ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Lijepa priča petkom:Kina preodgaja muslimane

Go down

Lijepa priča petkom:Kina preodgaja muslimane Empty Lijepa priča petkom:Kina preodgaja muslimane

Post by IL Risorto 22/3/2019, 22:50

Kina tjera muslimane da u logorima jedu svinjetinu
T.J.D., Hina prije 44 minute
208
Omir Bekali Foto: Epa
Tekst se nastavlja ispod oglasa
MUSLIMANI koji su zatočeni u kineskim centrima za stručno osposobljavanje, kako ih naziva kineska vlada, prisiljeni su jesti svinjetinu. Zabranjeno im je moliti ili puštati bradu, rekao je bivši zatočenik, a prenosi The Independent.
Omir Bekali kazao je kako je jedina svrha tih centara da Ujgure i druge etničke manjine odvoji od njihove vjeroispovijesti.
Bekali je rekao da su zatvorenici prisiljeni poravnati se pred zidom i pjevati svakog jutra pola sata kinesku himnu.
Vezali ga lancima
Bekali je rođen u pokrajini Xinjiangu, ali se zbog posla preselio u Kazahstan 2006. godine. Uhićen je u ožujku 2017. kada se vratio u pokrajinu i zatvoren je na temelju optužbi za pomaganje "terorističkim aktivnostima".
Nakon sedam mjeseci premješten je u centar za stručno osposobljavanje u Karamayu, gdje su ga vezali lancima.
Svakog petka, kada se muslimani tradicionalno mole, zatočenici su morali jesti svinjetinu, što je inače strogo zabranjeno u islamu. Dodao je kako je zatvorenicima bilo zabranjeno moliti ili puštati bradu. Smjelo se samo govoriti kineski.
Tamnica
Tekst se nastavlja ispod oglasa

Kada je jednom prilikom odbio zapovijedi, bio je prisiljen stajati na zidu pet sati. Tvrdi da je kasnije poslan u samicu, gdje nije jeo 24 sata.
"Psihološki pritisak je ogroman. Morate sami sebe kritizirati, osuđivati svoje mišljenje, svoju etničku grupu. Još uvijek svake noći razmišljam o tome, dok sunce ne izađe. Ne mogu spavati. Samo mislim o tome'', rekao je Bekali.
Žele spriječiti terorizam
Zamjenik kineskog ministra vanjskih poslova Le Yucheng branio je prije tjedan dana stajalište Kine u vezi s centrima za stručno osposobljavanje u Xinjiangu za muslimane te je odbacio uplitanje stranih sila u unutarnja pitanja Kine.
Kina je suočena s međunarodnim pritiskom oko tih centara, koje aktivističke grupe nazivaju logorima. Peking napominje da su te mjere potrebne kako bi se uklonila prijetnja islamskih militanata.
Vodeći nezavisni istraživač kineske etničke politike Adran Zenz rekao je u srijedu da je otprilike 1,5 milijuna Ujgura i drugih muslimana pritvoreno u centrima u Xinjiangu.

https://www.index.hr/vijesti/clanak/kina-tjera-muslimane-da-u-logorima-jedu-svinjetinu/2072995.aspx
:cleanteeth bilježim + Kini
IL Risorto
IL Risorto

Posts : 11169
2015-07-23


Back to top Go down

Lijepa priča petkom:Kina preodgaja muslimane Empty Re: Lijepa priča petkom:Kina preodgaja muslimane

Post by red wolf 22/3/2019, 22:51

סמאל wrote:
Kina tjera muslimane da u logorima jedu svinjetinu
T.J.D., Hina  prije 44 minute
208
Omir Bekali Foto: Epa
Tekst se nastavlja ispod oglasa
MUSLIMANI koji su zatočeni u kineskim centrima za stručno osposobljavanje, kako ih naziva kineska vlada, prisiljeni su jesti svinjetinu. Zabranjeno im je moliti ili puštati bradu, rekao je bivši zatočenik, a prenosi The Independent.
Omir Bekali kazao je kako je jedina svrha tih centara da Ujgure i druge etničke manjine odvoji od njihove vjeroispovijesti.
Bekali je rekao da su zatvorenici prisiljeni poravnati se pred zidom i pjevati svakog jutra pola sata kinesku himnu.
Vezali ga lancima
Bekali je rođen u pokrajini Xinjiangu, ali se zbog posla preselio u Kazahstan 2006. godine. Uhićen je u ožujku 2017. kada se vratio u pokrajinu i zatvoren je na temelju optužbi za pomaganje "terorističkim aktivnostima".
Nakon sedam mjeseci premješten je u centar za stručno osposobljavanje u Karamayu, gdje su ga vezali lancima.
Svakog petka, kada se muslimani tradicionalno mole, zatočenici su morali jesti svinjetinu, što je inače strogo zabranjeno u islamu. Dodao je kako je zatvorenicima bilo zabranjeno moliti ili puštati bradu. Smjelo se samo govoriti kineski.
Tamnica
Tekst se nastavlja ispod oglasa

Kada je jednom prilikom odbio zapovijedi, bio je prisiljen stajati na zidu pet sati. Tvrdi da je kasnije poslan u samicu, gdje nije jeo 24 sata.
"Psihološki pritisak je ogroman. Morate sami sebe kritizirati, osuđivati svoje mišljenje, svoju etničku grupu. Još uvijek svake noći razmišljam o tome, dok sunce ne izađe. Ne mogu spavati. Samo mislim o tome'', rekao je Bekali.
Žele spriječiti terorizam
Zamjenik kineskog ministra vanjskih poslova Le Yucheng branio je prije tjedan dana stajalište Kine u vezi s centrima za stručno osposobljavanje u Xinjiangu za muslimane te je odbacio uplitanje stranih sila u unutarnja pitanja Kine.
Kina je suočena s međunarodnim pritiskom oko tih centara, koje aktivističke grupe nazivaju logorima. Peking napominje da su te mjere potrebne kako bi se uklonila prijetnja islamskih militanata.
Vodeći nezavisni istraživač kineske etničke politike Adran Zenz rekao je u srijedu da je otprilike 1,5 milijuna Ujgura i drugih muslimana pritvoreno u centrima u Xinjiangu.

https://www.index.hr/vijesti/clanak/kina-tjera-muslimane-da-u-logorima-jedu-svinjetinu/2072995.aspx
:cleanteeth bilježim + Kini
Bilježiš plus konačnom raspadu ovog svijeta...
red wolf
red wolf

Male
Posts : 15940
2016-02-10

Lokacija: : Svemir

Back to top Go down

Lijepa priča petkom:Kina preodgaja muslimane Empty Re: Lijepa priča petkom:Kina preodgaja muslimane

Post by RayMabus 22/3/2019, 22:53

Pa ako im se nesviđa u Kini uvijek mogu put .... Novog Zelanda....ili tako nešto.

Nitko ih ne sili da žive baš u Kini.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175889
2014-04-11


Back to top Go down

Lijepa priča petkom:Kina preodgaja muslimane Empty Re: Lijepa priča petkom:Kina preodgaja muslimane

Post by IL Risorto 22/3/2019, 22:53

Raspad ovog,izgradnja novog,još boljeg. :cleanteeth
IL Risorto
IL Risorto

Posts : 11169
2015-07-23


Back to top Go down

Lijepa priča petkom:Kina preodgaja muslimane Empty Re: Lijepa priča petkom:Kina preodgaja muslimane

Post by IL Risorto 22/3/2019, 22:54

red wolf wrote:
סמאל wrote:
:cleanteeth bilježim + Kini
Bilježiš plus konačnom raspadu ovog svijeta...
Pa jasno,a šta misliš.Ja sam plaćen po učinku. :cleanteeth
IL Risorto
IL Risorto

Posts : 11169
2015-07-23


Back to top Go down

Lijepa priča petkom:Kina preodgaja muslimane Empty Re: Lijepa priča petkom:Kina preodgaja muslimane

Post by red wolf 22/3/2019, 22:55

סמאל wrote:
red wolf wrote:
סמאל wrote:
:cleanteeth bilježim + Kini
Bilježiš plus konačnom raspadu ovog svijeta...
Pa jasno,a šta misliš.Ja sam plaćen po učinku. :cleanteeth
Ništa od tvog svijeta...
red wolf
red wolf

Male
Posts : 15940
2016-02-10

Lokacija: : Svemir

Back to top Go down

Lijepa priča petkom:Kina preodgaja muslimane Empty Re: Lijepa priča petkom:Kina preodgaja muslimane

Post by IL Risorto 22/3/2019, 22:59

red wolf wrote:
סמאל wrote:
red wolf wrote:
סמאל wrote:
:cleanteeth bilježim + Kini
Bilježiš plus konačnom raspadu ovog svijeta...
Pa jasno,a šta misliš.Ja sam plaćen po učinku. :cleanteeth
Ništa od tvog svijeta...
Samo se tješi.Nisi upoznat sa stanjem na bojišnici.Ti misliš da se bitka vodi samo na ovoj materijalnoj ravni.Imam razlog za optimizam,najnovije vijesti me ohrabruju.Moji pobjeđuju i svim sferam.I kapije raja(ili kako ih vi nazivate) ne samo da se tresu,već je njihov pad neizbježan.
IL Risorto
IL Risorto

Posts : 11169
2015-07-23


Back to top Go down

Lijepa priča petkom:Kina preodgaja muslimane Empty Re: Lijepa priča petkom:Kina preodgaja muslimane

Post by red wolf 22/3/2019, 23:02

סמאל wrote:
red wolf wrote:
סמאל wrote:
red wolf wrote:
סמאל wrote:
:cleanteeth bilježim + Kini
Bilježiš plus konačnom raspadu ovog svijeta...
Pa jasno,a šta misliš.Ja sam plaćen po učinku. :cleanteeth
Ništa od tvog svijeta...
Samo se tješi.Nisi upoznat sa stanjem na bojišnici.Ti misliš da se bitka vodi samo na ovoj materijalnoj ravni.Imam razlog za optimizam,najnovije vijesti me ohrabruju.Moji pobjeđuju i svim sferam.I kapije raja(ili kako ih vi nazivate) ne samo da se tresu,već je njihov pad neizbježan.
Ja sam iznad toga...To je sfera iznad Vaših gluposti...
red wolf
red wolf

Male
Posts : 15940
2016-02-10

Lokacija: : Svemir

Back to top Go down

Lijepa priča petkom:Kina preodgaja muslimane Empty Re: Lijepa priča petkom:Kina preodgaja muslimane

Post by IL Risorto 22/3/2019, 23:04

Hell on Earth,Sodoma,Gomora,raspeće Isusovo na dnevnoj bazi.
IL Risorto
IL Risorto

Posts : 11169
2015-07-23


Back to top Go down

Lijepa priča petkom:Kina preodgaja muslimane Empty Re: Lijepa priča petkom:Kina preodgaja muslimane

Post by T. 22/3/2019, 23:04

Razlika je između suverenih i 'suverenih' država...
Suverene ne haju za tzv. ljudska prava...

_________________
Lijepa priča petkom:Kina preodgaja muslimane Unname11
T.
T.

Posts : 17110
2014-04-14

Age : 83

Back to top Go down

Lijepa priča petkom:Kina preodgaja muslimane Empty Re: Lijepa priča petkom:Kina preodgaja muslimane

Post by IL Risorto 22/3/2019, 23:07

T. wrote:Razlika je između suverenih i 'suverenih' država...
Suverene ne haju za tzv. ljudska prava...
Poput cjenjene Islamske države ?
IL Risorto
IL Risorto

Posts : 11169
2015-07-23


Back to top Go down

Lijepa priča petkom:Kina preodgaja muslimane Empty Re: Lijepa priča petkom:Kina preodgaja muslimane

Post by red wolf 22/3/2019, 23:08

סמאל wrote:Hell on Earth,Sodoma,Gomora,raspeće Isusovo na dnevnoj bazi.
To su Vaše stvari...
red wolf
red wolf

Male
Posts : 15940
2016-02-10

Lokacija: : Svemir

Back to top Go down

Lijepa priča petkom:Kina preodgaja muslimane Empty Re: Lijepa priča petkom:Kina preodgaja muslimane

Post by IL Risorto 22/3/2019, 23:16

Onaj intergalaktički dezerter misli da se može spriječiti tama a ne zna da tama dolazi iznutra a ne izvana. :cleanteeth
IL Risorto
IL Risorto

Posts : 11169
2015-07-23


Back to top Go down

Lijepa priča petkom:Kina preodgaja muslimane Empty Re: Lijepa priča petkom:Kina preodgaja muslimane

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum