ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hrvatski ministar iz BiH 1999. je ubijen u centru Sarajeva. Tko ga je ubio?

Page 1 of 3 1, 2, 3  Next

Go down

Hrvatski ministar iz BiH 1999. je ubijen u centru Sarajeva. Tko ga je ubio? Empty Hrvatski ministar iz BiH 1999. je ubijen u centru Sarajeva. Tko ga je ubio?

Post by Eroo 28/3/2019, 20:03

Hrvatski ministar iz BiH 1999. je ubijen u centru Sarajeva. Tko ga je ubio?
HINA prije sat vremena
Hrvatski ministar iz BiH 1999. je ubijen u centru Sarajeva. Tko ga je ubio? Leutar
PREDSTAVNICI obitelji i vodstvo Hrvatskog narodnog sabora (HNS) BiH položili su u četvrtak u Mostaru cvijeće i zapalili svijeće na grobu nekadašnjeg doministra unutarnjih poslova Joze Leutara, pri čemu je izražena zabrinutost da bi ovaj slučaj mogao otići u zastaru, a ubojice i nalogodavci ostati nekažnjeni. 
Na groblju Masline u Mostaru izaslanstvo koje je predvodio predsjednik HNS-a Dragan Čović te članovi obitelji izrazili su poštovanje doministru unutarnjih poslova Jozi Leutaru koji je umro na današnji dan 1999. od posljedica atentata izvedenog u središtu Sarajeva.
Leutarov sin Ivica izjavio je da se istraga atentata na njegovog oca smišljeno godinama odugovlačila kako se ubojice i nalogodavci nikada ne bi pronašli te kako bi nastupila zastara od kaznenog progona. 
"Toga sam se bojao cijelo vrijeme. Već prije 15 godina vidio sam da se radi na tome, odnosno da se jednostavno pročiste svi mogući papiri što se može pročistiti i da jednostavno slučaj doživi zastaru", rekao je Leutar. Po kaznenom zakonodavstvu BiH, istraga za djelo ubojstva zastarijeva nakon 20 godina, zbog čega je obitelj cijelo vrijeme inzistirala na tome da se ovaj napad proglasi terorizmom. 
Sin prozvao šefa UN-ove misije

Ivica Leutar izjavio je kako ima sumnje tko je ubio njegova oca te je optužio dio bošnjačkih političkih i policijskih struktura bliskih SDA-u da su istragu godinama preusmjeravali u krivom pravcu. "Mi svi znamo tko je namještao istragu i preusmjeravao je. Tko su bili tužitelji i da je to radio Federalni MUP na čelu sa Žilićem, a znamo čiji je bio (Mehmed) Žilić (SDA) i tko je vodio cjelokupnu istragu. Ovo je sve njihova zasluga", dodao je Ivica Leutar. 
Vrlo negativnom je ocijenio i ulogu nekadašnjeg šefa UN-ove misije u BiH, američkog generala Jacquesa Paula Kleina, koji se u javnosti ranije predstavljao kao prijatelj Joze Leutara te čak javno obećavao da će pronaći njegove ubojice. 
Za atentat na doministra unutarnjih poslova vođen je i sudski postupak protiv šestorice Hrvata, no oni su pravomoćno oslobođeni svih optužbi. Među optuženima bio je čak i Leutarov vozač Željko Ćosić, koji se u trenutku eksplozije nalazio u službenom vozilu te samo zahvaljujući sreći nije nastradao.

https://www.index.hr/vijesti/clanak/hrvatski-ministar-iz-bih-1999-je-ubijen-u-centru-sarajeva-tko-ga-je-ubio/2074394.aspx
Eroo
Eroo

Posts : 74863
2016-07-22


Back to top Go down

Hrvatski ministar iz BiH 1999. je ubijen u centru Sarajeva. Tko ga je ubio? Empty Re: Hrvatski ministar iz BiH 1999. je ubijen u centru Sarajeva. Tko ga je ubio?

Post by Eroo 28/3/2019, 20:03

Dodik je u pravu kad traži da ga čuva osiguranje iz RS-a.

_________________
Fortitude is the marshal of thought, the armor of the will, and the fort of reason.
(Francis Bacon)
Eroo
Eroo

Posts : 74863
2016-07-22


Back to top Go down

Hrvatski ministar iz BiH 1999. je ubijen u centru Sarajeva. Tko ga je ubio? Empty Re: Hrvatski ministar iz BiH 1999. je ubijen u centru Sarajeva. Tko ga je ubio?

Post by Leviathan2 28/3/2019, 20:10

eo sad im dodo organizovao neku komisiju da istrazuje pobijene srbe u srajevu, civile, i srebrenicu
:D
jbte,  i odmah se digla frka jel bi moglo kojesta isplivat il se urusit image zrtave

_________________
Hrvatski ministar iz BiH 1999. je ubijen u centru Sarajeva. Tko ga je ubio? Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

Hrvatski ministar iz BiH 1999. je ubijen u centru Sarajeva. Tko ga je ubio? Empty Re: Hrvatski ministar iz BiH 1999. je ubijen u centru Sarajeva. Tko ga je ubio?

Post by Eroo 28/3/2019, 20:18

Mislim da je Dodiku ipak najpametnije održavati video sjednice predjedništva.
Jebote, ono ministar sigurnosti Mektić, selefije ...sve uvezano. Najbolje da mu H.Č. brine o sigurnosti.:D
Eroo
Eroo

Posts : 74863
2016-07-22


Back to top Go down

Hrvatski ministar iz BiH 1999. je ubijen u centru Sarajeva. Tko ga je ubio? Empty Re: Hrvatski ministar iz BiH 1999. je ubijen u centru Sarajeva. Tko ga je ubio?

Post by Sora 28/3/2019, 20:49

Hrvatski ministar iz BiH 1999. je ubijen u centru Sarajeva. Tko ga je ubio? Img_4930

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23724
2014-04-29


Back to top Go down

Hrvatski ministar iz BiH 1999. je ubijen u centru Sarajeva. Tko ga je ubio? Empty Re: Hrvatski ministar iz BiH 1999. je ubijen u centru Sarajeva. Tko ga je ubio?

Post by Sora 28/3/2019, 20:50

Sarajevski antifašisti obješeni 1945. U ožujku 

Tko ih je objesio ?


Last edited by Sora on 28/3/2019, 20:54; edited 1 time in total

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23724
2014-04-29


Back to top Go down

Hrvatski ministar iz BiH 1999. je ubijen u centru Sarajeva. Tko ga je ubio? Empty Re: Hrvatski ministar iz BiH 1999. je ubijen u centru Sarajeva. Tko ga je ubio?

Post by Sora 28/3/2019, 20:51

Da bi još više zastrašili građane, ustaše su noću između 27. i 28. ožujka 1945. godine objesili na Marindvoru, od Fabrike duvana do Zemaljskog muzeja, 55 građana.
Bilo je tu i muškaraca i žena, omladine i staraca. Medu obješenima bio je i jedan broj policijskih činovnika. Prema kazivanjima nekih građana koji su stanovali u neposredoj blizini, jedan broj obješenih donesen je već poubijan, a drugi su ubijeni vješanjem. Kao razlog vješanja, u Večernjem listu od 28. ožujka 1945. godine, objavljeno je: »Kazna odmazde vješanjem zbog djela umorstva i atentata«. Navodno u vremenu od 22. do 24. ožukka 1945. godine ubijena su četiri policijska agenta. 

Na Marijin-Dvoru su obješeni: Omer Fazil Omer, Ragib Sarić, Ćamil Skando, Muradin Čobo, Hajro Hadžović, Mahmut Arslanagić, Hamid Avdić, Mustafa Spahalić, Hamid Talović, Hasan Hajdarević, Alija Meretlić, Salih Mujkanhodžić, Ahmed Vilogorac, Šućrija Lukavac, Afan Opijač, Huso Islamović, Lutvija Šaran, Pašo Avdić, Salko Zubčević, Avdo Mulahasanović, Edhem Kusturica, Pavle Pavlin, Anđa Buđen, Ragib Kreho, Omer Delalić, Edhem Sarić, Muhamed Potogija, Mehmed Karamehmedović, Suljo Pašić, Stanko Rojnik, Kasim Sarić, Žarko, Veljko i Zora Odović, Mane Levnajić, Ana (Anka) Pauković, Štefanija Čerkez, Ilijas Smajlagić, Stanislav Keško, Hašim Šukrin, Ines Samardžić, Hamdija Hodžić, Mustafa Ćemalović, Marinko Tuševljak, Dušan Močević, Vladimir Mirković, Milan Živak, Mićentije Tadić, Milosav Mikailović, Joco Likić, Miloš Čikić, Milorad Petrović, Borivoj Perić, srednjoškolci Vidoje Stević i Slobodan Nikolić.

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23724
2014-04-29


Back to top Go down

Hrvatski ministar iz BiH 1999. je ubijen u centru Sarajeva. Tko ga je ubio? Empty Re: Hrvatski ministar iz BiH 1999. je ubijen u centru Sarajeva. Tko ga je ubio?

Post by Sora 28/3/2019, 20:53

Eto tak 
Za svakog vaseg 55 nasih 
Covjece 
I to se zove pravda na erin nacin

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23724
2014-04-29


Back to top Go down

Hrvatski ministar iz BiH 1999. je ubijen u centru Sarajeva. Tko ga je ubio? Empty Re: Hrvatski ministar iz BiH 1999. je ubijen u centru Sarajeva. Tko ga je ubio?

Post by Sora 28/3/2019, 20:55

28. ožujka 1945. godine, prema naređenju ustaškog upravitelja Sarajeva Maksa Luburića, obješeno je na Marijin Dvoru 55 građana Sarajeva. Bilo je to točno sedam dana uoči bijega ovog zločinca pred partizanskim jedinicama koje su nadirale u grad. Od 18. veljače do 4. travnja Luburić je sa svojim ustašama provodio najgori teror nad građanima Sarajeva te pobio najmanje 783 stanovnika Sarajeva.

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23724
2014-04-29


Back to top Go down

Hrvatski ministar iz BiH 1999. je ubijen u centru Sarajeva. Tko ga je ubio? Empty Re: Hrvatski ministar iz BiH 1999. je ubijen u centru Sarajeva. Tko ga je ubio?

Post by Sora 28/3/2019, 20:57

Jel taj LUBURIC zrtva s Bleiburga ? 

Slučajno 
Ono. Slucajno da ga zovete žrtvom ? 
Pitam samo ..
Sta kosta , nista. 

Jel LUBURIC VODIO USTASE DO BLEIBURGA . 

Ha ?

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23724
2014-04-29


Back to top Go down

Hrvatski ministar iz BiH 1999. je ubijen u centru Sarajeva. Tko ga je ubio? Empty Re: Hrvatski ministar iz BiH 1999. je ubijen u centru Sarajeva. Tko ga je ubio?

Post by Sora 28/3/2019, 20:58

I jel onaj hrvatski konzul slucajno bio sef zatvora u 
Dretellu? 
Slucajno 
Pitam samo onak

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23724
2014-04-29


Back to top Go down

Hrvatski ministar iz BiH 1999. je ubijen u centru Sarajeva. Tko ga je ubio? Empty Re: Hrvatski ministar iz BiH 1999. je ubijen u centru Sarajeva. Tko ga je ubio?

Post by Šandor Winnetou 28/3/2019, 21:17

Sora wrote:Sarajevski antifašisti obješeni 1945. U ožujku 

Tko ih je objesio ?
:tu
Nego baba pošto voliš čitati ovo će te sigurno zanimati, sami antifašisti u igri :tu 

SARAJEVSKA ČITANKA - Nedim Hasić - Del Haske


...   «Govorili su: sklonite se, gospodine Braun, vi jeste ilegalac, ali o vama zna samo šačica ljudi u šumi; bićete prvi na udaru zbog vašeg njemačkog imena, a i prevelike imovine... Moj otac bi odgovarao da je prav kao svijeća i da nigdje ne odlazi. Ne, pa neće me valjda moji dirati, oni znaju da sam ja njihov, rekao bi moj otac. A onda su došli “njegovi iz šume” i odmah ga strpali u zatvor», kaže njegova kćerka Marija, prisjećajući se kako je svaki dan na vrata stana u kojem je živjela sa majkom dolazio neki vojnik i od njene majke tražio zlato, navodno za nabavku bolje hrane za druga Brauna. «Svaki dan je mama davala... A onda je strijeljan negdje na Vracama, za grob nikada nisam saznala niti smjela pitati», kaže Marija....


.........
«Mama odlazi tačno u dogovoreno vrijeme, a na ulazu u Vilu dočekuju je stražari naoružani do zuba. Puštaju je samo do bazena Vile, a Predsjednik izlazi u svilenoj pidžami moga oca na čijem džepu stoje inicijali AB, August Braun, i pita: Šta hoćeš, kapitalistkinjo, u mojoj vili? Znaš li da si zašla na tuđu teritoriju i da bi mogla biti strijeljana na licu mjesta?! Oduzeta od straha, moja majka ga pita: Hajde što ste oduzeli svu imovinu pa smo dijete i ja bez igdje ičega, ali zašto mi ubiste muža, pa bio je vaš, ilegalac, to su svi znali?. Na to joj drug Predsjednik odgovara: Samo bi nam smetao. Najlakše je bilo sve oduzeti, a njega likvidirati. A to ilegalac, veza sa nama iz šume, nikada nije nešto značilo. Shvataš li, ženo, šuma to je borba, mi iz šume smo vas oslobodili... Nego, kada si već tu, mogao bih te i p...i da ti ispadnu iz glave te tvoje zelene oči, od moje muške siline, kapitalistkinjo, pa da uporediš koji je bolji, komunistički ili kapitalistički

_________________
Hrvatski ministar iz BiH 1999. je ubijen u centru Sarajeva. Tko ga je ubio? Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19657
2017-12-31


Back to top Go down

Hrvatski ministar iz BiH 1999. je ubijen u centru Sarajeva. Tko ga je ubio? Empty Re: Hrvatski ministar iz BiH 1999. je ubijen u centru Sarajeva. Tko ga je ubio?

Post by Eroo 28/3/2019, 21:57

Sora wrote:I jel onaj hrvatski konzul slucajno bio sef zatvora u 
Dretellu? 
Slucajno 
Pitam samo onak
Hotel s 5* u usporedbi s Grabovicom, Križančevim selom, Bugojnom itd...
Nema kod nas masovnih grobnica, to je vaš običaj i ne naš, ta mi smo kršćani.
Eroo
Eroo

Posts : 74863
2016-07-22


Back to top Go down

Hrvatski ministar iz BiH 1999. je ubijen u centru Sarajeva. Tko ga je ubio? Empty Re: Hrvatski ministar iz BiH 1999. je ubijen u centru Sarajeva. Tko ga je ubio?

Post by immortal 29/3/2019, 00:19

Sora wrote:Hrvatski ministar iz BiH 1999. je ubijen u centru Sarajeva. Tko ga je ubio? Img_4930
na ovoj slici partizanija čuva stražu ili visi ??
immortal
immortal

Female
Posts : 23168
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

Hrvatski ministar iz BiH 1999. je ubijen u centru Sarajeva. Tko ga je ubio? Empty Re: Hrvatski ministar iz BiH 1999. je ubijen u centru Sarajeva. Tko ga je ubio?

Post by omni 29/3/2019, 07:54

tre wrote:
Sora wrote:Sarajevski antifašisti obješeni 1945. U ožujku 

Tko ih je objesio ?
:tu
Nego baba pošto voliš čitati ovo će te sigurno zanimati, sami antifašisti u igri :tu 

SARAJEVSKA ČITANKA - Nedim Hasić - Del Haske


...   «Govorili su: sklonite se, gospodine Braun, vi jeste ilegalac, ali o vama zna samo šačica ljudi u šumi; bićete prvi na udaru zbog vašeg njemačkog imena, a i prevelike imovine... Moj otac bi odgovarao da je prav kao svijeća i da nigdje ne odlazi. Ne, pa neće me valjda moji dirati, oni znaju da sam ja njihov, rekao bi moj otac. A onda su došli “njegovi iz šume” i odmah ga strpali u zatvor», kaže njegova kćerka Marija, prisjećajući se kako je svaki dan na vrata stana u kojem je živjela sa majkom dolazio neki vojnik i od njene majke tražio zlato, navodno za nabavku bolje hrane za druga Brauna. «Svaki dan je mama davala... A onda je strijeljan negdje na Vracama, za grob nikada nisam saznala niti smjela pitati», kaže Marija....


.........
«Mama odlazi tačno u dogovoreno vrijeme, a na ulazu u Vilu dočekuju je stražari naoružani do zuba. Puštaju je samo do bazena Vile, a Predsjednik izlazi u svilenoj pidžami moga oca na čijem džepu stoje inicijali AB, August Braun, i pita: Šta hoćeš, kapitalistkinjo, u mojoj vili? Znaš li da si zašla na tuđu teritoriju i da bi mogla biti strijeljana na licu mjesta?! Oduzeta od straha, moja majka ga pita: Hajde što ste oduzeli svu imovinu pa smo dijete i ja bez igdje ičega, ali zašto mi ubiste muža, pa bio je vaš, ilegalac, to su svi znali?. Na to joj drug Predsjednik odgovara: Samo bi nam smetao. Najlakše je bilo sve oduzeti, a njega likvidirati. A to ilegalac, veza sa nama iz šume, nikada nije nešto značilo. Shvataš li, ženo, šuma to je borba, mi iz šume smo vas oslobodili... Nego, kada si već tu, mogao bih te i p...i da ti ispadnu iz glave te tvoje zelene oči, od moje muške siline, kapitalistkinjo, pa da uporediš koji je bolji, komunistički ili kapitalistički
Obicno tako zavrse naivci.
omni
omni

Male
Posts : 7009
2014-04-12

Lokacija: : 9 krug

Back to top Go down

Hrvatski ministar iz BiH 1999. je ubijen u centru Sarajeva. Tko ga je ubio? Empty Re: Hrvatski ministar iz BiH 1999. je ubijen u centru Sarajeva. Tko ga je ubio?

Post by Sora 29/3/2019, 08:06

Eroo wrote:
Sora wrote:I jel onaj hrvatski konzul slucajno bio sef zatvora u 
Dretellu? 
Slucajno 
Pitam samo onak
Hotel s 5* u usporedbi s Grabovicom, Križančevim selom, Bugojnom itd...
Nema kod nas masovnih grobnica, to je vaš običaj i ne naš, ta mi smo kršćani.
Hrvatski ministar iz BiH 1999. je ubijen u centru Sarajeva. Tko ga je ubio? Img_4931

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23724
2014-04-29


Back to top Go down

Hrvatski ministar iz BiH 1999. je ubijen u centru Sarajeva. Tko ga je ubio? Empty Re: Hrvatski ministar iz BiH 1999. je ubijen u centru Sarajeva. Tko ga je ubio?

Post by Sora 29/3/2019, 08:07

Ovo je Dretelj 
Po eri je to hotel s pet zvjezdica 
Dabogda te dopao

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23724
2014-04-29


Back to top Go down

Hrvatski ministar iz BiH 1999. je ubijen u centru Sarajeva. Tko ga je ubio? Empty Re: Hrvatski ministar iz BiH 1999. je ubijen u centru Sarajeva. Tko ga je ubio?

Post by Sora 29/3/2019, 08:09

I šta je najgore 
Hrvati su u logore zatvorili svoje suborce muslimane 
Ma znas sta ero 

Mrak mi padne na oci kad vidim samo prvo slovo tvog NICKA

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23724
2014-04-29


Back to top Go down

Hrvatski ministar iz BiH 1999. je ubijen u centru Sarajeva. Tko ga je ubio? Empty Re: Hrvatski ministar iz BiH 1999. je ubijen u centru Sarajeva. Tko ga je ubio?

Post by Sora 29/3/2019, 08:17

Ti Mortalka 
Vrati kucu koju si sagradila s partizanijom 
I diplome ako imas 
I penziju koju di zaradila u partizsnima 
Kreketuso 
Onda se rugaj mrtvim ljudima

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23724
2014-04-29


Back to top Go down

Hrvatski ministar iz BiH 1999. je ubijen u centru Sarajeva. Tko ga je ubio? Empty Re: Hrvatski ministar iz BiH 1999. je ubijen u centru Sarajeva. Tko ga je ubio?

Post by Šandor Winnetou 29/3/2019, 08:27

omni wrote:
tre wrote:
Sora wrote:Sarajevski antifašisti obješeni 1945. U ožujku 

Tko ih je objesio ?
:tu
Nego baba pošto voliš čitati ovo će te sigurno zanimati, sami antifašisti u igri :tu 

SARAJEVSKA ČITANKA - Nedim Hasić - Del Haske


...   «Govorili su: sklonite se, gospodine Braun, vi jeste ilegalac, ali o vama zna samo šačica ljudi u šumi; bićete prvi na udaru zbog vašeg njemačkog imena, a i prevelike imovine... Moj otac bi odgovarao da je prav kao svijeća i da nigdje ne odlazi. Ne, pa neće me valjda moji dirati, oni znaju da sam ja njihov, rekao bi moj otac. A onda su došli “njegovi iz šume” i odmah ga strpali u zatvor», kaže njegova kćerka Marija, prisjećajući se kako je svaki dan na vrata stana u kojem je živjela sa majkom dolazio neki vojnik i od njene majke tražio zlato, navodno za nabavku bolje hrane za druga Brauna. «Svaki dan je mama davala... A onda je strijeljan negdje na Vracama, za grob nikada nisam saznala niti smjela pitati», kaže Marija....


.........
«Mama odlazi tačno u dogovoreno vrijeme, a na ulazu u Vilu dočekuju je stražari naoružani do zuba. Puštaju je samo do bazena Vile, a Predsjednik izlazi u svilenoj pidžami moga oca na čijem džepu stoje inicijali AB, August Braun, i pita: Šta hoćeš, kapitalistkinjo, u mojoj vili? Znaš li da si zašla na tuđu teritoriju i da bi mogla biti strijeljana na licu mjesta?! Oduzeta od straha, moja majka ga pita: Hajde što ste oduzeli svu imovinu pa smo dijete i ja bez igdje ičega, ali zašto mi ubiste muža, pa bio je vaš, ilegalac, to su svi znali?. Na to joj drug Predsjednik odgovara: Samo bi nam smetao. Najlakše je bilo sve oduzeti, a njega likvidirati. A to ilegalac, veza sa nama iz šume, nikada nije nešto značilo. Shvataš li, ženo, šuma to je borba, mi iz šume smo vas oslobodili... Nego, kada si već tu, mogao bih te i p...i da ti ispadnu iz glave te tvoje zelene oči, od moje muške siline, kapitalistkinjo, pa da uporediš koji je bolji, komunistički ili kapitalistički
Obicno tako zavrse naivci.
ali neće baba sora ovo komentirati ni za živu glavu iako je počela laprdati o tom dobu i vješanju bandita :D

_________________
Hrvatski ministar iz BiH 1999. je ubijen u centru Sarajeva. Tko ga je ubio? Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19657
2017-12-31


Back to top Go down

Hrvatski ministar iz BiH 1999. je ubijen u centru Sarajeva. Tko ga je ubio? Empty Re: Hrvatski ministar iz BiH 1999. je ubijen u centru Sarajeva. Tko ga je ubio?

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 3 1, 2, 3  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum