ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

KOLAPS ZDRAVSTVA

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

KOLAPS ZDRAVSTVA - Page 2 Empty Re: KOLAPS ZDRAVSTVA

Post by Guest 28/1/2019, 21:41

AssadNaPodmornici wrote:Zbog ovakvog rasipanja javnog novca, zdravstva i penzija uskoro neće biti.

ECB - Što je novac?

Poslovne banke mogu isto tako stvarati takozvani »unutarnji novac«, odnosno bankovne depozite. To se događa svaki put kada odobre novi kredit. Razlika između vanjskog i unutarnjeg novca jest da je vanjski novac imovina gospodarstva u cjelini, no on nije ničija obveza. S druge strane, unutarnji se novac tako naziva jer se temelji na privatnom kreditu: kada bi se sva potraživanja banaka prema privatnim dužnicima namirila, iznos stvorenog unutarnjeg novca ponovno bi iznosio nula. To je stoga oblik novca koji se stvara u privatnom gospodarstvu i koji se može poništiti.

https://www.ecb.europa.eu/explainers/tell-me-more/html/what_is_money.hr.html

treba smanjit dug :tu

što manji dug, to više para, a najviše novca bi imali kad bi dug bio 0 scratch


Last edited by die antwoord on 28/1/2019, 21:43; edited 1 time in total

Guest
Guest


Back to top Go down

KOLAPS ZDRAVSTVA - Page 2 Empty Re: KOLAPS ZDRAVSTVA

Post by vili40 28/1/2019, 21:43

ja ne znam ali pričaju strani financijski stručnjaci da bi uskoro mogla nova svjetska kriza,recesija.E onda će biti belaja kad uz sve probleme padne i turizam na kojega smo toliko oslonjeni.Austrijanci,nijemci,česi i ostali će je opet nekako prebroditi a nas će zaviti u crno jer još ni prošlu nismo preboljeli.No dobro,o tom potom,baš me briga.
vili40
vili40

Male
Posts : 10761
2015-08-02


Back to top Go down

KOLAPS ZDRAVSTVA - Page 2 Empty Re: KOLAPS ZDRAVSTVA

Post by Guest 28/1/2019, 21:47

vili40 wrote:ja ne znam ali pričaju strani financijski stručnjaci da bi uskoro mogla nova svjetska kriza, recesija

Guverneri Europske središnje banke (ECB) na sjednici u četvrtak odlučili su zadržati kamatne stope na postojećoj, rekordno niskoj razini.

U priopćenju se navodi kako u ECB-u smatraju da će kamatne stope ostati na sadašnjoj razini tijekom ljeta, a i "duže, ako bude potrebno".

Analitičari ocjenjuju kako je ovakav stav monetarne vlasti eurozone motiviran usporavanjem gospodarskog rasta u Njemačkoj, Francuskoj i Italiji.

http://www.poslovni.hr/trzista/niske-kamate-ecb-a-i-poslije-ljeta-349341


već imamo recesiju u EU, Njemački i Francuski indexi industrijske proizvodnje su u negativnom :popcorn
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

KOLAPS ZDRAVSTVA - Page 2 Empty Re: KOLAPS ZDRAVSTVA

Post by Guest 28/1/2019, 21:51

die antwoord wrote:
AssadNaPodmornici wrote:Zbog ovakvog rasipanja javnog novca, zdravstva i penzija uskoro neće biti.

ECB - Što je novac?

Poslovne banke mogu isto tako stvarati takozvani »unutarnji novac«, odnosno bankovne depozite. To se događa svaki put kada odobre novi kredit. Razlika između vanjskog i unutarnjeg novca jest da je vanjski novac imovina gospodarstva u cjelini, no on nije ničija obveza. S druge strane, unutarnji se novac tako naziva jer se temelji na privatnom kreditu: kada bi se sva potraživanja banaka prema privatnim dužnicima namirila, iznos stvorenog unutarnjeg novca ponovno bi iznosio nula. To je stoga oblik novca koji se stvara u privatnom gospodarstvu i koji se može poništiti.

https://www.ecb.europa.eu/explainers/tell-me-more/html/what_is_money.hr.html
treba smanjit dug :tu
što manji dug, to više para, a najviše novca bi imali kad bi dug bio 0 scratch
FED - most money circulating in a modern economy is inside money

https://en.wikipedia.org/wiki/Inside_money

https://www.minneapolisfed.org/research/sr/sr374.pdf


treba uvesti štednju, rezove, smanjiti potrošnju, smanjiti dug

pa će biti i više novca, amen :bless

što više oduzmeš, to je suma veća :starac
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

KOLAPS ZDRAVSTVA - Page 2 Empty Re: KOLAPS ZDRAVSTVA

Post by aben 28/1/2019, 23:38

nis čito, 
al odvojiti državu i zdravstvo

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

KOLAPS ZDRAVSTVA - Page 2 Empty Re: KOLAPS ZDRAVSTVA

Post by vili40 29/1/2019, 06:29

aben wrote:nis čito, 
al odvojiti državu i zdravstvo
od države bi trebalo odvojiti da ne kažem koga i što,jutro je pa da već ne psujem
vili40
vili40

Male
Posts : 10761
2015-08-02


Back to top Go down

KOLAPS ZDRAVSTVA - Page 2 Empty Re: KOLAPS ZDRAVSTVA

Post by Sabina Spielrein 29/1/2019, 07:49

Kad se nema srca za najmanje i najslabije, sve je otišlo u kiki.
Svaka čast mami, prvo je dokumentirala, previla bebe i pobrinula se za njih, onda je išla tražiti sestru, što je mudro. Ne znam kako bih izdržala da iz istih stopa kad bih vidjela nemar ne odem tu istu sestru primiti za gušu.
Sabina Spielrein
Sabina Spielrein

Posts : 1040
2016-02-22


Back to top Go down

KOLAPS ZDRAVSTVA - Page 2 Empty Re: KOLAPS ZDRAVSTVA

Post by Guest 29/1/2019, 12:29

KOLAPS ZDRAVSTVA

U pulskom rodilištu ženama podijelili Biblije

OPĆA bolnica Pula postavila je Biblije u rodilište. Indexu su to potvrdila dva izvora, a potvrda nam je stigla i od ravnateljice Opće bolnice Pula Irene Hrstić.

Na pitanje zašto su Biblije postavljene u rodilište, ravnateljica nam nije odgovorila. Umjesto toga, rečeno nam je da bolnica aktivno sudjeluje u gradnji nove bolnice, iako naš upit nije imao baš nikakve veze s tim.

Od izvora iz bolnice doznali smo da su Biblije postavljene u svaku sobu u kojoj se nalaze rodilje, a od drugog izvora doznali smo da je to povezano s uskom suradnjom Uprave bolnice te Porečke i pulske biskupije koja je ovog ljeta bolnici donirala sanitetsko vozilo.

Na pitanje Upravi bolnice zašto su Biblije postavljene u rodilište, odgovor nismo dobili, već su nam umjesto toga još odgovorili da nisu primili nikakvu pritužbu radi Biblija te da "po pitanju vjerskog opredjeljenja svim korisnicima i zaposlenicima pristupaju na jednak način".

Potom smo im poslali novi upit – znači li to da su rodiljama u bolnici na raspolaganju i ostale vjerske knjige – a odgovor čekamo.

Kad smo ih pitali je li točno da su Biblije postavljene u rodilište, prvo su nam odgovorili da je "u OB Pula već godinama uspostavljen sustav kontrole kvalitete te korisnici usluge ili zaposlenici mogu bilo usmeno bilo pismeno, pa čak i anonimno, obratiti se odgovornoj osobi djelatnosti ili Jedinici za kvalitetu ili Upravi OB Pula s primjedbom/pritužbom po bilo kojoj osnovi".

Također su nam naveli da nisu primili nikakve pritužbe u vezi Biblija.

"U našoj evidenciji ne nalazimo nikakav upit/primjedbu u opsegu Vašeg upita. Primarna svrha naše ustanove je pružanje medicinske usluge korisnicima, a posljednjih godina paralelno aktivno sudjelujemo i u procesu gradnje i opremanja nove bolnice. Naravno da kontinuirano pokušavamo što kvalitetnije raditi, ali i korigirati svoj rad u slučaju uočenih nepravilnosti. Po pitanju vjerskog opredjeljenja svim korisnicima i zaposlenicima pristupamo na jednak način", odgovorili su nam iz OB-a Pula.

Potom su još naglasili da "vjersko opredjeljenje ne utječe na kvalitetu pružene usluge, a ni na kvalitetu izvršenog rada".

Budući da time nisu odgovorili na konkretno pitanje jesu li postavili Biblije u rodilište, poslali smo im novi upit sa zamolbom da nam ovaj put konkretno odgovore i tek tad smo dobili potvrdan odgovor.

Suradnja bolnice i tamošnje biskupije

Inače, Porečka i pulska biskupija je, kako smo već naveli, ovog ljeta donirala sanitetsko vozilo, o čemu je izvijestila sama biskupija.

Na njihovim je stranicama postavljena obavijest da je u krugu Opće bolnice Pula, ispred bolničke kapele Gospe Lurdske, 11. srpnja 2018., izvršena primopredaja i blagoslov novog sanitetskog vozila koje je bolnici donirala Porečka i pulska biskupija.

Primopredaji su nazočili porečki i pulski ordinarij mons. dr. Dražen Kutleša, ravnateljica OB-a Pula doc. dr. sc. Irena Hrstić, dr. med., istarski župan Valter Flego, pulski gradonačelnik Boris Miletić, kancelar biskupije Sergije Jelenić, pomoćnica ravnateljice za sestrinstvo Irina Pucić, dipl. med. techn., voditeljica uslužne službe Ingrid Živić te šef voznog parka Dejan Matošević.

Vozilo je blagoslovio Nikica Batista, samostanski vikar u pulskom franjevačkom Samostanu sv. Franje Asiškog.

Biskupija donira bolnicu, a vlada donira biskupiju

Prema riječima glasnogovornika pulske Opće bolnice Elvisa Morine, ova donacija, vrijedna dvjesto osamdeset i šest tisuća kuna, omogućit će pacijentima kvalitetniji i sigurniji prijevoz između dvije lokacije na kojima djeluje pulska bolnica. "S obzirom na godine ostalih vozila bolničkog voznog parka, ova je donacija stigla u pravom trenutku", napomenuo je tada Morina.

A ova je biskupija, inače, prije godinu i pol od države dobila dar vrijedan 19,2 milijuna kuna. Vlada je u kolovozu 2017. Porečkoj i pulskoj biskupiji poklonila austro-ugarsku vilu Idola u Puli, s pripadajućom gospodarskom zgradom i zemljištem (ukupno 5016 četvornih metara).

Radi se o vili čija se vrijednost procjenjuje na 19.725.000 kuna, kojom je prije njih upravljao Hrvatski zavod za mirovinsko osiguranje, a koji je bez naknade prenio vlasništvo na Ministarstvo državne imovine koje je potom austro-ugarsku vilu prenijelo u vlasništvo Porečke i pulske biskupije.

https://www.index.hr/vijesti/clanak/u-pulskom-rodilistu-zenama-podijelili-biblije/2059884.aspx
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

KOLAPS ZDRAVSTVA - Page 2 Empty Re: KOLAPS ZDRAVSTVA

Post by Eroo 29/1/2019, 13:24

Gnječ wrote:
Na pitanje zašto su Biblije postavljene u rodilište, ravnateljica nam nije odgovorila. Umjesto toga, rečeno nam je da bolnica aktivno sudjeluje u gradnji nove bolnice, iako naš upit nije imao baš nikakve veze s tim.

Odgovor je bio ispravan. Je li šta slagala? :D

_________________
Fortitude is the marshal of thought, the armor of the will, and the fort of reason.
(Francis Bacon)
Eroo
Eroo

Posts : 74941
2016-07-22


Back to top Go down

KOLAPS ZDRAVSTVA - Page 2 Empty Re: KOLAPS ZDRAVSTVA

Post by Guest 29/1/2019, 13:57

Eroo wrote:
Gnječ wrote:
Na pitanje zašto su Biblije postavljene u rodilište, ravnateljica nam nije odgovorila. Umjesto toga, rečeno nam je da bolnica aktivno sudjeluje u gradnji nove bolnice, iako naš upit nije imao baš nikakve veze s tim.

Odgovor je bio ispravan. Je li šta slagala? :D

pošto znam da joj je otac udbaš (bio je nekad direktor tvornice laboratorijskog stakla u puli) odgovor tj izbjegavanje odgovora na postavljeno pitanje je sukladan pravilima i naputcima visoke udbaške škole.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

KOLAPS ZDRAVSTVA - Page 2 Empty Re: KOLAPS ZDRAVSTVA

Post by Eroo 29/1/2019, 14:32

Gnječ wrote:
Eroo wrote:
Gnječ wrote:
Na pitanje zašto su Biblije postavljene u rodilište, ravnateljica nam nije odgovorila. Umjesto toga, rečeno nam je da bolnica aktivno sudjeluje u gradnji nove bolnice, iako naš upit nije imao baš nikakve veze s tim.

Odgovor je bio ispravan. Je li šta slagala? :D

pošto znam da joj je otac udbaš (bio je nekad direktor tvornice laboratorijskog stakla u puli) odgovor tj izbjegavanje odgovora na postavljeno pitanje je sukladan pravilima i naputcima visoke udbaške škole.
U svakom slučaju odgovor ima više smisla od postavljenog pitanja.
Ustvari, postavljeno pitanje je bilo totalno besmisleno.

_________________
Fortitude is the marshal of thought, the armor of the will, and the fort of reason.
(Francis Bacon)
Eroo
Eroo

Posts : 74941
2016-07-22


Back to top Go down

KOLAPS ZDRAVSTVA - Page 2 Empty Re: KOLAPS ZDRAVSTVA

Post by Guest 1/2/2019, 17:15

MILIJUNI IZ ZDRAVSTVENOG SUSTAVA ODLAZE NA PROVIZIJE Ugledni hrvatski neurokirurg prof. dr. sc. Dinko Štimac: Pojedini liječnici pacijente šalju u privatne klinike gdje ih "gule kao banane"

Napadi na mene počeli su onog momenta kada sam rekao da više neću moći tolerirati silne komplikacije, odnosno da se isti pacijenti bespotrebno operiraju po pet, šest, sedam, puta…
Tog trenutka je sve krenulo žestoko. Tada su u cijelu priču angažirani i kolege s Anestezije i Kardiologije, ali i ljudi u krugu HDZ-a, jer sve se to odvijalo preko Upravnog vijeća koje je uglavnom pod kontrolom HDZ-a.

Mislim da je glavni razlog smjene to što sam prekinuo dugogodišnju praksu o kojoj nitko nije govorio, a radilo se o stvarima koje su u normalnom svijetu nezamislive i ne smiju se tolerirati, a ovdje su se događale na dnevnoj bazi, kaže dr. Štimac

…Svi ljudi na klinici imaju svoje prijatelje u struci u Zagrebu po privatnim klinikama, a i neki članovi Upravnog vijeća bolnice imaju prijatelje u Zagrebu, od kojih neki imaju svoje privatne klinike. Ovdje u bolnici su pacijenti dobivali vrhunsku zaštitu za ono što izdvajaju za zdravstvo. Stotine i stotine, a radi se preko tisuću pacijenata, završilo je na operacijama ovdje kod nas s odličnim rezultatom. Uspio sam spriječiti da se ljude šalje u privatne klinike i tu sam nekome opasno stao na žulj, jer mnogi od toga dijele postotak. Neurokirurške operacije naplaćuju se od 30 do 90 tisuća kuna.

E sada, ako ja zaustavim samo sto pacijenata koji se mogu liječiti u državnoj bolnici i nije im potrebno privatno liječenje, činjenica je da sam negdje zaustavio protok novca i prerezao čvor. Zbog toga su mnogi jako ljuti. Postoje, naime, uhodane sheme i kanali, ali i već standardne priče koje se kao mantra ponavljaju pacijentima. Veliki broj pacijenta nasjedne na te mantre i budu kanalizirani u privatne klinike, jer im se objasni da se njihov problem samo tamo može riješiti. A to je daleko od istine. S druge strane, u Klinici sam inzistirao da se pacijenti operiraju, međutim imate anesteziju koja ima liječnika koji imaju dogovor s privatnim klinikama i u 14 sati izlaze iz KBC-a. Usput nešto moraju pojesti, a u 15 sati moraju biti u privatnoj poliklinici da daju anesteziju na još dva, tri pacijenta. Sve se to događa u prešutnom dogovoru sa samim vrhom bolnice…

https://www.glasistre.hr/pula/mucna-ispovijest-uglednog-rijeckog-neurokirurgaprof-dr-sc-dinko-stimacradije-cu-kopati-kanale-da-bi-zaradio-za-kredit-i-rezije-nego-da-u-ovakvom-sustavu-i-dalje-radim-kao-neurokirurg-580272
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

KOLAPS ZDRAVSTVA - Page 2 Empty Re: KOLAPS ZDRAVSTVA

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum