wrote: https://www.index.hr/vijesti/clanak/foto-isis-slavi-zbog-pozara-u-notredameu/2078799.aspx

Čekamo Soru i Govindu na temu fašizma i netolerancije.
Mene zanima hoće se i srpsko naslađivanje proširiti društvenim mrežama, trebalo bi.
Nije naslađivanje ako ne patetišeš i priznaš da ti se jebe za nešto.
Ma jok, nije naslađivanje ... a nije ni patetika, ma jok...

Jedan dužnosnik Saveza nezavisnih socijaldemokrata (SNSD), stranke koja je na vlasti u Republici Srpskoj a na čelu joj je čelnik Predsjedništva BiH Milorad Dodik,izazvao je skandal na društvenoj mreži objavivši da je radostan zbog razornog požara u pariškoj katedrali Notre-Dame i tu tragediju vidi kao neku vrstu pravedne odmazde zbog sudjelovanja Francuske u zračnim udarima NATO-a na položaje bosanskih Srba tijekom rata u BiH te kasnije na SR Jugoslaviju.


''Neka izgori, tko god je bombardirao Srbe, nevine i bespomoćne, Srpsku i Srbiju'', napisao je član glavnog odbora Nezavisnih socijaldemokrata Rajko Vasić na svom Twitter profilu uz fotografiju znamenite pariške crkve u plamenu.


link?

koji fake news
vašeg cvijeća
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Gori Notre Dame u Parizu - Page 13 Empty Re: Gori Notre Dame u Parizu

Post by michaellcmacha 16/4/2019, 14:00

epikur37 wrote:
Iskra wrote:
dzango wrote:
Iskra wrote:
catabbath wrote:

Čekamo Soru i Govindu na temu fašizma i netolerancije.
Mene zanima hoće se i srpsko naslađivanje proširiti društvenim mrežama, trebalo bi.
Nije naslađivanje ako ne patetišeš i priznaš da ti se jebe za nešto.
Ma jok, nije naslađivanje ... a nije ni patetika, ma jok...

Jedan dužnosnik Saveza nezavisnih socijaldemokrata (SNSD), stranke koja je na vlasti u Republici Srpskoj a na čelu joj je čelnik Predsjedništva BiH Milorad Dodik,izazvao je skandal na društvenoj mreži objavivši da je radostan zbog razornog požara u pariškoj katedrali Notre-Dame i tu tragediju vidi kao neku vrstu pravedne odmazde zbog sudjelovanja Francuske u zračnim udarima NATO-a na položaje bosanskih Srba tijekom rata u BiH te kasnije na SR Jugoslaviju.


''Neka izgori, tko god je bombardirao Srbe, nevine i bespomoćne, Srpsku i Srbiju'', napisao je član glavnog odbora Nezavisnih socijaldemokrata Rajko Vasić na svom Twitter profilu uz fotografiju znamenite pariške crkve u plamenu.


link?

koji fake news
vašeg cvijeća
što tebe jebe... jeli Tuzlak...
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Gori Notre Dame u Parizu - Page 13 Empty Re: Gori Notre Dame u Parizu

Post by epikur37 16/4/2019, 14:01

michaellcmacha wrote:
epikur37 wrote:
Iskra wrote:
dzango wrote:
Iskra wrote:
Mene zanima hoće se i srpsko naslađivanje proširiti društvenim mrežama, trebalo bi.
Nije naslađivanje ako ne patetišeš i priznaš da ti se jebe za nešto.
Ma jok, nije naslađivanje ... a nije ni patetika, ma jok...

Jedan dužnosnik Saveza nezavisnih socijaldemokrata (SNSD), stranke koja je na vlasti u Republici Srpskoj a na čelu joj je čelnik Predsjedništva BiH Milorad Dodik,izazvao je skandal na društvenoj mreži objavivši da je radostan zbog razornog požara u pariškoj katedrali Notre-Dame i tu tragediju vidi kao neku vrstu pravedne odmazde zbog sudjelovanja Francuske u zračnim udarima NATO-a na položaje bosanskih Srba tijekom rata u BiH te kasnije na SR Jugoslaviju.


''Neka izgori, tko god je bombardirao Srbe, nevine i bespomoćne, Srpsku i Srbiju'', napisao je član glavnog odbora Nezavisnih socijaldemokrata Rajko Vasić na svom Twitter profilu uz fotografiju znamenite pariške crkve u plamenu.


link?

koji fake news
vašeg cvijeća
što tebe jebe... jeli Tuzlak...

kasnim na posao...ali i to da je ovo fake news vezano za dodu
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Gori Notre Dame u Parizu - Page 13 Empty Re: Gori Notre Dame u Parizu

Post by prckov 16/4/2019, 14:02

nego jel iko ufatio sori mustuluk  :D

_________________
teza = socijalizam
antiteza = kapitalizam
sinteza = odrzivi socijalizam, odnosno =  odrzivi razvoj, odnosno = "degrowth communism"
Ili kako Klaus kaze = "economy of caring and sharing"
prckov
prckov

Posts : 34127
2014-04-19


Back to top Go down

Gori Notre Dame u Parizu - Page 13 Empty Re: Gori Notre Dame u Parizu

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 13 of 21 Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 17 ... 21  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum