ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

BOZANIĆ ZA REVIZIJU POVIJESTI

Page 1 of 36 1, 2, 3 ... 18 ... 36  Next

Go down

 BOZANIĆ ZA REVIZIJU POVIJESTI Empty BOZANIĆ ZA REVIZIJU POVIJESTI

Post by immortal 4/1/2019, 00:41

https://portal.braniteljski-forum.com/vijesti/kardinal-bozanic-treba-otvoriti-arhive-i-napraviti-reviziju-povijesti?fbclid=IwAR08tFdlk-NwZYtMB9y7Mu030-rgwAv8K1TkDzfPZ9MacEIXAIHG6lo9SJY

Kardinal Bozanić: ‘Treba otvoriti arhive i napraviti reviziju povijesti’

 BOZANIĆ ZA REVIZIJU POVIJESTI Bozanic_IKA-696x387


 BOZANIĆ ZA REVIZIJU POVIJESTI Bozanic_IKA-696x387
Zagrebački nadbiskup kardinal Josip Bozanić dao je za Hrvatsku katoličku mrežu (HKM) veliki razgovor u zadnjim danima pohoda ‘Ad limina’ u Rimu. S njime je razgovarao Slavko Antunović, novinar i urednik Informativne katoličke agencije, o susretu sa Svetim Ocem, Alojziju Stepincu, potrebi otvaranja povijesnih arhiva u Hrvatskoj i mnogočemu drugome zanimljivom.
Podsjećanje na svrhu pohoda ‘Ad limina’, susret sa Svetim Ocem, svetost Alojzija Stepinca, kao i nepravedno stjecanje bogatstva te potreba otvaranja povijesnih arhiva u Hrvatskoj. Naglasci su to razgovora sa zagrebačkim nadbiskupom kardinalom Josipom Bozanićem, koji je za Hrvatsku katoličku mrežu na marginama Pohoda apostolskim pragovima, vodio Slavko Antunović, novinar i urednik Informativne katoličke agencije.
HBK u Rimu
Antunović je prethodnih dana vrlo detaljno hrvatsku javnost izvješćivao o boravku članova Hrvatske biskupske konferencije u Rimu gdje su slavili euharistiju u sve četiri rimske bazilike i održali tematske sastanke, vrlo detaljno isplanirane, u dikasterijima, kongregacijama i papinskim vijećima. Hrvatski su biskupi, također, imali priliku obići neka druga njima važna mjesta, a redovito su predvodili svete mise u Hrvatskome zavodu i crkvi Sv. Jeronima.
Na upit o temama, problemima i izazovima koji su dominirali u službenim razgovorima, kardinal Bozanić je izdvojio: “Možemo reći da pohod ‘Ad limina apostolorum’ ima nekoliko dijelova. Jedan je onaj koji je vezan uz glavne rimske bazilike, Sv. Petra, Ivana Lateranskog, Sv. Pavla izvan zidina i Sv. Marije Velike. Biskupi kad dolaze ‘Ad limina’ uvijek uključuju i pohod tim bazilikama. Dolazi se na naše korijenje, tamo gdje su žrtvovali svoje živote apostolski prvaci, tamo gdje vjernici stoljećima hodočaste. To su mjesta molitve, mjesta gdje se traži milost odozgo, gledajući na svjetle primjere”, pojasnio je kardinal.
Susret nakon mise na grobu Sv. Petra
Drugi dio ‘Ad limina’, glavni, je susret sa Svetim Ocem, Petrom naših dana. Njega ne možemo gledati samo izvana sociološki ili samo sa strane ovozemnog pogleda na redoviti život. To je susret sa onim koji sada vrši službu sv. Petra. To je misterij Crkve. Ona živi od Isusa Krista koji je okupio apostole, predao prvenstvo Petru i mi dana imamo Petra. To je papa Franjo. Došli smo sa svim poštovanjem, odanošću, njemu kao svome ocu, bratu u episkopatu i to smo na osobit način doživjeli u njegovoj otvorenosti, blizini, jednostavnosti u razgovoru koji je trajao više od sat i pol vremena.
Podsjetio je kardinal da je taj susret bio odmah nakon mise na grobu Sv. Petra. Gledajući očima vjere mi smo bili sa onim koji je središte i znak jedinstva Crkve. Mi smo mu izrazili svoj zahvalnost i on je želio razgovarati. Iznijeli smo mu pitanja. Čuli smo njegovo mišljenje. On je čuo naša mišljenja. Pojasnio je zagrebački nadbiskup da je Sveta Stolica bila uvijek otvorena prema mjesnim crkvama.
Ovdje je izdvojio papu Hadrijana koji je prije više od tisuću godina dozvolio Hrvatima misu na njima razumljivom jeziku, a to je znak blizine Crkve i to je Crkva. Naglasio je: Svako vrijeme ima svoj način komunikacije ali pohod ‘Ad limina’ ide unatrag u stoljeća, što se može pratiti od vremena pape Siksta V. No, to je nešto što stalno traje u Crkvi – ta communio – kolegijalnost, zajedništvo i, dakako, da svako vrijeme nosi svoja pitanja, svoje izazove, te u tom vidu nama je dragocjena svaka orijentacija koju nam daje papa Franjo.
Svijest o narodu Božjem
Također, nastavio je kardinal – pojašnjavajući metodologiju rada i priprema Biskupske sinode – da je njihov rad, pogotovo što se tiče pripremnoga razdoblja, pa i one najnovije o mladima, plod Drugog vatikanskog sabora. Susreti biskupa i koncili su se i prije održavali, a danas sigurno da sve više dolazi do izražaja svijest o narodu Božjem, kao što smo i mi u Zagrebu imali.
Najnovija Druga sinoda Zagrebačke nadbiskupije je okupila i laike i redovnice i redovnike i svećenike i biskupe, pomoćne, dok Prva sinoda nadbiskupije, koja je održana 1925. godine po ondašnjem kodeksu, crkvenim propisima, okupila je samo svećenike. Riječ je tu o razvoju u Crkvi, a Crkva je otvorena još većim iskoracima.
Na upit ima li nekih razilaženja između Svete Stolice i Crkve u Hrvatskoj po pitanju kauze za proglašenje svetim bl. Alojzija Stepinca, sugovornik HKM-a, kardinal Josip Bozanić, je istaknuo:
Mora nam biti jasno jedno, proglašenje blaženim i svetim je djelo Svete Stolice i ona je kardinala Stepinca proglasila blaženim. Dakako da proces počinje od baze, od mjesne Crkve. U slučaju Stepinca to nije bilo moguće radi situacije komunističkog vremena pa je početak bio ovdje. Dakle, Sveta Stolica je bila jako široka da je započela proces i već za vrijeme komunizma, pri Rimskoj biskupiji.
Sveta  stolica odlučuje o bl. Alojziju Stepincu
Poslije je to nastavljeno doma, ispitivanjem tolikih svjedoka, i sigurno da Svetoj Stolici pripada odluka kad će nekoga proglasiti blaženim. U ovom slučaju je Sveta Stolica sigurno jako, s jedne strane, otvorena da stvar završi, a, s druge strane, možemo reći da smo svjedoci kod nas u Hrvatskoj, u svim biskupijama, kako kult blaženog Alojzija sve više raste, tako da nas Božja providnost vodi svojim putem.
Papa Franjo je toliko puta naglašavao i naglašava da je on uvjeren u svetost blaženog Alojzija. Bog nas vodi jednim putem. Ali tu ne smijemo osjećat se kao oni koji žele biti na jednoj strani, a nekoga drugo gledati na drugoj strani. Mi smo svi, unutar Crkve, i duboko vjerujemo da ćemo se iznenaditi daru koji ćemo još na tom putu dobiti, a ovo što se događa, zapravo, još više pojačava kult bl. Alojzija Stepinca. To svi jako dobro osjećamo i u Hrvatskoj, a interes je i u općoj Crkvi.
U razgovoru je otvorena i jedna – kako ju je novinar Antunović odredio – ‘bolna tema i za naš hrvatski narod’; o čemu piše sam papa Franjo u ‘Laudato si’ i u svome najnovijem dokumentu Papinsko vijeća za promicanje cjelovitog ljudskog razvoja. Kardinal je, naime, ovdje iznio jedno svoje razmišljanje o gomilanju bogatstva političkih elita. Problem je što je to bogatstvo ponekad skriveno u poreznim oazama u svijetu, a ono je jednako vrijednosti javnoga duga njihovih zemalja.
Globalno i nacionalno
O ovome bi trebalo puno šire govoriti, no sigurno – odgovorio je – da ako gledamo i globalno i nacionalno, a što je jako dobro opisano u papinskoj enciklici ‘Laudato si’, opasnost je današnjeg svijeta da se odluke donose negdje daleko, Kao i one druge odluke koje poslije koordiniraju i žele organizirati život, najprije se donesu negdje daleko, a ljudi toga nisu ni svjesni. Počne se govoriti o nekim konvencijama, o nečemu što nije jako važno, što ne obvezuje, pa se o tome – tobože – ne želi previše ni govoriti, lako se to potpiše, a onda se potpisnika traži na odgovornost.
Ti si član toga kluba. Trebaš biti odgovoran prema tome i sve se spusti na nacionalnu razinu, te se kaže da mi to trebamo radi nekih, ali to neće biti tako važno, no onda se na kraju susrećemo da to ulazi u zakone, ulazi u škole, u odgoj. Zapravo, to je jedna situacija koja je malo demokratska. Ponovio je: malo demokratska.
I ja mislim da biste vi novinari trebali više o tome govoriti. Trebaju se odluke donositi što bliže narodu. Narod treba biti upoznat i s onim odlukama koje izgledaju jako daleke jer će imati utjecaj na nas, na našu zemlju, na mlade, na budućnost, na ekonomiju i na razvoj.
Stradanja u komunističkoj strahovladi
U završnome pitanju – povezanom i sa susretom sa Svetim Ocem jer su mu biskupi govorili i o dva svetačka lika hrvatskog naroda Miroslavu Bulešiću i Alojziju Stepincu – kardinal se osvrnuo na stradanja pojedinaca i velikog dijela hrvatskog naroda u komunističkoj strahovladi, a što još uvijek u našoj javnosti teško izlazi na svjetlo.
Ne smijemo se bojati istine. I svi oni koji se boje otvarati arhive, koji nam govore o nekoj reviziji povijesti, pa treba napraviti reviziju povijesti – naglasio je zagrebački nadbiskup – koja je stvarana za vrijeme totalitarističkog sustava jer tada nije bilo prave povijesti. Bila je ideološka povijest.
I tu je jedini problem kod nas. Ja razumijem i neke možda profesore koji su obranili doktorsku disertaciju i sad vide da je to bilo na temelju ideologije, a ne stvarnih činjenica. Treba otvoriti arhive. Treba suočiti se sa svime, i sa svijetlim i sa tamnim stranama. I trebamo promicati slobodu u istraživanju i ne bojati se istine.
Što se tiče onih osoba, utjecajnih, koji po tom pitanju drže poluge moći, ustvrdio je da ne bi želio suditi već neka svatko ispita svoju savjest, ali sigurno da bi smo morali poticati mlade generacije neka se jača kod njih želja za istinom naše povijesti. Ima još mnogih stvari skriveno, upozorio je kardinal Bozanić.
Ponovio je – kao zadnju misao u razgovoru za IKA-u i HKR – treba otvoriti arhive, treba odgovorno, bez neke napetosti, sa svim ljudskim respektom, ali dok god istina ne dođe na svjetlo dana do tada će biti ovih naših prepucavanja, i to nas sputava.

Autor: narod.hr/IKA/Foto: IKA

immortal
immortal

Female
Posts : 23170
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

 BOZANIĆ ZA REVIZIJU POVIJESTI Empty Re: BOZANIĆ ZA REVIZIJU POVIJESTI

Post by RayMabus 4/1/2019, 00:45

Pa nek otvori arhive , tko mu smeta
RayMabus
RayMabus

Posts : 176165
2014-04-11


Back to top Go down

 BOZANIĆ ZA REVIZIJU POVIJESTI Empty Re: BOZANIĆ ZA REVIZIJU POVIJESTI

Post by Ringo10 4/1/2019, 03:45

Ma znamo da su popovi svih vrsta I boja za reviziju povijesti.

A znamo I o cemu se radi I kakva ta njihova povijest izgleda.

A oni su je vec I sproveli tako I tako.

Ako bude po njihovom, Srbi, Hrvati, Bosnjaci I ostali jadovi sa balkanskih vukojebina ce da se kolju dok postoje.
Ringo10
Ringo10

Posts : 21565
2015-09-24


Back to top Go down

 BOZANIĆ ZA REVIZIJU POVIJESTI Empty Re: BOZANIĆ ZA REVIZIJU POVIJESTI

Post by Guest 4/1/2019, 04:32

Ne smijemo se bojati istine. I svi oni koji se boje otvarati arhive, koji nam govore o nekoj reviziji povijesti, pa treba napraviti reviziju povijesti – naglasio je zagrebački nadbiskup – koja je stvarana za vrijeme totalitarističkog sustava jer tada nije bilo prave povijesti. Bila je ideološka povijest.
I tu je jedini problem kod nas. Ja razumijem i neke možda profesore koji su obranili doktorsku disertaciju i sad vide da je to bilo na temelju ideologije, a ne stvarnih činjenica. Treba otvoriti arhive. Treba suočiti se sa svime, i sa svijetlim i sa tamnim stranama. I trebamo promicati slobodu u istraživanju i ne bojati se istine.
Što se tiče onih osoba, utjecajnih, koji po tom pitanju drže poluge moći, ustvrdio je da ne bi želio suditi već neka svatko ispita svoju savjest, ali sigurno da bi smo morali poticati mlade generacije neka se jača kod njih želja za istinom naše povijesti. Ima još mnogih stvari skriveno, upozorio je kardinal Bozanić.
Ponovio je – kao zadnju misao u razgovoru za IKA-u i HKR – treba otvoriti arhive, treba odgovorno, bez neke napetosti, sa svim ljudskim respektom, ali dok god istina ne dođe na svjetlo dana do tada će biti ovih naših prepucavanja, i to nas sputava.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

 BOZANIĆ ZA REVIZIJU POVIJESTI Empty Re: BOZANIĆ ZA REVIZIJU POVIJESTI

Post by Guest 4/1/2019, 04:35

Ringo10 wrote:Ma znamo da su popovi svih vrsta I boja za reviziju povijesti.

A znamo I o cemu se radi I kakva ta njihova povijest izgleda.

A oni su je vec I sproveli tako I tako.

Ako bude po njihovom, Srbi, Hrvati, Bosnjaci I ostali jadovi sa balkanskih vukojebina ce da se kolju dok postoje.

što tebi znači sintagma "revizija povijesti"?
znači li ti otkrivanje prave istine o titovom režimu ili zapravo ne želiš da se ta istina otkrije pa je nazivaš revizijom "političke istine"
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

 BOZANIĆ ZA REVIZIJU POVIJESTI Empty Re: BOZANIĆ ZA REVIZIJU POVIJESTI

Post by Regoč 4/1/2019, 07:44

Ringo se boji da se otkriju njegove nečasne rabote.

_________________
 BOZANIĆ ZA REVIZIJU POVIJESTI Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

 BOZANIĆ ZA REVIZIJU POVIJESTI Empty Re: BOZANIĆ ZA REVIZIJU POVIJESTI

Post by vuksadinare 4/1/2019, 08:05

...ne kuzim u cemu ej problem ako se otvore arhivi..pa to su napravile gotovo sve negdasnje clanice istocnog bloka...bilo pa proslo..takvo vrijeme bilo...ako je netko bio negativac bio je..iz kojih razloga nije toliko bitno..ljudi su bili ucjenjeni,netko iz avanturistickog duha a dio iz ideoloskih razloga,dio zbog posla itd itd...ljudima je najteze priznati da je bilo negativaca iz njihove najblize okoline...ja sa tim nikad nisam imao problema...suociti se...znao sam tko su negativci tko su pozitivci i tako sam se odnosio prema tim osobama...tu sam gurnuo emocije u stranu...
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99144
2015-09-08


Back to top Go down

 BOZANIĆ ZA REVIZIJU POVIJESTI Empty Re: BOZANIĆ ZA REVIZIJU POVIJESTI

Post by vuksadinare 4/1/2019, 08:08

kng mene je jedan rođak tada milicijac pendrecio...ja sam mu nakon toga osobno rekao ti za mene vise ne postojis..priblizi mi se ne odgovaram za sebe...mada je poslije kumio,cvilio da je eto takav posao radio...rekao sam mu nema problema bilo je sto je bilo ali dalje od mene...ne dopustam dva puta istu pogresku i vise ti ne vjerujem
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99144
2015-09-08


Back to top Go down

 BOZANIĆ ZA REVIZIJU POVIJESTI Empty Re: BOZANIĆ ZA REVIZIJU POVIJESTI

Post by Guest 4/1/2019, 08:33

vuksadinare wrote:...ne kuzim u cemu ej problem ako se otvore arhivi..

Zato da bi se zadržala za neke poželjna povijesna i sa njom povezana ideološka i politička "istina" od koje politički profitiraju oni (tzv. hrvatska ljevica) koju ju brane u stalno se dižu na stražnje noge na svaku najavu propitivanja lažne povijesti koja nam je nametnuta u prošlom režimu i državi kao povijesna i ideološka dogma, bez obzira što znanost sama po sebi ne tolerira nikakve dogme i ne može ih tolerirati jer je to u potpunoj suprotnosti sa njenom unutarnjom prirodom.
Ukratko, da bi neke ideološke i političke štetočine zadržale svoje pozicije.
Jasno je da će do nekog temeljitog preispitivanja ipak doći, jer je to neminovno, ti se procesi zaustavljanja kotača povijesti nikada nisu uspjeli zadržati kroz neko dulje razdoblje.
Dakle, riječ je o ideologiji i politici, a ne povijesnoj znanosti, a niti znanosti uopće. Znanost, pa tako i ona povijesna, sama po sebi ne samo da nešto neprestano propituje i revidira nego ja zapravo i obavezna to neprestano činiti.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

 BOZANIĆ ZA REVIZIJU POVIJESTI Empty Re: BOZANIĆ ZA REVIZIJU POVIJESTI

Post by vuksadinare 4/1/2019, 08:38

Speare Shaker wrote:
vuksadinare wrote:...ne kuzim u cemu ej problem ako se otvore arhivi..

Zato da bi se zadržala za neke poželjna povijesna i sa njom povezana ideološka i politička "istina" od koje politički profitiraju oni koju ju brane u stalno se dižu na stražnje noge na svaku najavu propitivanja lažne povijesti koja nam je nametnuta u prošlom režimu i državi kao povijesna i ideološka dogma, bez obzira što znanost sama po sebi ne tolerira nikakve dogme i ne može ih tolerirati jer je to u potpunoj suprotnosti sa njenom unutarnjom prirodom.
Ukratko, da bi neke ideološke i političke štetočine zadržale svoje pozicije.
Jasno je da će do nekog temeljitog preispitivanja ipak doći, jer je to neminovno, ti se procesi zaustavljanja kotača povijesti nikada nisu uspjeli zadržati kroz neko dulje razdoblje.
Dakle, riječ je o ideologiji i politici, a ne povijesnoj znanosti, a niti znanosti uopće. Znanost, pa tako i ona povijesna, sama po sebi ne samo da nešto neprestano propituje i revidira nego ja zapravo i obavezna to neprestano činiti.
...ja recimo vise cijenim obog subnorovca fumića koji je ostao na istim ideoloskim pozicijama nego neiskrenog mesica....fumic je odbio 91 staviti se na stranu obrane domovine jer je njemu jugoslavija bila domovina i to je ok...politicki se marginalizirao jer nije htio lazno sudjelovati u necemu sto ne podrzava samo radi osobne koristi...za razliku od mesica i drugih 'mesica' koji su promjenili par dresova a osnovici ili temelju ostali isti...
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99144
2015-09-08


Back to top Go down

 BOZANIĆ ZA REVIZIJU POVIJESTI Empty Re: BOZANIĆ ZA REVIZIJU POVIJESTI

Post by vuksadinare 4/1/2019, 08:40

....mislim da se tu ne zele otvoriti arhivi ne zato sto ej netko bio u partiji jer mnogi su bili neki koji su morali zbog posla ili osobnih ambicija netko iz ideoloskih razloga...nego zato da se ne otkriju cinkeri,dousnici,suradnici ili oni koji su bili djelatnici kos-a ili udbe...sto je gore nego da si bio samo obicni clan partije
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99144
2015-09-08


Back to top Go down

 BOZANIĆ ZA REVIZIJU POVIJESTI Empty Re: BOZANIĆ ZA REVIZIJU POVIJESTI

Post by Guest 4/1/2019, 08:43

vuksadinare wrote:
...ja recimo vise cijenim obog subnorovca fumića koji je ostao na istim ideoloskim pozicijama nego neiskrenog mesica....fumic je odbio 91 staviti se na stranu obrane domovine jer je njemu jugoslavija bila domovina i to je ok...politicki se marginalizirao jer nije htio lazno sudjelovati u necemu sto ne podrzava samo radi osobne koristi...za razliku od mesica i drugih 'mesica' koji su promjenili par dresova a osnovici ili temelju ostali isti...

Ne zunam zašto, jer je Fumić doduše dosljedan po pitanju svog kontinuiranog neprijateljskog odnosa prema hrvatskoj državi i svima koji su na suverenističkim pozicijama (i bolje za njega da se politički marginalizirao, jer bi inače samo navukao bijes javnosti), ali je isto tako dosljedan i predsjednik Srbije, a da o Šešelju i ne govorim. Ako više cjeniš njih dvojicu od jednog doduše dvoličnog spadala kao što je Mesić koji usprkos silnom trudu nije uspio i neće uspjeti nanijeti neke veće političke i slične štete Hrvatskoj i Hrvatima, onda po mom mišljenju imaš veliki problem sa svojim političkim percepcijama.
A ovdje i jeste riječ o javnim osobama koje se na ovaj ili onaj način bave politikom i sudjeluju u političkom životu i ne možemo ih promatrati posve odvojeno od te činjenice.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

 BOZANIĆ ZA REVIZIJU POVIJESTI Empty Re: BOZANIĆ ZA REVIZIJU POVIJESTI

Post by vuksadinare 4/1/2019, 08:45

Speare Shaker wrote:
vuksadinare wrote:
...ja recimo vise cijenim obog subnorovca fumića koji je ostao na istim ideoloskim pozicijama nego neiskrenog mesica....fumic je odbio 91 staviti se na stranu obrane domovine jer je njemu jugoslavija bila domovina i to je ok...politicki se marginalizirao jer nije htio lazno sudjelovati u necemu sto ne podrzava samo radi osobne koristi...za razliku od mesica i drugih 'mesica' koji su promjenili par dresova a osnovici ili temelju ostali isti...

Ne zunam zašto, jer je Fumić doduše dosljedan po pitanju svog kontinuiranog neprijateljskog odnosa prema hrvatskoj državi i svima koji su na suverenističkim pozicijama (i bolje za njega da se politički marginalizirao, jer bi inače samo navukao bijes javnosti), ali je isto tako dosljedan i predsjednik Srbije, a da o Šešelju i ne govorim. Ako više cjeniš njih dvojicu od jednog doduše dvoličnog spadala kao što je Mesić koji usprkos silnom trudu nije uspio i neće uspjeti nanijeti neke veće političke i slične štete Hrvatskoj i Hrvatima, onda po mom mišljenju imaš veliki problem sa svojim političkim percepcijama.
A ovdje i jeste riječ o javnim osobama koje se na ovaj ili onaj način bave politikom i sudjeluju u političkom životu i ne možemo ih promatrati posve odvojeno od te činjenice.
nisam rekao da ga cijenim ono po sistemu cijenim..nego da je psoteniji do dvolicnog mesica...i znam u tom pogledu tko stoji ispred mene..sa emsicem i znas i ne znas i 'mesicima'...budi kit i reci jesam to sam i to i tako rzamisljam..i znas onda koga imas ispred sebe..dvolicnjake i prefrigance niko ne voli
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99144
2015-09-08


Back to top Go down

 BOZANIĆ ZA REVIZIJU POVIJESTI Empty Re: BOZANIĆ ZA REVIZIJU POVIJESTI

Post by Guest 4/1/2019, 08:46

vuksadinare wrote:....mislim da se tu ne zele otvoriti arhivi ne zato sto ej netko bio u partiji jer mnogi su bili neki koji su morali zbog posla ili osobnih ambicija netko iz ideoloskih razloga...nego zato da se ne otkriju cinkeri,dousnici,suradnici ili oni koji su bili djelatnici kos-a ili udbe...sto je gore nego da si bio samo obicni clan partije

Pa sigurno da ima i toga, ali ako pogledaš tko se neprestano i vrlo uporno protivi otvaranju arhiva, lustraciji i prepispitvanju ideoloških pizdarija koje su u bivšoj državi plasirane kao povijesne dogme (tzv. hrvatska ljevica na čelu sa SDP-om) onda stvari postaju nedvojbeno jasne. Ovako samo mutiš vodu na izvoru sa kojega slikovito rečeno i sam piješ.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

 BOZANIĆ ZA REVIZIJU POVIJESTI Empty Re: BOZANIĆ ZA REVIZIJU POVIJESTI

Post by vuksadinare 4/1/2019, 08:49

Speare Shaker wrote:
vuksadinare wrote:....mislim da se tu ne zele otvoriti arhivi ne zato sto ej netko bio u partiji jer mnogi su bili neki koji su morali zbog posla ili osobnih ambicija netko iz ideoloskih razloga...nego zato da se ne otkriju cinkeri,dousnici,suradnici ili oni koji su bili djelatnici kos-a ili udbe...sto je gore nego da si bio samo obicni clan partije

Pa sigurno da ima i toga, ali ako pogledaš tko se neprestano i vrlo uporno protivi otvaranju arhiva, lustraciji i prepispitvanju ideoloških pizdarija koje su u bivšoj državi plasirane kao povijesne dogme (tzv. hrvatska ljevica na čelu sa SDP-om) onda stvari postaju nedvojbeno jasne. Ovako samo mutiš vodu na izvoru sa kojega slikovito rečeno i sam piješ.
...drugo..ima tu jos nekih razloga da se ne ovore arhivi a jedan od razloga je npr.da u javnost ne izađe doista tko je predao oruzje TO Hrvatske jer to je svakako cin veleizdaje...i da en izađu imena tog cina jer bi u tom slucaju bilo vrlo vrlo neugodno po one koje se glorificiralo i stavljalo na pijadestal...govorim o jednom od primjera..mislim da se ovog mozda i ponajvise boju ovi u sdp-u...i jos par stvari
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99144
2015-09-08


Back to top Go down

 BOZANIĆ ZA REVIZIJU POVIJESTI Empty Re: BOZANIĆ ZA REVIZIJU POVIJESTI

Post by Guest 4/1/2019, 08:51

vuksadinare wrote:
Speare Shaker wrote:
vuksadinare wrote:
...ja recimo vise cijenim obog subnorovca fumića koji je ostao na istim ideoloskim pozicijama nego neiskrenog mesica....fumic je odbio 91 staviti se na stranu obrane domovine jer je njemu jugoslavija bila domovina i to je ok...politicki se marginalizirao jer nije htio lazno sudjelovati u necemu sto ne podrzava samo radi osobne koristi...za razliku od mesica i drugih 'mesica' koji su promjenili par dresova a osnovici ili temelju ostali isti...

Ne zunam zašto, jer je Fumić doduše dosljedan po pitanju svog kontinuiranog neprijateljskog odnosa prema hrvatskoj državi i svima koji su na suverenističkim pozicijama (i bolje za njega da se politički marginalizirao, jer bi inače samo navukao bijes javnosti), ali je isto tako dosljedan i predsjednik Srbije, a da o Šešelju i ne govorim. Ako više cjeniš njih dvojicu od jednog doduše dvoličnog spadala kao što je Mesić koji usprkos silnom trudu nije uspio i neće uspjeti nanijeti neke veće političke i slične štete Hrvatskoj i Hrvatima, onda po mom mišljenju imaš veliki problem sa svojim političkim percepcijama.
A ovdje i jeste riječ o javnim osobama koje se na ovaj ili onaj način bave politikom i sudjeluju u političkom životu i ne možemo ih promatrati posve odvojeno od te činjenice.
nisam rekao da ga cijenim ono po sistemu cijenim..nego da je psoteniji do dvolicnog mesica...i znam u tom pogledu tko stoji ispred mene..sa emsicem i znas i ne znas i 'mesicima'...budi kit i reci jesam to sam i to i tako rzamisljam..i znas onda koga imas ispred sebe..dvolicnjake i prefrigance niko ne voli

Ma gle, sa Mesićem i mesićima itekako dobro znaš. Ako imaš imalo pameti i talenta za politiku. To je znao i Tuđman, ali on je imao jedan refleks čvrstog držanja svoje politike pomirbe. Svakome je želio pružiti šansu pa kako je tko iskoristi. Ta je politika bila i pomalo samoubilačka, ali se srećom nekim čudom ipak isplatila.
Što se tiče priče o poštenju, već sam puno puta pročitao mišljenja da su nacisti bili puno pošteniji prema Židovima od komunista. Hitler je jasno rekao što će im napraviti i to je napravio, za razliku od Staljina koji ih nije javno kudio, ali ih je po tvrdnjama Karla Štajnera (7 000 dana u Sibiru) dao poubijati više nego Hitler. Bolje da ne kažem što mislim o takvom "poštenju", a i pameti onih kojima je isto neophodno da bi donijeli nekakav svoj osobni sud o takvim političarima i ljudima.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

 BOZANIĆ ZA REVIZIJU POVIJESTI Empty Re: BOZANIĆ ZA REVIZIJU POVIJESTI

Post by Guest 4/1/2019, 08:54

vuksadinare wrote:
...drugo..ima tu jos nekih razloga da se ne ovore arhivi a jedan od razloga je npr.da u javnost ne izađe doista tko je predao oruzje TO Hrvatske jer to je svakako cin veleizdaje...i da en izađu imena tog cina jer bi u tom slucaju bilo vrlo vrlo neugodno po one koje se glorificiralo i stavljalo na pijadestal...govorim o jednom od primjera..mislim da se ovog mozda i ponajvise boju ovi u sdp-u...i jos par stvari

Pa to se jasno zna. Račan na prvom mjestu i njegovi lokalni partijci. Zato jer je taj smušeni lik i politički diletant u svojim maratonskim  razgovorima i pregovorima sa predstavnicima JNA kao dosljedni komunist obećao armiji da im neće raditi probleme ako HDZ dođe na vlast. To je lijepo predstavljeno u dokumentarcu Rat prije rata i nitko nakon gledanja tog serijala ne može reći da nije znao.
Naravno da je to sada problem i za SDP jer oni još nisu donijeli neku političku osudu takvog veleizdajničkog čina koja bi promjenila temelje njihove politike, da ne spominjem kako Račanov sin Ivan i dalje igra vrlo važnu ulogu u partijskim unutarnjim previranjima i kadroviranjima.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

 BOZANIĆ ZA REVIZIJU POVIJESTI Empty Re: BOZANIĆ ZA REVIZIJU POVIJESTI

Post by vuksadinare 4/1/2019, 09:01

Speare Shaker wrote:
vuksadinare wrote:
...drugo..ima tu jos nekih razloga da se ne ovore arhivi a jedan od razloga je npr.da u javnost ne izađe doista tko je predao oruzje TO Hrvatske jer to je svakako cin veleizdaje...i da en izađu imena tog cina jer bi u tom slucaju bilo vrlo vrlo neugodno po one koje se glorificiralo i stavljalo na pijadestal...govorim o jednom od primjera..mislim da se ovog mozda i ponajvise boju ovi u sdp-u...i jos par stvari

Pa to se jasno zna. Račan na prvom mjestu i njegovi lokalni partijci. Zato jer je taj smušeni lik i politički diletant u svojim maratonskim  razgovorima i pregovorima sa predstavnicima JNA obećao armiji da im neće raditi probleme ako HDZ dođe na vlast. To je lijepo predstavljeno u dokumentarcu Rat prije rata i nitko nakon gledanja tog serijala ne može reći da nije znao.
tocno..ali moj bolji izvor toga je knjiga generala jna Konrada Kolseka slovenca koji je do 1.7.1991 bio zapovjednik V vojne oblasti odnosno i u onovrijeme predaje oruzja TO Hrvatske...gdje je stavio u knjigu racana kao jednog od glavnih krivaca predaje oruzja TO Hrvatske jos gore Kolsek mu je ponudio u razgovoru ili pregovorima koji su se odigravali iza ponoci u zgradi tada komande V vojne oblasti..da taj vruci krumpir o oruzju TO-a prepusti HDZ-u klad dođe na vlast za koji dan...valjda dijelom da smjeste hdz-u i tuđmanu racunajuci da ce oni sami pristati na predaju oruzja TO-a i samim time odmah u pšocetku diskreditirati hdz i tuđmana kao one koji 'eto ne stoje cvrsto na braniku hrvatske i hrvatstva kad su predali oruzje TO-a bez otpora'...ali srecom racan je bio ogranicenog vizionarskog politickog duha i ziheras...i odmah u startu je odustao od toga vec porucio kolseku da rade sto zele njemu svejedno..a kolsek je morao poslati izvjesce vrhovnoj komandi u beograd kakav je dogovor..i naravno vec sutradan se pristupilo oduzimanju oruzja TO-a i u narednih desetak dana do preuzimanja ili primopredaje valsti
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99144
2015-09-08


Back to top Go down

 BOZANIĆ ZA REVIZIJU POVIJESTI Empty Re: BOZANIĆ ZA REVIZIJU POVIJESTI

Post by immortal 4/1/2019, 09:08

lijepo da je napokon i on pozvao na reviziju

_________________
Bože čuvaj svoj narod u cijelom svijetu. 

Daj da na vrijeme razotkriveni i pokošeni budu mučitelji naši i krvnici.
immortal
immortal

Female
Posts : 23170
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

 BOZANIĆ ZA REVIZIJU POVIJESTI Empty Re: BOZANIĆ ZA REVIZIJU POVIJESTI

Post by kaya 4/1/2019, 09:36

besposlen pop i jarice krsti
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

 BOZANIĆ ZA REVIZIJU POVIJESTI Empty Re: BOZANIĆ ZA REVIZIJU POVIJESTI

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 36 1, 2, 3 ... 18 ... 36  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum