ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Abenologija

Page 49 of 50 Previous  1 ... 26 ... 48, 49, 50  Next

Go down

Abenologija - Page 49 Empty Re: Abenologija

Post by Guest 21/1/2019, 18:36

Rabarbara wrote:
Gnječ wrote:
Rabarbara wrote:
Speare Shaker wrote:
Rabarbara wrote:

Ucjene si može dozvoliti netko tko je jak i zna da će ucjena upaliti.

A mi smo jadni, mali, žvarljavi, bogalji, tamo vamo vamo tamo...
Mislim, jebote.
Ucjene si može dopustiti svatko tko ih si može dopustiti, a mi si ih sada možemo dopustiti, jer smo u takvoj poziciji i jer na tom omogućuje pravna podloga postojanja EU.
No, svejedno se nismo doveli u poziciju da ih ucjenjujemo, jer nismo sami u protivljenju ulaska Srbije u EU, ali o tome sam već govorio pa mislim da to ne treba neprestano ponavljati.
Ma neee... veliki smo. Jaki smo. Bitni smo. Najbolji smo. Napredni smo. Bogati smo. Sila i po.  Jupiii  :D

BOLNA ISTINA: Slovenija i Hrvatska su među najmanje utjecajnim zemljama Europske unije, prestigla ih i Malta i Bugarska

Nedavna analiza europskog “think-tanka” prema kojoj je Slovenija, uz Hrvatsku, jedna od članica EU-a s najmanje utjecaja i s malim potencijalom za sklapanje savezništava, u situaciji kad se EU dijeli na “nacionalne” koalicije pojedinih država, izazvala je u Sloveniji kritike na račun političke strategije, no ima i mišljenja da nepostojanje stalnih savezništava malim zemljama omogućuje fleksibilniju politiku u pojedinim situacijama.

Preskočile Malta i Bugarska
Kako u ponedjeljak navodi slovensko “Delo”, istraživanje Europskog vijeća za vanjske poslove (ECFR), pod naslovom “Istraživanje koalicija u EU”, koje se bavilo međusobnim povezivanjem članica i prepletenošću njihovih zajedničkih interesa, pobudilo je veliko zanimanje slovenskih analitičara i politike. Ono je pokazalo da je Slovenija po tzv. “koalicijskom potencijalu” na niskom, 26. mjestu među 28 članica, s time da su iz nje plasirane Hrvatska i Cipar, a u odnosu na lanjsko istraživanje istog trusta mozgova preskočile su je Malta i Bugarska.

Marginalna uloga
Slovenija očito u europskim integracijama ima marginalnu ulogu pa je velike države za partnericu odabiru samo u izuzetnim slučajevima kad se uklapa u njihove projekte, a na listi prvih potencijalnih partnerica je samo kod Austrije i Hrvatske, piše u ponedjeljak u komentaru ljubljansko “Delo”, ali dodaje da mali koalicijski potencijal manjih članica EU-a i nije tako loša stvar jer im omogućuje “fleksibilnost” kad je riječ o vanjskoj i drugim politikama.

https://net.hr/danas/svijet/bolna-istina-slovenija-i-hrvatska-su-medu-najmanje-utjecajnim-zemljama-europske-unije-prestigla-ih-i-malta-i-bugarska/
Glupi smo i tu nema pomoći. Počev od EU fondova koje nismo iskoristili. Slovenci su barem to iskoristili više od nas. Mi k'o zadnji tukci, ne uzimamo gotov novac jer nemamo dovoljno pismenih među uhljebima koji bi bili u stanju prikupiti pravovaljanu dokumentaciju za EU natječaje. Pitanje imaju li uopće pojma koliko smo stvarno novaca mogli povući iz (pred)pristupnih fondova. Mogli smo obnoviti sva mjesta razorena ratom, poljoprivrednu proizvodnju, oživjeti Slavoniju. A mi još imamo minskih polja po Baranji. 

Umjesto da nakon toliko vremena nadiđemo sve zamjerke i konačno počnemo štititi naše nacionalne ali i one zajedničke regionalne ineterese, mi se prepiremo i podmećemo klipove jedni drugima, uvjereni kako smo netko, kako smo bolji od onih s kojima smo bili 50 godina u istom loncu, želeći biti sve drugo samo ne ono što uistinu jesmo. 

I što je najsmješnije očekujemo da i onih 26 misli poput nas, da nas vidi iz našeg kuta. A i kad čujemo što misle o nama, odmahnemo rukom i kažemo, ma tko je on da me kritizira.  


Možeš misliti kako smiješni ispadamo vani i Slo i Hr. A tek kad uđe i Srbija. Ajme.  :facepalm

ma užas. ljudi pojma nemaju što se dešava i koliko milijardi eura je otišlo u nepovrat. ljudi možda ni neznaju da se članstvo u EU plaća pa tako RH-NDH više novaca uplaćuje u EU nego što uzima od EU. ALI! postoji drugi uzrok zašto je to tako a ne radi se o tome da nema dovoljno pismenih, glavni uzrok je to što nema pinke, nema mita i korupcije zato rvacki političari i nemaju nikakve volje ni interesa za te pare iz EU fondova pa svu tu proceduru i namjerno zavlače i opstruiraju raznim svojim agencijama i podagencijama za ovo ono. da rvacki političari mogu ukrast pola love iz tih EU fondova e onda bi se banditi i te kako potrudili da iz EU izmuzu i zadnji cent.

Guest
Guest


Back to top Go down

Abenologija - Page 49 Empty Re: Abenologija

Post by Guest 21/1/2019, 18:47

Gnječ wrote:

ma užas. ljudi pojma nemaju što se dešava i koliko milijardi eura je otišlo u nepovrat. ljudi možda ni neznaju da se članstvo u EU plaća pa tako RH-NDH više novaca uplaćuje u EU nego što uzima od EU. ALI!  postoji drugi uzrok zašto je to tako a ne radi se o tome da nema dovoljno pismenih, glavni uzrok je to što nema pinke, nema mita i korupcije zato rvacki političari i nemaju nikakve volje ni interesa za te pare iz EU fondova pa svu tu proceduru i namjerno zavlače i opstruiraju raznim svojim agencijama i podagencijama za ovo ono. da rvacki političari  mogu ukrast pola love iz tih EU fondova e onda bi se banditi i te kako potrudili da iz EU izmuzu i zadnji cent.

Naravno. Nema pinke, nema obnove, neka trune, neka propada... 

Ali te podatke nitko ne iznosi. Dok imamo sjećanja na 45.  čak i oni koji imaju malo poja o tome neće ih upitati: alo, ekipa, što ste napravili na tom području? Ništa? Mrš van iz sabora!
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Abenologija - Page 49 Empty Re: Abenologija

Post by Guest 21/1/2019, 20:30

Rabarbara wrote:
Ithildin wrote:
Rabarbara wrote:
Dopušta ucjenu do neke granice jer moraju ispoštovati 'ravnopravnost' svih članica (koje zapravo nema) i stavku da sve članice moraju biti za. A onda izvrše pritisak na 'ucjenjivača' koji popusti, ostane kratkih rukava ali ima još jednu mrlju u ionako lošim susjedskim odnosima.

I tema je bila upravo bila to: jesmo li za blokadu ulaska Srbije u EU? Mi smo je malo proširili :)

Tema rasprave nije bila EU kao obicna FASISTICKA, TOTALITARNA VLADAVINA, odnosno DIKTATURA KROZ LEGISLATIVU!! Cujemo li se???? Halo!?

Sad ti nastavi tamburat' po svom, jebe mi se...

Koji je tebi? Što vičeš?
Malo malo pa imaš ispade ljutnje bez ikakvog vidljivog razloga.
Ponašaj se.
Abenologija - Page 49 Viannen_72

Bitno je da si konacno shvatila sto NIJE bila tema rasprave. Sto se ljutnje tice,. razlozi postoje i usmjereni su prema pravim osobama.

Ponasat cu se onako kako mi moja savjest dopusta.  To je valjda jasno?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Abenologija - Page 49 Empty Re: Abenologija

Post by kic 22/1/2019, 07:52


hej hej! :))

kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Abenologija - Page 49 Empty Re: Abenologija

Post by Guest 22/1/2019, 09:11

kic wrote:
hej hej! :))


avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Abenologija - Page 49 Empty Re: Abenologija

Post by kic 22/1/2019, 09:18


:D
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Abenologija - Page 49 Empty Re: Abenologija

Post by mativka 22/1/2019, 09:21

Što se tiče fondova izvukli samo samo 10% od ponuđenog.
Nestručnost, amaterizam, bezvoljnost.....

Odošmo mi u vražju mater uskoro...

_________________
On & On
mativka
mativka

Posts : 5952
2018-08-07


Back to top Go down

Abenologija - Page 49 Empty Re: Abenologija

Post by aben 22/1/2019, 13:16

mativka wrote:Što se tiče fondova izvukli samo samo 10% od ponuđenog.
Nestručnost, amaterizam, bezvoljnost.....

Odošmo mi u vražju mater uskoro...

jedino ča je lošije od povlačenja iz fondova je oslanjanje na povlačenje iz fondova

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Abenologija - Page 49 Empty Re: Abenologija

Post by Guest 22/1/2019, 13:56

aben wrote:
mativka wrote:Što se tiče fondova izvukli samo samo 10% od ponuđenog.
Nestručnost, amaterizam, bezvoljnost.....

Odošmo mi u vražju mater uskoro...

jedino ča je  lošije od povlačenja iz fondova je oslanjanje na povlačenje iz fondova

dobro dobro ne trebaš dalje elaborirati shvatili smo fondovi su socijalizam i zlo.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Abenologija - Page 49 Empty Re: Abenologija

Post by aben 22/1/2019, 14:59

Gnječ wrote:
aben wrote:
mativka wrote:Što se tiče fondova izvukli samo samo 10% od ponuđenog.
Nestručnost, amaterizam, bezvoljnost.....

Odošmo mi u vražju mater uskoro...

jedino ča je  lošije od povlačenja iz fondova je oslanjanje na povlačenje iz fondova

dobro dobro ne trebaš dalje elaborirati shvatili smo fondovi su socijalizam i zlo.
ne triban, ali oću.
 eu je dobra ideja jer tu riječ o tržištu oslobodjenom socijalističkih ograničenja koji štite stanovništvo od povoljnijih proizvoda,
al socijalisti s ove teme na eu gljedaju ko na jugosloveniju koja će in dovati milostinju i paziti da in proizvodi budu kvalitetni  :pijanci:

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Abenologija - Page 49 Empty Re: Abenologija

Post by Guest 22/1/2019, 15:03

aben wrote:
Gnječ wrote:
aben wrote:
mativka wrote:Što se tiče fondova izvukli samo samo 10% od ponuđenog.
Nestručnost, amaterizam, bezvoljnost.....

Odošmo mi u vražju mater uskoro...

jedino ča je  lošije od povlačenja iz fondova je oslanjanje na povlačenje iz fondova

dobro dobro ne trebaš dalje elaborirati shvatili smo fondovi su socijalizam i zlo.
ne triban, ali oću.
 eu je dobra ideja jer tu riječ o tržištu oslobodjenom socijalističkih ograničenja koji štite stanovništvo od povoljnijih proizvoda,
al socijalisti s ove teme na eu gljedaju ko na jugosloveniju koja će in dovati milostinju i paziti da in proizvodi budu kvalitetni  :pijanci:

nisam te razumio ali niti se ne trudim.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Abenologija - Page 49 Empty Re: Abenologija

Post by aben 22/1/2019, 15:45

Gnječ wrote:
aben wrote:
Gnječ wrote:
aben wrote:
mativka wrote:Što se tiče fondova izvukli samo samo 10% od ponuđenog.
Nestručnost, amaterizam, bezvoljnost.....

Odošmo mi u vražju mater uskoro...

jedino ča je  lošije od povlačenja iz fondova je oslanjanje na povlačenje iz fondova

dobro dobro ne trebaš dalje elaborirati shvatili smo fondovi su socijalizam i zlo.
ne triban, ali oću.
 eu je dobra ideja jer tu riječ o tržištu oslobodjenom socijalističkih ograničenja koji štite stanovništvo od povoljnijih proizvoda,
al socijalisti s ove teme na eu gljedaju ko na jugosloveniju koja će in dovati milostinju i paziti da in proizvodi budu kvalitetni  :pijanci:

nisam te razumio ali niti se ne trudim.

ne trudiš se?
eh, pomozi sirotu na svoju ljepotu...

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Abenologija - Page 49 Empty Re: Abenologija

Post by Guest 22/1/2019, 16:22

aben wrote:
Gnječ wrote:
aben wrote:
Gnječ wrote:
aben wrote:

jedino ča je  lošije od povlačenja iz fondova je oslanjanje na povlačenje iz fondova

dobro dobro ne trebaš dalje elaborirati shvatili smo fondovi su socijalizam i zlo.
ne triban, ali oću.
 eu je dobra ideja jer tu riječ o tržištu oslobodjenom socijalističkih ograničenja koji štite stanovništvo od povoljnijih proizvoda,
al socijalisti s ove teme na eu gljedaju ko na jugosloveniju koja će in dovati milostinju i paziti da in proizvodi budu kvalitetni  :pijanci:

nisam te razumio ali niti se ne trudim.

ne trudiš se?
eh, pomozi sirotu na svoju ljepotu...

ali ja te nikad nisam pitao da mi pomogneš niti tražio tvoju pomoć.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Abenologija - Page 49 Empty Re: Abenologija

Post by aben 22/1/2019, 18:06

Gnječ wrote:
aben wrote:
Gnječ wrote:
aben wrote:
Gnječ wrote:

dobro dobro ne trebaš dalje elaborirati shvatili smo fondovi su socijalizam i zlo.
ne triban, ali oću.
 eu je dobra ideja jer tu riječ o tržištu oslobodjenom socijalističkih ograničenja koji štite stanovništvo od povoljnijih proizvoda,
al socijalisti s ove teme na eu gljedaju ko na jugosloveniju koja će in dovati milostinju i paziti da in proizvodi budu kvalitetni  :pijanci:

nisam te razumio ali niti se ne trudim.

ne trudiš se?
eh, pomozi sirotu na svoju ljepotu...

ali ja te nikad nisam pitao da mi pomogneš niti tražio tvoju pomoć.

no harm no faul

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Abenologija - Page 49 Empty Re: Abenologija

Post by Guest 22/1/2019, 19:38

Ithildin wrote:
Rabarbara wrote:
Ithildin wrote:
Rabarbara wrote:
Dopušta ucjenu do neke granice jer moraju ispoštovati 'ravnopravnost' svih članica (koje zapravo nema) i stavku da sve članice moraju biti za. A onda izvrše pritisak na 'ucjenjivača' koji popusti, ostane kratkih rukava ali ima još jednu mrlju u ionako lošim susjedskim odnosima.

I tema je bila upravo bila to: jesmo li za blokadu ulaska Srbije u EU? Mi smo je malo proširili :)

Tema rasprave nije bila EU kao obicna FASISTICKA, TOTALITARNA VLADAVINA, odnosno DIKTATURA KROZ LEGISLATIVU!! Cujemo li se???? Halo!?

Sad ti nastavi tamburat' po svom, jebe mi se...

Koji je tebi? Što vičeš?
Malo malo pa imaš ispade ljutnje bez ikakvog vidljivog razloga.
Ponašaj se.
Abenologija - Page 49 Viannen_72

Bitno je da si konacno shvatila sto NIJE bila tema rasprave. Sto se ljutnje tice,. razlozi postoje i usmjereni su prema pravim osobama.

Ponasat cu se onako kako mi moja savjest dopusta.  To je valjda jasno?
Stvarno ne znam što bih ti trebala na ovo odgovoriti. 
Najbolje ništa.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Abenologija - Page 49 Empty Re: Abenologija

Post by Guest 22/1/2019, 19:40

mativka wrote:Što se tiče fondova izvukli samo samo 10% od ponuđenog.
Nestručnost, amaterizam, bezvoljnost.....

Odošmo mi u vražju mater uskoro...
Ali smo zato uredno platili članarinu za svaku godinu. 
Nemoj tražiti podatke koliko je to u odnosu na ono što NISMO povukli iz fondova, pozlit će ti.  :D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Abenologija - Page 49 Empty Re: Abenologija

Post by Guest 22/1/2019, 19:41

Gnječ wrote:
aben wrote:
mativka wrote:Što se tiče fondova izvukli samo samo 10% od ponuđenog.
Nestručnost, amaterizam, bezvoljnost.....

Odošmo mi u vražju mater uskoro...

jedino ča je  lošije od povlačenja iz fondova je oslanjanje na povlačenje iz fondova

dobro dobro ne trebaš dalje elaborirati shvatili smo fondovi su socijalizam i zlo.
Abenologija - Page 49 1523192931
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Abenologija - Page 49 Empty Re: Abenologija

Post by Guest 25/1/2019, 14:23

Abenologija - Page 49 100-wildflower-seeds-bees-butterfly-mix-p2028-12557_image
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Abenologija - Page 49 Empty Re: Abenologija

Post by mativka 25/1/2019, 22:33

aben wrote:
mativka wrote:Što se tiče fondova izvukli samo samo 10% od ponuđenog.
Nestručnost, amaterizam, bezvoljnost.....

Odošmo mi u vražju mater uskoro...

jedino ča je  lošije od povlačenja iz fondova je oslanjanje na povlačenje iz fondova
A koja je druga opcija?

_________________
On & On
mativka
mativka

Posts : 5952
2018-08-07


Back to top Go down

Abenologija - Page 49 Empty Re: Abenologija

Post by mativka 25/1/2019, 22:34

Gnječ wrote:Abenologija - Page 49 100-wildflower-seeds-bees-butterfly-mix-p2028-12557_image
Prekrasna slika :)

_________________
On & On
mativka
mativka

Posts : 5952
2018-08-07


Back to top Go down

Abenologija - Page 49 Empty Re: Abenologija

Post by mativka 25/1/2019, 22:35

Rabarbara wrote:
mativka wrote:Što se tiče fondova izvukli samo samo 10% od ponuđenog.
Nestručnost, amaterizam, bezvoljnost.....

Odošmo mi u vražju mater uskoro...
Ali smo zato uredno platili članarinu za svaku godinu. 
Nemoj tražiti podatke koliko je to u odnosu na ono što NISMO povukli iz fondova, pozlit će ti.  :D
Znam, znam...a, što je na nama nego pokušati izvući najbolje za one kojima nešto ostavljamo...

_________________
On & On
mativka
mativka

Posts : 5952
2018-08-07


Back to top Go down

Abenologija - Page 49 Empty Re: Abenologija

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 49 of 50 Previous  1 ... 26 ... 48, 49, 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum