ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Okultizam=zlo

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

Okultizam=zlo - Page 2 Empty Re: Okultizam=zlo

Post by Bran_Do 3/5/2014, 14:46

Sefirot wrote:
kingkong wrote:Mistika i okultno nisu baš isto zar ne?!
Mistika i okultno su dvije sestre, sijamske blizanke, makneš jednu, ubio si drugu. Ali sumnjam da je to tebi shvatljivo.

Ovdje je u terminološkom smislu King u pravu. Mistika i okultno u mnogome se razlikuju, naročito ako ih razmatramo u okvirima onoga što je proizašlo iz jedne i druge (misticizam i okultizam).
Prema rječniku Myriam-Webster, definicija misticizma je sljedeća:

"the belief that direct knowledge of God, spiritual truth, or ultimate reality can be attained through subjective experience (as intuition or insight)."


Ovdje je jedina poveznica u korijenu riječi "okultno" (skriveno) s obzirom da je objekt misticizma također skriven od osjetila, dok u nekom konkretnom i praktičnom smislu zapravo nema nekog posebnog preklapanja, a kamoli međuzavisnosti kako ti impliciraš.

Bran_Do

Posts : 807
2014-04-17


Back to top Go down

Okultizam=zlo - Page 2 Empty Re: Okultizam=zlo

Post by Patriot_1 3/5/2014, 15:00

kingkong wrote:
Sefirot wrote:Krišna te blagoslovio. Ostavi se lažnih vjerovanja i prihvati Krišnu, jedinog spasitelja...
Ha ha ha...nemam ništa protiv krišne, ali ime mog i kršćanskog Boga je Isus. I svi drugi bogovi i božanstva se po NJemu spasavaju. Amen.  B-)
Nemoj otvarati toliko tema protiv  okultizma,,ispast će da si kao on koji jedino otvara teme protiv kršćanstva!Samo pretjerano pisanje o okultizmu,reklamira ga!
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Okultizam=zlo - Page 2 Empty Re: Okultizam=zlo

Post by Sefirot 3/5/2014, 15:54

kingkong wrote:
Sefirot wrote:Krišna te blagoslovio. Ostavi se lažnih vjerovanja i prihvati Krišnu, jedinog spasitelja...
Ha ha ha...nemam ništa protiv krišne, ali ime mog i kršćanskog Boga je Isus. I svi drugi bogovi i božanstva se po NJemu spasavaju. Amen.  B-)

Hahaha, Isus trči mami kad ga Šiva zašamara  B-)

_________________
Do what thou Wilt shall be the whole of the Law! Love is the Law, Love under Will

https://www.facebook.com/KrvavaPovijestCrkve?fref=ts

Okultizam=zlo - Page 2 No10
Sefirot
Sefirot

Male
Posts : 1898
2014-04-29

Lokacija: : Zagreb

Back to top Go down

Okultizam=zlo - Page 2 Empty Re: Okultizam=zlo

Post by Sefirot 3/5/2014, 16:00

Bran_Do wrote:
Sefirot wrote:
kingkong wrote:Mistika i okultno nisu baš isto zar ne?!
Mistika i okultno su dvije sestre, sijamske blizanke, makneš jednu, ubio si drugu. Ali sumnjam da je to tebi shvatljivo.

Ovdje je u terminološkom smislu King u pravu. Mistika i okultno u mnogome se razlikuju, naročito ako ih razmatramo u okvirima onoga što je proizašlo iz jedne i druge (misticizam i okultizam).
Prema rječniku Myriam-Webster, definicija misticizma je sljedeća:

"the belief that direct knowledge of God, spiritual truth, or ultimate reality can be attained through subjective experience (as intuition or insight)."


Ovdje je jedina poveznica u korijenu riječi "okultno" (skriveno) s obzirom da je objekt misticizma također skriven od osjetila, dok u nekom konkretnom i praktičnom smislu zapravo nema nekog posebnog preklapanja, a kamoli međuzavisnosti kako ti impliciraš.

U potpunosti krivo. No možda da ti preporučim 'Anatomy of God', 'the sacrificial universe' (iako do toga teško da ćeš doći pošto ih je izdano tek 800tinjak u svijetu), ''the science of sacraments'...

Myriam-Webster riječnik je odličan, no zaista tko ga je pisao i od kuda je izvlačio argumente za te navode? Ili to smatraš da nije bitno?

Nadalje, ja govorim iz iskustva kako misticizma tako i okultizma kao i izravnog razumjevanja istog, a ti?

Interesantno mi je kad ljudi govore sa malo ili nimalo znanja i razumjevanja npr ove  tematike.

Ah, da, predložit ću da malo razmotriš Michael Paul Bertiaux-a

_________________
Do what thou Wilt shall be the whole of the Law! Love is the Law, Love under Will

https://www.facebook.com/KrvavaPovijestCrkve?fref=ts

Okultizam=zlo - Page 2 No10
Sefirot
Sefirot

Male
Posts : 1898
2014-04-29

Lokacija: : Zagreb

Back to top Go down

Okultizam=zlo - Page 2 Empty Re: Okultizam=zlo

Post by Sefirot 3/5/2014, 16:15

Patriot_1 wrote:
Sefirot wrote:
kingkong wrote:Molio bi lijepo bez vrijedjanja..jer ja tebe nisam vrijedjao.
Trebam li te citirati? Znaš jaaaako dobro da meni tvoje izjave ne mogu promaknuti.

kingkong wrote:Mistika i okultno nisu baš isto zar ne?!
Mistika i okultno su dvije sestre, sijamske blizanke, makneš jednu, ubio si drugu. Ali sumnjam da je to tebi shvatljivo.

kingkong wrote:I dakako kad mistiku..izdvojiš iz religije...dobiješ okultno a mistika i dalje ostaje dijelom religije.
netočno. toliko o razumjevanju....pih

kingkong wrote:netko tko nije kršćanin (ili je otpao iz kršćanstva) je pozvan da raskrinkava zločine?! Ma; tko si molim te lijepo ti da uzmeš sebi za pravo raskrinkavati nešto što nije dio tvog vjerničkog habitusa i religijskog opredjeljenja: najprije očisti svoje dvorište koje je prepuno gnjusobe, pokvarenosti, odvratnosti, himbenosti, laži i zla. Tvoje opredjeljenje jest biti na strani tame. Oke..tvoj je izbor takav - za koje ćeš kad tad snositi posljedice.

-Ja sam iz kršćanstva izašao zbog gnjusoba, zločina i perverzija i ne želim imati posla sa time te raskrinkavam. To je isto radio Luther prema katolicizmu, ali da si imalo sposoban, odavno bi to već shvatio.
Postavlja se veliko pitanje zašto kršćani poput tebe govore o napadanju na kršćanstvo i "lažima" kada se objavljuju, raskrinkavaju i osuđuju takvi zločini. Mora da ih opravdavaš. Svaki put kad kažeš išta o napadanju kršćanstva, jako dobro promisli o tome.
moje dvorište je prepuno gnjusobe, pokvarenosti, odvratnosti, himbenosti, laži i zla? Gdje? molim te IZRAVNI citat i IZRAVNI argument, a ne svoje bijedno malograđansko mišljenje što nije nikakav argument.

Snositi ću posljedice, ma od koga? Od Isusa u kojeg ne vjerujem? To je kao da se tebi kaže da ćeš snositi posljedice od Krišne... eh kršćanske logike...pih
Samo ti piši ,,raskrinkavaj,ne smeta to svima nama,meni ne ako je istina u pitanju,jer istina uvjek pomaže ali ako je 90% tvojih upisa usmjereno samo protiv crkve i kršćanstva općenito,onda je to,izvini na izrazu,,bolesno!Kao da se sva zla ovog svijeta nalaze u kršćanstvu,kao da svo zlo od nas proizlazi!Tko bi samo tebe čitao,a da je banuo sa Marsa,pomislio bi:"Dobro bi bilo uništiti kršćanstvo i kršćane,onda bi na zemlji vladao mir i blagostanje!"U prosjeku,koliko ima loših ljudi kršćana toliko ima i okultista,,sigurno!Ne samo vas,,svih!I ateista i sotonista i svih sljedbenika bilo kojeg boga!No,tebi je trn u oku samo kršćanstvo!Ja npr. misli da su kršćani u prosjeku bolji ljudi od svih ostalih ,,ako bar donekle slijede Krista jer on je bio izuzetan!Ako niš drugo,imamo boljeg utemeljitelja vjere od svih vas!La Vey i Crowley su ljudsko smeće!

Pat, postavio sam i tebi i kingu i drugima pitanje na koje NIKAD nisam dobio odgovor.
OD KADA JE RASKRINKAVANJE I OSUDA ZLOČINA govor protiv Crkve? Ako nije, čemu se žalite? Ako jest, onda zaista sa tom zajednicom nešto nije u redu.
Zaista što je onda to bolesno?

Jesam li ikada rekao da su sva zla u kršćanstvu? Citiraj me molim te ili opet kršćanski stavljaš nešto što nisam rekao? To je onda pokvareno...

Pa kad bi se kršćanstvo počistilo i ukinulo misionarenje, zasigurno bi i svijet bio daleko lijepši...

Činjenično kršćani nisu bolji ljudi od svih ostalih. A trn u oku je zbog zločina i zato što se druge (nekršćane) diskriminira u korist kršćanstva.
Imate bolje udomitelja vjere  :D  lol

_________________
Do what thou Wilt shall be the whole of the Law! Love is the Law, Love under Will

https://www.facebook.com/KrvavaPovijestCrkve?fref=ts

Okultizam=zlo - Page 2 No10
Sefirot
Sefirot

Male
Posts : 1898
2014-04-29

Lokacija: : Zagreb

Back to top Go down

Okultizam=zlo - Page 2 Empty Re: Okultizam=zlo

Post by Patriot_1 3/5/2014, 16:51

Sefirot wrote:
Patriot_1 wrote:
Sefirot wrote:
kingkong wrote:Molio bi lijepo bez vrijedjanja..jer ja tebe nisam vrijedjao.
Trebam li te citirati? Znaš jaaaako dobro da meni tvoje izjave ne mogu promaknuti.

kingkong wrote:Mistika i okultno nisu baš isto zar ne?!
Mistika i okultno su dvije sestre, sijamske blizanke, makneš jednu, ubio si drugu. Ali sumnjam da je to tebi shvatljivo.

kingkong wrote:I dakako kad mistiku..izdvojiš iz religije...dobiješ okultno a mistika i dalje ostaje dijelom religije.
netočno. toliko o razumjevanju....pih

kingkong wrote:netko tko nije kršćanin (ili je otpao iz kršćanstva) je pozvan da raskrinkava zločine?! Ma; tko si molim te lijepo ti da uzmeš sebi za pravo raskrinkavati nešto što nije dio tvog vjerničkog habitusa i religijskog opredjeljenja: najprije očisti svoje dvorište koje je prepuno gnjusobe, pokvarenosti, odvratnosti, himbenosti, laži i zla. Tvoje opredjeljenje jest biti na strani tame. Oke..tvoj je izbor takav - za koje ćeš kad tad snositi posljedice.

-Ja sam iz kršćanstva izašao zbog gnjusoba, zločina i perverzija i ne želim imati posla sa time te raskrinkavam. To je isto radio Luther prema katolicizmu, ali da si imalo sposoban, odavno bi to već shvatio.
Postavlja se veliko pitanje zašto kršćani poput tebe govore o napadanju na kršćanstvo i "lažima" kada se objavljuju, raskrinkavaju i osuđuju takvi zločini. Mora da ih opravdavaš. Svaki put kad kažeš išta o napadanju kršćanstva, jako dobro promisli o tome.
moje dvorište je prepuno gnjusobe, pokvarenosti, odvratnosti, himbenosti, laži i zla? Gdje? molim te IZRAVNI citat i IZRAVNI argument, a ne svoje bijedno malograđansko mišljenje što nije nikakav argument.

Snositi ću posljedice, ma od koga? Od Isusa u kojeg ne vjerujem? To je kao da se tebi kaže da ćeš snositi posljedice od Krišne... eh kršćanske logike...pih
Samo ti piši ,,raskrinkavaj,ne smeta to svima nama,meni ne ako je istina u pitanju,jer istina uvjek pomaže ali ako je 90% tvojih upisa usmjereno samo protiv crkve i kršćanstva općenito,onda je to,izvini na izrazu,,bolesno!Kao da se sva zla ovog svijeta nalaze u kršćanstvu,kao da svo zlo od nas proizlazi!Tko bi samo tebe čitao,a da je banuo sa Marsa,pomislio bi:"Dobro bi bilo uništiti kršćanstvo i kršćane,onda bi na zemlji vladao mir i blagostanje!"U prosjeku,koliko ima loših ljudi kršćana toliko ima i okultista,,sigurno!Ne samo vas,,svih!I ateista i sotonista i svih sljedbenika bilo kojeg boga!No,tebi je trn u oku samo kršćanstvo!Ja npr. misli da su kršćani u prosjeku bolji ljudi od svih ostalih ,,ako bar donekle slijede Krista jer on je bio izuzetan!Ako niš drugo,imamo boljeg utemeljitelja vjere od svih vas!La Vey i Crowley su ljudsko smeće!

Pat, postavio sam i tebi i kingu i drugima pitanje na koje NIKAD nisam dobio odgovor.
OD KADA JE RASKRINKAVANJE I OSUDA ZLOČINA govor protiv Crkve? Ako nije, čemu se žalite? Ako jest, onda zaista sa tom zajednicom nešto nije u redu.
Zaista što je onda to bolesno?

Jesam li ikada rekao da su sva zla u kršćanstvu? Citiraj me molim te ili opet kršćanski stavljaš nešto što nisam rekao? To je onda pokvareno...

Pa kad bi se kršćanstvo počistilo i ukinulo misionarenje, zasigurno bi i svijet bio daleko lijepši...

Činjenično kršćani nisu bolji ljudi od svih ostalih. A trn u oku je zbog zločina i zato što se druge (nekršćane) diskriminira u korist kršćanstva.
Imate bolje udomitelja vjere  :D  lol
Rekoh,kas se radi o istini,piši!No za to su tu novinari!Ionako pišeš što su oni napisali!No,kod tebe je to već prešlo u patolološu bolest!Jednom će Bog reći"E sad je dosta!"
Pogledaj svoje postove,ovdje ili na net forumu!Samo je antikršćanstvo tu!Samo crkva na tapeti!Paranoično!Da imaš imalo poštenja,pisao bi i o dobru u crkvi i unutar kršćanstva!Vidi sam,nešto te goni,neka sila!
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Okultizam=zlo - Page 2 Empty Re: Okultizam=zlo

Post by Sefirot 3/5/2014, 17:38

Ponovit ću pat...

Pat, postavio sam i tebi i kingu i drugima pitanje na koje NIKAD nisam dobio odgovor.
OD KADA JE RASKRINKAVANJE I OSUDA ZLOČINA govor protiv Crkve? Ako nije, čemu se žalite? Ako jest, onda zaista sa tom zajednicom nešto nije u redu.
Zaista što je onda to bolesno?




-Gdje ima dima ima i vatre, a 99% onoga što sam naveo je bila činjenična istina. Ono što nisam siguran kažem da nisam siguran no tražim iz više izvora te onda nema greške da se samo piše .... To što se ti ne možeš pomiriti sa tolikim brojem zločina od strane svojih... to ti nisam ja kriv...

_________________
Do what thou Wilt shall be the whole of the Law! Love is the Law, Love under Will

https://www.facebook.com/KrvavaPovijestCrkve?fref=ts

Okultizam=zlo - Page 2 No10
Sefirot
Sefirot

Male
Posts : 1898
2014-04-29

Lokacija: : Zagreb

Back to top Go down

Okultizam=zlo - Page 2 Empty Re: Okultizam=zlo

Post by kingkong 3/5/2014, 17:51

Sefirot wrote:Ponovit ću pat...

Pat, postavio sam i tebi i kingu i drugima pitanje na koje NIKAD nisam dobio odgovor.
OD KADA JE RASKRINKAVANJE I OSUDA ZLOČINA govor protiv Crkve? Ako nije, čemu se žalite? Ako jest, onda zaista sa tom zajednicom nešto nije u redu.
Zaista što je onda to bolesno?




-Gdje ima dima ima i vatre, a 99% onoga što sam naveo je bila činjenična istina. Ono što nisam siguran kažem da nisam siguran no tražim iz više izvora te onda nema greške da se samo piše .... To što se ti ne možeš pomiriti sa tolikim brojem zločina od strane svojih... to ti nisam ja kriv...
A božedragi...ti ne govoriš protiv Crkve; nije ona tebi trn u oku...tebi je trn ISUS;i Njegov KRIŽ....to je ono što tebe mori...sotona želi to odmaknuti iz čovjekovog srca..i kud veći dokaz da je OKULTIZAM čista sotonska pojava koja ima za cilj uništiti i razoriti sve sveto i kršćansko...ma ovo je opet moje zadnje sučeljavanje s tobom, zašto da trošim vrijeme na nekog koji mrzi iz dubine duše...ti si jednostavno za ovaj život izgubljeni slučaj. I stoga ću opet moliti Boga da bude milostiv prema tebi. AMEN.

_________________
Okultizam=zlo - Page 2 4t8uj38

*****joj da mi je oldijev mozak barem na tjedan dana - da se odmorim i naspavam kao čovjek*****
kingkong
kingkong

Male
Posts : 423
2014-04-14


Back to top Go down

Okultizam=zlo - Page 2 Empty Re: Okultizam=zlo

Post by Sefirot 3/5/2014, 17:56

jebe se meni i za hohštaplera Isusa i za njegov križ
sotona? Tko je to? ah, da... kršćanski nevidljivi neprijatelj... sry ali izvan abrahamskih religija taj ne postoji.... a pošto sam ja izvan Abrahamskih religija... nemam pojma o čemu pričaš...

Dokaz da je okultno sotonsko  :D 

zaista si smješan. Neobrazovan, malograđanin ali zato smješan...

_________________
Do what thou Wilt shall be the whole of the Law! Love is the Law, Love under Will

https://www.facebook.com/KrvavaPovijestCrkve?fref=ts

Okultizam=zlo - Page 2 No10
Sefirot
Sefirot

Male
Posts : 1898
2014-04-29

Lokacija: : Zagreb

Back to top Go down

Okultizam=zlo - Page 2 Empty Re: Okultizam=zlo

Post by kingkong 3/5/2014, 17:58

Sefirot wrote:jebe se meni i za hohštaplera Isusa i za njegov križ
sotona? Tko je to? ah, da... kršćanski nevidljivi neprijatelj... sry ali izvan abrahamskih religija taj ne postoji.... a pošto sam ja izvan Abrahamskih religija... nemam pojma o čemu pričaš...

Dokaz da je okultno sotonsko  :D 

zaista si smješan. Neobrazovan, malograđanin ali zato smješan...
 :bless

_________________
Okultizam=zlo - Page 2 4t8uj38

*****joj da mi je oldijev mozak barem na tjedan dana - da se odmorim i naspavam kao čovjek*****
kingkong
kingkong

Male
Posts : 423
2014-04-14


Back to top Go down

Okultizam=zlo - Page 2 Empty Re: Okultizam=zlo

Post by Sefirot 3/5/2014, 18:00

ma maši time...

inaće king, samo da te obrazujem.... tamijanom (ali i drugim mirisima) se vrši i tjeranje i prizivanje entiteta...

_________________
Do what thou Wilt shall be the whole of the Law! Love is the Law, Love under Will

https://www.facebook.com/KrvavaPovijestCrkve?fref=ts

Okultizam=zlo - Page 2 No10
Sefirot
Sefirot

Male
Posts : 1898
2014-04-29

Lokacija: : Zagreb

Back to top Go down

Okultizam=zlo - Page 2 Empty Re: Okultizam=zlo

Post by Patriot_1 3/5/2014, 18:03

Sefirot wrote:Ponovit ću pat...

Pat, postavio sam i tebi i kingu i drugima pitanje na koje NIKAD nisam dobio odgovor.
OD KADA JE RASKRINKAVANJE I OSUDA ZLOČINA govor protiv Crkve? Ako nije, čemu se žalite? Ako jest, onda zaista sa tom zajednicom nešto nije u redu.
Zaista što je onda to bolesno?




-Gdje ima dima ima i vatre, a 99% onoga što sam naveo je bila činjenična istina. Ono što nisam siguran kažem da nisam siguran no tražim iz više izvora te onda nema greške da se samo piše .... To što se ti ne možeš pomiriti sa tolikim brojem zločina od strane svojih... to ti nisam ja kriv...
Dobio si odgovor!
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Okultizam=zlo - Page 2 Empty Re: Okultizam=zlo

Post by Sefirot 3/5/2014, 18:07

da, dobio sam... dječiji odgovor... ko da razgovaram sa hrpom djece u vrtiću za "posebnu djecu".... pih

_________________
Do what thou Wilt shall be the whole of the Law! Love is the Law, Love under Will

https://www.facebook.com/KrvavaPovijestCrkve?fref=ts

Okultizam=zlo - Page 2 No10
Sefirot
Sefirot

Male
Posts : 1898
2014-04-29

Lokacija: : Zagreb

Back to top Go down

Okultizam=zlo - Page 2 Empty Re: Okultizam=zlo

Post by kingkong 3/5/2014, 18:11

Sefirot wrote:ma maši time...

inaće king, samo da te obrazujem.... tamijanom (ali i drugim mirisima) se vrši i tjeranje i prizivanje entiteta...
Misliš zbog one poslovice! I opet u krivu si...tamjan je vrlo aromatično sredstvo..koje je došlo s istoka i s kojim se neutraliziraju neugodni mirisi.
A kršćanska je Crkva preuzela tamjan da izrazi pošto­vanje pred predmetima ili pred osobama. Npr. kad počne svečana misa, svećenik stavi tamjan u kadionicu i kadi oltar. To je pozdrav oltaru, poštovanje prema oltaru koji označava Krista. Ili npr. kod prikazanja: okadi se svećenik. Kad biskup dolazi svečano u neku crkvu, onda ga imaju svećenici dočekati na vratima i okaditi. To je poz­drav, počast biskupu.

_________________
Okultizam=zlo - Page 2 4t8uj38

*****joj da mi je oldijev mozak barem na tjedan dana - da se odmorim i naspavam kao čovjek*****
kingkong
kingkong

Male
Posts : 423
2014-04-14


Back to top Go down

Okultizam=zlo - Page 2 Empty Re: Okultizam=zlo

Post by Sefirot 3/5/2014, 18:30

Tamijan ima daaaaleko veću bit od ove profane koje si naveo king...

_________________
Do what thou Wilt shall be the whole of the Law! Love is the Law, Love under Will

https://www.facebook.com/KrvavaPovijestCrkve?fref=ts

Okultizam=zlo - Page 2 No10
Sefirot
Sefirot

Male
Posts : 1898
2014-04-29

Lokacija: : Zagreb

Back to top Go down

Okultizam=zlo - Page 2 Empty Re: Okultizam=zlo

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum