ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Osigurana dvotrećinska većina za promjenu imena Makedonije

Go down

Osigurana dvotrećinska većina za promjenu imena Makedonije Empty Osigurana dvotrećinska većina za promjenu imena Makedonije

Post by RayMabus 11/1/2019, 13:35

Sjeverna Makedonija

https://www.klix.ba/vijesti/regija/osigurana-dvotrecinska-vecina-za-promjenu-imena-makedonije/190111064
RayMabus
RayMabus

Posts : 176192
2014-04-11


Back to top Go down

Osigurana dvotrećinska većina za promjenu imena Makedonije Empty Re: Osigurana dvotrećinska većina za promjenu imena Makedonije

Post by Regoč 11/1/2019, 14:21

Bolje bi bilo Gornja Macedonija.

_________________
Osigurana dvotrećinska većina za promjenu imena Makedonije Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

Osigurana dvotrećinska većina za promjenu imena Makedonije Empty Re: Osigurana dvotrećinska većina za promjenu imena Makedonije

Post by crvenkasti 11/1/2019, 17:52

Kako će glasovati Šiptari? Za ili protiv?

Kako bih ja, kao Hrvat, glasovao?
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28784
2014-04-17


Back to top Go down

Osigurana dvotrećinska većina za promjenu imena Makedonije Empty Re: Osigurana dvotrećinska većina za promjenu imena Makedonije

Post by RayMabus 11/1/2019, 19:15

Sjeverna Makedonija

https://www.klix.ba/vijesti/regija/makedonija-se-od-sada-zove-republika-sjeverna-makedonija/190111136

:tu
RayMabus
RayMabus

Posts : 176192
2014-04-11


Back to top Go down

Osigurana dvotrećinska većina za promjenu imena Makedonije Empty Re: Osigurana dvotrećinska većina za promjenu imena Makedonije

Post by epikur37 11/1/2019, 19:18

sad treba ukinuti granicu s albanijom, albanci su već najavili sa svoje strane čeka se Skoplje
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Osigurana dvotrećinska većina za promjenu imena Makedonije Empty Re: Osigurana dvotrećinska većina za promjenu imena Makedonije

Post by crvenkasti 12/1/2019, 09:57

epikur37 wrote:sad treba ukinuti granicu s albanijom, albanci su već najavili sa svoje strane čeka se Skoplje

Pa obećali su Makedoncima članstvo u NATO paktu, a možda jednom i EU.
Zar ti ne bi pristao na sve što traže?
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28784
2014-04-17


Back to top Go down

Osigurana dvotrećinska većina za promjenu imena Makedonije Empty Re: Osigurana dvotrećinska većina za promjenu imena Makedonije

Post by epikur37 12/1/2019, 10:02

crvenkasti wrote:
epikur37 wrote:sad treba ukinuti granicu s albanijom, albanci su već najavili sa svoje strane čeka se Skoplje

Pa obećali su Makedoncima članstvo u NATO paktu, a možda jednom i EU.
Zar ti ne bi pristao na sve što traže?
Jedino clanstvo u eu i nati ce ih spasiti od albanaca pa makar moralu pristati na ukidanje granica s albanijom :D
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Osigurana dvotrećinska većina za promjenu imena Makedonije Empty Re: Osigurana dvotrećinska većina za promjenu imena Makedonije

Post by crvenkasti 12/1/2019, 10:15

epikur37 wrote:
crvenkasti wrote:
epikur37 wrote:sad treba ukinuti granicu s albanijom, albanci su već najavili sa svoje strane čeka se Skoplje

Pa obećali su Makedoncima članstvo u NATO paktu, a možda jednom i EU.
Zar ti ne bi pristao na sve što traže?
Jedino clanstvo u eu i nati ce ih spasiti od albanaca pa makar moralu pristati na ukidanje granica s albanijom :D

To je samo naizgled paradoks. Riječ je o fino iznijansiranoj političkoj pobjedi.
Ako se izbrišu granice s Albanijom, ući če odmah u NATO, doduše pod imenom Sjeverna Makedonija, ali ipak Makedonija.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28784
2014-04-17


Back to top Go down

Osigurana dvotrećinska većina za promjenu imena Makedonije Empty Re: Osigurana dvotrećinska većina za promjenu imena Makedonije

Post by RayMabus 12/1/2019, 13:52

Bitno je da nije Južna Srbija

lol!
RayMabus
RayMabus

Posts : 176192
2014-04-11


Back to top Go down

Osigurana dvotrećinska većina za promjenu imena Makedonije Empty Re: Osigurana dvotrećinska većina za promjenu imena Makedonije

Post by debotoijusto 12/1/2019, 13:59

velika stvar za makedonce
dakle zadnje rupe na balkanu ostaju srbija kosovo i bosna
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30631
2014-04-12


Back to top Go down

Osigurana dvotrećinska većina za promjenu imena Makedonije Empty Re: Osigurana dvotrećinska većina za promjenu imena Makedonije

Post by RayMabus 12/1/2019, 14:04

debotoijusto wrote:velika stvar za makedonce
dakle zadnje rupe na balkanu ostaju srbija kosovo i bosna
Da , jedna briga manje , drago mi je da su se i Grci urazumili i otvoreno rekli da podržavaju Sjevernu Makedoniju da se nedesi Velika Albanija

Ono šta nisu rekli a ja sam odma skužio je da ovim blokiraju i stvaranje Velike Bugarske te umjesto otvaranja druge fronte na Balkanu uz onu na istoku sa Turskom upravo dobili mirnu granicu i saveznika
RayMabus
RayMabus

Posts : 176192
2014-04-11


Back to top Go down

Osigurana dvotrećinska većina za promjenu imena Makedonije Empty Re: Osigurana dvotrećinska većina za promjenu imena Makedonije

Post by debotoijusto 12/1/2019, 14:11

RayMabus wrote:
debotoijusto wrote:velika stvar za makedonce
dakle zadnje rupe na balkanu ostaju srbija kosovo i bosna
Da , jedna briga manje , drago mi je da su se i Grci urazumili i otvoreno rekli da podržavaju Sjevernu Makedoniju da se nedesi Velika Albanija

Ono šta nisu rekli a ja sam odma skužio je da ovim blokiraju i stvaranje Velike Bugarske te umjesto otvaranja druge fronte na Balkanu uz onu na istoku sa Turskom upravo dobili mirnu granicu i saveznika

  gadna banana tamo no sama cinjenica da slozili 2/3 vecinu oko ovog pitanja pokazuje politicku zrelost ili igra gotova , ne pratim makedonce za donijeti zakljucak
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30631
2014-04-12


Back to top Go down

Osigurana dvotrećinska većina za promjenu imena Makedonije Empty Re: Osigurana dvotrećinska većina za promjenu imena Makedonije

Post by RayMabus 12/1/2019, 14:16

Ja pratim no u biti stvari koje mene zanimaju : demografija , natalitet , nezaposlenost , ekonomija , infrastruktura i tako to

Samim nazivom Sjeverna opredjelili su se za luku Solun pošto je onda ova južna očito ispod

Odličan potez
RayMabus
RayMabus

Posts : 176192
2014-04-11


Back to top Go down

Osigurana dvotrećinska većina za promjenu imena Makedonije Empty Re: Osigurana dvotrećinska većina za promjenu imena Makedonije

Post by debotoijusto 12/1/2019, 16:18

MAKEDONSKI premijer Zoran Zaev je pozvao svoje grčke prijatelje da ostave iza sebe stari spor te da i oni ratificiraju sporazum kojim će se njegova domovina preimenovati u Republiku Sjevernu Makedoniju. 
U petak je sporazum ratificirao makedonski parlament. Da bi on stupio na snagu, isto moraju napraviti Grci. 
"Za grčki parlament imam poruku: Naš je parlament smogao snage za ovo i nije nam bilo lako. No uvjeren sam da će i članovi grčkog parlamenta pronaći dovoljno snage da donesu odluku", kazao je Zaev na konferenciji za novinare održanoj u Skoplju. 
"Za deset dana, čim budemo obaviješteni o rezultatima i ako konstatiramo da je sve u redu, glasat ćemo", izjavio je u petak navečer grčki premijer Aleksis Cipras. Premda mu treba tek natpolovična većina, Cipras ima uzak manevarski prostor (153 od 300 zastupnika). 
Posebno glasovanje o protokolu koji će Makedoniji omogućiti da postane članica NATO-a održat će se "odmah poslije" toga, dodao je grčki čelnik.
grci su na potezu
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30631
2014-04-12


Back to top Go down

Osigurana dvotrećinska većina za promjenu imena Makedonije Empty Re: Osigurana dvotrećinska većina za promjenu imena Makedonije

Post by crvenkasti 12/1/2019, 16:41

Svugdje moram nešto napisati.
Što da napišem tu?
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28784
2014-04-17


Back to top Go down

Osigurana dvotrećinska većina za promjenu imena Makedonije Empty Re: Osigurana dvotrećinska većina za promjenu imena Makedonije

Post by crvenkasti 12/1/2019, 16:43

Znam, idem napisati ja sam Hrvat.
Ja sam Hrvat.

Tu mi nitko ništa ne može.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28784
2014-04-17


Back to top Go down

Osigurana dvotrećinska većina za promjenu imena Makedonije Empty Re: Osigurana dvotrećinska većina za promjenu imena Makedonije

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum