ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dodikovom osiguranju zabranjeno unositi oružje u Predsjedništvo BiH

Go down

Dodikovom osiguranju zabranjeno unositi oružje u Predsjedništvo BiH   Empty Dodikovom osiguranju zabranjeno unositi oružje u Predsjedništvo BiH

Post by Hektorović 26/11/2018, 18:46

NOVI SUKOBI: Dodikovom osiguranju zabranjeno unositi oružje u Predsjedništvo BiH
Direkcija za koordinaciju policijskih tijela BiH poslala je Miloradu Dodiku, predsjedavajućem Predsjedništva BiH, akt kojim ga obavještava da nijedna policijska agencija, izuzev pripadnika Direkcije, u zgradu Predsjedništva BiH ne može unositi oružje.
To je potvrdio izvor Nezavisnih novina, koji ističe da ovaj dokument potpisuje Mirsad Vilić, direktor Direkcije za koordinaciju policijskih tijela BiH, a čiji komentar nismo uspjeli dobiti.
Podsjetimo, prije nekoliko dana je Dragan Lukač, ministar unutarnjih poslova RS, potvrdio da će Dodika i dalje osiguravati pripadnici MUP-a Republike Srpske.
Lukač je tada pojasnio da Zakon o direkciji omogućava da ljudi koji su do sada bili pratioci Milorada Dodika to i ostanu.
Dodik je ranije rekao da će ga u Sarajevu isključivo štititi Policija Republike Srpske jer samo u njih ima povjerenja.
"U te neke zajedničke jedinice nemam povjerenje. Neće me oni osiguravati. Imat ćemo suradnju sa Vladom Republike Srpske, ne treba mi osiguranje na nivou BiH. Zar da prihvatim da me čuva SIPA koja je prije tri mjeseca htjela da me hapsi, zatvara i pretresa moju kuću", rekao je tada Dodik.
Dnevnik.ba
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Dodikovom osiguranju zabranjeno unositi oružje u Predsjedništvo BiH   Empty Re: Dodikovom osiguranju zabranjeno unositi oružje u Predsjedništvo BiH

Post by Hektorović 27/11/2018, 00:12

[size=30]Dodik: Neću odustati od toga da me čuva policija Republike Srpske[/size]

Predsjedavajući Predsjedništva BiH Milorad Dodik istakao je da neće odustati od toga da ga čuva policija Republike Srpske, jer, kako je rekao, neće da bude glineni golub.



Dodikovom osiguranju zabranjeno unositi oružje u Predsjedništvo BiH   127826
Milorad DodikFoto: RTRS
Dodik je za Alternativnu televiziju potvrdio da je na službeni mejl njegovog šefa kabineta stigao akt Direkcije za koordinaciju policijskih tijela BiH kojim ga obavještava da nijedna policijska agencija, izuzev pripadnika Direkcije, u zgradu Predsjedništva BiH ne može unositi oružje.
Akt, koji potpisuje direktor Direkcije Mirsad Vilić, stigao je poslije ponoći.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum