ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Abenologija

Page 13 of 50 Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 31 ... 50  Next

Go down

Abenologija - Page 13 Empty Re: Abenologija

Post by Guest 17/12/2018, 10:43

aben wrote:
Speare Shaker wrote:
aben wrote:

ne muči, jo verujen u slobodnu volju, nego govorimo o absolutnosti odgovornosti, pa si skrenu na absolutnost slobodne volje. jo tvrdin da je 100%, ili je nemo.  
50% churchilove okoline ne znoči da je njegova odluka bila 50% njegova, nego da je bila onakova kakova je bila. da je tih 50% bilo drukčije, možda bi i njegova odluka bila drukčija, ali bi isto ko i u prvon slučaju bila- 100% njegova.

Pa ako pod apsolutnošću slobodne volje podrazumjevaš apsolutnost da se tako prigodno izrazim, autorskih prava odnosno vlasništva nad našim odlukama, onda si potpuno u pravu. One su 100% naše, nitko nad njima osim nas koji smo ih donijeli nema temelja polagati autorska odnosno prava nad vlasništvom.
O utjecajima i njihovim konkretnim omjerima pod kojima je odluka donesena bi se mogla napraviti jedna temeljita pojedinačna analiza u vezi svake odluke, ali je ona potpuno u vlasništvu onoga tko ju je donio odnosno samo vlasnik na nju može polagati autorska prava, kolokvijalno govoreći.
Naravno da bi Churchillova odluka u takvim promjenjenim okolnostima bila drugačija, moguće ne bitno nego samo u nekim detaljima, ali to smo već pretresli u raspravi pa to pitanje ne treba naravno ponovo pokretati.
ekola kva,
i unda je odgovornost takodjer kompletno naša, pod uvjeton da je postojo izbor, bez obzira na okolnosti koje su kumovale

Samo formalno pravno. Zato jer društvo ne zna kako bi drugačije izašlo na kraj sa takvim situacijama (takva se pitanja u praktičnom smislu te riječi ionako postavljaju uglavnom u kriznim situacijama u kojime je značajno odstupanje od uobičajenog ili barem poželjnog ponašanja, unutar okvira pravnog sustava), a zbog vlastitih unutarnjih potreba je prisiljeno nekoga okriviti za neželjene posljedice određenih odluka, inače bi se jednostavno iznutra dezintegriralo.
Ali i tu postoje presedani i olakotne okolnosti koje uvažavaju ili bi to barem trebale, objektivne okolnosti koje su dovele do donošenja određene odluke i posljedica koje su te odluke izazvale po okolinu. Ali o tome smo već raspravljali i ne bih opet ulazio u tu priču.

Guest
Guest


Back to top Go down

Abenologija - Page 13 Empty Re: Abenologija

Post by Guest 17/12/2018, 11:07

nema apsolutne slobodne volje, nema sasvim slobodnog izbora osim u malim svakodnevnim detaljima, nema bezuvjetne odgovornosti.. za svaku odluku postoje otežavajuće i olakotne okolnosti
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Abenologija - Page 13 Empty Re: Abenologija

Post by Guest 17/12/2018, 11:22

Metilda sto peces za bozic od kolaca?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Abenologija - Page 13 Empty Re: Abenologija

Post by Guest 17/12/2018, 11:58

Fibica wrote:Metilda sto peces za bozic od kolaca?

da se mene pita ne bih ništa, ne bih kuhala ni sarmu, ne bih kitila ni bor, ovako se samo umorim i od Božića imam  samo kostobolju.. 
to je još jedan dokaz da nemamo apsolutnu slobodnu volju. :D
inače ću praviti što mi djeca naruče.. :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Abenologija - Page 13 Empty Re: Abenologija

Post by Guest 17/12/2018, 12:25

Ja sam odustala od onoga sto sam trebala i odlucila se za vaniline roscice, mramorni i lisnate kiflice sa dzemom od sljive.
Najjednostavnije i znam da svi vole....i da ce kolac biti uspjesan :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Abenologija - Page 13 Empty Re: Abenologija

Post by Guest 17/12/2018, 12:26

Inace volim peci kolace, kuhati, ali u zadnje vrijeme mi sve propadne. :D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Abenologija - Page 13 Empty Re: Abenologija

Post by Guest 17/12/2018, 12:31

Fibica wrote:Ja sam odustala od onoga sto sam trebala i odlucila se za vaniline roscice, mramorni i lisnate kiflice sa dzemom od sljive.
Najjednostavnije i znam da svi vole....i da ce kolac biti uspjesan :)

ja moram napraviti makar 10 vrsta kolača i to sve duple doze.. većina djece će doći a onima koji neće šaljem pakete..
obožavam kiflice sa džemom od  šljive.. moje tijesto nije lisnato nego dizano ali se razlista kao da je lisnato..
znaš li možda kakav recept za kolač od rogača?
na coolinarki sam našla jedan ali obavezno izgori.. ako ne izgori ostane sirov iznutra..
prije je bilo kupiti franckovog rogača sa receptom na vrećici i taj je bio izvrstan i svi su ga voljeli.. sad je sve nešto uvozno...  :roll
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Abenologija - Page 13 Empty Re: Abenologija

Post by aben 17/12/2018, 13:11

Speare Shaker wrote:
aben wrote:
Speare Shaker wrote:
aben wrote:

ne muči, jo verujen u slobodnu volju, nego govorimo o absolutnosti odgovornosti, pa si skrenu na absolutnost slobodne volje. jo tvrdin da je 100%, ili je nemo.  
50% churchilove okoline ne znoči da je njegova odluka bila 50% njegova, nego da je bila onakova kakova je bila. da je tih 50% bilo drukčije, možda bi i njegova odluka bila drukčija, ali bi isto ko i u prvon slučaju bila- 100% njegova.

Pa ako pod apsolutnošću slobodne volje podrazumjevaš apsolutnost da se tako prigodno izrazim, autorskih prava odnosno vlasništva nad našim odlukama, onda si potpuno u pravu. One su 100% naše, nitko nad njima osim nas koji smo ih donijeli nema temelja polagati autorska odnosno prava nad vlasništvom.
O utjecajima i njihovim konkretnim omjerima pod kojima je odluka donesena bi se mogla napraviti jedna temeljita pojedinačna analiza u vezi svake odluke, ali je ona potpuno u vlasništvu onoga tko ju je donio odnosno samo vlasnik na nju može polagati autorska prava, kolokvijalno govoreći.
Naravno da bi Churchillova odluka u takvim promjenjenim okolnostima bila drugačija, moguće ne bitno nego samo u nekim detaljima, ali to smo već pretresli u raspravi pa to pitanje ne treba naravno ponovo pokretati.
ekola kva,
i unda je odgovornost takodjer kompletno naša, pod uvjeton da je postojo izbor, bez obzira na okolnosti koje su kumovale

Samo formalno pravno. Zato jer društvo ne zna kako bi drugačije izašlo na kraj sa takvim situacijama (takva se pitanja u praktičnom smislu te riječi ionako postavljaju uglavnom u kriznim situacijama u kojime je značajno odstupanje od uobičajenog ili barem poželjnog ponašanja, unutar okvira pravnog sustava), a zbog vlastitih unutarnjih potreba je prisiljeno nekoga okriviti za neželjene posljedice određenih odluka, inače bi se jednostavno iznutra dezintegriralo.
Ali i tu postoje presedani i olakotne okolnosti koje uvažavaju ili bi to barem trebale, objektivne okolnosti koje su dovele do donošenja određene odluke i posljedica koje su te odluke izazvale po okolinu. Ali o tome smo već raspravljali i ne bih opet ulazio u tu priču.
ne ne, 
formalno pravno je to definirono drukčije. većina odgovornosti se uopće ne spominje u pravu;
ko naprimjer un ki ni nazvo policiju. ne postoji pravna nužnost da neko pomakne prst za nekoga drugoga.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Abenologija - Page 13 Empty Re: Abenologija

Post by Guest 17/12/2018, 13:14

aben wrote:

većina odgovornosti se uopće ne spominje u pravu.

Podrazumjevaju se pa se i ne moraju izričito spominjati.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Abenologija - Page 13 Empty Re: Abenologija

Post by Guest 17/12/2018, 13:17

aben wrote:

ko naprimjer un ki ni nazvo policiju. ne postoji pravna nužnost da neko pomakne prst za nekoga drugoga.

Ovisi:

Svako saznanje i sumnju na nasilje u obitelji moraju prijaviti zdravstveni radnici, stručni djelatnici u sustavu socijalne skrbi, djelatnici odgojno-obazovnih ustanova, stručni djelatnici vjerskih ustanova, humanitarnih i civilnih organizacija koji se bave djecom i obitelji.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Abenologija - Page 13 Empty Re: Abenologija

Post by aben 17/12/2018, 13:29

Speare Shaker wrote:
aben wrote:

većina odgovornosti se uopće ne spominje u pravu.

Podrazumjevaju se pa se i ne moraju izričito spominjati.

moralna odgovornost je puno šira od kaznene, masu moralnih koje su negativne, nisu kažnjive

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Abenologija - Page 13 Empty Re: Abenologija

Post by Guest 17/12/2018, 13:39

aben wrote:
Speare Shaker wrote:
aben wrote:

većina odgovornosti se uopće ne spominje u pravu.

Podrazumjevaju se pa se i ne moraju izričito spominjati.

moralna odgovornost je puno šira od kaznene, masu moralnih koje su negativne, nisu kažnjive

Istina. Kažnjive u pravnom smislu te riječi, naravno.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Abenologija - Page 13 Empty Re: Abenologija

Post by Guest 17/12/2018, 14:33

aben wrote:
Speare Shaker wrote:
aben wrote:

većina odgovornosti se uopće ne spominje u pravu.

Podrazumjevaju se pa se i ne moraju izričito spominjati.

moralna odgovornost je puno šira od kaznene, masu moralnih koje su negativne, nisu kažnjive

da, to je ono kad nisi pozvao policiju dok je susjed tukao ženu..  :P
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Abenologija - Page 13 Empty Re: Abenologija

Post by Noor 17/12/2018, 16:44

metilda wrote:
aben wrote:
Speare Shaker wrote:
aben wrote:

većina odgovornosti se uopće ne spominje u pravu.

Podrazumjevaju se pa se i ne moraju izričito spominjati.

moralna odgovornost je puno šira od kaznene, masu moralnih koje su negativne, nisu kažnjive

da, to je ono kad nisi pozvao policiju dok je susjed tukao ženu..  :P

touché :D
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

Abenologija - Page 13 Empty Re: Abenologija

Post by aben 17/12/2018, 17:55

Speare Shaker wrote:
aben wrote:

ko naprimjer un ki ni nazvo policiju. ne postoji pravna nužnost da neko pomakne prst za nekoga drugoga.

Ovisi:

Svako saznanje i sumnju na nasilje u obitelji moraju prijaviti zdravstveni radnici, stručni djelatnici u sustavu socijalne skrbi, djelatnici odgojno-obazovnih ustanova, stručni djelatnici vjerskih ustanova, humanitarnih i civilnih organizacija koji se bave djecom i obitelji.

je, i policijoti moraju biti policijoti 24 ure dnevno. to su specijalne situacije, oni su to potpisali.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Abenologija - Page 13 Empty Re: Abenologija

Post by Guest 18/12/2018, 18:01

Smijeh je jedan od najboljih urođenih obrambenih mehanizama našeg organizma, dobro raspoloženje smanjuje hormone stresa, produljuje život. Razlozi su to zbog kojih moderan čovjek sve češće bira terapije smijehom, točnije iznova se uči smijati


Ljudi koji se često smiješe u prosjeku žive sedam godina duže od onih kojima to nije navika, dok osobe koje imaju problema s lošim raspoloženjima npr. depresijom podložniji su puno učestalijim zdravstvenim rizicima.
Abenologija - Page 13 Navodnici


Ljudi koji se često smiješe u prosjeku žive sedam godina duže od onih kojima to nije navik

Srdačan smijeh potiče rad dijafragme koja igra ključnu ulogu u krvotoku i samim time potiče cirkulaciju, tvrdi neurologinja dr. Maja Roje Novak.  
Postoje dokazi da smijeh ima pozitivan učinak na neke aspekte imuniteta, pomaže u sagorijevanju kalorija,a glasan smijeh u trajanju od deset minuta može sagorijeti između 10 i 40 kalorija.



Činjenica da se djeca nasmiju 200 puta na dan, dok odrasla osoba tek 12 dovoljno govori kako lako zaboravljamo biti sretni, ističe Petra Čulak koja kao nositeljica titule life i business coacha svakodnevno potiče smijeh kod pacijenata.


Upravo zbog niza stresnih situacija i loše kvalitete života sve su popularnije terapije smijehom koje čovjeka uče kako se kvalitetno smijati. Osim toga polučuju i niz drugih rezultata poput poboljšane produktivnosti i djelotvornosti, povećanog samopouzdanja i bolje komunikacije s ljudima.

Iako zdrav, nije svaki smijeh iskren, jer često se i zloubotrebljava. Kategoriziramo ga unutar četiri razreda i potrebno je razlikovati iskreni od usiljenog smijeha koji nema pozitivne učinke: 

-Smijeh tipa ha, ha, ha je oslobađajući smijeh, koji nastoji obuhvatiti i druge ljude u društvu. Karakterističan je za otvorene i sretne ljude, koji su često i snažne fizičke građe.

- Smijeh tipa he, he, he 
 naziva se zlobnim i tipičan je za zatvorene ljude i one koji prikrivaju osjećaje. Ljudi koji se obično ne smiju očima, uz njih imate dojam kao da nose masku.

-Smijeh hi, hi, hi
  odaje lukavost, naziva se smijeh zatvorenih usta.

-Smijeh ho, ho, ho
 odaje  kontrolirano iznenađenje. Zapravo je riječ o lažnom smijehu kojega imaju osobe koje gaje nepovjerenje prema sugovorniku.

Kaže se da je dan u kojem se nismo nasmijali promašeni dan, zato na posao, smijte se, ali samo iskreno.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Abenologija - Page 13 Empty Re: Abenologija

Post by Guest 18/12/2018, 18:01

odakle dolazi smijeh?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Abenologija - Page 13 Empty Re: Abenologija

Post by aben 18/12/2018, 18:11

metilda wrote:
[size=13][font=Verdana]Činjenica da se djeca nasmiju 200 puta na dan, dok odrasla osoba tek 12 dovoljno govori kako lako zaboravljamo biti sretni,


i jo bi se smijo da mi neko rodi namesto mene

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Abenologija - Page 13 Empty Re: Abenologija

Post by Guest 18/12/2018, 18:37

aben wrote:
metilda wrote:
[size=13][font=Verdana]Činjenica da se djeca nasmiju 200 puta na dan, dok odrasla osoba tek 12 dovoljno govori kako lako zaboravljamo biti sretni,


i jo bi se smijo da mi neko rodi namesto mene

i to..
i općenito je cijeli tekst glup
ne možeš se smijati na silu
ako ti je teško zbog nekog problema ili te boli ne možeš se smijati
i sad smo kao zaboravili biti sretni...

sad ću kao red wolf
hahahhahahehehhehehhehehohoohohoho  :roll
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Abenologija - Page 13 Empty Re: Abenologija

Post by Guest 18/12/2018, 20:29

metilda wrote:
Fibica wrote:Ja sam odustala od onoga sto sam trebala i odlucila se za vaniline roscice, mramorni i lisnate kiflice sa dzemom od sljive.
Najjednostavnije i znam da svi vole....i da ce kolac biti uspjesan :)

ja moram napraviti makar 10 vrsta kolača i to sve duple doze.. većina djece će doći a onima koji neće šaljem pakete..
obožavam kiflice sa džemom od  šljive.. moje tijesto nije lisnato nego dizano ali se razlista kao da je lisnato..
znaš li možda kakav recept za kolač od rogača?
na coolinarki sam našla jedan ali obavezno izgori.. ako ne izgori ostane sirov iznutra..
prije je bilo kupiti franckovog rogača sa receptom na vrećici i taj je bio izvrstan i svi su ga voljeli.. sad je sve nešto uvozno...  :roll
Metka, što bi se dogodilo da jedne godine ne napraviš božićne kolače? Ili recimo samo jednu vrst kolača?

Ili barem ne duple doze?  

Misliš li da bi te tvoji manje voljeli? :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Abenologija - Page 13 Empty Re: Abenologija

Post by Guest 18/12/2018, 21:33

ti se šališ, reci da se šališ... :|
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Abenologija - Page 13 Empty Re: Abenologija

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 13 of 50 Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 31 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum