ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ZATVORILI PRVI RUSKI DISKONT U NJEMAČKOJ

Page 1 of 2 1, 2  Next

Go down

ZATVORILI PRVI RUSKI DISKONT U NJEMAČKOJ Empty ZATVORILI PRVI RUSKI DISKONT U NJEMAČKOJ

Post by Guest 2/6/2019, 13:40

Longi na aparatah...  lol! lol! lol!


Zbog jako velike potražnje naša je trgovina zatvorena 4. i 5. veljače 2019. Reagirali smo brzo, ali morali smo zaključiti da i našim dobavljačima treba neko vrijeme da nam napune police, poručili su

Pročitajte više na: https://www.24sata.hr/news/ljudi-sve-pokupovali-zatvorili-prvi-ruski-diskont-u-njemackoj-612637 - 24sata.hr





Na njemačko tržište ušli su s velikim ambicijama - još nižim cijenama udariti na etablirane konkurente poput Lidla, Aldija ili Norme. No, nakon samo desetak dana, u nedjelju 4. veljače, ruski diskontni lanac Torgservis morao je zatvoriti svoju prvu i zasad jedinu njemačku trgovinu - Mere u Leipzigu. 
No, bilo je to tek privremeno, dvodnevno zatvaranje jer su, kako navode iz Merea, kupci razgrabili svu robu:
- Nismo očekivali takvu navalu, a što se tiče glasina da nam roba iz istočne Europe stiže presporo i da je tu izvor naših problema, to opovrgavamo, poručili su iz kompanije. 
U nedjelju je na vratima trgovine kupce dočekala poruka sljedećeg sadržaja:
- Poštovani kupci, zbog jako velike potražnje naša je trgovina zatvorena 4. i 5. veljače 2019. Reagirali smo brzo, ali morali smo zaključiti da i našim dobavljačima treba neko vrijeme da nam napune police. Ponovno smo otvoreni 6. veljače 2019. od 9 sati.


[size=31]'To je nesiguran poslovni model'[/size]

Nekim njemačkim stručnjacima, poput Gerdu Hessertu sa Sveučilišta u Leipzigu, dvodnevno zatvaranje Merea može biti dokaz teze o ranjivosti njihovog poslovnog modela koji zasad počiva na ponudi vrlo jeftine robe u samo jednoj trgovini.
- Uz sve troškove koje diskontni lanci imaju, pogotovo oko logistike, u Njemačkoj morate imati minimalno 100, a poželjno barem 200 ili 300 trgovina da bi uspjeli, govorio je Hessert uoči otvaranja prve trgovine Torgservisa. 
Pod sloganom "Samo najniže cijene svaki dan", Mere u Leipzigu privukao je rijeke kupaca. Redovi na otvaranju krajem siječnja bili su ogromni, a gužva se nije značajno smanjila niti u idućim danima. Nijemce su u ruski diskont privukle primamljive akcije i, općenito, niže cijene većine proizvoda. 


































[size=31]Mlijeko 3,6 kuna, pola kg sira 17 kuna...[/size]

Možemo uzeti za primjer nekoliko artikala - pola kilograma mljevene kave u Mereu stoji 18,5 kuna, litra trajnog mlijeka je 3,6 kuna, litra crnog vina 7,7 kuna, čaj od mente (24 filter vrećice) 1,9 kuna, pola kilograma sira 17,7 kuna, pakiranje od 100 čačkalica 90 lipa...
Povoljne su u cijene mesa i suhomesnatih proizvoda jer, primjerice, pola kilograma mljevenog mesa u marinadi od češnjaka stoji 7,4 kune dok su svinjske šnicle 20 kuna. Salamu od 400 grama prodaju za pet kuna. 
Njemački portal merkur.de uspoređivao je cijene u Mereu, Lidlu i Aldiju. U košaricu su stavili sok od jabuke, mlijeko, kavu, kobasice, vreće na smeće, salamu, masline, sir, crno vino i čaj od mente. Najskuplji je ispao Aldi - za sve navedeno potrebno je platiti 124 kune, slijedi Lidl sa 111 i najjeftiniji Mere gdje sve to stoji 79 kuna.  


[size=31]'To je upitna kvaliteta'[/size]

Niske cijene same po sebi ipak nisu dovoljne za opstanak na tržištu. Svjesni su toga i Rusi koji planiraju otvoriti još najmanje 100 Mere trgovina i to ponajprije na istoku Njemačke. No, ekonomski stručnjak iz Leipziga Erik Maier smatra da im ni to neće biti dovoljno:
- Diskonti ovog tipa već su se pojavljivali na njemačkom tržištu i nisu uspjeli. Teško će Mereu biti natjecati se sa Lidlom i Aldijem čak i ako otvore tih najavljenih 100 trgovina. Kad ponudite nešto što je za 20 posto jeftinije nego u Aldiju, pitanje je kakve ja taj proizvod kvalitete, kaže Maier. 
Neki njemački mediju sumnjaju da je razlog dvodnevnog zatvaranja hrana koja ne zadovoljava EU standarde. U Mereu pak tvrde da im svi proizvodi zadovoljavaju standarde EU i da većinom, osim iz Njemačke, stižu iz Češke i Poljske. 
https://www.24sata.hr/news/ljudi-sve-pokupovali-zatvorili-prvi-ruski-diskont-u-njemackoj-612637
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

ZATVORILI PRVI RUSKI DISKONT U NJEMAČKOJ Empty Re: ZATVORILI PRVI RUSKI DISKONT U NJEMAČKOJ

Post by epikur37 2/6/2019, 13:41

rusija u ekspanziji...posebno dobro prihvaćena u istočnoj njemačkoj...
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

ZATVORILI PRVI RUSKI DISKONT U NJEMAČKOJ Empty Re: ZATVORILI PRVI RUSKI DISKONT U NJEMAČKOJ

Post by Guest 2/6/2019, 13:42

Heserrtu ne seri...vecina dobavljaca je i zdrugih drzava a ne iz Svabije,da ikom kurtzu imas pojma o trgovanju,znao bi da je to potpuno drugacije ,da dobavljaju robu iskljucivo iz svabije ili najvecim dijelom...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

ZATVORILI PRVI RUSKI DISKONT U NJEMAČKOJ Empty Re: ZATVORILI PRVI RUSKI DISKONT U NJEMAČKOJ

Post by AssadNaPodmornici 2/6/2019, 13:43

neka otvore u RH, da razbiju duopol domaćih i švapskih firmi

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20928
2018-06-14


Back to top Go down

ZATVORILI PRVI RUSKI DISKONT U NJEMAČKOJ Empty Re: ZATVORILI PRVI RUSKI DISKONT U NJEMAČKOJ

Post by Guest 2/6/2019, 13:43

KVALITETOM HRANE,nemre se Lidlo,Aldi i ostali tuci sa MEREtom...naspomenuti prodaju plastiku
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

ZATVORILI PRVI RUSKI DISKONT U NJEMAČKOJ Empty Re: ZATVORILI PRVI RUSKI DISKONT U NJEMAČKOJ

Post by Guest 2/6/2019, 13:54

Pa..ovo da se omasovi,odnosno da se bar u gradovima sa vise od 100k duša otvori po jedan diskont,preplavili bi Svabiju kvalitetnom i vrlo povoljnom robom..u svakom slucaju podrska.. :tu
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

ZATVORILI PRVI RUSKI DISKONT U NJEMAČKOJ Empty Re: ZATVORILI PRVI RUSKI DISKONT U NJEMAČKOJ

Post by AssadNaPodmornici 2/6/2019, 14:00

istočno europska industrija osvaja zapadnu europu. a bila je šema "nesmimo napustiti ideale socijalizma i berlinskog zida jer će nas zapad pokoriti"..

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20928
2018-06-14


Back to top Go down

ZATVORILI PRVI RUSKI DISKONT U NJEMAČKOJ Empty Re: ZATVORILI PRVI RUSKI DISKONT U NJEMAČKOJ

Post by RayMabus 2/6/2019, 14:01

Nisam na aparatima , odgovorio sam na onoj drugoj temi , pa već san van prije reka da ovako šta može funkcionirat na šemu : jedan ovakvi dućan na urbnanu pooulaciju od 250 tisuća.ljudi

Očito nečitate šta pišen
RayMabus
RayMabus

Posts : 175904
2014-04-11


Back to top Go down

ZATVORILI PRVI RUSKI DISKONT U NJEMAČKOJ Empty Re: ZATVORILI PRVI RUSKI DISKONT U NJEMAČKOJ

Post by Guest 2/6/2019, 14:03

RayMabus wrote:Nisam na aparatima , odgovorio sam na onoj drugoj temi , pa već san van prije reka da ovako šta može funkcionirat na šemu : jedan ovakvi dućan na urbnanu pooulaciju od 250 tisuća.ljudi

Očito nečitate šta pišen
glupost pises..ja sam u gradu od 120k ljudija,a ima Lidlova,Aldija,velikih Kajuflanda da pobrojati ne mos i svi imaju posela..bas budem pobrojao pa ti rekao... :cleanteeth
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

ZATVORILI PRVI RUSKI DISKONT U NJEMAČKOJ Empty Re: ZATVORILI PRVI RUSKI DISKONT U NJEMAČKOJ

Post by RayMabus 2/6/2019, 14:04

pismejker wrote:Pa..ovo da se omasovi,odnosno da se bar u gradovima sa vise od 100k duša otvori po jedan diskont,preplavili bi Svabiju kvalitetnom i vrlo povoljnom robom..u svakom slucaju podrska.. :tu
250 tisuća stanovnika s tim da mora bit urbana populacija dakle ne 250 tisuća pa na širokom prostoru nego koncentrirana

Berlin ima tri miljona urbanog stanovništva , to ti je 12 ovakvih veleprodajnih centara
RayMabus
RayMabus

Posts : 175904
2014-04-11


Back to top Go down

ZATVORILI PRVI RUSKI DISKONT U NJEMAČKOJ Empty Re: ZATVORILI PRVI RUSKI DISKONT U NJEMAČKOJ

Post by Guest 2/6/2019, 14:04

da, ima jos i Netto-a,Reweta,pa onih kao elitnih Edeka-a...i svi imaju posela..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

ZATVORILI PRVI RUSKI DISKONT U NJEMAČKOJ Empty Re: ZATVORILI PRVI RUSKI DISKONT U NJEMAČKOJ

Post by RayMabus 2/6/2019, 14:05

pismejker wrote:
RayMabus wrote:Nisam na aparatima , odgovorio sam na onoj drugoj temi , pa već san van prije reka da ovako šta može funkcionirat na šemu : jedan ovakvi dućan na urbnanu pooulaciju od 250 tisuća.ljudi

Očito nečitate šta pišen
glupost pises..ja sam u gradu od 120k ljudija,a ima Lidlova,Aldija,velikih Kajuflanda da pobrojati ne mos i svi imaju posela..bas budem pobrojao pa ti rekao... :cleanteeth
Moš otvorit na manje al neće ti toliko radit , moraš to izračunat
RayMabus
RayMabus

Posts : 175904
2014-04-11


Back to top Go down

ZATVORILI PRVI RUSKI DISKONT U NJEMAČKOJ Empty Re: ZATVORILI PRVI RUSKI DISKONT U NJEMAČKOJ

Post by Guest 2/6/2019, 14:10

RayMabus wrote:
pismejker wrote:
RayMabus wrote:Nisam na aparatima , odgovorio sam na onoj drugoj temi , pa već san van prije reka da ovako šta može funkcionirat na šemu : jedan ovakvi dućan na urbnanu pooulaciju od 250 tisuća.ljudi

Očito nečitate šta pišen
glupost pises..ja sam u gradu od 120k ljudija,a ima Lidlova,Aldija,velikih Kajuflanda da pobrojati ne mos i svi imaju posela..bas budem pobrojao pa ti rekao... :cleanteeth
Moš otvorit na manje al neće ti toliko radit , moraš to izračunat
Longi,svi rade i profitiraju,..jebote,pa ovdje sam i vidim sto se dogadja..pusti ti te statisticke teorije i brojke..B-W je bogat region i ljudi maju dobre plaće,i puno se trosi..yebota..daj odvadi sa tih 250k..
mozda primjenjivo za sirmasnija podrucja.nije sve isto.. :cleanteeth
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

ZATVORILI PRVI RUSKI DISKONT U NJEMAČKOJ Empty Re: ZATVORILI PRVI RUSKI DISKONT U NJEMAČKOJ

Post by RayMabus 2/6/2019, 14:12

pismejker wrote:
RayMabus wrote:
pismejker wrote:
RayMabus wrote:Nisam na aparatima , odgovorio sam na onoj drugoj temi , pa već san van prije reka da ovako šta može funkcionirat na šemu : jedan ovakvi dućan na urbnanu pooulaciju od 250 tisuća.ljudi

Očito nečitate šta pišen
glupost pises..ja sam u gradu od 120k ljudija,a ima Lidlova,Aldija,velikih Kajuflanda da pobrojati ne mos i svi imaju posela..bas budem pobrojao pa ti rekao... :cleanteeth
Moš otvorit na manje al neće ti toliko radit , moraš to izračunat
Longi,svi rade i profitiraju,..jebote,pa ovdje sam i vidim sto se dogadja..pusti ti te statisticke teorije i brojke..B-W je bogat region i ljudi maju dobre plaće,i puno se trosi..yebota..daj odvadi sa tih 250k..
mozda primjenjivo za sirmasnija podrucja.nije sve isto.. :cleanteeth
Ma nije to nego preklapat će ti se dvi iste trgovine na 250 tisuća ljudi , imaš ciljanu publiku i jedan takvi diskont im je dovoljan

Šta će ti dva ? Duplo više radnika , duplo veći najam , duplo veći trošak a nisi ništa postiga tako

Moraš ih raširit , jedan vaki na 250 tisuća.urbane populacije
RayMabus
RayMabus

Posts : 175904
2014-04-11


Back to top Go down

ZATVORILI PRVI RUSKI DISKONT U NJEMAČKOJ Empty Re: ZATVORILI PRVI RUSKI DISKONT U NJEMAČKOJ

Post by RayMabus 2/6/2019, 14:16

Ti imaš ciljanu populaciju od 10 %

To ti je ono u mene u selu živi šest iljada ljudi i šesto će ih kupavat to

Pa koji će mi kurac dva dućana tu ? Pa nisan debil jeben mu mater.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175904
2014-04-11


Back to top Go down

ZATVORILI PRVI RUSKI DISKONT U NJEMAČKOJ Empty Re: ZATVORILI PRVI RUSKI DISKONT U NJEMAČKOJ

Post by Guest 2/6/2019, 14:21

RayMabus wrote:
pismejker wrote:
RayMabus wrote:
pismejker wrote:
RayMabus wrote:Nisam na aparatima , odgovorio sam na onoj drugoj temi , pa već san van prije reka da ovako šta može funkcionirat na šemu : jedan ovakvi dućan na urbnanu pooulaciju od 250 tisuća.ljudi

Očito nečitate šta pišen
glupost pises..ja sam u gradu od 120k ljudija,a ima Lidlova,Aldija,velikih Kajuflanda da pobrojati ne mos i svi imaju posela..bas budem pobrojao pa ti rekao... :cleanteeth
Moš otvorit na manje al neće ti toliko radit , moraš to izračunat
Longi,svi rade i profitiraju,..jebote,pa ovdje sam i vidim sto se dogadja..pusti ti te statisticke teorije i brojke..B-W je bogat region i ljudi maju dobre plaće,i puno se trosi..yebota..daj odvadi sa tih 250k..
mozda primjenjivo za sirmasnija podrucja.nije sve isto.. :cleanteeth
Ma nije to nego preklapat će ti se dvi iste trgovine na 250 tisuća ljudi , imaš ciljanu publiku i jedan takvi diskont im je dovoljan

Šta će ti dva ? Duplo više radnika , duplo veći najam , duplo veći trošak a nisi ništa postiga tako

Moraš ih raširit , jedan vaki na 250 tisuća.urbane populacije
jok Longi..da te naucim..jedno vrijeme sam radi ou odjelu za Razvoj trzista..dakle pravis precizne analize odredjenog podrucja,pravis precizni izracun financijskih mogucnosti tog podrucja i eventualni minimalni maximalni profit,pravis proracune troskova rezijskih i logistickih,prais presjek kupovne moci tog podrucja,tu moras dobiti gotovo osobne podatke populacije koja tamo zivi i radi..
nije isto ako su Pemzici,na malim mirovinama ili uposljeni mladi ljudi,i slicno..
To traje prilicno vremena Longi..I NISTA I NIGDJE NIJE ISTO..
Preklapanje se u tom procesu izbjegava,pa se marketi strateski postavljaju prema podijeljenim podrucjima..
u centar se po pravilu ne moze otvoriti market veci,sto zbog cijena sto zbog grackog plana
uglavnom se stavljaju na rubnea podrucja grada,uz glavne izlazne i ulazne pravce u grad,sto se tice centra,stavlja se jedan market,najblize centru na kilometar udaljenosti i tak osvasta nesto..Longi toti je jedna prava znanost po pitanju toga sto ti mislis... :cleanteeth
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

ZATVORILI PRVI RUSKI DISKONT U NJEMAČKOJ Empty Re: ZATVORILI PRVI RUSKI DISKONT U NJEMAČKOJ

Post by RayMabus 2/6/2019, 14:29

Neide tako idiote , smanjit će i konkurencija cijene a onda ćeš propast

Začepi više
RayMabus
RayMabus

Posts : 175904
2014-04-11


Back to top Go down

ZATVORILI PRVI RUSKI DISKONT U NJEMAČKOJ Empty Re: ZATVORILI PRVI RUSKI DISKONT U NJEMAČKOJ

Post by Guest 2/6/2019, 15:47

RayMabus wrote:Neide tako idiote , smanjit će i konkurencija cijene a onda ćeš propast

Začepi više

nprevise materije za razmisljanje??..nemas ti pojma jebote..drz se drkanja.. :cleanteeth
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

ZATVORILI PRVI RUSKI DISKONT U NJEMAČKOJ Empty Re: ZATVORILI PRVI RUSKI DISKONT U NJEMAČKOJ

Post by T. 2/6/2019, 17:16

Odlična reklama...
Nakon 10 dana rada, ostali bez robe...

_________________
ZATVORILI PRVI RUSKI DISKONT U NJEMAČKOJ Unname11
T.
T.

Posts : 17113
2014-04-14

Age : 83

Back to top Go down

ZATVORILI PRVI RUSKI DISKONT U NJEMAČKOJ Empty Re: ZATVORILI PRVI RUSKI DISKONT U NJEMAČKOJ

Post by Guest 2/6/2019, 17:18

da i??...ovo je bila proba...da nije roba necemu ne bi tako planula..sad ce šljeperi put Dućana..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

ZATVORILI PRVI RUSKI DISKONT U NJEMAČKOJ Empty Re: ZATVORILI PRVI RUSKI DISKONT U NJEMAČKOJ

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 2 1, 2  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum