ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sviđalo vam se to ili ne: Mi nismo komšije

Page 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Sviđalo vam se to ili ne: Mi nismo komšije Empty Sviđalo vam se to ili ne: Mi nismo komšije

Post by Guest Thu 11 Oct - 11:06

CRNA GORA I SRBIJA – TO JE JEDNA FAMILIJA


MLADA POLITIČARKA IZ CRNE GORE PODIGLA REGION NA NOGE PRED MEČ SA SRBIJOM Sviđalo vam se to ili ne: Mi nismo komšije, mi smo braća, mi smo sestre!
Prva zvanična utakmica fudbalskih reprezentacija Srbije i Crne Gore privlači veliku pažnju javnosti u regionu.

Duel "Orlova" i "Sokolova" biće odigran u četvrtak od 20.45 časova u Podgorici u okviru 3. kola Lige nacija.
 
Iz UEFA je ona okarakterisana kao "utakmica visokog rizika", što je podstaklo mladu političarku iz Crne Gore Milicu Tomašević, sekretara Izvršnog odbora Nove srpske demokratije, da kolumnu posveti pomenutoj utakmi
Sviđalo vam se to ili ne: Mi nismo komšije 1642115_milica_ls
"Sutrašnji dan, kada se igra utakmica reprezentacija dva bratska naroda – Crne Gore i Srbije, za Podgoricu bi trebao da predstavlja praznik fudbala. Umesto toga, suočavamo se sa pojmom "utakmice visokog rizika". Zašto "visokog" rizika? Zašto "rizika" uopšte? I na koncu, rizika od čega? Prvo, ako imamo u vidu sad već čuvenu "podelu karata podobnima" odnosno nedostupnost ulaznica za "nepodobne", zbog čega postoji bojazan da se bilo šta ružno može dogoditi na tribinama među istomišljenicima?"
 
Tomašević ističe da delovi crnogorskog režima pokušavaju da stvore veštačku tenziju pred utakmicu, a sve u službi "agresivne propagande protiv srpskog naroda".
 
"Podgoricom uveliko kruži šaljiva opaska – da je Srbima u Crnoj Gori lakše doći do karata za meč Južna Koreja – Urugvaj, nego Crna Gora i Srbija. Ostaje nam, dakle, da pretpostavimo da režim vidi visoki rizik u mogućnosti da prisutnima prorade emocije tokom slušanja himne "Bože, pravde", što i nije toliko nerealno, ako imamo u vidu da su se mnogi od onih koji će prisustvovati meču, ne tako davno zaklinjali u srpski grb i himnu Srbije. Dok partijske ponude nisu uradile svoje... Drugo, racionalan čovjek se mora zapitati – zbog čega se insistira na podeli karata odnosno iz kojeg razloga su 44 aktivista DPS-a dobili po stotinu ulaznica za zadatkom da ih podele "najvatrenijim" navijačima crnogorske reprezentacije? Da li se to režim boji, da bi puštanjem svih karata u prodaju, došlo do svojevrsne podgoričke skupštine pod Goricom? Da bismo nešto razumeli moramo videti odakle to potiče i čemu služi.
Očigledno je da ovakve i slične sintagme potiču iz namera djelova režima da stvore veštačku tenziju pred sutrašnji meč. I još je očiglednije, da je podizanje tenzija pred meč u službi agresivne propagande protiv srpskog naroda, koja ova jeseni hvata veliki zalet."
 
Kao pozitivan primer, Milica Tomašević ističe nedavni događaj kada su mladi košarkaši Crne Gore bodrili srpske košarkaše u finalu Evropskog prvenstva.
 
"Da li ste nekada čuli da se meč između reprezentacija Češke i Slovačke (nekad jedinstvene Čehoslovačke) nazivao utakmicom visokog rizika, ili u bilo kojem sličnom primeru?
 
No, nije neophodno tražiti primere u uporednom iskustvu, dovoljno je da se setimo scena sa finala Evropskog prvenstva za mlade košarkaše, kada su mladi košarkaši Srbije uspeh proslavili prvo sa onima koji su najvatrenije navijali za njih – mladim košarkašima Crne Gore. To je stvarnost odnosa između naroda. Priča o utakmici visokog rizika je stvarnost koju samo oni opterećni mržnjom, žele da nametnu. Ili su i sami svesni svoje srbofobije, pa meč i posmatraju na ovaj način. Ako je to sa njima slučaj, sa nama nije.
S obzirom na to da svaki navijač mora priložiti identifikacioni dokument pri ulasku na stadion, možda bi bilo jednostavnije da su aktivistima režimskih partija koji određuju kome će dati ulaznicu, podelili po jedan sprej sa izbora, pa da se očitavanjem na ulazu zna i ko je "siguran glas". A možda ne bi bilo loše za svaki slučaj, da sve one Srbe koji su učestvovali u osnivanju "Varvara" i koji su danas sastavni deo ove navijačke grupe, režim privede, da im se ne omakne navijanje za Srbiju?"
 
Tomašević se pita i zašto predsednik FS Crne Gore Dejan Savićević ćuti.
 
"Istorija sportskih mečeva i trofeja reprezentacije zajedničke države veoma je sadržajna i bogata. A broj onih koji su branili boje zajedničke reprezentacije – ogroman. Jedan od njih je današnji predsednik Fudbalskog saveza Crne Gore, Dejan Savićević, koji je zbog svojih fudbalskih veština, nazvan genije, i koji je na terenu proslavio srpski i crnogorski fudbal. On danas na sve ovo – ćuti. Za razliku od njega, stadion u Beogradu, nije ćutao kada je Savićević izašao na teren na nedavnom meču Crvena Zvezda – Napoli. Aplaudirao mu je. To je putokaz i mera naših odnosa. Mi nismo komšije, mi smo braća, mi smo sestre.
Crna Gora i Srbija – to je jedna familija."
 
Kurir sport
Foto: Printskrin
 
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Sviđalo vam se to ili ne: Mi nismo komšije Empty Re: Sviđalo vam se to ili ne: Mi nismo komšije

Post by RayMabus Thu 11 Oct - 11:26

Posvađana braća dodao bih
RayMabus
RayMabus

Posts : 176880
2014-04-11


Back to top Go down

Sviđalo vam se to ili ne: Mi nismo komšije Empty Re: Sviđalo vam se to ili ne: Mi nismo komšije

Post by Regoč Thu 11 Oct - 12:08

To je samo mišljenje jedne Srbkinje, nije to opće raspoloženje.

_________________
Sviđalo vam se to ili ne: Mi nismo komšije Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

Sviđalo vam se to ili ne: Mi nismo komšije Empty Re: Sviđalo vam se to ili ne: Mi nismo komšije

Post by Guest Thu 11 Oct - 12:18

to ne znam
ali srbi u c.g. moraju da potpisuju da nece na utakmicu
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Sviđalo vam se to ili ne: Mi nismo komšije Empty Re: Sviđalo vam se to ili ne: Mi nismo komšije

Post by RayMabus Thu 11 Oct - 12:21

Jebe mi se za vaša prepucavanja, navijam samo da nebude neriješeno i da Litvanija dobije Rumunjsku

Vi i Cg imate četiri boda na tablici a Rumunjska dva i onda samo neću da Rumunji budu prvi nego netko od vas dvoje da iduće godine budete u B ligi
RayMabus
RayMabus

Posts : 176880
2014-04-11


Back to top Go down

Sviđalo vam se to ili ne: Mi nismo komšije Empty Re: Sviđalo vam se to ili ne: Mi nismo komšije

Post by RayMabus Thu 11 Oct - 12:40

Šta si u većoj ligi nagradni fond je veći

https://www.klix.ba/sport/nogomet/odlicna-prilika-za-zaradu-uefa-dodatno-povecala-nagradni-fond-za-ligu-nacija/181010116

Srbija i Crna Gora su istoj ligi a to je sad liga C i tko pobjedi ako nebude neriješeno imat će sedam bodova i najviše od svih mogućih tako da je ta utakmica ključna za Srbiju i Cg

Navijam za Cg
RayMabus
RayMabus

Posts : 176880
2014-04-11


Back to top Go down

Sviđalo vam se to ili ne: Mi nismo komšije Empty Re: Sviđalo vam se to ili ne: Mi nismo komšije

Post by RayMabus Thu 11 Oct - 14:30

Ove jače reprezentacije su se već žalile da to i nije pravo natjecanje a u praksi i je i nije nego prijateljske utakmice organizirane kao natjecanje svako dvije godine i ako si prvi u skupini za dvije godine igraš sa boljim reprezentacijama


https://hr.m.wikipedia.org/wiki/UEFA_Liga_nacija

Ono u prevodu Cg koja spada među reprezentacije koje se na SP teško da će se kvalifivirat a na EP ako i da brzo ispadne ovdje igrajući svako dvije godine ako se trudiš u višoj si ligi i bolji timovi ti dolaze u goste

Ono jake reprezentacije igraju s sebi sličnima, srednje sa srednjim, slabije sa slabijim a magareča klupa odnosno D liga igra s magarcima
RayMabus
RayMabus

Posts : 176880
2014-04-11


Back to top Go down

Sviđalo vam se to ili ne: Mi nismo komšije Empty Re: Sviđalo vam se to ili ne: Mi nismo komšije

Post by Regoč Thu 11 Oct - 14:42

pizzon wrote:ali srbi u c.g. moraju da potpisuju da nece na utakmicu
Opet propaganda.

_________________
Sviđalo vam se to ili ne: Mi nismo komšije Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

Sviđalo vam se to ili ne: Mi nismo komšije Empty Re: Sviđalo vam se to ili ne: Mi nismo komšije

Post by flumen Thu 11 Oct - 15:21

pizzon wrote:

MLADA POLITIČARKA IZ CRNE GORE PODIGLA REGION NA NOGE PRED MEČ SA SRBIJOM Sviđalo vam se to ili ne: Mi nismo komšije, mi smo susjedi!
 
kakva je ovo vijest?

_________________

Ima jedan grad koji obiluje inteligentima anacionalnim; kultura ih i svijest, bolje oholost, veze za Italiju, rasa i nagon za Hrvatsku; govore lose dva jezika; Zagreb im je tudj, Italija ih ne treba...

flumen
flumen

Male
Posts : 3221
2015-08-21

Lokacija: : Fiume per sempre

Back to top Go down

Sviđalo vam se to ili ne: Mi nismo komšije Empty Re: Sviđalo vam se to ili ne: Mi nismo komšije

Post by Guest Thu 11 Oct - 15:22

murinjo u podgorici
prati sergeja i marusica
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Sviđalo vam se to ili ne: Mi nismo komšije Empty Re: Sviđalo vam se to ili ne: Mi nismo komšije

Post by Guest Thu 11 Oct - 15:23

flumen wrote:
pizzon wrote:

MLADA POLITIČARKA IZ CRNE GORE PODIGLA REGION NA NOGE PRED MEČ SA SRBIJOM Sviđalo vam se to ili ne: Mi nismo komšije, mi smo susjedi!
 
kakva je ovo vijest?

tvoja, licno i osobno !
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Sviđalo vam se to ili ne: Mi nismo komšije Empty Re: Sviđalo vam se to ili ne: Mi nismo komšije

Post by Guest Thu 11 Oct - 20:35

MASOVNA TUČA NAVIJAČA NA STADIONU U PODGORICI: Pogledajte opšti haos uoči utakmice Crna Gora - Srbija (KURIR TV)
FUDBAL 11.10.2018. 20:26h
Na tribini stadiona Pod Goricom gde su smešteni navijači Crne Gore uoči utakmice sa Srbijom došlo je do masovne tuče.

Od specijalnog izveštača Kurira iz Podgorice - Miloš Bjelinić
 
Pola sata pre početka meča na južnoj tribini je nastao opšti haos.
 


Opšta tuča bila je brutalna.
 
Sve se dešavalo na delu tribine tačno iznad "orlova", koji su se u tom trenutku zagrevali za meč.
 
Utakmica trećeg kola Lige nacija između Crne Gore i Srbije počinje u 20.45.

cinjenica je " milo " svojom politikom svadja sopstvene gradjane.
nije normalan, ovo je rezultat njegovog  nacina vladanja.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Sviđalo vam se to ili ne: Mi nismo komšije Empty Re: Sviđalo vam se to ili ne: Mi nismo komšije

Post by RayMabus Thu 11 Oct - 20:39

Ha ha ha a pola časa prije utakmice Crna Gora Srbija u Podgorici Carigrad priznao ukrajinsku pravoslavnu crkvu ahhaaaaa hahaha aaahhhhhaaaaaa ha ha ha


http://www.novosti.rs/vesti/planeta.299.html:754406-Carigrad-potvrdio-da-daje-autokefalnost-crkvi-u-Ukrajini
RayMabus
RayMabus

Posts : 176880
2014-04-11


Back to top Go down

Sviđalo vam se to ili ne: Mi nismo komšije Empty Re: Sviđalo vam se to ili ne: Mi nismo komšije

Post by RayMabus Thu 11 Oct - 21:04

Navijam za Cg ali navijam i za to da nebude neriješeno tj bolje bilo tko pobjednik nego nitko tako da netko od ovih utekne Rumunjima da nebude na kraju Rumunjska u ligu B

http://www.novosti.rs/vesti/sport.294.html:754400-UZIVO-Crna-Gora---Srbija-00-1-minut
RayMabus
RayMabus

Posts : 176880
2014-04-11


Back to top Go down

Sviđalo vam se to ili ne: Mi nismo komšije Empty Re: Sviđalo vam se to ili ne: Mi nismo komšije

Post by RayMabus Thu 11 Oct - 21:18

Penal, Mitrović zabija Srbija vodi 1:0

RayMabus
RayMabus

Posts : 176880
2014-04-11


Back to top Go down

Sviđalo vam se to ili ne: Mi nismo komšije Empty Re: Sviđalo vam se to ili ne: Mi nismo komšije

Post by Guest Thu 11 Oct - 22:29

0 : 2
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Sviđalo vam se to ili ne: Mi nismo komšije Empty Re: Sviđalo vam se to ili ne: Mi nismo komšije

Post by RayMabus Thu 11 Oct - 22:31

Mitrović za dva nula, Đetići neće u B ligu

Rumunjska vodi 1:0 u utakmici sa Litvom znači Srbija 7 poena, Rumunjska 5, Cg 4 i Litva ništa

Litva ispada a Srbija i Rumunjska borba za prvo mjesto i prelazak u B ligu
RayMabus
RayMabus

Posts : 176880
2014-04-11


Back to top Go down

Sviđalo vam se to ili ne: Mi nismo komšije Empty Re: Sviđalo vam se to ili ne: Mi nismo komšije

Post by Guest Thu 11 Oct - 22:31

Los Angeles Vasojevici 11. oktobar 2018. 21:17 #5457033
Navijaci Srbije u Crnoj Gori su Srbi iz Crne Gore kojih je cirka 400 000, navijaci Crne Gore su albanci,bosnjaci,hrvati i Sebi konvertiti.. Al Boze zdravlja,svaki diktator jednom mora pasti.. Samo jako i hrabro do pobjede braco!

Ocenite Preporučujem 14 Ne preporučujem 0Odgovorite na komentar
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Sviđalo vam se to ili ne: Mi nismo komšije Empty Re: Sviđalo vam se to ili ne: Mi nismo komšije

Post by Regoč Thu 11 Oct - 22:50

Opet Srbi prave sranja diljem "regiona".

_________________
Sviđalo vam se to ili ne: Mi nismo komšije Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

Sviđalo vam se to ili ne: Mi nismo komšije Empty Re: Sviđalo vam se to ili ne: Mi nismo komšije

Post by Guest Thu 11 Oct - 22:53

Regoč wrote:Opet Srbi prave sranja diljem "regiona".
kako
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Sviđalo vam se to ili ne: Mi nismo komšije Empty Re: Sviđalo vam se to ili ne: Mi nismo komšije

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 2 1, 2  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum