ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

JESU LI ŽRTVE NA BLEIBURGU I JASENOVCU JEDNAKE? UBOJICE SIGURNO JESU!

Page 4 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

JESU LI ŽRTVE NA BLEIBURGU I JASENOVCU JEDNAKE? UBOJICE SIGURNO JESU! - Page 4 Empty Re: JESU LI ŽRTVE NA BLEIBURGU I JASENOVCU JEDNAKE? UBOJICE SIGURNO JESU!

Post by michaellcmacha Sun 14 Apr - 9:16

Yehudim wrote:Nitko zapravo točno ne zna gdje i kako smo povjerovali u naprosto  slaboumnu tvrdnju da ustašama dugujemo slobodu, mir, blagostanje i ljudsko dostojanstvo. Ne znam za vas,  ali ni ja  ni itko moj musavoj ustaškoj klateži ne dugujemo ništa, a osobito ne usranu slobodu





Nema psihijatra koji se ne bi superiorno nasmiješio da tako nešto čuje, šezdeset dvogodišnji [size=21]Ivan S. iz Zagreba imao je strašnog crnog psa i trgovao tabletama za potenciju. Naravno, zaključio bi doktor, to je povezano, opasni psi i mlohavi penisi. Kad muškarac dođe u osjetljive godine, jedni nabave sportska kola, drugi snažan motocikl, a treći mišićavu zbijenu kratkodlaku zvijer na lancu. Trebaju nešto robusno i zastrašujuće da nadomjesti spolnu moć koja im tiho gasne.[/size]

No, ova dijagnoza, ako je i istinita, nije razlog zbog kojega su Ivan S. i njegov ljubimac pasmine cane corso dospjeli u novine, već činjenica da je taj pas mjesecima terorizirao čitavu jednu četvrt. Skakao je na prolaznike, grizao za gležnjeve i trgao hlače. Neka je susjeda zbog Otta u studenome prošle godine cijeli sat sjedila u zatvorenom automobilu i nije joj pomoglo ni da je pozvala policiju. Jer ni policajci, kad su došli, nisu se usudili izaći. Dvojica iz ophodnje skamenjeno su zurili u Ottove slinave ralje s druge strane stakla.
“Eno, pojede nam retrovizor!”, vrisnuo je prestravljeno mlađi.

“Ne, cuko! Dobar cuko!”, pokušavao je stariji vičući kroz jedva prst spušten prozor.
“U kurac, odnese nam i blatobran!”
“Ne, cuko, gumu!”, preklinjao je policajac gledajući kako životinja očnjacima trga kotač policijske Škode Octavije.
Nikakva vlast, ni policijska ni veterinarska, nije uspjela izaći na kraj s Ottom. U utorak su ga, istina, ugrabili i zatvorili, ali tko bi stanovnicima tihe zagrebačke četvrti zajamčio da sad bez straha mogu zakoračiti na cestu. Nasilnike se ovdje teško zaustavlja. Eto, na primjer, upravo nekako dok je crni cane corso posljednji put sijao strah na Ksaveru, državna pravobraniteljica za ravnopravnost spolova Višnja Ljubičić iznijela je u javnost stravičan podatak da se u posljednje tri godine, u sedamnaest slučajeva obiteljskog nasilja koji su završili ubojstvom, čak u deset dogodio težak propust socijalnih radnika, policije ili suda.
Priče, po prilici, idu ovako. Policajci, možda ista ona dvojica koju smo upoznali u prethodnoj priči, došli su nakon poziva izbezumljene žene, ali nisu se ozbiljnije uzrujali njezinim krvavim nosom i tamnim podljevom ispod oka ili oguljenim člancima na šakama njezinog muža. Strpljivo i razborito su razgovarali sa supružnicima. Objasnili su im da je nije lijepo kad muževi tuku žene, nego da je to, baš onako, ružno. Tražili su od obiteljskog nasilnika da se ispriča ženi i obeća da je više nikad, nikad, nikad neće tući. On se skrušeno ispričao ženi i policajcima svečano obećao da je više nikad, nikad, nikad neće tući. Policajci su nakon toga zadovoljno popili Cedevitu koju im je žena donijela, uljudno zahvalili, pozdravili i otišli.
Petnaest minuta kasnije on je nju ubio lovačkom puškom.
Devet žena i jedan muškarac tako su poginuli, a bili bi vjerojatno živi da su državni službenici radili ono za što primaju plaću, zaštitili žrtvu, smjestili je na sigurno, gdje je nasilnik ne može dohvatiti, a njega zatvorili, ili mu tek zaprijetili zatvorom, ma barem da su mu oduzeli pušku. Snage reda skanjivale su se suprotstaviti budalama jer, razumjet ćete, mogle su se budale okrenuti pa i njih ošinuti po gubici. Predstavnici državnog aparata izbjegavali su nevolju, nalazili su izrazito neugodnim izlagati se opasnostima, a lako može biti i da su se oduzeli od užasa, kao onda na Ksaveru kad im se iskeženo čudovište režeći bacalo na prozor.
Događa im se to u posljednje vrijeme često. Bilo je i u Splitu u srijedu, na jednom trgu su se postrojili propalice i pijanci, ostaci stranačke paravojske koje se pristojan svijet sablažnjavao i prije dvadeset osam godina, kad se raskolnički okupila mimo redovnih hrvatskih snaga, nazivajući Franju Tuđmana kolebljivcem i slabićem, a sebe smatrajući autentičnim zaštitnicima nacionalnih interesa, jedinim istinskim nasljednicima ustaškog viteštva. Dobro, ovo im posljednje valja dati za pravo, mnogi od njih imali su viteških vrlina taman kao i ustaše, retardirane su zločince baštinili jedan kroz jedan. U posljednjem ratu osobito su se istakli u borbama za oficirske stanove, oslobodili su bezbrojne kvadrate svetog hrvatskog parketa i pločica, a i nakon rata nastavili su s jednako časnim djelima. Splitski im je zapovjednik, na primjer, jedna notorna, osuđena lopuža.
Postrojavaju se oni tako svake godine na deseti travnja, samo zato što je to bio praznik u NDH, ni zbog čega drugoga, i viču “za dom spremni”, a policija ih mirno gleda jer smo negdje i nekako, nitko zapravo točno ne zna gdje i kako, povjerovali u naprosto slaboumnu tvrdnju da ustašama dugujemo slobodu, mir, blagostanje i ljudsko dostojanstvo. Ne znam za vas, ali ni ja ni itko moj musavoj ustaškoj klateži ne dugujemo ništa, a osobito ne usranu slobodu, prokleti mir, ušljivo blagostanje i jebeno dostojanstvo. Naprotiv, baš taj ološ doživljavamo najvećom prijetnjom našoj slobodi, miru, blagostanju i dostojanstvu i lijepo nas živcira da snage reda nekoliko metara dalje samo sjede u službenom autu.
Crne kratkodlake ustaše napolju zapjenjeno laju, ali njih dvojica ništa ne namjeravaju poduzeti. Kao i inače. Kukavički su uzmaknuli pred uličnim, obiteljskim, političkim i svakim drugim nasilnicima. Savršeno beskorisni za bilo što opasnije od čuvanja spomenika pokojnom predsjedniku, hrvatski policajci su se zaključali i razrogačeno, uplašeno pilje kroz šoferšajbu. Oni samo gledaju, kao da su u kinu.
ti ustašama duguješ zahvalnost jer su te opskrbili sa srbosjekom kojim si naganjao srbe u oluji, u zadarskom zaleđu i postoji vrlo velika vjerojatnost da si upravo ti počinitelj zločinstava nad srbima nakon oluje... pogotovo kad se uzme u obzir činjenica da si poslije oluje harai pljačkao srbe i njihovu imovinu po zadarskom zaleđu...

michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

JESU LI ŽRTVE NA BLEIBURGU I JASENOVCU JEDNAKE? UBOJICE SIGURNO JESU! - Page 4 Empty Re: JESU LI ŽRTVE NA BLEIBURGU I JASENOVCU JEDNAKE? UBOJICE SIGURNO JESU!

Post by michaellcmacha Sun 14 Apr - 9:22

pazi pizduna, veli nije isi način vladanja dvadesetih i kojih ono devedesetih možda... pa pizda vam materina četnička klali ste i ubijali i dvadesetih i devedesetih i sad bi kad bi mogli samo sad ste konačno svedeni na mjeru da molite Boga da uopće opstanete jer se trenutno nalazite u situaciji da svi oko vas samo čekaju da vam se napiju još to malo krvi što vam je preostalo... i usput samo se uzdajte u brata rusa, koji će kad krvavi pir počne stići taman da "konstatuje" kako je imo dobru volju ali nije stigo... pomoć...

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

JESU LI ŽRTVE NA BLEIBURGU I JASENOVCU JEDNAKE? UBOJICE SIGURNO JESU! - Page 4 Empty Re: JESU LI ŽRTVE NA BLEIBURGU I JASENOVCU JEDNAKE? UBOJICE SIGURNO JESU!

Post by Regoč Sun 14 Apr - 9:22

kaya wrote:
veber wrote:kaya ne voli nijemce.
Pa znas sta, ne sada njih kao ljude nego ne mislim da su oni ikada bili nasi prijatelji. Dodi, iskoristi sto mozes i digni sidro.
To je značajka svih velesilah ili, kako je to liepo sažel George Bush Stariji, "ovdje nema nafte pa nema ni naših interesah".

_________________
JESU LI ŽRTVE NA BLEIBURGU I JASENOVCU JEDNAKE? UBOJICE SIGURNO JESU! - Page 4 Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

JESU LI ŽRTVE NA BLEIBURGU I JASENOVCU JEDNAKE? UBOJICE SIGURNO JESU! - Page 4 Empty Re: JESU LI ŽRTVE NA BLEIBURGU I JASENOVCU JEDNAKE? UBOJICE SIGURNO JESU!

Post by michaellcmacha Sun 14 Apr - 9:25

Regoč wrote:
kaya wrote:
veber wrote:kaya ne voli nijemce.
Pa znas sta, ne sada njih kao ljude nego ne mislim da su oni ikada bili nasi prijatelji. Dodi, iskoristi sto mozes i digni sidro.
To je značajka svih velesilah ili, kako je to liepo sažel George Bush Stariji, "ovdje nema nafte pa nema ni naših interesah".
ma to je značajka svih racionalnih ljudi, skupina, društava, nacija, država... koje prijatteljstvo, kakve gluposti... jel imaš ili jel imam kakve koristi, ili zajedničke ciljeve, ako da ok onda smo saveznici, ako ne a da ne smetamo jedni drugima onda nikom niš, a ako smetamo onda jebiga zna se duraj dok možeš a kad ne ide bori se jebiga pa kako bude....
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

JESU LI ŽRTVE NA BLEIBURGU I JASENOVCU JEDNAKE? UBOJICE SIGURNO JESU! - Page 4 Empty Re: JESU LI ŽRTVE NA BLEIBURGU I JASENOVCU JEDNAKE? UBOJICE SIGURNO JESU!

Post by Regoč Sun 14 Apr - 9:27

michaellcmacha wrote:
Regoč wrote:
kaya wrote:
veber wrote:kaya ne voli nijemce.
Pa znas sta, ne sada njih kao ljude nego ne mislim da su oni ikada bili nasi prijatelji. Dodi, iskoristi sto mozes i digni sidro.
To je značajka svih velesilah ili, kako je to liepo sažel George Bush Stariji, "ovdje nema nafte pa nema ni naših interesah".
ma to je značajka svih racionalnih ljudi, skupina, društava, nacija, država... koje prijatteljstvo, kakve gluposti... jel imaš ili jel imam kakve koristi, ili zajedničke ciljeve, ako da ok onda smo saveznici, ako ne a da ne smetamo jedni drugima onda nikom niš, a ako smetamo onda jebiga zna se duraj dok možeš a kad ne ide bori se jebiga pa kako bude....
Hoćeš reći da nemaš prijatelje? Ljude s kojima ti je ugodno i kad nikakvu korist od njih nemaš?

_________________
JESU LI ŽRTVE NA BLEIBURGU I JASENOVCU JEDNAKE? UBOJICE SIGURNO JESU! - Page 4 Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

JESU LI ŽRTVE NA BLEIBURGU I JASENOVCU JEDNAKE? UBOJICE SIGURNO JESU! - Page 4 Empty Re: JESU LI ŽRTVE NA BLEIBURGU I JASENOVCU JEDNAKE? UBOJICE SIGURNO JESU!

Post by Yehudim Sun 14 Apr - 9:28

michaellcmacha wrote:
Yehudim wrote:Nitko zapravo točno ne zna gdje i kako smo povjerovali u naprosto  slaboumnu tvrdnju da ustašama dugujemo slobodu, mir, blagostanje i ljudsko dostojanstvo. Ne znam za vas,  ali ni ja  ni itko moj musavoj ustaškoj klateži ne dugujemo ništa, a osobito ne usranu slobodu






ti ustašama duguješ zahvalnost jer su te opskrbili sa srbosjekom kojim si naganjao srbe u oluji, u zadarskom zaleđu i postoji vrlo velika vjerojatnost da si upravo ti počinitelj zločinstava nad srbima nakon oluje... pogotovo kad se uzme u obzir činjenica da si poslije oluje harai pljačkao srbe i njihovu imovinu po zadarskom zaleđu...
:aw

_________________
.
Yehudim
Yehudim

Posts : 4913
2018-03-06


Back to top Go down

JESU LI ŽRTVE NA BLEIBURGU I JASENOVCU JEDNAKE? UBOJICE SIGURNO JESU! - Page 4 Empty Re: JESU LI ŽRTVE NA BLEIBURGU I JASENOVCU JEDNAKE? UBOJICE SIGURNO JESU!

Post by kaya Sun 14 Apr - 9:31

michaellcmacha wrote:
kaya wrote:
tre wrote:
michaellcmacha wrote:poanta koju fašisti poput Ive, Jehudija, Svetozara Šojke i njima sličnih nisu u stanju pojmiti...
ma jasno je to toj stoci samo što tako brane svoje očeve i djedove, brane privilegije koje su stekli, brane svoje pozicije da s visoka dociraju svima, da brane poziciju bječite žrtve i vječitih pravednika pa tako i date povlastice i sinekure koje su im dane još od jednonogog krvnika pa do dana današnjeg
Mislim da su zarobljeni u nekakvoj ideologiji, skucenih glava , nenacitani i zato ne mogu gledati objektivno. 
Tesko mi je cak i povjerovati da brane iskljucivo dedicu jer na ovim prostorima je bilo tko te prvi  pokupi pa nije iskljuceno da im i je i koji dedica bio ustasa kao sori.
Da krenem braniti samo po dedici ne znam kojeg bi tocno, jedan je bio ustasa ali su ga zatvorili u jasenovcu jer se uhvatio s ustasama  , zavrsio je i na bleiburgu jer su ga pustili u meduvremenu ali pobjegao je i od tamo, brata su mu ubili u teznom,  drugi brat mu je bio komunjara ali taj je pak spasio poslje rata sve jer bi ih pobili ,  drugi dedica je bio domobran pa su ga spasili srbi u lici jer bio ranjen pa je otisao u partizane . I koga da ti tu sada branis? A tako je u svakoj familiji.
pa otprilike tako kako si napisala, moj djed iako je bio ustaški časnik, jedno vrijeme zapovjednik aerodroma u zalužanima imao je curu skojevku (za ne povjerovati) koja mu je spasila glavu 1946. krivotvoreći mu dokumente kad je ulazio u jugu iz italije gdje je završio u logoru nakon zrobljeništva gdje je zapo u africi, s obzirom da je morao pobjeći iz ndh jer je sudjelovao u zavjeri protiv pavelića (koja to u stvari nije bila) pa je zbrisao u njemačku a tamo kad su ga uhvatili imo je jedino opciju da ode negdje na front pa je tako završio u tunisu, maroku tko zna gdje... uglavnom nebitno moju baku kad su zajedno sa ostalim starcima civilima vodili na strijeljanje u babinu rijeku, je s još dvije starice izdvojio jedan čejen koji ju je pitao jel ona od Ive, pa kad je rekla da je izdvojio ih je iz kolone i vratio kući jer eto u tim selima okolo je taj moj ustaša bio na dobrom glasu jer je pomogao mnogima pa između ostalih i djedu od tog čejena a taj je to očito znao jer je do rata stalno sa svojim djedom dolazio mom djedu popravljati motornu pilu i svašta nešto... onu gore spomenutu skojevku sam ja i upoznao kad sam služio u "stojanoviću" u banja luci... ja pak za cijelog DR se nikad nisam doticao ustaštva i kome god sam mogao pomoći pomogao sam, ali bandu koja god i čija god bila nikad nisam i nikad neću podnositi....
pa kažem ti, tako je bilo u 80% familija. to je bila zbrka građanskog i svjetskog rata, ne znaš gdje kojega nosi.
ako si dobar spasi te netko ili imaš sreće naprosto ili nemaš. čak u istoj familiji. od tri brata jedan je bio isto neki časnik u ustašama, taj kojega su ubili u teznom, deda je bio ustaša a treći brat čita marksa i uhvatio ga komunizam. deda mu rekao noć prije bježi budalo u šumu znaju za tebe i doći će sutra. je, al kad je završio rat i ove izveli na metak stiže ovaj komunist sa činom  i zaustavi streljanje. on napredovao u međuvremenu :)
tak da, u svim vojskama je bilo dobrih ali i loših.
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

JESU LI ŽRTVE NA BLEIBURGU I JASENOVCU JEDNAKE? UBOJICE SIGURNO JESU! - Page 4 Empty Re: JESU LI ŽRTVE NA BLEIBURGU I JASENOVCU JEDNAKE? UBOJICE SIGURNO JESU!

Post by veber Sun 14 Apr - 9:36

kaya wrote:pa kažem ti, tako je bilo u 80% familija. to je bila zbrka građanskog i svjetskog rata, ne znaš gdje kojega nosi.
ako si dobar spasi te netko ili imaš sreće naprosto ili nemaš. čak u istoj familiji. od tri brata jedan je bio isto neki časnik u ustašama, taj kojega su ubili u teznom, deda je bio ustaša a treći brat čita marksa i uhvatio ga komunizam. deda mu rekao noć prije bježi budalo u šumu znaju za tebe i doći će sutra. je, al kad je završio rat i ove izveli na metak stiže ovaj komunist sa činom  i zaustavi streljanje. on napredovao u međuvremenu :)
tak da, u svim vojskama je bilo dobrih ali i loših.
dala si realan presjek situacije koja je bila.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

JESU LI ŽRTVE NA BLEIBURGU I JASENOVCU JEDNAKE? UBOJICE SIGURNO JESU! - Page 4 Empty Re: JESU LI ŽRTVE NA BLEIBURGU I JASENOVCU JEDNAKE? UBOJICE SIGURNO JESU!

Post by michaellcmacha Sun 14 Apr - 10:15

Regoč wrote:
michaellcmacha wrote:
Regoč wrote:
kaya wrote:
veber wrote:kaya ne voli nijemce.
Pa znas sta, ne sada njih kao ljude nego ne mislim da su oni ikada bili nasi prijatelji. Dodi, iskoristi sto mozes i digni sidro.
To je značajka svih velesilah ili, kako je to liepo sažel George Bush Stariji, "ovdje nema nafte pa nema ni naših interesah".
ma to je značajka svih racionalnih ljudi, skupina, društava, nacija, država... koje prijatteljstvo, kakve gluposti... jel imaš ili jel imam kakve koristi, ili zajedničke ciljeve, ako da ok onda smo saveznici, ako ne a da ne smetamo jedni drugima onda nikom niš, a ako smetamo onda jebiga zna se duraj dok možeš a kad ne ide bori se jebiga pa kako bude....
Hoćeš reći da nemaš prijatelje? Ljude s kojima ti je ugodno i kad nikakvu korist od njih nemaš?
hoću reći da ljude prvenstveno kroz život i ljudsku interakciju vodi pragmatizam, a pravo nesebično prijateljstvo je više nekakav ideal i nešto čemu ljudi ako i streme onda kroz navedeno idealiziranje... stojim iza tvrdnje da se ljudi prvenstveno rukovode pragmatizmom, čitaj interesom, ali to nije pravilo, i ako mene pitaš, da imam prijatelja koji na mene može računati kad i za što god... bez pitanja i kalkuliranja i obrnuto... ali usput i sebe priupitaj koliko si tijekom života imao prijatelja koji ti to danas više nisu i zašto je tomu tako... kad to izanaliziraš bit će ti i jasnije zašto tvrdim to što tvrdim...
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

JESU LI ŽRTVE NA BLEIBURGU I JASENOVCU JEDNAKE? UBOJICE SIGURNO JESU! - Page 4 Empty Re: JESU LI ŽRTVE NA BLEIBURGU I JASENOVCU JEDNAKE? UBOJICE SIGURNO JESU!

Post by veber Sun 14 Apr - 10:19

mislim da si u krivu.
imam prijatelja
imam prijateljicu
imam bivšu, na to troje ljudi se mogu oslonit.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

JESU LI ŽRTVE NA BLEIBURGU I JASENOVCU JEDNAKE? UBOJICE SIGURNO JESU! - Page 4 Empty Re: JESU LI ŽRTVE NA BLEIBURGU I JASENOVCU JEDNAKE? UBOJICE SIGURNO JESU!

Post by michaellcmacha Sun 14 Apr - 10:27

veber wrote:
kaya wrote:pa kažem ti, tako je bilo u 80% familija. to je bila zbrka građanskog i svjetskog rata, ne znaš gdje kojega nosi.
ako si dobar spasi te netko ili imaš sreće naprosto ili nemaš. čak u istoj familiji. od tri brata jedan je bio isto neki časnik u ustašama, taj kojega su ubili u teznom, deda je bio ustaša a treći brat čita marksa i uhvatio ga komunizam. deda mu rekao noć prije bježi budalo u šumu znaju za tebe i doći će sutra. je, al kad je završio rat i ove izveli na metak stiže ovaj komunist sa činom  i zaustavi streljanje. on napredovao u međuvremenu :)
tak da, u svim vojskama je bilo dobrih ali i loših.
dala si realan presjek situacije koja je bila.
pa je jer je tako uistinu i bilo, ali na stranu to... dovoljno je pogledati kako danas veliosrpska propaganda preuveličava žrtve srba u DR iako je stvarno činjenično stanje da je srba stradalo oko 12000 i to najvećim dijelom vojne osobe a tek možda trećina čak i manje, civili, dok je kod hrvata od cca 16 000 više od pola stradalih civila....oni bez obzira što je to stvarno činjenično stanje prikazuju kao da se radilo o genocidu i doslovno bježaniju koju su sami isplanirali prikazuju kao ratni zločin najširih razmjera, iako se isti nije dogodio.

isti kurac i za ww2 potpuno isti obrazac, u ubijene su potrpali i one koji su pomrli prirodnom smrću i one koji su poginuli u borbama a vrhunac perfidne lažljivosti je što su izmišljali i na spiskove stavljali i ljude a pogotovo djecu koji nisu nikad ni postojali niti se rodili... otud milijun i par sto hiljada nejači, otud sve poklano, popljačkani i popaljeno a tu sam stavljao slike srpskih stoljetnih drvenih kuća koje su navodno izgorjele u ww2 iako tomu u stvari nije bilo tako...

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

JESU LI ŽRTVE NA BLEIBURGU I JASENOVCU JEDNAKE? UBOJICE SIGURNO JESU! - Page 4 Empty Re: JESU LI ŽRTVE NA BLEIBURGU I JASENOVCU JEDNAKE? UBOJICE SIGURNO JESU!

Post by michaellcmacha Sun 14 Apr - 10:30

veber wrote:mislim da si u krivu.
imam prijatelja
imam prijateljicu
imam bivšu, na to troje ljudi se mogu oslonit.
mislim da nisam, jer ne spuštam to na osobnu razinu pojedinca nego govorim načelno, i evo pitam i tebe gdje su ti prijatelji iz rane mladosti... vrlo rijetko ta "prijateljstva" opstanu jer sa odrastanjem se eksponencijalno razvija pragmatizam koji je prvi neprijatelj nesebičnom prijateljstvu u kojem nema mjesta kalkulacijama...
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

JESU LI ŽRTVE NA BLEIBURGU I JASENOVCU JEDNAKE? UBOJICE SIGURNO JESU! - Page 4 Empty Re: JESU LI ŽRTVE NA BLEIBURGU I JASENOVCU JEDNAKE? UBOJICE SIGURNO JESU!

Post by Regoč Sun 14 Apr - 11:28

michaellcmacha wrote:
Regoč wrote:
michaellcmacha wrote:
Regoč wrote:
kaya wrote:
Pa znas sta, ne sada njih kao ljude nego ne mislim da su oni ikada bili nasi prijatelji. Dodi, iskoristi sto mozes i digni sidro.
To je značajka svih velesilah ili, kako je to liepo sažel George Bush Stariji, "ovdje nema nafte pa nema ni naših interesah".
ma to je značajka svih racionalnih ljudi, skupina, društava, nacija, država... koje prijatteljstvo, kakve gluposti... jel imaš ili jel imam kakve koristi, ili zajedničke ciljeve, ako da ok onda smo saveznici, ako ne a da ne smetamo jedni drugima onda nikom niš, a ako smetamo onda jebiga zna se duraj dok možeš a kad ne ide bori se jebiga pa kako bude....
Hoćeš reći da nemaš prijatelje? Ljude s kojima ti je ugodno i kad nikakvu korist od njih nemaš?
hoću reći da ljude prvenstveno kroz život i ljudsku interakciju vodi pragmatizam, a pravo nesebično prijateljstvo je više nekakav ideal i nešto čemu ljudi ako i streme onda kroz navedeno idealiziranje... stojim iza tvrdnje da se ljudi prvenstveno rukovode pragmatizmom, čitaj interesom, ali to nije pravilo, i ako mene pitaš, da imam prijatelja koji na mene može računati kad i za što god... bez pitanja i kalkuliranja i obrnuto... ali usput i sebe priupitaj koliko si tijekom života imao prijatelja koji ti to danas više nisu i zašto je tomu tako... kad to izanaliziraš bit će ti i jasnije zašto tvrdim to što tvrdim...
Ni s kim se nisam razišal zbog iznevjerenih očekivanjah, jednostavno nas je život razdvojil prostorno, pa vrjemenski i, na kraju, emotivno. Ostala su samo liepa sjećanja. Prije koju godinu nazvala me frendica koju nisam čul ni vidjel cielo desetljeće da joj nješto ispod žita provjerim. Bez ikakva sam dvoumljenja to napravil, a nakon toga se opet nismo čuli. Jednostavno, nema više emotivne potrjebe, ali da zatraži uslugu, opet bih pomogal. U granicah zakona, jasno.

_________________
JESU LI ŽRTVE NA BLEIBURGU I JASENOVCU JEDNAKE? UBOJICE SIGURNO JESU! - Page 4 Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

JESU LI ŽRTVE NA BLEIBURGU I JASENOVCU JEDNAKE? UBOJICE SIGURNO JESU! - Page 4 Empty Re: JESU LI ŽRTVE NA BLEIBURGU I JASENOVCU JEDNAKE? UBOJICE SIGURNO JESU!

Post by Counter-Strike Sun 14 Apr - 11:42

pismejker wrote:od partizana je samo pejbek,ne kazem da su svi zasluzili,ali da nije bilo djelovanja Usraša,ne bi bilo niti djelovanja partizana..
neuki i nedovoljno razvijeni umovi ,ne mogu izgleda shvatiti uzrocno-posljedicni mehanizam..
svako mjesto je imalo neko svoje stratiste,Glinska crkva,bajic jame,lokalno stanovnistvo je prenosilo ova svjedocenja sa koljena na koljeno
Counter-Strike
Counter-Strike

Posts : 4231
2018-03-12


Back to top Go down

JESU LI ŽRTVE NA BLEIBURGU I JASENOVCU JEDNAKE? UBOJICE SIGURNO JESU! - Page 4 Empty Re: JESU LI ŽRTVE NA BLEIBURGU I JASENOVCU JEDNAKE? UBOJICE SIGURNO JESU!

Post by Sora Sun 14 Apr - 11:51

Taman se poveselim da smo dosli u mirne vode s kayinim tvrdnjom da je TAKO BILO U SVIM FAMILIJAMA da su ljudi bili na pbje strane 
I onda opet ovaj idiot Majkl drekmajkl opet ispocetka 
Poveze oluju i Jasenovac 
Ajd idiote smiri se 
Uzmi pilule za lilule 
Liži nesto 
Kaj ja znsm

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23713
2014-04-29


Back to top Go down

JESU LI ŽRTVE NA BLEIBURGU I JASENOVCU JEDNAKE? UBOJICE SIGURNO JESU! - Page 4 Empty Re: JESU LI ŽRTVE NA BLEIBURGU I JASENOVCU JEDNAKE? UBOJICE SIGURNO JESU!

Post by Regoč Sun 14 Apr - 11:58

michaellcmacha wrote:seoski podnarednik Šojka
Oružnički podnarednik bil je Mile Vrbica, Šojka je bil redarstveni agent.

_________________
JESU LI ŽRTVE NA BLEIBURGU I JASENOVCU JEDNAKE? UBOJICE SIGURNO JESU! - Page 4 Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

JESU LI ŽRTVE NA BLEIBURGU I JASENOVCU JEDNAKE? UBOJICE SIGURNO JESU! - Page 4 Empty Re: JESU LI ŽRTVE NA BLEIBURGU I JASENOVCU JEDNAKE? UBOJICE SIGURNO JESU!

Post by ljubo1212 Sun 14 Apr - 12:11

The Republic of Dream wrote:
pismejker wrote:od partizana je samo pejbek,ne kazem da su svi zasluzili,ali da nije bilo djelovanja Usraša,ne bi bilo niti djelovanja partizana..
neuki i nedovoljno razvijeni umovi ,ne mogu izgleda shvatiti uzrocno-posljedicni mehanizam..
svako mjesto je imalo neko svoje stratiste,Glinska crkva,bajic jame,lokalno stanovnistvo je prenosilo ova svjedocenja sa koljena na koljeno

hebalo nanu vaših svjedočenja, em slažete na prvu, em do drugog koljena već dodate koju nulu,
ljubo1212
ljubo1212

Posts : 2046
2015-08-02


Back to top Go down

JESU LI ŽRTVE NA BLEIBURGU I JASENOVCU JEDNAKE? UBOJICE SIGURNO JESU! - Page 4 Empty Re: JESU LI ŽRTVE NA BLEIBURGU I JASENOVCU JEDNAKE? UBOJICE SIGURNO JESU!

Post by veber Sun 14 Apr - 13:17

michaellcmacha wrote:
veber wrote:mislim da si u krivu.
imam prijatelja
imam prijateljicu
imam bivšu, na to troje ljudi se mogu oslonit.
mislim da nisam, jer ne spuštam to na osobnu razinu pojedinca nego govorim načelno, i evo pitam i tebe gdje su ti prijatelji iz rane mladosti... vrlo rijetko ta "prijateljstva" opstanu jer sa odrastanjem se eksponencijalno razvija pragmatizam koji je prvi neprijatelj nesebičnom prijateljstvu u kojem nema mjesta kalkulacijama...
ne znam. prijatelja imam od 6e godine. rijetko se vidimo no uvijek nastavimo s pričom gdje smo stali.
imam prijateljicu, ne bum napisao.
bivša, je bivša. nemreš obrisat pola života.

bratane računam.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

JESU LI ŽRTVE NA BLEIBURGU I JASENOVCU JEDNAKE? UBOJICE SIGURNO JESU! - Page 4 Empty Re: JESU LI ŽRTVE NA BLEIBURGU I JASENOVCU JEDNAKE? UBOJICE SIGURNO JESU!

Post by crvenkasti Sun 14 Apr - 13:42

Najgore ja kad čovjek shvati da je netko tko mu je bio prijatelj - ustvari Srbin.

Ili još gore, kad shvati da mu je brat Srbin, Ili još gore - otac.

A najgore je kad shvatiš da si i sam Srbin.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28714
2014-04-17


Back to top Go down

JESU LI ŽRTVE NA BLEIBURGU I JASENOVCU JEDNAKE? UBOJICE SIGURNO JESU! - Page 4 Empty Re: JESU LI ŽRTVE NA BLEIBURGU I JASENOVCU JEDNAKE? UBOJICE SIGURNO JESU!

Post by Ringo10 Sun 14 Apr - 14:21

crvenkasti wrote:Najgore ja kad čovjek shvati da je netko tko mu je bio prijatelj - ustvari Srbin.

Ili još gore, kad shvati da mu je brat Srbin, Ili još gore - otac.

A najgore je kad shvatiš da si i sam Srbin.
MA ti se nekako i nosiš sa time... ali naš Kitoljub me baš brine ...

Bojim se da ne izvrši SAMOMOR
Ringo10
Ringo10

Posts : 21553
2015-09-24


Back to top Go down

JESU LI ŽRTVE NA BLEIBURGU I JASENOVCU JEDNAKE? UBOJICE SIGURNO JESU! - Page 4 Empty Re: JESU LI ŽRTVE NA BLEIBURGU I JASENOVCU JEDNAKE? UBOJICE SIGURNO JESU!

Post by Šandor Winnetou Sun 14 Apr - 14:40

Ringo10 wrote:
crvenkasti wrote:Najgore ja kad čovjek shvati da je netko tko mu je bio prijatelj - ustvari Srbin.

Ili još gore, kad shvati da mu je brat Srbin, Ili još gore - otac.

A najgore je kad shvatiš da si i sam Srbin.
MA ti se nekako i nosiš sa time... ali naš Kitoljub me baš brine ...

Bojim se da ne izvrši SAMOMOR
čudno upravo je trofazna pomišljala na to kad sam je napuštao, kaže što ću sad sa onim jadom :_|

_________________
JESU LI ŽRTVE NA BLEIBURGU I JASENOVCU JEDNAKE? UBOJICE SIGURNO JESU! - Page 4 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19654
2017-12-31


Back to top Go down

JESU LI ŽRTVE NA BLEIBURGU I JASENOVCU JEDNAKE? UBOJICE SIGURNO JESU! - Page 4 Empty Re: JESU LI ŽRTVE NA BLEIBURGU I JASENOVCU JEDNAKE? UBOJICE SIGURNO JESU!

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 4 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum