ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hrvatska iz fondova EU u 2018. uzela 2,7 milijardi kuna manje od planiranog

Go down

Hrvatska iz fondova EU u 2018. uzela 2,7 milijardi kuna manje od planiranog Empty Hrvatska iz fondova EU u 2018. uzela 2,7 milijardi kuna manje od planiranog

Post by debotoijusto Mon 12 Nov - 18:13

Podatak je to iz predloženog rebalansa ovogodišnjeg proračuna, koji su nam potvrdili i sugovornici iz Vladinih krugova. Stavka “pomoći od međunarodnih organizacija te institucija i tijela EU”, koja najvećim dijelom obuhvaća upravo Unijine fondove, dosad je bila planirana u iznosu većem od 13,6 milijardi kuna. No, prijedlogom rebalansa ona se smanjuje za 2,65 milijardi, pa nova, korigirana vrijednost prihoda iz blagajne EU za 2018. godinu iznosi nešto više od 10,9 milijardi kuna. I u prezentaciji koju je pripremilo Ministarstvo financija stoji da je navedena stavka na strani proračunskih prihoda smanjena za taj iznos, a kao razlog se navodi “izmijenjena dinamika povlačenja sredstava iz fondova EU”.


- Natječaji traju dulje nego što je bilo planirano, pa je jasno da se dio planiranog novca neće iskoristiti u ovoj godini, nego će se prebaciti u sljedeću - kratko nam je pojasnio izvor iz Vladinih krugova.
U Ministarstvu regionalnog razvoja i fondova EU poručuju da, unatoč manjem iznosu koji je Hrvatska u ovoj godini povukla iz Unijine blagajne, nemamo razloga da budemo nezadovoljni.
- Dosad smo ugovorili oko 55 posto cjelokupne alokacije za proračunsko razdoblje od 2014. do 2020. godine, koja iznosi gotovo 10,7 milijardi eura, a na početku našeg mandata udio ugovorenih sredstava iznosio je samo 9 posto. Nastavimo li ovom dinamikom, vjerujemo da ćemo do kraja mandata uspjeti iskoristiti cjelokupnu alokaciju - rekao nam je sugovornik iz Ministarstva regionalnog razvoja i fondova EU, ne želeći ulaziti u detalje.

https://euractiv.jutarnji.hr/HRiEU/kohezijskifondovi/hrvatska-iz-fondova-eu-u-2018-uzela-27-milijardi-kuna-manje-od-planiranog/8046791/
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30664
2014-04-12


Back to top Go down

Hrvatska iz fondova EU u 2018. uzela 2,7 milijardi kuna manje od planiranog Empty Re: Hrvatska iz fondova EU u 2018. uzela 2,7 milijardi kuna manje od planiranog

Post by debotoijusto Mon 12 Nov - 18:18

Hrvatska iz fondova EU u 2018. uzela 2,7 milijardi kuna manje od planiranog Gabrijela%20%C5%BEalac%20zdravko%20mari%C4%87

u normalnoj zemlji bi pretila dobila pedalu vec sutra jutri
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30664
2014-04-12


Back to top Go down

Hrvatska iz fondova EU u 2018. uzela 2,7 milijardi kuna manje od planiranog Empty Re: Hrvatska iz fondova EU u 2018. uzela 2,7 milijardi kuna manje od planiranog

Post by Eroo Mon 12 Nov - 18:29

debotoijusto wrote:Hrvatska iz fondova EU u 2018. uzela 2,7 milijardi kuna manje od planiranog Gabrijela%20%C5%BEalac%20zdravko%20mari%C4%87

u normalnoj zemlji bi pretila dobila pedalu vec sutra jutri
Samo da još nama neukima objasniš zašto i dobiš od mene +. :)

_________________
Fortitude is the marshal of thought, the armor of the will, and the fort of reason.
(Francis Bacon)
Eroo
Eroo

Posts : 75036
2016-07-22


Back to top Go down

Hrvatska iz fondova EU u 2018. uzela 2,7 milijardi kuna manje od planiranog Empty Re: Hrvatska iz fondova EU u 2018. uzela 2,7 milijardi kuna manje od planiranog

Post by AssadNaPodmornici Mon 12 Nov - 18:35

a već sam pričao kako bila vijest.. za neku šeficu nekog EU ureda u ZGu , pored toliko ljudi koji su te struke, ovi iz HDZa zaposlili recimo vjeroučiteljicu

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21051
2018-06-14


Back to top Go down

Hrvatska iz fondova EU u 2018. uzela 2,7 milijardi kuna manje od planiranog Empty Re: Hrvatska iz fondova EU u 2018. uzela 2,7 milijardi kuna manje od planiranog

Post by dijagram Mon 12 Nov - 19:20

zakon
ostat ce vise za migrante
mi se rado solidariziramo
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18704
2015-08-09


Back to top Go down

Hrvatska iz fondova EU u 2018. uzela 2,7 milijardi kuna manje od planiranog Empty Re: Hrvatska iz fondova EU u 2018. uzela 2,7 milijardi kuna manje od planiranog

Post by Eroo Mon 12 Nov - 20:39

AssadNaPodmornici wrote:a već sam pričao kako bila vijest.. za neku šeficu nekog EU ureda u ZGu , pored toliko ljudi koji su te struke, ovi iz HDZa zaposlili recimo vjeroučiteljicu
Prije nego ste uopće došli u poziciju za kandidiranje na eu fondove sam vas upozorio.
Tada sam vam kao dobar primjer naveo Irsku. Najprije dobra edukacija, kume moj...
Kao i u svakom drugom poslu, uostalom.

_________________
Fortitude is the marshal of thought, the armor of the will, and the fort of reason.
(Francis Bacon)
Eroo
Eroo

Posts : 75036
2016-07-22


Back to top Go down

Hrvatska iz fondova EU u 2018. uzela 2,7 milijardi kuna manje od planiranog Empty Re: Hrvatska iz fondova EU u 2018. uzela 2,7 milijardi kuna manje od planiranog

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum