ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Filmski dnevnik forumaša

Page 7 of 50 Previous  1 ... 6, 7, 8 ... 28 ... 50  Next

Go down

Filmski dnevnik forumaša - Page 7 Empty Re: Filmski dnevnik forumaša

Post by veber Sat 24 Nov - 15:38

fridrih_niche wrote:Kako su serije prešišale filmove u zadnjih cca. desetak godina, to je čudo...
;)
ljudi ne idu u kino, danas svi imamo 3d zvuk na mobitelu, a ne na tv.
serije nude složeniju radnju. ako pogledaš što se nudi u kinima, produkcija, to je brm-brm, trt mrt i ajmo na kokice.

ja sam bio skeptik prema serijama. sada čekam nove vikinge. :D

veber

Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Filmski dnevnik forumaša - Page 7 Empty Re: Filmski dnevnik forumaša

Post by Guest Mon 26 Nov - 0:02

Ma vie de Courgette

Predivan animirani film....
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Filmski dnevnik forumaša - Page 7 Empty Re: Filmski dnevnik forumaša

Post by Guest Mon 26 Nov - 0:56

Gledan bolesne dokumentarce...
I sad ne mogu spavat...
;)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Filmski dnevnik forumaša - Page 7 Empty Re: Filmski dnevnik forumaša

Post by EstebanEnrique Mon 26 Nov - 19:55


_________________
“There is no such thing as impossible,
just a greater degree of effort required
to achieve the desired result”
EstebanEnrique
EstebanEnrique

Male
Posts : 4782
2014-04-16


Back to top Go down

Filmski dnevnik forumaša - Page 7 Empty Re: Filmski dnevnik forumaša

Post by Guest Mon 26 Nov - 22:45

Napokon sam aktivirala mjesec dana free Netflixa i počela sam sa serijom Haunting Of Hill House - zanimljivo! je li netko gledao?! pogledala sam 3 u komadu, sad pauza pa nastavljam! to su ti zimski dani... :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Filmski dnevnik forumaša - Page 7 Empty Re: Filmski dnevnik forumaša

Post by Guest Tue 27 Nov - 6:12

To na netu aktivirate?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Filmski dnevnik forumaša - Page 7 Empty Re: Filmski dnevnik forumaša

Post by Guest Tue 27 Nov - 9:01

Moxy wrote:To na netu aktivirate?
Altiviras priko mail adrese i imaš misec dana gratis...
:D

Nisan gleda tu seriju, al svi je hvale...
;)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Filmski dnevnik forumaša - Page 7 Empty Re: Filmski dnevnik forumaša

Post by Guest Tue 27 Nov - 9:48

elysium wrote:Napokon sam aktivirala mjesec dana free Netflixa i počela sam sa serijom Haunting Of Hill House - zanimljivo! je li netko gledao?! pogledala sam 3 u komadu, sad pauza pa nastavljam! to su ti zimski dani... :)
Ja sam odgledala :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Filmski dnevnik forumaša - Page 7 Empty Re: Filmski dnevnik forumaša

Post by Guest Tue 27 Nov - 9:48

Serija the sinner mi je pak velicanstvena...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Filmski dnevnik forumaša - Page 7 Empty Re: Filmski dnevnik forumaša

Post by Guest Tue 27 Nov - 12:08

Konacno sam pogledala The Shape of Water Guillerma del Tora. (Hvala, Mate!)

Zgodna bajka za odrasle. Radnja je smjestena u Baltimoreu, 1962. Pratimo zivotne momente jedne nijeme djevojke/zene ciji su bliski prijatelji i sami iscaseni iz drustvenog tkiva tog vremena. Ne uklapaju se u zasecerenu sliku obiteljskog zivota u kojoj su zene jos uvijek bile zene, a muskarci - muskarci. :D Heteroseksualni i bijelci. Osobno, tom se vremenu rado glazbeno vracam, ali ta iluzija skladnih brakova s jasno izrazenim drustvenim ulogama oduvijek mi je izgledala crvljivo. Nestvarno. Dozlaboga vostano. Mozda sam ipak dijete svog vremena i, mozda, zato volim Lynchovo trolanje s odsjecenim usima istaknuto tragikom Orbisonovih balada.

Elisa radi u jednom tajnom vladinom laboratoriju gdje se susrece s humanoidnim vodozemcom s kojim odmah osjeti povezanost. On je "predmet" proucavanja tamosnjih znanstvenika zbog neobicnog disnog sustava za kojeg vjeruju da bi im mogao donijeti prednost u svemirskoj utrci....

Tijekon gledanja, spontano su mi se nametale usporedbe s Panovim labirintom, pa sam bila razocarana jednostavnoscu Oblika vode. Dok nisam prihvatila cinjenicu da je rijec o klasicnoj bajci. Naravno, kraj je bio najzanimljiviji zbog spoznaje o Elisinom pravom podrijetlu i lijepo umetnutim stihovima. :) Elisa je siroce, pronadjeno pored rijeke, s ranama na vratu  Tako su barem lijecnici mislili kad su joj ih sanirali, odnosno, zasili. No Elisine su rane, zapravo, citavo vrijeme bile skrgice sto pojasnjava njeno mjesto pronalaska, povezanost s vodom i humanoidnim vodozemcem, te njeno tocno prognoziranje kisnih dana.

Naravno da se ovaj film.ne iscrpljuje tumacenjem njegove pojavne razine. I otkricem Elise kao voden-stvora. :) Ipak je rijec o bajci.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Filmski dnevnik forumaša - Page 7 Empty Re: Filmski dnevnik forumaša

Post by Guest Tue 27 Nov - 12:22

zanimljivo je počela, bila sam na kraju preumorna gledati sinoć pa bum nastavila sad skoro, tematika je super, meni je žanr drag, ali je scary za gledati kad si solo doma ahahahaha :lol:no dobro, još danas pa bum valjda preživjela i idem na druge ''manje scary''

the sinner - zvuči zanimljivo radnja, bacih look na imdb... možda pogledam ako ju ima netflix u ponudi, treba iskoristiti free mjesec!

super je to kaj sam uzela onaj 3. paket da mogu gledati i prek moba i laptopa, tak da ću nastojati to maksimalno iskoristiti!

ovo mi je super jer sam inače hrčak... nemam običaj nekaj skinuti, pogledati i izbrisati, a bome nemam baš više ni prostora da sve to čuvam...  :}
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Filmski dnevnik forumaša - Page 7 Empty Re: Filmski dnevnik forumaša

Post by Guest Tue 27 Nov - 13:25

elysium wrote:zanimljivo je počela, bila sam na kraju preumorna gledati sinoć pa bum nastavila sad skoro, tematika je super, meni je žanr drag, ali je scary za gledati kad si solo doma ahahahaha :lol:no dobro, još danas pa bum valjda preživjela i idem na druge ''manje scary''

the sinner - zvuči zanimljivo radnja, bacih look na imdb... možda pogledam ako ju ima netflix u ponudi, treba iskoristiti free mjesec!

super je to kaj sam uzela onaj 3. paket da mogu gledati i prek moba i laptopa, tak da ću nastojati to maksimalno iskoristiti!

ovo mi je super jer sam inače hrčak... nemam običaj nekaj skinuti, pogledati i izbrisati, a bome nemam baš više ni prostora da sve to čuvam...  :}
Meni je isto zanr drag. :) od hill house ...


A the sinner je krimic, horror, misterija, triler...svi moji naj zanri u jednom...
I cijele zavrzlame...kako krene sezona, kako se zaplete, kako se na kraju zavrsi....odlicno obradeno
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Filmski dnevnik forumaša - Page 7 Empty Re: Filmski dnevnik forumaša

Post by veber Fri 30 Nov - 14:20

The Haunting of Hill House odlična serija.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Filmski dnevnik forumaša - Page 7 Empty Re: Filmski dnevnik forumaša

Post by Guest Fri 30 Nov - 14:42

Venom 6.5/10

Predator (2018) 4.5/10
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Filmski dnevnik forumaša - Page 7 Empty Re: Filmski dnevnik forumaša

Post by Guest Fri 30 Nov - 14:53

veber wrote:The Haunting of Hill House odlična serija.

zaglibih u čitanje intenzivno ovih dana pa ju nisam još zgotovila, jučer sam gledala prije spavanja i ostala mi 1 epizoda još za danas..

serija je..... affraid affraid  hmm jučer sam vrisnula u jednom trenutku dok sam gledala pa sam odlučila ne gledati više takav žanr prije spavanja jer eto, fakat... :}  kaj da velim!

super je zamišljeno i baš me zanima kako završava, sviđa mi se kako se raspliće, nisam čitala o seriji još tako da ne znam bude li 2. sezone ili ne?! malo ću prosurfati za vikend!
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Filmski dnevnik forumaša - Page 7 Empty Re: Filmski dnevnik forumaša

Post by veber Fri 30 Nov - 15:54

ne bum ti rekao kaj je u zadnjoj :D
mene horori ne diraju previše ali na jednu scenu sam poskočil i bilo mršutripčkmjbtpsm.... :D

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Filmski dnevnik forumaša - Page 7 Empty Re: Filmski dnevnik forumaša

Post by Guest Sun 2 Dec - 13:19

možda je bilo ne pratim ovaj podforum. ako nije evo:

ruski film Volkodav iz roda Serykh Psov

Wolfhound of the Grey Hound Clan (Russian: Волкодав из рода Серых Псов, translit. Volkodav iz roda Serykh Psov) is a 2006 Russian slavic fantasy film directed by Nikolai Lebedev, based on the novel of the same name by Maria Semenova.

With one of the biggest film budgets in the history of Russian cinema (including work done in post production by international studios), the film was a notable success in its homeland.

Although the film did not see widespread theatrical release in the English speaking world, international distributors such as Central Partnership and Momentum Pictures have produced English language home video versions which have met with some critical acclaim.

Wolfhound is a film adaptation of the first novel of a four-book series about a mighty warrior by Russian author Maria Semyonova, a bestseller in the author's homeland. Semyonova openly takes inspiration from sources such as Slavic mythology, Celtic mythology, and Norse mythology, and with a few more familiar nods to the likes of Conan the Barbarian and Lord of The Rings; yet the author has weaved an intellectual property in its own right. Star Aleksandr Bukharov, apparently a TV heart-throb in his native Russia, was chosen because Semyonava believed Bukharov to "embody" the character of Wolfhound.

The film itself when translated into English did not attain a great level of recognition in the English-speaking world, largely due to lack of any sustained advertising campaign in the West, a lack of any wide cinema release nor even widespread home video distribution. Critical reception was nearly nonexistent in the West due to this limited availability, and what there was tended to be mixed, but mostly positive; as demonstrated by the public reviews on Rotten Tomatoes.[9] A typical review comes from The Hollywood Reporter which praises the production effort yet notes the film's clear similarities to (and apparently inspired by) Western films such as Conan and LOTR, and calls Wolfhound 'epic' yet 'old-fashioned'.[

https://en.wikipedia.org/wiki/Wolfhound_(2006_film)

well, tko želi

https://www.youtube.com/watch?v=xDOl6NI3ojA





avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Filmski dnevnik forumaša - Page 7 Empty Re: Filmski dnevnik forumaša

Post by Guest Sun 2 Dec - 13:19

avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Filmski dnevnik forumaša - Page 7 Empty Re: Filmski dnevnik forumaša

Post by Guest Mon 3 Dec - 22:02

Od sutra počinjem gledat Haunting...
Samo zbog Carle Gugino...
<3
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Filmski dnevnik forumaša - Page 7 Empty Re: Filmski dnevnik forumaša

Post by Guest Tue 4 Dec - 19:20

Odgledana prva sezona Manifesta.

Putnici jednog zrakoplova, nakon krace silovite turbulencije otkrivaju da je njihov let od nekoliko sati potrajao pet godina. Iako oni sami nisu osjetili protok vremena, niti ostarjeli ni dana, njihove obitelji, prijatelji i poznanici odavno su odustali od nade za njihovim pronalaskom pa su zbog toga pomalo i stidljivo krenuli dalje.. Putnike pratimo u njihovom nastojanju prilagodbe na novonastali misterij kao i otkrice neobicnih sposobnosti.

Sama ideja Manifesta podsjeca me na seriju Lost, ali prikaz likova nije dovoljno bogat - rekla bih da je sve to odradjeno bez neke pretjerane inspiracije. Nisam sigurna zanima li me sto imaju za reci u drugoj sezoni.

avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Filmski dnevnik forumaša - Page 7 Empty Re: Filmski dnevnik forumaša

Post by Guest Tue 4 Dec - 19:21

Ti tako dobro opisujes sadrzaj da meni obavezno sline cure i zelim odmah upalit i pogledat :D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Filmski dnevnik forumaša - Page 7 Empty Re: Filmski dnevnik forumaša

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 7 of 50 Previous  1 ... 6, 7, 8 ... 28 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum