ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Agencija Standard & Poor's podigla kreditni rejting Hrvatske

Page 2 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

Agencija Standard & Poor's podigla kreditni rejting Hrvatske - Page 2 Empty Re: Agencija Standard & Poor's podigla kreditni rejting Hrvatske

Post by Guest 23/3/2019, 12:34

AssadNaPodmornici wrote:
pismejker wrote:
AssadNaPodmornici wrote:ovisi krediti postoje sa razlogom u ekonomiji. u ostalom sav novac =krediti .
vaš novac koji imate a niste zaduženi, netko se negdje morao zadužiti za taj novac.
Razmem ove koji su vec stvorili iszvjesni kapital,ali tvrditi da su krediti losi,mogu samo oni koji kradu druge,npr drzavni sluzbenici i politicari..oni ionako kradu gradjane putem proracuna..

Imam tri kredita i sasvim mi lijepo..imam svoj kesh u visini tih kredita na racunu u banci,,a kamata mi je beznacajna..u slucaju da trebam kesh,imam svoj na racunu,a mogu dobiti i jos kredita...Na zapadu sve posluje putem kredita..cak se i place isplacuju mjesecnim kreditima kod banaka,jer ISPLATA placa,poreza,troskova,svega mora biti redovna..iz kesha firmi se onda bankama vraca novac sa kamatom..
nama da kao na balkanu firma ili gazda kazu..."joooooj,jos mi nisu na racun pulatili novac.." ma nos se u pičku materinu,kao to mene interesira.. :cleanteeth
normalno. 
pogotovo ako je kamatna stopa niska.. zašto ne uzeti kredit, ako ga možeš servisirati.. recimo imaš ideju za business, recimo epi, treba mu za betonizirati apartmane, da štedi trebalo bi mu 30godina.. ode baka sa kolačima.. ovako kredit, i odmah zarađuješ i servisiraš kredit..
a jasna stvar..zato i postoje banke...

naravno u RH jedino hadezejovci mogu sve financirati,bez da dizu kredit..imaju oni svoju Banku-Javni proracun..

Guest
Guest


Back to top Go down

Agencija Standard & Poor's podigla kreditni rejting Hrvatske - Page 2 Empty Re: Agencija Standard & Poor's podigla kreditni rejting Hrvatske

Post by epikur37 23/3/2019, 12:42

AssadNaPodmornici wrote:
pismejker wrote:
AssadNaPodmornici wrote:ovisi krediti postoje sa razlogom u ekonomiji. u ostalom sav novac =krediti .
vaš novac koji imate a niste zaduženi, netko se negdje morao zadužiti za taj novac.
Razmem ove koji su vec stvorili iszvjesni kapital,ali tvrditi da su krediti losi,mogu samo oni koji kradu druge,npr drzavni sluzbenici i politicari..oni ionako kradu gradjane putem proracuna..

Imam tri kredita i sasvim mi lijepo..imam svoj kesh u visini tih kredita na racunu u banci,,a kamata mi je beznacajna..u slucaju da trebam kesh,imam svoj na racunu,a mogu dobiti i jos kredita...Na zapadu sve posluje putem kredita..cak se i place isplacuju mjesecnim kreditima kod banaka,jer ISPLATA placa,poreza,troskova,svega mora biti redovna..iz kesha firmi se onda bankama vraca novac sa kamatom..
nama da kao na balkanu firma ili gazda kazu..."joooooj,jos mi nisu na racun pulatili novac.." ma nos se u pičku materinu,kao to mene interesira.. :cleanteeth
normalno. 
pogotovo ako je kamatna stopa niska.. zašto ne uzeti kredit, ako ga možeš servisirati.. recimo imaš ideju za business, recimo epi, treba mu za betonizirati apartmane, da štedi trebalo bi mu 30godina.. ode baka sa kolačima.. ovako kredit, i odmah zarađuješ i servisiraš kredit..


Jasna stvar...meni u hladnom pogonu investicija vraća kredite i još mi ostane a da ne govorim o sezoni.

Plus dobra je stvar bila jer je HROK bio izvan funkcije, pa sam lkijepo mogao i uzeti :D
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Agencija Standard & Poor's podigla kreditni rejting Hrvatske - Page 2 Empty Re: Agencija Standard & Poor's podigla kreditni rejting Hrvatske

Post by Hektorović 23/3/2019, 12:43

Eroo wrote:
epikur37 wrote:
Eroo wrote:Ja nikad nisam imao kredit, sve sam kupova za keš... :)

I moj caca tako velu :)
Ono kad kupuješ auto, pa trgovcu kažeš da  plaćaš kešom...Koji pogled. :)

Kad trgovac pita "gospodine ako mogu znati čime se vi bavite" 

:D
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Agencija Standard & Poor's podigla kreditni rejting Hrvatske - Page 2 Empty Re: Agencija Standard & Poor's podigla kreditni rejting Hrvatske

Post by Hektorović 23/3/2019, 12:45

epikur37 wrote:


Jasna stvar...meni u hladnom pogonu investicija vraća kredite i još mi ostane a da ne govorim o sezoni.

Plus dobra je stvar bila jer je HROK bio izvan funkcije, pa sam lkijepo mogao i uzeti :D

Preko čega radiš, bookinga, airbnba? :D
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Agencija Standard & Poor's podigla kreditni rejting Hrvatske - Page 2 Empty Re: Agencija Standard & Poor's podigla kreditni rejting Hrvatske

Post by epikur37 23/3/2019, 12:47

Hektorović wrote:
epikur37 wrote:


Jasna stvar...meni u hladnom pogonu investicija vraća kredite i još mi ostane a da ne govorim o sezoni.

Plus dobra je stvar bila jer je HROK bio izvan funkcije, pa sam lkijepo mogao i uzeti :D

Preko čega radiš, bookinga, airbnba? :D

booking smještaj, nausys charter
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Agencija Standard & Poor's podigla kreditni rejting Hrvatske - Page 2 Empty Re: Agencija Standard & Poor's podigla kreditni rejting Hrvatske

Post by Hektorović 23/3/2019, 12:50

epikur37 wrote:
Hektorović wrote:
epikur37 wrote:


Jasna stvar...meni u hladnom pogonu investicija vraća kredite i još mi ostane a da ne govorim o sezoni.

Plus dobra je stvar bila jer je HROK bio izvan funkcije, pa sam lkijepo mogao i uzeti :D

Preko čega radiš, bookinga, airbnba? :D

booking smještaj, nausys charter

Baš gledam, napravilo se u Zadru dobrih novih Boutique hotela.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Agencija Standard & Poor's podigla kreditni rejting Hrvatske - Page 2 Empty Re: Agencija Standard & Poor's podigla kreditni rejting Hrvatske

Post by epikur37 23/3/2019, 12:56

Hektorović wrote:
epikur37 wrote:
Hektorović wrote:
epikur37 wrote:


Jasna stvar...meni u hladnom pogonu investicija vraća kredite i još mi ostane a da ne govorim o sezoni.

Plus dobra je stvar bila jer je HROK bio izvan funkcije, pa sam lkijepo mogao i uzeti :D

Preko čega radiš, bookinga, airbnba? :D

booking smještaj, nausys charter

Baš gledam, napravilo se u Zadru dobrih novih Boutique hotela.


a i9ma ja sam mislio hostel otvoriti ali mi je gnjavaža oko papira, premda ima firmu. Treba prenamijeniti objekt
Ovako će biti aparthotel ili guesthouse. s doručkom

ako budeš svrati, jedno noćenje ti je gratis ;) to samo zato jer si hercegbosanski orijentiran i glasaš za hdz
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Agencija Standard & Poor's podigla kreditni rejting Hrvatske - Page 2 Empty Re: Agencija Standard & Poor's podigla kreditni rejting Hrvatske

Post by Hektorović 23/3/2019, 13:10

epikur37 wrote:
a i9ma ja sam mislio hostel otvoriti ali mi je gnjavaža oko papira, premda ima firmu. Treba prenamijeniti objekt
Ovako će biti aparthotel ili guesthouse. s doručkom

ako budeš svrati, jedno noćenje ti je gratis ;) to samo zato jer si hercegbosanski orijentiran i glasaš za hdz
Uvijek je pitanje omjera cijene i zarade, ponekad sa hostelom i masovnošću možeš zaraditi i puno više nego nekakav preskupi luxury.

Zanimljivo, mladih zapadnjaka nema toliko po našim hotelima od 5 zvjezdica, al ima Kineza i Koreanaca, njima roditelji daju lovu... 



S druge strane house rules i cijena odvraćaju probleme...
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Agencija Standard & Poor's podigla kreditni rejting Hrvatske - Page 2 Empty Re: Agencija Standard & Poor's podigla kreditni rejting Hrvatske

Post by epikur37 23/3/2019, 13:17

treba držati višu srednju razinu za smještaj i to je to.

jeftilen povlači lošiju klijentelu a ekskluziva se ne vraća cijenom.
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Agencija Standard & Poor's podigla kreditni rejting Hrvatske - Page 2 Empty Re: Agencija Standard & Poor's podigla kreditni rejting Hrvatske

Post by Guest 23/3/2019, 13:46

epikur37 wrote:
U glavnom, ovo je jako dobra vijest, vlada Andreja Plenkovića i HDZ, nemaju alternativu. 

zapravo vijest je loša ako gledaš uzrok zašto se to događa

rejting ne raste zaslugom Plenkovića, HDZa i koalicijskih partnera, Bandića, Pupovca... pa da nam tržišta zbog njih više vjeruju


ECB, europska centralna gura srednjoročne kamate u negativno, pa niže kamate znače jeftinije zaduživanje, ili čak i besplatno ako je kamata negativn, a to onda diže rejting

Mfin se putem trezoraca beskamatno zadužio za 1,05 mlrd eura

Ministarstvo financija u četvrtak je na aukciji prodalo 1,05 milijardi eura vrijedne trezorske zapise, nešto više od planiranoga, uz kamatnu stopu od 0 posto, nastavivši se tako beskamatno zaduživati po eurskim trezorcima još od svibnja 2018.

https://kamenjar.com/mfin-se-putem-trezoraca-beskamatno-zaduzio-za-105-mlrd-eura/

još u svibnju 2018. smo imali kamatu 0% na euro obveznice, sad bi mogla ići i u negativno
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Agencija Standard & Poor's podigla kreditni rejting Hrvatske - Page 2 Empty Re: Agencija Standard & Poor's podigla kreditni rejting Hrvatske

Post by Guest 23/3/2019, 13:47

zašto je loša vijest?

zato što usporava ekonomija u EU, proizvodnja u Njemačkoj, Francuskoj, Italiji, Španjoloskoj... pada

German Manufacturing Craters, Sending Bund Yields Negative



Agencija Standard & Poor's podigla kreditni rejting Hrvatske - Page 2 German%20MFG%20PMI%203.22

Agencija Standard & Poor's podigla kreditni rejting Hrvatske - Page 2 German%2010y%20yield%203.22_0

https://www.zerohedge.com/news/2019-03-22/german-manufacturing-craters-sending-bund-yields-negative

ECB opet ubrizgava novac bankama



Po treći put uvode se TLTRO, povoljni krediti financijskom sektoru.

Europska središnja banka (ECB) objavila je u četvrtak nakon redovitog zasjedanja da će pokrenuti već treći program poticanja kreditiranja banaka.

"Nova serija ciljanih dugoročnijih operacija refinanciranja (TLTRO-III) bit će pokrenuta od rujna 2019. i završit će u ožujku 2021. godine, svaka s trajanjem od dvije godine", priopćio je ECB.

Ovim je ECB de facto priznao kako ga brine usporavanje europskog gospodarstva, a to se iščitava i iz promijenjene najave podizanja kamatnih stopa.

Monetarna vlast eurozone u četvrtak je zadržala kamatne stope na postojećim razinama, ali sada očekuje da će one ostati nepromijenjene "barem do kraja 2019. godine".

Podsjetimo, do sada se očekivalo da će proces podizanja kamatnih stopa započeti sredinom godine. ECB je i značajno snizio i procjene rasta BDP-a u ovoj godini, sa 1,7 posto u prosincu na 1,1 posto.

Nakon objave prinosi na europske obveznice su oslabili

http://www.poslovni.hr/trzista/ecb-opet-ubrizgava-novac-bankama-350878

ECB povećanjem likvidnosti ruši kamate na obveznice
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Agencija Standard & Poor's podigla kreditni rejting Hrvatske - Page 2 Empty Re: Agencija Standard & Poor's podigla kreditni rejting Hrvatske

Post by epikur37 23/3/2019, 13:50

deda baci mi neku kalkulaciju da kamate padaju a zarade rastu.

ne obrnuto
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Agencija Standard & Poor's podigla kreditni rejting Hrvatske - Page 2 Empty Re: Agencija Standard & Poor's podigla kreditni rejting Hrvatske

Post by Guest 23/3/2019, 13:51

die antwoord wrote:
ECB povećanjem likvidnosti ruši kamate na obveznice
Operacijama na otvorenom tržištu središnja banka utječe na likvidnost bankovnog sustava i kretanje kamatnih stopa na novčanom tržištu.

Operacije na otvorenom tržištu odnose se na kupnju ili prodaju određene imovine (vrijednosni papiri, devize i sl.) na financijskom tržištu odnosno na odobravanje kredita bankama (TLTRO) i prikupljanje depozita od banaka. Imovinu koja je prihvatljiva za operacije na otvorenom tržištu središnja banka unaprijed određuje i obično je objavljuje (vidi prihvatljiv kolateral).

Središnja banka provodi operacije na otvorenom tržištu na vlastitu inicijativu prema unaprijed objavljenom rasporedu ili u bilo koje vrijeme koje sama odredi, uz dobrovoljno sudjelovanje kreditnih institucija. Operacijama na otvorenom tržištu središnja banka utječe na likvidnost bankovnog sustava i kretanje kamatnih stopa na novčanom tržištu kontrolirajući cijenu i/ili količinu ponude primarnog novca (novac na računima banaka kod središnje banke). Kupnjom imovine od banaka ili odobravanjem kredita bankama središnja banka povećava likvidnost u sustavu i utječe na pad kamatnih stopa na tržištu, dok se prodajom imovine bankama ili prikupljanjem depozita od banaka postižu suprotni učinci.

https://www.hnb.hr/temeljne-funkcije/monetarna-politika/instrumenti/operacije-na-otvorenom-trzistu
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Agencija Standard & Poor's podigla kreditni rejting Hrvatske - Page 2 Empty Re: Agencija Standard & Poor's podigla kreditni rejting Hrvatske

Post by Guest 23/3/2019, 13:54

epikur37 wrote:deda baci mi neku kalkulaciju da kamate padaju a zarade rastu.

ne obrnuto

Europa ide u novu recesiju, zato padaju kamate, a ne zato što je Kenwood Kenon dobar vođa


za one koji će dizati nove kredite u budućnosti ovo je dobra vijest, biti će im niža kamata

za one koji imaju štednju, za mirovinske fondove... ovo je loše, oni će gubiti novac koji drže u banci

banke će vam skuplje naplaćivati čuvanje novca
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Agencija Standard & Poor's podigla kreditni rejting Hrvatske - Page 2 Empty Re: Agencija Standard & Poor's podigla kreditni rejting Hrvatske

Post by Hektorović 23/3/2019, 14:00

epikur37 wrote:treba držati višu srednju razinu za smještaj i to je to.

jeftilen povlači lošiju klijentelu a ekskluziva se ne vraća cijenom.
S tim se potpuno slažem, ne znam kako se nekim našim hotelijerima isplate čak i u vrhuncu sezone veliki prazni prostori.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Agencija Standard & Poor's podigla kreditni rejting Hrvatske - Page 2 Empty Re: Agencija Standard & Poor's podigla kreditni rejting Hrvatske

Post by epikur37 23/3/2019, 14:03

Hektorović wrote:
epikur37 wrote:treba držati višu srednju razinu za smještaj i to je to.

jeftilen povlači lošiju klijentelu a ekskluziva se ne vraća cijenom.
S tim se potpuno slažem, ne znam kako se nekim našim hotelijerima isplate čak i u vrhuncu sezone veliki prazni prostori.


ma to su gluposti...moj električar uložio u vilu stavio magnetske brave i sranja...

ne možeš ti vratiti tu investiciju...

moraš biti bolji od većine, i to jedino bitno.
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Agencija Standard & Poor's podigla kreditni rejting Hrvatske - Page 2 Empty Re: Agencija Standard & Poor's podigla kreditni rejting Hrvatske

Post by Hektorović 23/3/2019, 14:05

epikur37 wrote:
ma to su gluposti...moj električar uložio u vilu stavio magnetske brave i sranja...

ne možeš ti vratiti tu investiciju...

moraš biti bolji od većine, i to jedino bitno.

jedino ako si baš lokacija u povijesnoj jezgri ili sa nekim drama pogledom na more... za ostalo ti ne trebaju pretjerivanja...
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Agencija Standard & Poor's podigla kreditni rejting Hrvatske - Page 2 Empty Re: Agencija Standard & Poor's podigla kreditni rejting Hrvatske

Post by Guest 23/3/2019, 14:07

Hektorović wrote:
ne znam kako se nekim našim hotelijerima isplate čak i u vrhuncu sezone veliki prazni prostori.
Holding kompanija im ne drži samo visoku kategoriju, nisu usredotočeni samo na jednu nišu, već pokrivaju cijeli ugostiteljski sektor. Od kampinga i bungalova pa do 5 zvjezdica. Dio su neke franšize.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Agencija Standard & Poor's podigla kreditni rejting Hrvatske - Page 2 Empty Re: Agencija Standard & Poor's podigla kreditni rejting Hrvatske

Post by Hektorović 23/3/2019, 14:09

die antwoord wrote:5 zvjezdica

Se u nas prelako daje, btw, propisi su zastajeli.

Ima u nas hotela koji po ničemu to ne zaslužuju. Sa menzama i slabim interijerima.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Agencija Standard & Poor's podigla kreditni rejting Hrvatske - Page 2 Empty Re: Agencija Standard & Poor's podigla kreditni rejting Hrvatske

Post by epikur37 23/3/2019, 14:21

mi smo u svjetskom vrhu po kvaliteti privatnog smještaja
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Agencija Standard & Poor's podigla kreditni rejting Hrvatske - Page 2 Empty Re: Agencija Standard & Poor's podigla kreditni rejting Hrvatske

Post by Hektorović 23/3/2019, 14:49

epikur37 wrote:mi smo u svjetskom vrhu po kvaliteti privatnog smještaja

Da ne uspoređujemo naše gradove i one sa juga italije, gdje izgleda postapokaliptično.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Agencija Standard & Poor's podigla kreditni rejting Hrvatske - Page 2 Empty Re: Agencija Standard & Poor's podigla kreditni rejting Hrvatske

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum