ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Mlada Britanka se vratila kući

Go down

Mlada Britanka se vratila kući Empty Mlada Britanka se vratila kući

Post by epikur37 16/10/2015, 13:22

BRITANKA SA PETORO DJECE OTIŠLA U SIRIJU, PA SE BRŽE BOLJE VRATILA KUĆI 'Iskreno, Islamska država baš i nije po mom ukusu'

  • Mlada Britanka se vratila kući Isis1_939210S1

    youtube Channel 4 screenshot

  • Mlada Britanka se vratila kući ISIS_874613S1

    Screenshot


Mlada Britanka se vratila kući Prethodna
(1/2)
Mlada Britanka se vratila kući Sljedeca
Autor: Portal Jutarnji.hr
Objavljeno: prije 38 min

Shukee Begum (33) je britanska državljanka koja je prije više mjeseci iz Ujedinjenog Kraljevstva otišla u Siriju sa svojih petero djece kako bi živjela s mužem, Jamalom al-Harithom (bivšim zatvorenikom iz Guantanama), piše engleski Guardian.

VEZANE VIJESTI

Vijesti


  • NAJVEĆA BITKA ZA SIRIJU Asad, Rusi i Hezbolah su spremni, ali ključ svega je Iran: 'Više nije tajna, tisuće vojnika je stiglo ovih dana, samo čekaju znak...'

  • 'UMRIMO DA BISMO ŽIVJELI SRETNI' Alžirski pisac za kojeg Houellebecq smatra da mračnije od njega opisuje budućnost

  • SAMI MUBAJED O NAJBOLJEM PLANU ZA SIRIJU: Vlada eksperata izvan svake stranke i politike


Jamal je njihov dom u Manchesteru napustio prije 18 mjeseci kako bi se pridružio borcima ISIS-a, a Shukee je pošla za njim jer je smatrala da njihova obitelj nije potpuna bez muža i oca. "Više nisam osjećala da je to moj dom, borila sam se da povežem konce s mnogim obavezama. Razmišljala sam hoće li se vratiti, hoće li moja djeva vidjeti svog oca." - započela je priču za Channel 4.
Shukee je više puta naglasila da nikada nije bila pobornik ISIS-a, već je otišla u Siriju zbog muža koji je bio obiteljski čovjek (očito ga to nije spriječilo da napusti petero djece, od kojih najstarije ima 9 godina, a najmlađe dijete tek 11 mjeseci): "Ništa što bih mu mogla reći nije bilo tako moćno kao to da uzmem djecu i odem k njemu."

Shukee je prvo s djecom odletjela u Tursku odakle su ušli u Siriju te naposljetku završili u kampu ISIS-a. No, život tamo nije bio ono čemu se nadala: "Stotine obitelji žive u jednoj velikoj dvorani te dijele samo dvije kupaonice. Bolesna djeca plaču, a žene tamo razvile su gangsterski mentalitet. Sjedile bi zajedno oko laptopa, gledale video klipove ISIS-a i pričale o nasilju, ratu, ubijanjima. Shvatila sam da to baš i nje po mom ukusu."
Nakon nekog vremena zamolila je muža da joj pomogne da napusti Siriju s djecom, ali bez uspjeha. Sudovi ISIS-a im to nisu dozvolili. Kad je napokon s djecom uspjela pobjeći, krijumčari su ih držali na granici s Turskom pa u Alepu nekoliko mjeseci. Kako je pobjegla, nije razjašnjeno. Sada se vjeruje da je u relativnoj sigurnosti negdje u Siriji, gdje obavljen intervju.
"Željela bih se vratiti u Ujedinjeno Kraljevstvo. To je moj dom, tu su moji prijatelji i moja obitelj, tu sam odrasla. No, nisam sigurna kako bi me sadašnja vlada primila pri povratku" - rekla je 33-godišnjakinja.
Za kraj je još jednom upozorila sve žene koje žele otići na teritorij pod kontrolom ISIS-a: "Tamo uopće nema osobne slobode. Ne možete tamo doći i otići kad god želite."
Mlada Britanka se vratila kući Pixxxel
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Mlada Britanka se vratila kući Empty Re: Mlada Britanka se vratila kući

Post by Guest 16/10/2015, 13:25

Tamo sam odrasla ? Po što si išla onda u jebenu Sriju kozo ? Ostani tamo di si bila pa i sljedečem životu možda budeš pametnija.


Last edited by zgdosada on 16/10/2015, 13:27; edited 1 time in total
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Mlada Britanka se vratila kući Empty Re: Mlada Britanka se vratila kući

Post by dijagram 16/10/2015, 13:26

Pise samo da bi se htjela vratiti kuci.
Jos uvijek je negdje u nedodjijama.
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18704
2015-08-09


Back to top Go down

Mlada Britanka se vratila kući Empty Re: Mlada Britanka se vratila kući

Post by epikur37 16/10/2015, 13:27

Suprug je ostao u ISIL-u, ona s 5 djece se vratila doma. Oni će biti od veće koristi u britaniji.
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Mlada Britanka se vratila kući Empty Re: Mlada Britanka se vratila kući

Post by dijagram 16/10/2015, 13:42

epikur37 wrote:Suprug je ostao u ISIL-u, ona s 5 djece se vratila doma. Oni će biti od veće koristi u britaniji.
Gdje pise da se vratila doma?
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18704
2015-08-09


Back to top Go down

Mlada Britanka se vratila kući Empty Re: Mlada Britanka se vratila kući

Post by RayMabus 16/10/2015, 13:45

Londonistan , multikulti ....i to je Evropa .....
RayMabus
RayMabus

Posts : 176192
2014-04-11


Back to top Go down

Mlada Britanka se vratila kući Empty Re: Mlada Britanka se vratila kući

Post by Guest 16/10/2015, 13:52

zgdosada wrote:Tamo sam odrasla ? Po što si išla onda u jebenu Sriju kozo ? Ostani tamo di si bila pa i sljedečem životu možda budeš pametnija.
Dužnost svakog muslimana je da služi islamu, https://sh.wikipedia.org/wiki/Suna

U islamu nema pojedinaca koji razmišljaju sami za sebe, nego su muslimani dio umeta https://sh.wikipedia.org/wiki/Umma
i pokorno slušaju svoje vođe u svemu, individualizam se strogo kažnjava

Islam je nešto poput rase Borga, u televizijskom serijalu Zvijezdane staze, koji nisu slučajno prikazani zelenom bojom.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Mlada Britanka se vratila kući Empty Re: Mlada Britanka se vratila kući

Post by RayMabus 16/10/2015, 13:56

STRANI kriminalci i brojni ilegalni imigranti kojima se iz nekog razloga uskrati azil u Veliku Britaniju nazad u svoju zemlju idu skupim letovima u polupraznim avionima, piše Daily Mail.

U jednom slučaju je čak organiziran specijalni let vrijedan oko 250 000 funti, a u kojem se prevozilo jednog jedinog Marokanca. Postoji još sličnih slučajeva. Tako je jedan let organiziran kako bi se 11 Afganistanaca vratilo u Kabul, a avion od 265 mjesta je iskorišten kako bi se 25 Nigerijaca vratilo kući.

U 18 mjeseci, zaključno s lipnjem, potrošeno je oko 14 milijuna funti na charter letove,a planira se potrošiti još puno više.

Ovo je samo nastavak priče o rastrošnosti državnih vlasti kad su u pitanju azilanti jer je nedavno u javnosti izazvala buru informacija da je za prijevoz izbjeglica iz zračne luke Heathrow do njihovog novog doma u Manchesteru korištena limuzina.

Do sada su organizirana 54 privatna leta u kojima su deportirane 2,892 osobe koje ne zadovoljavaju kriterije potrebne za dobivanje azila. Prosjek je, dakle, 53 osobe po avionu, a cijena po osobi je 5.000 funti što je praktički dovoljno za obilazak svijeta avionom.

Nije čudo da je ovakav odnos prema javnom novcu postao metom kritika oporbe i javnosti, a vlasti su očajne u pokušaju da smanje dolazak ilegalnih doseljenika pogotovo što ovo pitanje sve više i više zaokuplja javnost.

Tajni deportacijski letovi koštaju prilično puno. Procjenjuje se da jedan takav let košta oko 250 000 funti, a na njemu, osim ljudi koji se deportiraju, bude i potreban broj ljudi da bi se osigurala sigurnost u zraku. Younest Tsouli, 2007. je zatvoren kao jedan od cyber terorista al Qaide, a u Maroko je poslan u avionu u kojem je bio sam.

Prošle godine iz Britanije je otišlo 38,767 ljudi kojima je uskraćen azil, a velika većina ih je otišla dobrovoljno. Avioni se koriste samo u rijetkim slučajevima, ali to ne smanjuje bijes javnosti koja smatra da postoje i jeftiniji načini transporta.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/britanci-bijesni-kriminalce-kojima-se-odbije-zahtjev-za-azil-kuci-se-salje-privatnim-letovima-/849559.aspx
RayMabus
RayMabus

Posts : 176192
2014-04-11


Back to top Go down

Mlada Britanka se vratila kući Empty Re: Mlada Britanka se vratila kući

Post by RayMabus 16/10/2015, 13:58

Izgleda da i deportaćija sa otoka košta. lol!
RayMabus
RayMabus

Posts : 176192
2014-04-11


Back to top Go down

Mlada Britanka se vratila kući Empty Re: Mlada Britanka se vratila kući

Post by RayMabus 16/10/2015, 13:59

Jeftinije ih je pobit ....
RayMabus
RayMabus

Posts : 176192
2014-04-11


Back to top Go down

Mlada Britanka se vratila kući Empty Re: Mlada Britanka se vratila kući

Post by epikur37 16/10/2015, 14:00

dijagram wrote:
epikur37 wrote:Suprug je ostao u ISIL-u, ona s 5 djece se vratila doma. Oni će biti od veće koristi u britaniji.
Gdje pise da se vratila doma?


dobro, kući, doma to je to
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Mlada Britanka se vratila kući Empty Re: Mlada Britanka se vratila kući

Post by RayMabus 16/10/2015, 14:06

Do sada su organizirana 54 privatna leta u kojima su deportirane 2,892 osobe koje ne zadovoljavaju kriterije potrebne za dobivanje azila. Prosjek je, dakle, 53 osobe po avionu, a cijena po osobi je 5.000 funti što je praktički dovoljno za obilazak svijeta avionom.

lol!
RayMabus
RayMabus

Posts : 176192
2014-04-11


Back to top Go down

Mlada Britanka se vratila kući Empty Re: Mlada Britanka se vratila kući

Post by RayMabus 16/10/2015, 14:07

Treba im utrpat još owih kuraza palaća ...po mogučnosti iz šta daljih krajewa tako da je i deportaćijski let skuplji.

SAMO TRPAJ.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176192
2014-04-11


Back to top Go down

Mlada Britanka se vratila kući Empty Re: Mlada Britanka se vratila kući

Post by kaya 16/10/2015, 14:31

pa ne bi ju smjeli primiti, neka ostane tamo.
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Mlada Britanka se vratila kući Empty Re: Mlada Britanka se vratila kući

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum