ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

TOVARI - Tito je navijao za Jajduk!

Go down

TOVARI - Tito je navijao za Jajduk! Empty TOVARI - Tito je navijao za Jajduk!

Post by flumen 15/2/2019, 15:41

To je bio moj klub... Bili ste i za vreme narodnooslobodilačke borbe najbolji tim".

_________________

Ima jedan grad koji obiluje inteligentima anacionalnim; kultura ih i svijest, bolje oholost, veze za Italiju, rasa i nagon za Hrvatsku; govore lose dva jezika; Zagreb im je tudj, Italija ih ne treba...

flumen
flumen

Male
Posts : 3221
2015-08-21

Lokacija: : Fiume per sempre

Back to top Go down

TOVARI - Tito je navijao za Jajduk! Empty Re: TOVARI - Tito je navijao za Jajduk!

Post by flumen 15/2/2019, 15:41

Na svečanoj ceremoniji povodom 108. rođendana splitskog Hajduka predstavljena je biografija o najvećem hajdukovcu svih vremena,legendarnom golgeteru Frani Matošiću - "Frane Matošić - najveći kapetan".

_________________

Ima jedan grad koji obiluje inteligentima anacionalnim; kultura ih i svijest, bolje oholost, veze za Italiju, rasa i nagon za Hrvatsku; govore lose dva jezika; Zagreb im je tudj, Italija ih ne treba...

flumen
flumen

Male
Posts : 3221
2015-08-21

Lokacija: : Fiume per sempre

Back to top Go down

TOVARI - Tito je navijao za Jajduk! Empty Re: TOVARI - Tito je navijao za Jajduk!

Post by flumen 15/2/2019, 15:42

Bernard Vukas, Frane Matošić i Vladimir Beara činili su "sveto trojstvo" Hajduka.
 
Frane je umro 29. oktobra 2007 godine, tačno 57 godina nakon istorijske pobede nad Zvezdom za titulu prvaka u sezni u kojoj Hajduk nije izgubio meč. Bio je rezultat 1:1 kada je Matošić nokautirao beka Zvezde Branka Stankovića. Sudija mu nije dao crveni karton. Međutim, zbog ovog incidenta se našao pred partijskom komisijom i svoju odbranu je izneo na sledeći način:
 
"Žao mi je što Stankovića nisam udario jače."
 
Zbog svog ponašanja je isključen iz Komunističke partije Jugoslavije, ali je Tito odmah naredio da ga vrate.

_________________

Ima jedan grad koji obiluje inteligentima anacionalnim; kultura ih i svijest, bolje oholost, veze za Italiju, rasa i nagon za Hrvatsku; govore lose dva jezika; Zagreb im je tudj, Italija ih ne treba...

flumen
flumen

Male
Posts : 3221
2015-08-21

Lokacija: : Fiume per sempre

Back to top Go down

TOVARI - Tito je navijao za Jajduk! Empty Re: TOVARI - Tito je navijao za Jajduk!

Post by flumen 15/2/2019, 15:42

"Navijači Crvene zvezde i Partizana me smatraju navijačem Hajduka, ali ja ne navijam ni za jedan klub", rekao je jednom prilikom Tito.
 
Međutim, 1971. godine Broz se malo izlanuo. Daragan Holce mu je saopštio da je Hajduk novi šampion Jugoslavije i on je rekao:
 
"Znam i čestitam. To je bio moj klub... Bili ste i za vreme narodnooslobodilačke borbe najbolji tim".

_________________

Ima jedan grad koji obiluje inteligentima anacionalnim; kultura ih i svijest, bolje oholost, veze za Italiju, rasa i nagon za Hrvatsku; govore lose dva jezika; Zagreb im je tudj, Italija ih ne treba...

flumen
flumen

Male
Posts : 3221
2015-08-21

Lokacija: : Fiume per sempre

Back to top Go down

TOVARI - Tito je navijao za Jajduk! Empty Re: TOVARI - Tito je navijao za Jajduk!

Post by Ringo10 15/2/2019, 15:45

flumen wrote:To je bio moj klub... Bili ste i za vreme narodnooslobodilačke borbe najbolji tim".
To se znalo i za vrijeme SFRJ. Tito jeste navijao za Hajduk, o tome se nije puno pisalo da se ne bi povrijedili drugi klubovi  i govorilo ali se znalo i nije se bas krilo.

Jednom je u SN Reviji bio tekst o tome za koga navijaju najvisi funkcionari u SFRJ, sjecam se da su rekli za Tita, Dolanca, Bakalija, Josip Vrhovec je bio za Dinamo ako se dobro sjecam ...
Ringo10
Ringo10

Posts : 21562
2015-09-24


Back to top Go down

TOVARI - Tito je navijao za Jajduk! Empty Re: TOVARI - Tito je navijao za Jajduk!

Post by vuksadinare 15/2/2019, 17:16

Ma jebalo se titu za nogomet ne znam ako je dva puta otisao na utakmicu...i to na finale njegova kupa i gle cuda dva puta kad je dinamo igrao..jednon dobio jednom izgubio..i zato mislim da je intimno kao zagorec za dinamo navijao..a politicki i javno simpatizirao hajduk tesko da je bio navijac hajduka
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99123
2015-09-08


Back to top Go down

TOVARI - Tito je navijao za Jajduk! Empty Re: TOVARI - Tito je navijao za Jajduk!

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum