ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Povećanje plaća u trgovačkom sektoru

Go down

Povećanje plaća u trgovačkom sektoru Empty Povećanje plaća u trgovačkom sektoru

Post by RayMabus Thu 11 Apr - 13:45

4600 kuna

https://www.slobodnadalmacija.hr/novosti/promo/clanak/id/598080/ribola-nastavlja-s-rastom-placabr-nbsp

E a moraju
RayMabus
RayMabus

Posts : 176173
2014-04-11


Back to top Go down

Povećanje plaća u trgovačkom sektoru Empty Re: Povećanje plaća u trgovačkom sektoru

Post by RayMabus Thu 11 Apr - 14:00

Plaće u trgovini se obično smatraju nekim najnižim plaćama u realnom sektoru a da nije minimalac. Do jučer su radili za 3900 kuna a sad je 4600.

Ne bi oni digli al nema tko radit a bolje plačenih poslova ( isti rad a 4000 kuna ) ima jer nema radne snage.

7,7% nezaposlenost u Hrvatskoj , veljača 2019

Ja čekam da to padne ispod 5% a past će i to vrlo brzo ( Austrija otvara svoje težište rada početkom 2020 ).
RayMabus
RayMabus

Posts : 176173
2014-04-11


Back to top Go down

Povećanje plaća u trgovačkom sektoru Empty Re: Povećanje plaća u trgovačkom sektoru

Post by epikur37 Thu 11 Apr - 14:10

a u javnom?

Opet na kraju sezone psmtr.
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Povećanje plaća u trgovačkom sektoru Empty Re: Povećanje plaća u trgovačkom sektoru

Post by RayMabus Thu 11 Apr - 14:14

Javni i privatni sektor nisu povezani. Komentiram samo ovaj privatni sektor jer me jedino on i zanima. Taj javni je vezan uz sindikate i državu pa kako se dogovore. Nije ekonomska tema tj nema veze sa tržištem rada.

Tržite rada je krahiralo i neće se oporavit idućih pola stoljeća. To je lijepo znat jer mi je skoro 40 godina a penzija je sa 65 , dakle idućih 25 godina se nezamaram sa ovom tematikom jer ispod 5% nezaposlenih neide ispod tj nestalo domaće radne snage.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176173
2014-04-11


Back to top Go down

Povećanje plaća u trgovačkom sektoru Empty Re: Povećanje plaća u trgovačkom sektoru

Post by immortal Thu 11 Apr - 18:41

RayMabus wrote:nema radne snage.
ne znam do kada s takvim nebulozama
kog u zašto nastojit uvjeriti da u Hrvatskoj nema radne snage
ima jako puno nezaposlenih 
to što dalmnoši nisu plaćali djelatnike i što su ih levatili na svakom koraku, odvjetnici i sudci također nisu ovažili nije znak da ih nema, nego da si ne dozvoljavaju da ih gamad gazi
immortal
immortal

Female
Posts : 23170
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

Povećanje plaća u trgovačkom sektoru Empty Re: Povećanje plaća u trgovačkom sektoru

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum