ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ajkula stigla do plićaka na Kritu: Šokirani turisti je snimali sa plaže (VIDEO)

Go down

Ajkula stigla do plićaka na Kritu: Šokirani turisti je snimali sa plaže (VIDEO) Empty Ajkula stigla do plićaka na Kritu: Šokirani turisti je snimali sa plaže (VIDEO)

Post by Serbinho-3 15/8/2018, 15:11

http://www.telegraf.rs/vesti/svet/2983391-ajkula-stigla-do-plicaka-na-kritu-sokirani-turisti-je-snimali-sa-plaze-video
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26518
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Ajkula stigla do plićaka na Kritu: Šokirani turisti je snimali sa plaže (VIDEO) Empty Re: Ajkula stigla do plićaka na Kritu: Šokirani turisti je snimali sa plaže (VIDEO)

Post by Serbinho-3 15/8/2018, 15:12

Da mi je videti ko je imao mud@ posle da udje u vodu da se okupa.

Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26518
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Ajkula stigla do plićaka na Kritu: Šokirani turisti je snimali sa plaže (VIDEO) Empty Re: Ajkula stigla do plićaka na Kritu: Šokirani turisti je snimali sa plaže (VIDEO)

Post by Guest 15/8/2018, 15:13

Kad imaš more, samo problemi.   Bestraga i more...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ajkula stigla do plićaka na Kritu: Šokirani turisti je snimali sa plaže (VIDEO) Empty Re: Ajkula stigla do plićaka na Kritu: Šokirani turisti je snimali sa plaže (VIDEO)

Post by marcellus 15/8/2018, 15:22

Serbinho-3 wrote:Da mi je videti ko je imao mud@ posle da udje u vodu da se okupa.


a jebote pa vidiš kolka je to je morski pekinezer, malo veći od brancina.

_________________
Ajkula stigla do plićaka na Kritu: Šokirani turisti je snimali sa plaže (VIDEO) 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Ajkula stigla do plićaka na Kritu: Šokirani turisti je snimali sa plaže (VIDEO) Empty Re: Ajkula stigla do plićaka na Kritu: Šokirani turisti je snimali sa plaže (VIDEO)

Post by Sora 15/8/2018, 15:23

Taj moze samo ugristi za prst 
Onda si u gabuli 
Jer je pitanje imali doktora u Hitnoj

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23727
2014-04-29


Back to top Go down

Ajkula stigla do plićaka na Kritu: Šokirani turisti je snimali sa plaže (VIDEO) Empty Re: Ajkula stigla do plićaka na Kritu: Šokirani turisti je snimali sa plaže (VIDEO)

Post by Serbinho-3 15/8/2018, 15:40

marcellus wrote:
Serbinho-3 wrote:Da mi je videti ko je imao mud@ posle da udje u vodu da se okupa.


a jebote pa vidiš kolka je to je morski pekinezer, malo veći od brancina.


Ne bih ja podastavao opasnost ajkule.

Pomazilo mene nesto u mutnoj vodi Majamija, trcao sam iz vode ka plazi brze od Usein Bolta, smeje se ceo South Beach, bole me patka, ajkula je ajkula.

Ameri se kupaju po bazenima Floride, retko ko sme da udje u Okean.
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26518
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Ajkula stigla do plićaka na Kritu: Šokirani turisti je snimali sa plaže (VIDEO) Empty Re: Ajkula stigla do plićaka na Kritu: Šokirani turisti je snimali sa plaže (VIDEO)

Post by Guest 15/8/2018, 18:21

Serbinho-3 wrote:


Ne bih ja podastavao opasnost ajkule.

Pomazilo mene nesto u mutnoj vodi Majamija, trcao sam iz vode ka plazi brze od Usein Bolta, smeje se ceo South Beach, bole me patka, ajkula je ajkula.

Ameri se kupaju po bazenima Floride, retko ko sme da udje u Okean.
morski psi ne napadaju ljude, nismo im zanimljivi. Ima jedino par vrsta koje tu i tamo ugrizu ali ni njima nismo na meniju, grizu zabunom, njima je nase meso ono fuj. Zato i ima tako puno prezivjelih napad npr. velikog bijelog, zato sto ugrize misleci da si slasni tuljan a kad ono jok! Mucak! Pa te ispljune. Jadni morski pas, nesto ko nama kad jedes ljesnjake i naletis na pokvareni, ono bljak odma ispljunes. Ajkula stigla do plićaka na Kritu: Šokirani turisti je snimali sa plaže (VIDEO) 1f602  

Znaci poprilicno su bezopasni, pogotovo ovaj sa slike. 

Dakle pravilo sa morskim psima: ne ici tamo di su njihova poznata hranilista u doba hranjanja i glumiti tuljana na dasci i neces nikad imat problema sa morskim psom. cheers

ja jako volim morske pse. Nakon krokodila, moje najdraze zivotinje... Ajkula stigla do plićaka na Kritu: Šokirani turisti je snimali sa plaže (VIDEO) 1f602
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ajkula stigla do plićaka na Kritu: Šokirani turisti je snimali sa plaže (VIDEO) Empty Re: Ajkula stigla do plićaka na Kritu: Šokirani turisti je snimali sa plaže (VIDEO)

Post by Serbinho-3 16/8/2018, 02:18

Vidim bela ajkula smazala foku dok si rekao keks.

Otkud da foka ne moze pobeci ajkuli, ne znam.
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26518
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Ajkula stigla do plićaka na Kritu: Šokirani turisti je snimali sa plaže (VIDEO) Empty Re: Ajkula stigla do plićaka na Kritu: Šokirani turisti je snimali sa plaže (VIDEO)

Post by omni 16/8/2018, 07:30

Serbinho-3 wrote:Vidim bela ajkula smazala foku dok si rekao keks.

Otkud da foka ne moze pobeci ajkuli, ne znam.
Ako ikada uhvatis malog morskpg psa otprilike 50cm na udicu i uzmes ga u ruke vidjeces kolika je to snaga, a da ne govorim za nesto od 5-6 metara.
omni
omni

Male
Posts : 7009
2014-04-12

Lokacija: : 9 krug

Back to top Go down

Ajkula stigla do plićaka na Kritu: Šokirani turisti je snimali sa plaže (VIDEO) Empty Re: Ajkula stigla do plićaka na Kritu: Šokirani turisti je snimali sa plaže (VIDEO)

Post by Guest 16/8/2018, 08:48

Serbinho-3 wrote:Vidim bela ajkula smazala foku dok si rekao keks.

Otkud da foka ne moze pobeci ajkuli, ne znam.
nema kamo, ako me kuszis, ko ni covjek. Kad te jednom to dograbi mozes mu pobjec jedino ako te pusti...

imas u moru jos opasnijih predatora inace. Mislim da su trenutno najveci i najjaci orke, one su top dog u morima, ali su i one bezopasne ljudima, ne napadaju. I pametnije su od morskih pasa pa ne rade greske... Ajkula stigla do plićaka na Kritu: Šokirani turisti je snimali sa plaže (VIDEO) 1f602
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ajkula stigla do plićaka na Kritu: Šokirani turisti je snimali sa plaže (VIDEO) Empty Re: Ajkula stigla do plićaka na Kritu: Šokirani turisti je snimali sa plaže (VIDEO)

Post by Guest 16/8/2018, 09:11

Leteca Pegla wrote:
Serbinho-3 wrote:


Ne bih ja podastavao opasnost ajkule.

Pomazilo mene nesto u mutnoj vodi Majamija, trcao sam iz vode ka plazi brze od Usein Bolta, smeje se ceo South Beach, bole me patka, ajkula je ajkula.

Ameri se kupaju po bazenima Floride, retko ko sme da udje u Okean.
morski psi ne napadaju ljude, nismo im zanimljivi. Ima jedino par vrsta koje tu i tamo ugrizu ali ni njima nismo na meniju, grizu zabunom, njima je nase meso ono fuj. Zato i ima tako puno prezivjelih napad npr. velikog bijelog, zato sto ugrize misleci da si slasni tuljan a kad ono jok! Mucak! Pa te ispljune. Jadni morski pas, nesto ko nama kad jedes ljesnjake i naletis na pokvareni, ono bljak odma ispljunes. Ajkula stigla do plićaka na Kritu: Šokirani turisti je snimali sa plaže (VIDEO) 1f602  

Znaci poprilicno su bezopasni, pogotovo ovaj sa slike. 

Dakle pravilo sa morskim psima: ne ici tamo di su njihova poznata hranilista u doba hranjanja i glumiti tuljana na dasci i neces nikad imat problema sa morskim psom. cheers

ja jako volim morske pse. Nakon krokodila, moje najdraze zivotinje... Ajkula stigla do plićaka na Kritu: Šokirani turisti je snimali sa plaže (VIDEO) 1f602

Inače ljudima valjda i najnesimpatičnije, da upotrijebim eufemizam i baš ne kažem najodvratnije.
Inače, sve napisano o morskim psima i njihovim prehrambenim navikama stoji i to je zapravo dobro poznato, ali je problem što većina ne zna i ne razumije.
Stvarno im nismo kao hrana posebno zanimljivi, previše smo koščati i premalo masni i zato nas najviše napadaju kada nas zamjene za tuljane što se posebno lako dogodi daskašima. Morski psi najviše napadaju velikom brzinom iz dubine, nemaju posebno dobar vid (za razliku od njuha) pa se sve odvija prebrzo i lako dođe do zamjene.
Makar, ima situacija kada su toliko gladni da ne biraju plijen pa onda i ljudi stradaju. No, srećom pa to nije niti blizu toliko često kako nam  sugerira popularna kultura (Ralje itd.).
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ajkula stigla do plićaka na Kritu: Šokirani turisti je snimali sa plaže (VIDEO) Empty Re: Ajkula stigla do plićaka na Kritu: Šokirani turisti je snimali sa plaže (VIDEO)

Post by Guest 16/8/2018, 10:06

Speare Shaker wrote:

Inače ljudima valjda i najnesimpatičnije, da upotrijebim eufemizam i baš ne kažem najodvratnije.
Inače, sve napisano o morskim psima i njihovim prehrambenim navikama stoji i to je zapravo dobro poznato, ali je problem što većina ne zna i ne razumije.
Stvarno im nismo kao hrana posebno zanimljivi, previše smo koščati i premalo masni i zato nas najviše napadaju kada nas zamjene za tuljane što se posebno lako dogodi daskašima. Morski psi najviše napadaju velikom brzinom iz dubine, nemaju posebno dobar vid (za razliku od njuha) pa se sve odvija prebrzo i lako dođe do zamjene.
Makar, ima situacija kada su toliko gladni da ne biraju plijen pa onda i ljudi stradaju. No, srećom pa to nije niti blizu toliko često kako nam  sugerira popularna kultura (Ralje itd.).
kojim tocno ljudima? Ljudi ih se boje da, ali nisu im nesimpaticni ni ogavni. Jednom kad shvatis mentalitet tih zivotinja, lako ih je zavolit. Upravo su obje te zivotinjske vrste (i krokodili i morski psi) prave turisticke atrakcije vole ih doc gledat cak i kupat se s njima (ovo za morske pse, a sve vise ima i sa krokodilima ono u kavezu kad te spuste). Ljudi imaju dosta tih nekih predrasuda, kad to razbijes, i strah isto, onda je vrlo lagano ovo zavolit... confused

inace stvarno, ne kuzim taj bezrazlozni strah od zivotinja. Ono puno veca opasnost ti dolazi od ljudi, i ako ce ti se ista desit negativno u zivotu doci ce u principu skoro uvijek od covjeka ne od zivotinje. Ako mene pitas, recimo da sam negdje u africkoj divljini ili nesto, radije je bi susret sa 50 krokodila nego sa 2 covjeka, vjerojatnost da ces ostat ziv i da ti se nece nist desit je puno veca za krokodile, a za morske pse jos i veca...confused
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ajkula stigla do plićaka na Kritu: Šokirani turisti je snimali sa plaže (VIDEO) Empty Re: Ajkula stigla do plićaka na Kritu: Šokirani turisti je snimali sa plaže (VIDEO)

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum