ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

kurikul explained

Page 2 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

kurikul explained - Page 2 Empty Re: kurikul explained

Post by marcellus Fri 11 Jan - 13:54

veber wrote:
marcellus wrote:onda pametnim klincima bude dosadno u školi, pa ne usvoje radne navike, pa kad dođu u neke više razrede gdje više ne mogu bez učenja imaju problema.
što naravno nije istina. nastavnici razdvoje pametne od bedastih i rade dupli program.
moja mala je pobjedila na natjecanju iz matematike za četvrte razrede srednje dok je išla u prvi.
i sada joj profesorica i još jednom malom zadaje zadatke koji nisu za drugi razred.

npr rješava jednadžbe s 5 i više nepoznancia i počela je učiti diferencijalni račun, dok kolege su još na jednadžbi s dvije nepoznanice.

veber, ja govorim o osnovnoj školi

a u srednjoj je ionako došlo već do diferencijacije preko upisa pa se onda još dodatno formiraju razredi

padaš s marsa po običaju

marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

kurikul explained - Page 2 Empty Re: kurikul explained

Post by veber Fri 11 Jan - 13:55

marcellus wrote:
veber wrote:
marcellus wrote:onda pametnim klincima bude dosadno u školi, pa ne usvoje radne navike, pa kad dođu u neke više razrede gdje više ne mogu bez učenja imaju problema.
što naravno nije istina. nastavnici razdvoje pametne od bedastih

u americi, u hrvatskoj tog nema, bar ne službeno, a oslanjat se na dobru volju nastavnika da rade nešto protiv pravila je suludo
ne, moja mala je u americi išla u osnovnu i sada u americi ide u srednju. i sin isto koji radi doktorat i čeka ga radno mjesto u BASF u Švicarskoj čim doktorira. sve tata platio u US
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

kurikul explained - Page 2 Empty Re: kurikul explained

Post by marcellus Fri 11 Jan - 13:56

Speare Shaker wrote:
marcellus wrote:onda pametnim klincima bude dosadno u školi, pa ne usvoje radne navike

Pametnim klincima uvijek bude dosadno u školi, jer im gradivo ne predstavlja nikakav izazov.

zato američke škole imaju mogućnost da klinci slušaju predmete na naprednom nivou ili standardnom

odnosno imaš razne nivoe podučavanja za razne klince

kod nas to nema, program je isti za sve klince od najtulavijeg do najpametnijeg


_________________
kurikul explained - Page 2 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

kurikul explained - Page 2 Empty Re: kurikul explained

Post by prckov Fri 11 Jan - 13:59

veber wrote:
npr rješava jednadžbe s 5 i više nepoznancia
cekaj ba, kolko tu ima poznanica jebote  :D
prckov
prckov

Posts : 34172
2014-04-19


Back to top Go down

kurikul explained - Page 2 Empty Re: kurikul explained

Post by veber Fri 11 Jan - 14:00

marcellus wrote:
veber, ja govorim o osnovnoj školi

a u srednjoj je ionako došlo već do diferencijacije preko upisa pa se onda još dodatno formiraju razredi

padaš s marsa po običaju
u osnovnoj školi dragutin domjanić, bolnička ne znam više broj.
nakon 40g je razred razdijeljen na dva i radilo se po dva programa. isto tako bilo je djece kao moja koja su počela učiti engleski s tri godine, a njemački sa 6 i naravno da su razdvojeni od onih koji su počeli učiti jezik tek u petom.

a, ti lupetaš o stvarima koje još nisi prošao.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

kurikul explained - Page 2 Empty Re: kurikul explained

Post by veber Fri 11 Jan - 14:01

prckov wrote:
veber wrote:
npr rješava jednadžbe s 5 i više nepoznancia
cekaj ba, kolko tu ima poznanica jebote  :D
tu, ba imaš hrpu rješenja do toga da i nema rješenja :D
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

kurikul explained - Page 2 Empty Re: kurikul explained

Post by aben Fri 11 Jan - 14:05

schooling < home schooling < unschooling

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

kurikul explained - Page 2 Empty Re: kurikul explained

Post by prckov Fri 11 Jan - 14:06

veber wrote:
prckov wrote:
veber wrote:
npr rješava jednadžbe s 5 i više nepoznancia
cekaj ba, kolko tu ima poznanica jebote  :D
tu, ba imaš hrpu rješenja do toga da i nema rješenja :D
jel to ono ko da vise  :D

_________________
teza = socijalizam
antiteza = kapitalizam
sinteza = odrzivi socijalizam, odnosno =  odrzivi razvoj, odnosno = "degrowth communism"
Ili kako Klaus kaze = "economy of caring and sharing"
prckov
prckov

Posts : 34172
2014-04-19


Back to top Go down

kurikul explained - Page 2 Empty Re: kurikul explained

Post by marcellus Fri 11 Jan - 14:08

veber wrote:
marcellus wrote:
veber, ja govorim o osnovnoj školi

a u srednjoj je ionako došlo već do diferencijacije preko upisa pa se onda još dodatno formiraju razredi

padaš s marsa po običaju
u osnovnoj školi dragutin domjanić, bolnička ne znam više broj.
nakon 40g je razred razdijeljen na dva i radilo se po dva programa. isto tako bilo je djece kao moja koja su počela učiti engleski s tri godine, a njemački sa 6 i naravno da su razdvojeni od onih koji su počeli učiti jezik tek u petom.

a, ti lupetaš o stvarima koje još nisi prošao.

ja lupetam o stvarima kojima mi se žena profesionalno bavi, a to je obrazovanje

ne postoje dva programa u hrv. osnovnim školama postoji službeno jedan, i nema sustava prepoznavanja nadarene djece.

najavljen je neki pilot projekt pred par godina u međimurju, ali od svega izgleda da nije bilo ništa ili bar nisam našao što je bilo dalje

http://www.mnovine.hr/medimurje/drustvo/program-nadarenu-djecu-koja-nisu-nuzno-odlikasi/

propalo jer ministarstvo nema sredstava

https://www.slobodnadalmacija.hr/novosti/hrvatska/clanak/id/231637/mali-genijalci-u-skoli-ce-imati-posebni-program



_________________
kurikul explained - Page 2 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

kurikul explained - Page 2 Empty Re: kurikul explained

Post by dijagram Fri 11 Jan - 14:09

Zasto bi djeca bila sretna i vesela samo doma , prtljajuci neprestano po mobitelima, racunalima, tabletima.
Od sada ce slicno biti i u skoli.
Sve za nasu djecicu.
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18710
2015-08-09


Back to top Go down

kurikul explained - Page 2 Empty Re: kurikul explained

Post by marcellus Fri 11 Jan - 14:10

a to o čem ti pričaš da profesori na svoju ruku naprave razrede tako da su u jednom pametnija a u drugom gluplja djeca to je normalno al to nema veze s ničim

_________________
kurikul explained - Page 2 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

kurikul explained - Page 2 Empty Re: kurikul explained

Post by Guest Fri 11 Jan - 14:10

veber wrote:
Speare Shaker wrote:
veber wrote:
npr rješava jednadžbe s 5 i više nepoznancia i počela je učiti diferencijalni račun, dok kolege su još na jednadžbi s dvije nepoznanice.

Drugi razred gimnazije? Najnormalnija stvar.
četvrti
znam ja da si ti genije i u osnovnoj školi si pokazivao učiteljici integrale.

Ne, u osnovnoj školi se to u Hrvatskoj nigdje ne uči. Bar ne po programu, druga je priča ako se formiraju neke neformalne skupine posebno talentiranih koje onda posebno i rade. U gimnaziji je već od drugog razreda prilično normalna stvar učiti barem temelje diferencijalnog računa.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

kurikul explained - Page 2 Empty Re: kurikul explained

Post by Guest Fri 11 Jan - 14:12

marcellus wrote:

ne postoje dva programa u hrv. osnovnim školama postoji službeno jedan, i nema sustava prepoznavanja nadarene djece.

Nema, barem ne u skladu sa programom, i to je jedan od većih tragedija našeg obrazovnog sustava.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

kurikul explained - Page 2 Empty Re: kurikul explained

Post by dijagram Fri 11 Jan - 14:14

marcellus wrote:
veber wrote:
marcellus wrote:
veber, ja govorim o osnovnoj školi

a u srednjoj je ionako došlo već do diferencijacije preko upisa pa se onda još dodatno formiraju razredi

padaš s marsa po običaju
u osnovnoj školi dragutin domjanić, bolnička ne znam više broj.
nakon 40g je razred razdijeljen na dva i radilo se po dva programa. isto tako bilo je djece kao moja koja su počela učiti engleski s tri godine, a njemački sa 6 i naravno da su razdvojeni od onih koji su počeli učiti jezik tek u petom.

a, ti lupetaš o stvarima koje još nisi prošao.

ja lupetam o stvarima kojima mi se žena profesionalno bavi, a to je obrazovanje

ne postoje dva programa u hrv. osnovnim školama postoji službeno jedan, i nema sustava prepoznavanja nadarene djece.

najavljen je neki pilot projekt pred par godina u međimurju, ali od svega izgleda da nije bilo ništa ili bar nisam našao što je bilo dalje

http://www.mnovine.hr/medimurje/drustvo/program-nadarenu-djecu-koja-nisu-nuzno-odlikasi/

propalo jer ministarstvo nema sredstava

https://www.slobodnadalmacija.hr/novosti/hrvatska/clanak/id/231637/mali-genijalci-u-skoli-ce-imati-posebni-program


U USA se radi individualizirani program
Klinci mog brata zavrsili su tamo srednje skole.
Odlicna stvar.
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18710
2015-08-09


Back to top Go down

kurikul explained - Page 2 Empty Re: kurikul explained

Post by veber Fri 11 Jan - 14:16

marcellus wrote:a to o čem ti pričaš da profesori na svoju ruku naprave razrede tako da su u jednom pametnija a u drugom gluplja djeca to je normalno al to nema veze s ničim
znaš kaj, sereš bez veze. kada ti mala krene u školu javi nam iskustvo. do tada priče iz sedme ruke ostavi za markićku.
po tebi kako pišeš, sva djeca iz grupe moje male bi trebala, onda se počimalo u 4om, učit engleski odpočetka? a uče ga već 5godina. ili njemački? koji je počela učit sa 6. naravno da se razdvaja program, kao i za matematiku i ostale pizdarije.

i kreteni i dalje sastavljaju lektiru, jebo ih krleža, lovac u žitu i sl. pizdarije.
znam zakaj nisam čitao krležu jer sam nedavno probao pročitat latinovtza i poludio sam i bacio knjigu u pizdu materinu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

kurikul explained - Page 2 Empty Re: kurikul explained

Post by marcellus Fri 11 Jan - 14:27

Speare Shaker wrote:
marcellus wrote:

ne postoje dva programa u hrv. osnovnim školama postoji službeno jedan, i nema sustava prepoznavanja nadarene djece.

Nema, barem ne u skladu sa programom, i to je jedan od većih tragedija našeg obrazovnog sustava.

jedna od brojnih

imamo jedan od najgorih obrazovnih sustava na svijetu, ali stranke poput "pametno" imaju rješenje: Izbacit ćemo vjeronauk iz nastave pa će se time rezultati naših učenika na pisa testovima iz matematike, gdje su među najlošijima u europi, automatski podignuti u sam vrh.

Metodologija učenja matematike u školama, prema ministrici, stručnjacima koji su pisali kurkikul, i ostalima uključenima, nema baš ništa s tim što klinci nemaju pojma o matematici i ne treba je mijenjati, nego se treba prepucavati oko toga je li lektira ustaška ili partizanska i kako će u knjigama iz povijesti biti prikazan drugi svjetski a kako domovinski rat. I naravno, hoćemo li djecu učit da je peder okej ili ne.

_________________
kurikul explained - Page 2 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

kurikul explained - Page 2 Empty Re: kurikul explained

Post by aben Fri 11 Jan - 14:28

nema razdvajanja programa, svi moraju imati iste opportunities

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

kurikul explained - Page 2 Empty Re: kurikul explained

Post by marcellus Fri 11 Jan - 14:29

veber wrote:
marcellus wrote:a to o čem ti pričaš da profesori na svoju ruku naprave razrede tako da su u jednom pametnija a u drugom gluplja djeca to je normalno al to nema veze s ničim
znaš kaj, sereš bez veze. kada ti mala krene u školu javi nam iskustvo. do tada priče iz sedme ruke ostavi za markićku.
po tebi kako pišeš, sva djeca iz grupe moje male bi trebala, onda se počimalo u 4om, učit engleski odpočetka? a uče ga već 5godina. ili njemački? koji je počela učit sa 6. naravno da se razdvaja program, kao i za matematiku i ostale pizdarije.

i kreteni i dalje sastavljaju lektiru, jebo ih krleža, lovac u žitu i sl. pizdarije.
znam zakaj nisam čitao krležu jer sam nedavno probao pročitat latinovtza i poludio sam i bacio knjigu u pizdu materinu.

ti opet pričaš o nečem što nema nikakve veze s ničim

i što je na horuk i vaninstitucionalno i ne rješava ništa

_________________
kurikul explained - Page 2 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

kurikul explained - Page 2 Empty Re: kurikul explained

Post by aben Fri 11 Jan - 14:30

dijagram wrote:
marcellus wrote:
veber wrote:
marcellus wrote:
veber, ja govorim o osnovnoj školi

a u srednjoj je ionako došlo već do diferencijacije preko upisa pa se onda još dodatno formiraju razredi

padaš s marsa po običaju
u osnovnoj školi dragutin domjanić, bolnička ne znam više broj.
nakon 40g je razred razdijeljen na dva i radilo se po dva programa. isto tako bilo je djece kao moja koja su počela učiti engleski s tri godine, a njemački sa 6 i naravno da su razdvojeni od onih koji su počeli učiti jezik tek u petom.

a, ti lupetaš o stvarima koje još nisi prošao.

ja lupetam o stvarima kojima mi se žena profesionalno bavi, a to je obrazovanje

ne postoje dva programa u hrv. osnovnim školama postoji službeno jedan, i nema sustava prepoznavanja nadarene djece.

najavljen je neki pilot projekt pred par godina u međimurju, ali od svega izgleda da nije bilo ništa ili bar nisam našao što je bilo dalje

http://www.mnovine.hr/medimurje/drustvo/program-nadarenu-djecu-koja-nisu-nuzno-odlikasi/

propalo jer ministarstvo nema sredstava

https://www.slobodnadalmacija.hr/novosti/hrvatska/clanak/id/231637/mali-genijalci-u-skoli-ce-imati-posebni-program


U USA se radi individualizirani program
Klinci mog brata zavrsili su tamo srednje skole.
Odlicna stvar.
usa je širok pojam,

u socijalističkin skulami u usa se to ne rodi

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

kurikul explained - Page 2 Empty Re: kurikul explained

Post by aben Fri 11 Jan - 14:31

za vos ki mislite da je obrazovanje znoči dobro rješavanje standardiziranih ispitov, jedna poveznica:)

https://www.parentingscience.com/homeschooling-outcomes.html

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

kurikul explained - Page 2 Empty Re: kurikul explained

Post by marcellus Fri 11 Jan - 14:32

dijagram wrote:
U USA se radi individualizirani program
Klinci mog brata zavrsili su tamo srednje skole.
Odlicna stvar.

kod nas je isti program za malog Tarzana iz Kozari boka i njegovih 14 braće i sestrica i kćerku dvoje vrhunskih znanstvenika koji su mi tu bili stan do pa su sad u Splitu, vratili se iz nekog razloga iz inozemstva, ponekad navrate, ono oboje su u mensi


_________________
kurikul explained - Page 2 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

kurikul explained - Page 2 Empty Re: kurikul explained

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum