ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Londonski Times: Maša i Medvjed su ruska propaganda

Page 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Londonski Times: Maša i Medvjed su ruska propaganda Empty Londonski Times: Maša i Medvjed su ruska propaganda

Post by Hektorović 11/19/2018, 09:17

Kritičari optužuju ruski animirani serijal "Maša i Medvjed" da se bavi "kremaljskom propagandom" i da je instrument "meke moći" Rusije, piše londonski Tajms.

"Maša ima tvrdoglav, neprijatan karakter, pritom je odlučna. Ona previše toga preuzima na sebe. Neće biti preuveličavanje ako kažemo da se ponaša putinovski", kaže profesor Entoni Glis s Bakingemskog univerziteta.
Što se tiče Medvjeda, autor je podsjetio na stav predavača Talinskog univerziteta Prijita Hibemjagija, koji je izjavio da je taj lik zadužen za to da "promijeni lik Rusije u svijesti djece s negativnog na pozitivni". U tome je Hibemjagi vidio prijetnju po nacionalnu bezbjednost Estonije.
Broj pratilaca "Maše i Medvjeda" na engleskom jeziku na Jutjub-kanalu u ovom trenutku je veći od četiri miliona. Ukupan broj pregleda ovog popularnog crtaća prelazi četrdeset milijardi.
Komentarisanje izjava zapadnih kritičara o političkoj propagandi u "Maši i Medvjedu" može da bude praćeno samo ironijom, kaže Dmitrij Lovejko, šef studija "Animakord", koji pravi ovaj crtać.
"To je prilično teško komentarisati bez velike ironije. Tajms je trebalo da napiše da se Maša ponaša čerčilovski" - kaže on. Lovejko dodaje da se rad propagandnog organa pri Kremlju vjerovatno odlično plaća.
"Nažalost, za 10 godina nismo dobili ni kopejku državnog novca. I nikoga nismo ni molili za to, jer smo mi čisto komercijalni projekat", istakao je Lovejko. On dodaje da autori serijala nisu imali na umu nikakve političke paralele dok su stvarali "Mašu i Medvjeda".
"Uvredljivo je to što tako ozbiljan list, umjesto da pita nas, navodi mišljenje, na primjer, letonskog kritičara. Komentarisati šta je neko o nečemu pomislio prilično je teško", zaključio je on.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26372
2018-04-10


Back to top Go down

Londonski Times: Maša i Medvjed su ruska propaganda Empty Re: Londonski Times: Maša i Medvjed su ruska propaganda

Post by kic 11/19/2018, 10:33


svi koje ne volimo su Putin, svi su Hitler-
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Londonski Times: Maša i Medvjed su ruska propaganda Empty Re: Londonski Times: Maša i Medvjed su ruska propaganda

Post by epikur37 11/19/2018, 10:35

Glupi briti, tako patetična nacija.
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Londonski Times: Maša i Medvjed su ruska propaganda Empty Re: Londonski Times: Maša i Medvjed su ruska propaganda

Post by Leviathan2 11/19/2018, 10:52

jebate, znao sam ja da nesto nije u redu s tim crticem 


lol! :aw

_________________
Londonski Times: Maša i Medvjed su ruska propaganda Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

Londonski Times: Maša i Medvjed su ruska propaganda Empty Re: Londonski Times: Maša i Medvjed su ruska propaganda

Post by vuksadinare 11/19/2018, 11:03

joj nav'r glave mi je taj crtic maša i medvjed..to moja kcerkica skoro stalno gleda to i mačka kako kaze a misli na crtic tom i jerry...
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99098
2015-09-08


Back to top Go down

Londonski Times: Maša i Medvjed su ruska propaganda Empty Re: Londonski Times: Maša i Medvjed su ruska propaganda

Post by Leviathan2 11/19/2018, 11:13

vuksadinare wrote:joj nav'r glave mi je taj crtic maša i medvjed..to moja kcerkica skoro stalno gleda to i mačka kako kaze a misli na crtic tom i jerry...
hehehe, i  moj najmladji unuk, hebate lud za tim crticem,  al cim napuni 5tu ide on u selo, nema majci crtica,

_________________
Londonski Times: Maša i Medvjed su ruska propaganda Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

Londonski Times: Maša i Medvjed su ruska propaganda Empty Re: Londonski Times: Maša i Medvjed su ruska propaganda

Post by vuksadinare 11/19/2018, 11:15

Leviathan2 wrote:
vuksadinare wrote:joj nav'r glave mi je taj crtic maša i medvjed..to moja kcerkica skoro stalno gleda to i mačka kako kaze a misli na crtic tom i jerry...
hehehe, i  moj najmladji unuk, hebate lud za tim crticem,  al cim napuni 5tu ide on u selo, nema majci crtica,
a ja odvalim kad mi moja kaze..'tata upali mi mačka' :D
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99098
2015-09-08


Back to top Go down

Londonski Times: Maša i Medvjed su ruska propaganda Empty Re: Londonski Times: Maša i Medvjed su ruska propaganda

Post by vuksadinare 11/19/2018, 11:16

..a ja joj kazem..kojeg mačka?..tommy-a ili mačka pod šljemom lol!
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99098
2015-09-08


Back to top Go down

Londonski Times: Maša i Medvjed su ruska propaganda Empty Re: Londonski Times: Maša i Medvjed su ruska propaganda

Post by marcellus 11/19/2018, 11:48

cenzura na zapadu je postala jednako paranoična kao i sovjetska sedamdesetih kad su u koka koli i hamburgeru vidjeli imperijalizam (dobro, to ima smisla, ali nema smisla braniti narod od hamburgera)

_________________
Londonski Times: Maša i Medvjed su ruska propaganda 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Londonski Times: Maša i Medvjed su ruska propaganda Empty Re: Londonski Times: Maša i Medvjed su ruska propaganda

Post by Ringo10 11/19/2018, 12:30

epikur37 wrote:Glupi briti, tako patetična nacija.
NA Zapadu su fakat s uma skrenuli totalno.

Ali dobro je to, ovakve budalastine su znak propadanja.
Ringo10
Ringo10

Posts : 21560
2015-09-24


Back to top Go down

Londonski Times: Maša i Medvjed su ruska propaganda Empty Re: Londonski Times: Maša i Medvjed su ruska propaganda

Post by Leviathan2 11/19/2018, 12:32

propo sovjetski savez, propasce i oni
treba se rjesi relikvija :)

_________________
Londonski Times: Maša i Medvjed su ruska propaganda Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

Londonski Times: Maša i Medvjed su ruska propaganda Empty Re: Londonski Times: Maša i Medvjed su ruska propaganda

Post by Hektorović 11/19/2018, 12:56

epikur37 wrote:Glupi briti, tako patetična nacija.

Nejkad je taj Times bio uzor vrhunskog novinarstva... danas se bave kremaljskom urotom maše i medvjeda...
Hektorović
Hektorović

Posts : 26372
2018-04-10


Back to top Go down

Londonski Times: Maša i Medvjed su ruska propaganda Empty Re: Londonski Times: Maša i Medvjed su ruska propaganda

Post by Hektorović 11/19/2018, 12:59

Londonski Times: Maša i Medvjed su ruska propaganda Dsoi2r10
Hektorović
Hektorović

Posts : 26372
2018-04-10


Back to top Go down

Londonski Times: Maša i Medvjed su ruska propaganda Empty Re: Londonski Times: Maša i Medvjed su ruska propaganda

Post by Hektorović 11/19/2018, 13:02

Londonski Times: Maša i Medvjed su ruska propaganda Slika_90
Hektorović
Hektorović

Posts : 26372
2018-04-10


Back to top Go down

Londonski Times: Maša i Medvjed su ruska propaganda Empty Re: Londonski Times: Maša i Medvjed su ruska propaganda

Post by Guest 11/19/2018, 13:08

a Irudati,a sto zapadno nije propaganda.... :cleanteeth

@MARC.... pa nisam bas siguran po pitanju hamburgera...masivna hrana puna toksina i aditiva koji ljude pretvaraju u flegmaticne utovljene zombije...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Londonski Times: Maša i Medvjed su ruska propaganda Empty Re: Londonski Times: Maša i Medvjed su ruska propaganda

Post by Ringo10 11/19/2018, 13:30

Idiotizacija tkzv Zapada je u terminalnoj fazi.

A eksploziju ove bruke i sramote jos mogu dogadjati zato jer jos gazduju na propagandnom planu ali nece jos dugo


https://nexus-svjetlost.com/2018/11/18/covjek-nikada-nije-sletio-na-mjesec/
Ringo10
Ringo10

Posts : 21560
2015-09-24


Back to top Go down

Londonski Times: Maša i Medvjed su ruska propaganda Empty Re: Londonski Times: Maša i Medvjed su ruska propaganda

Post by marcellus 11/19/2018, 13:52

pismejker wrote:a Irudati,a sto zapadno nije propaganda.... :cleanteeth

@MARC.... pa nisam bas siguran po pitanju hamburgera...masivna hrana puna toksina i aditiva koji ljude pretvaraju u flegmaticne utovljene zombije...

zato ja doma napravim somunburger, najbolje jasno meso samljet sam al ni leskovačke pljeske nisu loše... prepržiš kolutove luka, na njih nabaciš kratko prepžene šnite špeka, meso, umjesto šećerastog kečapa spucaš domaći ajvar, rastopiš gore ementaler  (pravi ne ljepilo iz meka) dodaš paradajz i kolateralnu štetu i ubaciš u somun umočen na gril tavu...

ide i s ćevapima umj. pljeske


Last edited by marcellus on 11/19/2018, 13:55; edited 1 time in total

_________________
Londonski Times: Maša i Medvjed su ruska propaganda 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Londonski Times: Maša i Medvjed su ruska propaganda Empty Re: Londonski Times: Maša i Medvjed su ruska propaganda

Post by marcellus 11/19/2018, 13:54

križanac ćevapa u somunu i američkog hamburgera, domaćem fali malo te kolaterale koju ameri dodaju a američkom fali okus po mesu

_________________
Londonski Times: Maša i Medvjed su ruska propaganda 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Londonski Times: Maša i Medvjed su ruska propaganda Empty Re: Londonski Times: Maša i Medvjed su ruska propaganda

Post by Guest 11/19/2018, 13:55

marcellus wrote:
pismejker wrote:a Irudati,a sto zapadno nije propaganda.... :cleanteeth

@MARC.... pa nisam bas siguran po pitanju hamburgera...masivna hrana puna toksina i aditiva koji ljude pretvaraju u flegmaticne utovljene zombije...

zato ja doma napravim somunburger, najbolje jasno meso samljet sam al ni leskovačke pljeske nisu loše... prepržiš kolutove luka, na njih nabaciš kratko prepžene šnite špeka, umjesto šećerastog kečapa spucaš domaći ajvar, rastopiš gore ementaler  (pravi ne ljepilo iz meka) dodaš paradajz i kolateralnu štetu i ubaciš u somun umočen na gril tavu...

ide i s ćevapima umj. pljeske
šut..jezik pregrizao..meni nasao napaljivati zljezde slinavice... Suspect

usput,ako volis kiseli kupus,nadji negdje onaj Futoški,ovdje se otimaju za njega..
Rujka napravi sarme s njim,u masu poubacuje kockice dimljenog mesa,i kuha sat vremena..ondaja preuzmem,i to jos lagano krckam 1.5h u rerni na 130-140..zapecene sarme,bajo moj... :clown
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Londonski Times: Maša i Medvjed su ruska propaganda Empty Re: Londonski Times: Maša i Medvjed su ruska propaganda

Post by prckov 11/19/2018, 13:57

politicka korektnost
nisu samo ruski crtici pod napadom, nego svi koji nisu politicki korektni bez obzira sa koje strane granice dolazili
od videoigara, crtanih romana do filmova I knjizevnosti
nije mi jasno cemu se cudite ili vam je jedino vazno da ruse ne napadaju

 when the regressive left took over academia, we lost the battle for Western Civilization. We as a culture are not sliding towards the abyss, we have begun a headlong plunge.

_________________
teza = socijalizam
antiteza = kapitalizam
sinteza = odrzivi socijalizam, odnosno =  odrzivi razvoj, odnosno = "degrowth communism"
Ili kako Klaus kaze = "economy of caring and sharing"
prckov
prckov

Posts : 34101
2014-04-19


Back to top Go down

Londonski Times: Maša i Medvjed su ruska propaganda Empty Re: Londonski Times: Maša i Medvjed su ruska propaganda

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 2 1, 2  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum