ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Intervju Brnabić za DW: U Srebrenici se nije desio genocid

Page 1 of 3 1, 2, 3  Next

Go down

Intervju Brnabić za DW: U Srebrenici se nije desio genocid Empty Intervju Brnabić za DW: U Srebrenici se nije desio genocid

Post by Eroo Thu 15 Nov - 8:58


  • Intervju Brnabić za DW: U Srebrenici se nije desio genocid 873x400


Brnabić: Žučna rasprava
SRAMOTNO Premijerka Srbije u razgovoru za "Deutsche Welle"
Brnabić: U Srebrenici se nije desio genocid
Odgovorno lice za taj užasan ratni zločin je izručeno Hagu i Srbija je uradila sve što je bilo do nje, kaže Brnabić
Autor: Blic.rs
prije 17 minuta


Premijerka Srbije Ana Brnabić dala je danas intervju za emisiju "Zona konflikta" na radiju "Deutsche Welle", u kome je došlo do žučne rasprave sa autorom.
Naime, novinar Tim Sebastijan (Sebastian) je konstatirao da Srbija neće skoro u EU, da od toga nema ništa dok se ne potpiše uzajamno priznanje i da mu se čini da je EU dosta Srbije.
Priznanje Kosova
Novinar je upitao premijerku je li svjesna da su Evropskoj uniji dojadile zemlje Zapadnog Balkana, na šta je Brnabić odgovorila:
- Mislim da nije diplomatski da Vi pričate u ime Evropske unije, to prosto nije u redu - rekla je on.
Novinar je insistirao, a Brnabić odgovorila:
- Je li mogu ja da kažem ili ćete vi imati intervju sami sa sobom - upitala je premijerka Srbije.


  • Intervju Brnabić za DW: U Srebrenici se nije desio genocid W873


Voditelj je insistirao da onakaže da je uvjet za ulazak u EU priznanje Kosova, a dio njihovog razgovora u kojem premijerka Srbije negira da se desio genosid u Srebrenici prenosimo u cijelosti:
Voditelj: "Vi ste rekli da želite saradnju Srba i Albanaca, nekakav kompromis, kulturološko prožimanje, to su Vaše riječi".
Brnabić: "Da, to jesam rekla".
Voditelj. "Pa znate li Vi da će to trajati 20 godina, o čemu Vi pričate?"
Brnabić: "Gospodine, neka će trajati 20 godina, rješenje mora biti kompromis. I ako traje toliko, u redu, ako EU hoće da čeka 20 godina super, ako neće i to je u redu, mi reforme sprovodimo zbog naših građana".
Voditelj: "A da ne radite to samo zbog novca iz EU fondova"
Brnabić: "Ne, mi koristimo novac iz pristupnih fondova, a dijelimo sa EU iste vrijednosti i reforme sprovodimo zbog građana".
Voditelj je insistirao da Brnabić prizna da se u Srebrenici desio genocid.
Voditelj: "Ali pogledajte, pa međunarodne institucije su rekle da se genocid desio".
Brnabić: "Gospodine, u redu. Neka su rekle. Za Srbiju se genocid u Srebrenici nije dogodio. Odgovorno lice za taj užasan ratni zločin je izručeno Hagu i Srbija je uradila sve što je bilo do nje".
Prekrajanje historije
Voditelj: "To je za Vas crvena linija koju nećete preći, zar ne? Vi hoćete da prekrajate historiju".
Na to je premijerka Srbije rekla da niko ne prekraja historiju.
- Mi samo kažemo ono što su činjenice za nas i dala sam Vam odgovor i ponovit ću - u Srebrenici se nije desio genocid. Također, Vi posmatrate Srbiju kao da je ona neki izolovani sistem. Pogledajte kako zemlje u regionu tretiraju ratne zločince... - istakla je Brnabić.
Dodala je i da nije korektno da novinar omalovažava uspjehe koje je Srbija postigla i da donosi proizvoljne ocjene, i poručila:
- Ponosna sam na to kako se Srbija suočava sa svojom prošlošću.

https://avaz.ba/region/srbija/431553/brnabic-u-srebrenici-se-nije-desio-genocid

_________________
Fortitude is the marshal of thought, the armor of the will, and the fort of reason.
(Francis Bacon)
Eroo
Eroo

Posts : 74857
2016-07-22


Back to top Go down

Intervju Brnabić za DW: U Srebrenici se nije desio genocid Empty Re: Intervju Brnabić za DW: U Srebrenici se nije desio genocid

Post by Eroo Thu 15 Nov - 9:02

Pa je sad usporedite s Pusićkom, Kosor ili Mesićem. Razlika nebo i zemlja.
Odslušao sam cijeli njen intervju (ima video) i moram reć da sam totalno promijenio mišljenje o njoj.
Ima stav i ja to poštujem.

_________________
Fortitude is the marshal of thought, the armor of the will, and the fort of reason.
(Francis Bacon)
Eroo
Eroo

Posts : 74857
2016-07-22


Back to top Go down

Intervju Brnabić za DW: U Srebrenici se nije desio genocid Empty Re: Intervju Brnabić za DW: U Srebrenici se nije desio genocid

Post by kaya Thu 15 Nov - 9:11

Eroo wrote:Pa je sad usporedite s Pusićkom, Kosor ili Mesićem. Razlika nebo i zemlja.
Odslušao sam cijeli njen intervju (ima video) i moram reć da sam totalno promijenio mišljenje o njoj.
Ima stav i ja to poštujem.
a stav joj je cijeli svijet ima svoju istinu a mi u srbiji svoju
- medunarodne institucije su rekle  da se genocid desio
- dobro, za srbiju se nije desio
- uvjet je kosovo, to ce trajati 20 godina
- dobro

znaci autisticno govori nesto svoje, to ti je stav autiste , on svoje sto god da se dogada oko njega. 
pusicka je za nju nedostizna..
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Intervju Brnabić za DW: U Srebrenici se nije desio genocid Empty Re: Intervju Brnabić za DW: U Srebrenici se nije desio genocid

Post by Eroo Thu 15 Nov - 9:15

Eroo wrote:
Voditelj: "Ali pogledajte, pa međunarodne institucije su rekle da se genocid desio".
Brnabić: "Gospodine, u redu. Neka su rekle. Za Srbiju se genocid u Srebrenici nije dogodio. Odgovorno lice za taj užasan ratni zločin je izručeno Hagu i Srbija je uradila sve što je bilo do nje".
Prekrajanje historije
Voditelj: "To je za Vas crvena linija koju nećete preći, zar ne? Vi hoćete da prekrajate historiju".
Na to je premijerka Srbije rekla da niko ne prekraja historiju.
- Mi samo kažemo ono što su činjenice za nas i dala sam Vam odgovor i ponovit ću - u Srebrenici se nije desio genocid.

Tako se raspravlja s novinarima-plaćenicima: direktno u čelo!

_________________
Fortitude is the marshal of thought, the armor of the will, and the fort of reason.
(Francis Bacon)
Eroo
Eroo

Posts : 74857
2016-07-22


Back to top Go down

Intervju Brnabić za DW: U Srebrenici se nije desio genocid Empty Re: Intervju Brnabić za DW: U Srebrenici se nije desio genocid

Post by Eroo Thu 15 Nov - 9:19

kaya wrote:
Eroo wrote:Pa je sad usporedite s Pusićkom, Kosor ili Mesićem. Razlika nebo i zemlja.
Odslušao sam cijeli njen intervju (ima video) i moram reć da sam totalno promijenio mišljenje o njoj.
Ima stav i ja to poštujem.
a stav joj je cijeli svijet ima svoju istinu a mi u srbiji svoju
- medunarodne institucije su rekle  da se genocid desio
- dobro, za srbiju se nije desio
- uvjet je kosovo, to ce trajati 20 godina
- dobro

znaci autisticno govori nesto svoje, to ti je stav autiste , on svoje sto god da se dogada oko njega. 
pusicka je za nju nedostizna..
Ima svoj argument, koji može biti predmet rasprave.
Pusićka tvrdi da za Čoviće nije glasovalo 2/3 Hrvata, pa ti sad raspravlja s njom...Ne ide, jelda?
Noga u dupe i to je sva moguća rasprava s njom.

_________________
Fortitude is the marshal of thought, the armor of the will, and the fort of reason.
(Francis Bacon)
Eroo
Eroo

Posts : 74857
2016-07-22


Back to top Go down

Intervju Brnabić za DW: U Srebrenici se nije desio genocid Empty Re: Intervju Brnabić za DW: U Srebrenici se nije desio genocid

Post by Leviathan2 Thu 15 Nov - 9:19

pa i nije se dogodio, i ja to tvrdim
cak su i oricevi pobili vise ljudi koji su bjezali nego srbi

_________________
Intervju Brnabić za DW: U Srebrenici se nije desio genocid Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

Intervju Brnabić za DW: U Srebrenici se nije desio genocid Empty Re: Intervju Brnabić za DW: U Srebrenici se nije desio genocid

Post by Eroo Thu 15 Nov - 9:29

Leviathan2 wrote:pa i nije se dogodio, i ja to tvrdim
cak su i oricevi pobili vise ljudi koji su bjezali nego srbi
Ma jasno.Pobijene je žrtvovao Alija.
Vojsku je od tamo povuka i poslao na Hrvate u srednjoj Bosni.

_________________
Fortitude is the marshal of thought, the armor of the will, and the fort of reason.
(Francis Bacon)
Eroo
Eroo

Posts : 74857
2016-07-22


Back to top Go down

Intervju Brnabić za DW: U Srebrenici se nije desio genocid Empty Re: Intervju Brnabić za DW: U Srebrenici se nije desio genocid

Post by kaya Thu 15 Nov - 9:32

Leviathan2 wrote:pa i nije se dogodio, i ja to tvrdim
cak su i oricevi pobili vise ljudi koji su bjezali nego srbi
po presudi se dogodio, lokalno ogranicen . i to je sve. 
sto ti mislis da nije i ana i moja baka nije bitno.
ne branim muslimane, napravili su oni ohoho zlocina i degutantno je gledati njihovo glumatanje zrtve i samo zrtve ali ovo s genocidom je pravni fakt.
and ero@ vuciceva marioneta nema stav , stav je ja nista ne vidim i ne cujem i govorim sto mi je Suljo rekao.
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Intervju Brnabić za DW: U Srebrenici se nije desio genocid Empty Re: Intervju Brnabić za DW: U Srebrenici se nije desio genocid

Post by Eroo Thu 15 Nov - 9:34


_________________
Fortitude is the marshal of thought, the armor of the will, and the fort of reason.
(Francis Bacon)
Eroo
Eroo

Posts : 74857
2016-07-22


Back to top Go down

Intervju Brnabić za DW: U Srebrenici se nije desio genocid Empty Re: Intervju Brnabić za DW: U Srebrenici se nije desio genocid

Post by vuksadinare Thu 15 Nov - 9:40

interesantno...ovu vijest je prenio avaz..ali ne i ostali 'gradzanski' portali...koji odmah objavljuju bilo kakvu vijest iz hrvatske tj kolinde,plenkija,covica,picule....
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99140
2015-09-08


Back to top Go down

Intervju Brnabić za DW: U Srebrenici se nije desio genocid Empty Re: Intervju Brnabić za DW: U Srebrenici se nije desio genocid

Post by Eroo Thu 15 Nov - 9:42

Poznata "ketmanska" filozofija.Može i žrtvovanje Srebrenice ako je to u interesu islama. 
Kao što reče gospodin iz videa : Alija je bio loš čovjek!

_________________
Fortitude is the marshal of thought, the armor of the will, and the fort of reason.
(Francis Bacon)
Eroo
Eroo

Posts : 74857
2016-07-22


Back to top Go down

Intervju Brnabić za DW: U Srebrenici se nije desio genocid Empty Re: Intervju Brnabić za DW: U Srebrenici se nije desio genocid

Post by Eroo Thu 15 Nov - 9:49

kaya wrote:
Eroo wrote:Pa je sad usporedite s Pusićkom, Kosor ili Mesićem. Razlika nebo i zemlja.
Odslušao sam cijeli njen intervju (ima video) i moram reć da sam totalno promijenio mišljenje o njoj.
Ima stav i ja to poštujem.
a stav joj je cijeli svijet ima svoju istinu a mi u srbiji svoju
- medunarodne institucije su rekle  da se genocid desio
- dobro, za srbiju se nije desio
- uvjet je kosovo, to ce trajati 20 godina
- dobro

znaci autisticno govori nesto svoje, to ti je stav autiste , on svoje sto god da se dogada oko njega. 
pusicka je za nju nedostizna..
Bolje i autistički nego izdajnički, kao Pusićka, Kosor i Mesić.

_________________
Fortitude is the marshal of thought, the armor of the will, and the fort of reason.
(Francis Bacon)
Eroo
Eroo

Posts : 74857
2016-07-22


Back to top Go down

Intervju Brnabić za DW: U Srebrenici se nije desio genocid Empty Re: Intervju Brnabić za DW: U Srebrenici se nije desio genocid

Post by Eroo Thu 15 Nov - 9:52

Eroo wrote:
*Film "Srebrenica - izdani grad" je takođe  svojevrsno svedočenje i aktuelnih čelnika vlasti u BiH među kojima je i nekadašnjeg drugog čoveka u Srebrenici tokom rata Hakije Meholjića, koji je bio odmah iza ratnog komandanta Srebrenice Nasera Orića, a koji je svedočio o susretu sa Alijom Izetbegovićem u Sarajevu kada im je on, kako je rekao, objasnio da mu je tadašnji predsednik Bil Klinton rekao da bi, za pokretanje intervencije protiv Srba, bilo potrebno da “četnici” ubiju 5.000 muslimana".*


Last edited by Eroo on Thu 15 Nov - 9:52; edited 1 time in total

_________________
Fortitude is the marshal of thought, the armor of the will, and the fort of reason.
(Francis Bacon)
Eroo
Eroo

Posts : 74857
2016-07-22


Back to top Go down

Intervju Brnabić za DW: U Srebrenici se nije desio genocid Empty Re: Intervju Brnabić za DW: U Srebrenici se nije desio genocid

Post by Sora Thu 15 Nov - 9:52

Politika zaoravo ovdje na balkanu ima samo jednu konstantu 

UDRI 
PO SLABIJEM

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23724
2014-04-29


Back to top Go down

Intervju Brnabić za DW: U Srebrenici se nije desio genocid Empty Re: Intervju Brnabić za DW: U Srebrenici se nije desio genocid

Post by Sora Thu 15 Nov - 9:52

Ostalo je gadljivo uopce komentirat

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23724
2014-04-29


Back to top Go down

Intervju Brnabić za DW: U Srebrenici se nije desio genocid Empty Re: Intervju Brnabić za DW: U Srebrenici se nije desio genocid

Post by Eroo Thu 15 Nov - 9:54

Eroo wrote:
Eroo wrote:
*Film "Srebrenica - izdani grad" je takođe  svojevrsno svedočenje i aktuelnih čelnika vlasti u BiH među kojima je i nekadašnjeg drugog čoveka u Srebrenici tokom rata Hakije Meholjića, koji je bio odmah iza ratnog komandanta Srebrenice Nasera Orića, a koji je svedočio o susretu sa Alijom Izetbegovićem u Sarajevu kada im je on, kako je rekao, objasnio da mu je tadašnji predsednik Bil Klinton rekao da bi, za pokretanje intervencije protiv Srba, bilo potrebno da “četnici” ubiju 5.000 muslimana".*
*
U ratu je, kaže, izgubio dva brata i oca. Ne krije da je plakao kada je Srebrenica pala. Ne krijući ni emocije pred kamerama, kaže:
 
“Imali smo izdaju i od Alije i od međunarodne zajednice. Postoje dobri i loši ljudi. Alija je bio loš čovek”.
 
Meholjić je poručio:
 
“Alija (Izetbegović) nas je sve sahranio. Naš bivši predsednik Alija Izetbegović u grob je odneo odgovornost za ono što se desilo u Srebrenici” .*

_________________
Fortitude is the marshal of thought, the armor of the will, and the fort of reason.
(Francis Bacon)
Eroo
Eroo

Posts : 74857
2016-07-22


Back to top Go down

Intervju Brnabić za DW: U Srebrenici se nije desio genocid Empty Re: Intervju Brnabić za DW: U Srebrenici se nije desio genocid

Post by Sora Thu 15 Nov - 9:58

Pa jasta 
Ljudi lupetaju svasta 
Pitaj ih sta kazu za Tuđmana kpji je vama hercegovcima prodao Hrvate

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23724
2014-04-29


Back to top Go down

Intervju Brnabić za DW: U Srebrenici se nije desio genocid Empty Re: Intervju Brnabić za DW: U Srebrenici se nije desio genocid

Post by vuksadinare Thu 15 Nov - 9:59

Mesic je tvrdio da nikad nisu muslimani pucali na hrvate do međusobnog sukoba..to je vrlo lako demantirati....npr.prilikom agresije na hravtsku 1991...u banja luckom korpusu tijekom operacije tog korpusa u jesen i zimu na podrucju zapadne slavonije bilo je oko 25% rezervista muslimana sa podrucja sjeverozapadane i srednej bosne...ako je tada taj korpus brojao cca 12 000 ljudi po brojnosti dakle oko 3 000 rezervista je bilo muslimana i to se vrlo lako moze provjeriti njihovo 'dejstvovanje' u dokumentarcima 'komsije 1 i 2' i 'amarcord',...gdje se nalaze amaterski snimci banja luckog korpusa prilikom napada na zapadnu slavoniju gdje se muslimanski rezervisti hvale kako napadaju ustase,vidi se njihovo granatiranje lipika,bolnice u pakracu...u tuzlanskom korpusu koji je djelovao na podrucju istocne slavonije bilo je oko 18% rezervista muslimana sa podrucja sjeverne i istocne bosne...korpus je brojao tada cca 9000 ljudi...dakle oko 1600 rezervista su bili muslimani...price alije i ekipe ili opravdanja da su oni 'nasilno' pozivani u rezervu...padaju u vodu...odusevljenjem muslimanskih rezervista jna nakon svake ispaljene granate ili pogotka u bolnicu te okretanaj janjaca,volova i bratimljenja sa 'napacenim' srpskim narodom u zapadnoj slavoniji kao i u istocnoj
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99140
2015-09-08


Back to top Go down

Intervju Brnabić za DW: U Srebrenici se nije desio genocid Empty Re: Intervju Brnabić za DW: U Srebrenici se nije desio genocid

Post by vuksadinare Thu 15 Nov - 10:02

a najmorbidnije od svega je sto je komentator dokumentarca filma 'komšije' zakljucio nakon tih snimaka...da su ovi koji su se veselili napadima na lipik i pakracku bolnicu i slavili pogotke te se bratimili sa 'napacenim' narodom sami stradali od tih istih pola godine poslije u kozarcu,prijedoru,travniku...
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99140
2015-09-08


Back to top Go down

Intervju Brnabić za DW: U Srebrenici se nije desio genocid Empty Re: Intervju Brnabić za DW: U Srebrenici se nije desio genocid

Post by Eroo Thu 15 Nov - 10:07

Sora wrote:Pa jasta 
Ljudi lupetaju svasta 
Pitaj ih sta kazu za Tuđmana kpji je vama hercegovcima prodao Hrvate
*
U ratu je, kaže, izgubio dva brata i oca. Ne krije da je plakao kada je Srebrenica pala. Ne krijući ni emocije pred kamerama, kaže:
 
“Imali smo izdaju i od Alije i od međunarodne zajednice. Postoje dobri i loši ljudi. Alija je bio loš čovek”.
 
Meholjić je poručio:
 
“Alija (Izetbegović) nas je sve sahranio. Naš bivši predsednik Alija Izetbegović u grob je odneo odgovornost za ono što se desilo u Srebrenici” .*

Stoko, stara!

_________________
Fortitude is the marshal of thought, the armor of the will, and the fort of reason.
(Francis Bacon)
Eroo
Eroo

Posts : 74857
2016-07-22


Back to top Go down

Intervju Brnabić za DW: U Srebrenici se nije desio genocid Empty Re: Intervju Brnabić za DW: U Srebrenici se nije desio genocid

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 3 1, 2, 3  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum