ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Vecina ljevicara su zagovornici migrana a zajednicko sa njima je da im je krscanstvo-neprijatelj

Page 1 of 7 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Go down

Vecina ljevicara su zagovornici migrana a zajednicko sa njima je da im je krscanstvo-neprijatelj Empty Vecina ljevicara su zagovornici migrana a zajednicko sa njima je da im je krscanstvo-neprijatelj

Post by vuksadinare 22/11/2018, 05:08

https://narod.hr/hrvatska/tomislav-bandov-vecina-zagovornika-ilegalnih-migranata-su-ljevicari-a-zajednicki-neprijatelj-im-je-krscanstvo
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99387
2015-09-08


Back to top Go down

Vecina ljevicara su zagovornici migrana a zajednicko sa njima je da im je krscanstvo-neprijatelj Empty Re: Vecina ljevicara su zagovornici migrana a zajednicko sa njima je da im je krscanstvo-neprijatelj

Post by vuksadinare 22/11/2018, 05:10

....bice klanja...ali jbg sami su si krivi...kad krv pocne teci potocima ni oni to nece moci izbkeci...ko sa problemima suruje sam problem i legitimna meta
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99387
2015-09-08


Back to top Go down

Vecina ljevicara su zagovornici migrana a zajednicko sa njima je da im je krscanstvo-neprijatelj Empty Re: Vecina ljevicara su zagovornici migrana a zajednicko sa njima je da im je krscanstvo-neprijatelj

Post by Sora 22/11/2018, 06:19

Ti fuko fakat dokazuješ da predugo forumašenje unistava ljudskost.

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23748
2014-04-29


Back to top Go down

Vecina ljevicara su zagovornici migrana a zajednicko sa njima je da im je krscanstvo-neprijatelj Empty Re: Vecina ljevicara su zagovornici migrana a zajednicko sa njima je da im je krscanstvo-neprijatelj

Post by vuksadinare 22/11/2018, 07:35

Sora wrote:Ti fuko fakat dokazuješ da predugo forumašenje unistava ljudskost.
pa sto je krivo napisano...u tekstu...sve je tocno...u tanane
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99387
2015-09-08


Back to top Go down

Vecina ljevicara su zagovornici migrana a zajednicko sa njima je da im je krscanstvo-neprijatelj Empty Re: Vecina ljevicara su zagovornici migrana a zajednicko sa njima je da im je krscanstvo-neprijatelj

Post by Šandor Winnetou 22/11/2018, 08:08

Bome nacrtao soru i debota ko leonardo mona lisu

_________________
Vecina ljevicara su zagovornici migrana a zajednicko sa njima je da im je krscanstvo-neprijatelj Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19660
2017-12-31


Back to top Go down

Vecina ljevicara su zagovornici migrana a zajednicko sa njima je da im je krscanstvo-neprijatelj Empty Re: Vecina ljevicara su zagovornici migrana a zajednicko sa njima je da im je krscanstvo-neprijatelj

Post by catabbath 22/11/2018, 08:38

Hm ja sam mislio da su HDZovci sve veliki katolici a kad ono...

_________________
Vecina ljevicara su zagovornici migrana a zajednicko sa njima je da im je krscanstvo-neprijatelj Fb_img10
catabbath
catabbath

Male
Posts : 12409
2015-08-22


Back to top Go down

Vecina ljevicara su zagovornici migrana a zajednicko sa njima je da im je krscanstvo-neprijatelj Empty Re: Vecina ljevicara su zagovornici migrana a zajednicko sa njima je da im je krscanstvo-neprijatelj

Post by RayMabus 22/11/2018, 10:54

Samo trpaj
RayMabus
RayMabus

Posts : 176915
2014-04-11


Back to top Go down

Vecina ljevicara su zagovornici migrana a zajednicko sa njima je da im je krscanstvo-neprijatelj Empty Re: Vecina ljevicara su zagovornici migrana a zajednicko sa njima je da im je krscanstvo-neprijatelj

Post by AssadNaPodmornici 22/11/2018, 10:58

catabbath wrote:Hm ja sam mislio da su HDZovci sve veliki katolici a kad ono...
da odjedanput HDZovci nevjernici i ljevičari i mrze katolike.. sada sam zbunjen.. neka mi forumski HDZovci objasne u čemu je kvaka?
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21132
2018-06-14


Back to top Go down

Vecina ljevicara su zagovornici migrana a zajednicko sa njima je da im je krscanstvo-neprijatelj Empty Re: Vecina ljevicara su zagovornici migrana a zajednicko sa njima je da im je krscanstvo-neprijatelj

Post by Noor 22/11/2018, 11:20

vuksadinare wrote:
Sora wrote:Ti fuko fakat dokazuješ da predugo forumašenje unistava ljudskost.
pa sto je krivo napisano...u tekstu...sve je tocno...u tanane
bome ništa nije krivo....do zadnjeg slova
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

Vecina ljevicara su zagovornici migrana a zajednicko sa njima je da im je krscanstvo-neprijatelj Empty Re: Vecina ljevicara su zagovornici migrana a zajednicko sa njima je da im je krscanstvo-neprijatelj

Post by RayMabus 22/11/2018, 11:25

Ja najviše volim Afganistance i Somalijce

Autor teksta očito zaboravlja kapitaliste kojima treba radna snaga pa ih zovu
RayMabus
RayMabus

Posts : 176915
2014-04-11


Back to top Go down

Vecina ljevicara su zagovornici migrana a zajednicko sa njima je da im je krscanstvo-neprijatelj Empty Re: Vecina ljevicara su zagovornici migrana a zajednicko sa njima je da im je krscanstvo-neprijatelj

Post by T. 22/11/2018, 11:42

tre wrote:Bome nacrtao soru i debota ko leonardo mona lisu

jest da je naša sore ljepša ali pogodio si bit... :tu
T.
T.

Posts : 17175
2014-04-14

Age : 83

Back to top Go down

Vecina ljevicara su zagovornici migrana a zajednicko sa njima je da im je krscanstvo-neprijatelj Empty Re: Vecina ljevicara su zagovornici migrana a zajednicko sa njima je da im je krscanstvo-neprijatelj

Post by RayMabus 22/11/2018, 11:47

Triba palit Kuran i provocirat muslimane u zapadnoj Evropi

Ja sam svoj prvi Kuran spalio s petnajst godina,nije mi se svidila knjiga
RayMabus
RayMabus

Posts : 176915
2014-04-11


Back to top Go down

Vecina ljevicara su zagovornici migrana a zajednicko sa njima je da im je krscanstvo-neprijatelj Empty Re: Vecina ljevicara su zagovornici migrana a zajednicko sa njima je da im je krscanstvo-neprijatelj

Post by RayMabus 22/11/2018, 11:49

RayMabus wrote:Triba palit Kuran i provocirat muslimane u zapadnoj Evropi

Ja sam svoj prvi Kuran spalio s petnajst godina,nije mi se svidila knjiga

Otvori glavni izbornik
[size=16]Vecina ljevicara su zagovornici migrana a zajednicko sa njima je da im je krscanstvo-neprijatelj Wikipedia-wordmark-en

Traži[/size]


  • Uredi


  • Prati ovu stranicu



  • Čitajte na drugim jezicima



Nacističko spaljivanje knjiga


Vecina ljevicara su zagovornici migrana a zajednicko sa njima je da im je krscanstvo-neprijatelj 220px-1933-may-10-berlin-book-burning
Spaljivanje knjiga u [size=13]Berlinu (1933.)

Nacističko spaljivanje knjiga bila je kampanja vođena od strane Njemačke studentske unije (koja je postojala u razdoblju od 1919. do 1945. godine) kojoj je bio cilj spaljivanje svih knjiga i drugih tiskovina koje su bile oprečne nacističkimuvjerenjima i političkim stavovima. Uništavane su knjige, časopisi i svi ostali tiskani materijali čiji su autori su bili Židovi, pacifisti, vjerske osobe, klasični liberali, anarhisti, socijalisti i komunisti te knjige autora koji su na bilo kakav način bili povezani s judaizmom, odnosno pacifističkim, liberalnim, anarhističkim ili komunističkim uvjerenjima i stavovima. Spaljivanje literature bio je napad na slobodu govora i pisanog izražavanja, odnosno na samo društvo koje ga njeguje.[1] Ono također demonstrira totalitarističku prirodu samog nacističkog režima zbog nasilnog određivanja što pojedinac smije čitati, a što ne.[1]
Među prvim knjigama uništena su djela Karla Marxa, a kroz cijelu kampanju uništena su djela poznatih autora poput Bertolta Brechta, Alberta Einsteina, Freuda, Remarqueai drugih.[2] Određeni broj knjiga koji se našao na popisu zabranjenih knjiga nije spaljen već je sačuvan u posebnim zaključanim prostorijama.[1]
Uništavanje intelektualnih radova Židova bio je jedan od prvih koraka prema njihovom društvenom marginaliziranju, odnosno neprijateljskom klasificiranju. Jedno od djela koje je spaljeno bilo je djelo židovskog pjesnika, esejista i novinara Henricha Heineakoji je 1822. godine napisao sljedeći citat: ondje gdje pale knjige, s vremenom će paliti i ljude.[2][3]
Mnogi povjesničari odgovornost za ovaj događaj tražili su u tadašnjem ministru propagande Goebbelsu, ali istraživanjima i rekonstrukcijama tadašnjih događaja došlo se do zaključka da je Goebbels sudjelovao i pomagao studentskoj uniji tek u kasnijim stadijima organizacije i samog spaljivanja knjiga.[4]


Kronologija događajaUredi

Uništavanje knjiga i drugih tiskovina provodilo se organizirano i neorganizirano. Neki od organiziranih događaja bili su:
[/size]

  • 8. travnja 1933. godine glavni ured za odnose s javnošću i propagandu Njemačke studentske unije proglasio je nacionalnu akciju protiv nenjemačkog duha i pozvao na spaljivanje intelektualnih djela. Kampanja je uključivala i bojkotiranje određenih profesora, a pogotovo onih koji su bili židovskog podrijetla. Tijekom travnja i svibnja intenzivno su pisani članci koji su jasno zagovarali širenje nacionalsocijalističkih ideja. Kampanja je kulminirala 10. svibnja godine kada je u Berlinu spaljeno preko 20.000 knjiga.[1]
  • 6. svibnja 1933. godine Unija je organizirala napad na Institut za seksologiju (njem. Institut für Sexualwissenschaft) u kojem je spaljena cjelokupna knjižna građa od oko 20.000 djela.
  • 10. svibnja iste godine, na berlinskom trgu Bebelplatz spaljeno je preko 25.000 knjiga koje su klasificirane kao anti-njemačke.
  • 21. lipnja 1933. godine lokalni ogranci Unije organizirali su paljenja knjiga diljem 34 sveučilišta u tadašnjem Reichu.




  • Vecina ljevicara su zagovornici migrana a zajednicko sa njima je da im je krscanstvo-neprijatelj 361px-Institut_f%C3%BCr_Sexualwissenschaft_-_Bibliothek_1933
    Njemački studenti pregledavaju knjige koje će potom spaliti
  • Vecina ljevicara su zagovornici migrana a zajednicko sa njima je da im je krscanstvo-neprijatelj 364px-Bucherverbrennung-book-burning-Nazi-1933-Institute
    Parada studenata ispred Instituta za seksologiju
  • Vecina ljevicara su zagovornici migrana a zajednicko sa njima je da im je krscanstvo-neprijatelj 204px-B%C3%BCcherverbrennung_1933
    Ilustracija paljenja knjiga
  • Vecina ljevicara su zagovornici migrana a zajednicko sa njima je da im je krscanstvo-neprijatelj 349px-The_Institute_for_Sexual_Sciences_during_a_Nazi_raid
    Pregled literature za spaljivanje

[size]


Wolfgang HerrmannUredi

Wolfgang Herrmann bio je njemački knjižničar i član NSDAP-a koji je 26. ožujka 1933.godine izdao prvi popis knjiga za koje je smatrao da ih se treba ukloniti iz njemačke svakodnevnice. Službeni naslov popisa bio je Popis knjiga koje vrijedi zapaliti, a službeno je objavljen u publikaciji Berliner Nachtausgabe. Popis je nadopunjavan kroz sljedećih par mjeseci te je ponovno objavljen 10. svibnja 1933. godine u službenom glasilu njemačkih knjižničara (Börsenblatt). Potonji popis postao je prvi službeni pruski popis zabranjenih knjiga.[5]


Reakcije i posljediceUredi

Međunarodne reakcije na nacističko spaljivanje knjiga bile su brze i široko rasprostranjene. Prosvjedi su organizirani u američkim gradovima, uključujući New York, Philadelphiju, Cleveland i Chicago. Mnogi američki i svjetski novinari bili su duboko šokirani ovim činom te su u vlastitim člancima, odnosno novinskim izdanjima izražavali duboku ogorčenost i zabrinutost za njemačku intelektualnu slobodu.
Pokušaji da se spasi određeni broj knjiga povezan je s Parizom i Pragom gdje su se odvozile knjige koje su u tajnosti prebacivane preko granice. U mnogim glavnim gradovima osnovane su tzv. knjižnice slobode (eng. Freedom Library) koje su pružale jedino utočište knjigama i drugim tiskovinama u to vrijeme.[6]
Njemačke vlasti su nakon kampanje provele niz uhićenja. Smatra se kako je u prvom valu uhićeno preko 4000 akademika i pisaca, a mete kasnijih uhićenja bili su, uz akademike i pisce, komunisti, sindikalisti, socijalisti i drugi. Daljnja kampanja, sad već službeno vođena od strane NSDAP-a, nije samo uklanjala pisce i intelektualce nego je vođena politika remodeliranja svih postojećih slobodnih institucija koja nisu bila podređena vlasti (provedena je nacionalizacija i fašizacija svih slobodnih profesionalaca i institucija). Otpora nacionalizaciji nije ni bilo jer su akademske struje bile slabe i bez ikakve društvene potpore.[4] Velik broj njemačkih umjetnika, pisaca, liječnika i drugih intelektualaca napustio je granice Reicha zbog straha od mogućeg progona.[2]


Izvori

[/size]




[size=14]Zadnji je put uređivao suradnik 
Rakija prije 3 mjeseca.
[/size]


POVEZANE STRANICE





  • Joseph Goebbels

    njemački političar i kancelar; Reichov ministar narodnog prosvjećenja i propagande; jedan od najbližih suradnika i najvećih obožavatelja Adolfa Hitlera



  • Ernst Hanfstaengl




  • Progon homoseksualaca u nacističkoj Njemačkoj i holokaustu



[size]

Vecina ljevicara su zagovornici migrana a zajednicko sa njima je da im je krscanstvo-neprijatelj Wikipedia-wordmark-en

Sadržaji se koriste u skladu s CC BY-SA 3.0 osim ako nije drukčije navedeno.
[/size]

  • Privatnost

  • Klasični prikaz

RayMabus
RayMabus

Posts : 176915
2014-04-11


Back to top Go down

Vecina ljevicara su zagovornici migrana a zajednicko sa njima je da im je krscanstvo-neprijatelj Empty Re: Vecina ljevicara su zagovornici migrana a zajednicko sa njima je da im je krscanstvo-neprijatelj

Post by RayMabus 22/11/2018, 11:52

Vi ste pičke obične a ne muškarci,feminizirane pičkice

Ja sam svoj prvi Kuran spalio s petnjast godina

Bojite ih se,šupci

Pičke jedne

Triba palit taj Kuran njima za inat
RayMabus
RayMabus

Posts : 176915
2014-04-11


Back to top Go down

Vecina ljevicara su zagovornici migrana a zajednicko sa njima je da im je krscanstvo-neprijatelj Empty Re: Vecina ljevicara su zagovornici migrana a zajednicko sa njima je da im je krscanstvo-neprijatelj

Post by Noor 22/11/2018, 11:56

RayMabus wrote:Triba palit Kuran i provocirat muslimane u zapadnoj Evropi

Ja sam svoj prvi Kuran spalio s petnajst godina,nije mi se svidila knjiga

Vecina ljevicara su zagovornici migrana a zajednicko sa njima je da im je krscanstvo-neprijatelj BeFunky_policija
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

Vecina ljevicara su zagovornici migrana a zajednicko sa njima je da im je krscanstvo-neprijatelj Empty Re: Vecina ljevicara su zagovornici migrana a zajednicko sa njima je da im je krscanstvo-neprijatelj

Post by RayMabus 22/11/2018, 12:04

Vi ste najobičnije pizde

Religija se može i zabranit zakonom

Tko šta reče protiv ajmo u jamu
RayMabus
RayMabus

Posts : 176915
2014-04-11


Back to top Go down

Vecina ljevicara su zagovornici migrana a zajednicko sa njima je da im je krscanstvo-neprijatelj Empty Re: Vecina ljevicara su zagovornici migrana a zajednicko sa njima je da im je krscanstvo-neprijatelj

Post by vili40 22/11/2018, 12:08

AssadNaPodmornici wrote:
catabbath wrote:Hm ja sam mislio da su HDZovci sve veliki katolici a kad ono...
da odjedanput HDZovci nevjernici i ljevičari i mrze katolike.. sada sam zbunjen.. neka mi forumski HDZovci objasne u čemu je kvaka?
kvaka je valjda da se svi prave slijepi,ono dršte lopova... :D
vili40
vili40

Male
Posts : 10790
2015-08-02


Back to top Go down

Vecina ljevicara su zagovornici migrana a zajednicko sa njima je da im je krscanstvo-neprijatelj Empty Re: Vecina ljevicara su zagovornici migrana a zajednicko sa njima je da im je krscanstvo-neprijatelj

Post by RayMabus 22/11/2018, 12:21

Cilu tu Njemačku triba natrpat Afganistancima,Somalijcima i Arapima

Draži su mi oni nego feminizirani muškarci

Aj trpaj,to je prava ekipa
RayMabus
RayMabus

Posts : 176915
2014-04-11


Back to top Go down

Vecina ljevicara su zagovornici migrana a zajednicko sa njima je da im je krscanstvo-neprijatelj Empty Re: Vecina ljevicara su zagovornici migrana a zajednicko sa njima je da im je krscanstvo-neprijatelj

Post by immortal 22/11/2018, 13:08

vuksadinare wrote:https://narod.hr/hrvatska/tomislav-bandov-vecina-zagovornika-ilegalnih-migranata-su-ljevicari-a-zajednicki-neprijatelj-im-je-krscanstvo
Vecina ljevicara su zagovornici migrana a zajednicko sa njima je da im je krscanstvo-neprijatelj
jasno kao dan
immortal
immortal

Female
Posts : 23187
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

Vecina ljevicara su zagovornici migrana a zajednicko sa njima je da im je krscanstvo-neprijatelj Empty Re: Vecina ljevicara su zagovornici migrana a zajednicko sa njima je da im je krscanstvo-neprijatelj

Post by Sora 22/11/2018, 14:34

mortal wrote:
vuksadinare wrote:https://narod.hr/hrvatska/tomislav-bandov-vecina-zagovornika-ilegalnih-migranata-su-ljevicari-a-zajednicki-neprijatelj-im-je-krscanstvo
Vecina ljevicara su zagovornici migrana a zajednicko sa njima je da im je krscanstvo-neprijatelj
jasno kao dan
Vjernici su nagori ljudi 
Kakvi ljevicari 

lol!
Dokazano da iz crkve izlaze netolerantni. Zaglupljeni. Bez mozga i Jaja  :cry  
Dokazano da crkve potiču ratove iz vjerske mrznje.

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23748
2014-04-29


Back to top Go down

Vecina ljevicara su zagovornici migrana a zajednicko sa njima je da im je krscanstvo-neprijatelj Empty Re: Vecina ljevicara su zagovornici migrana a zajednicko sa njima je da im je krscanstvo-neprijatelj

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 7 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum