ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Erdogan: Turska je suočena s političkom urotom

Page 3 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Go down

Erdogan: Turska je suočena s političkom urotom - Page 3 Empty Re: Erdogan: Turska je suočena s političkom urotom

Post by Guest 12/8/2018, 23:09

RayMabus wrote:
Qanon wrote:
rehabilitirani sofist wrote:
AssadNaPodmornici wrote:Trebala bi i EU izolirati Tursku da im potonu ekonomija

Turci ne vjeruju u svoju državu
panično prodaju svoje turske Lire, pa kupuju američke Dolare i Eure, za štednju

u SADu nitko od građana ne štedi u stranom novcu

slično i Hrvati, kunu se u domoljublje, ali ne žele Kune za novac, daj tuđinski Euro


kopaju rupu sami pod sobom, a kad upadnu u nju krivi su masoni i zavjere ;)
Ovo nije istina većina kredita građana je u Kunama, a i veliki dio štednje građana.
Nije više 

Mi nismo glupi

Nije više dragi moj i nika

d više neće biti

Ne prdi bezveze ...



Udio kunskih kredita u ukupnim kreditima stanovništvu u posljednjih godinu dana narastao je za više od 5 postotnih bodova pri čemu se omjer kunskih kredita i onih valutnih u lipnju promijenio po prvi puta u korist kunskih kredita (51:49)



https://www.tportal.hr/biznis/clanak/kunski-krediti-kod-gradana-prvi-puta-premasili-eurske-foto-20180807

Guest
Guest


Back to top Go down

Erdogan: Turska je suočena s političkom urotom - Page 3 Empty Re: Erdogan: Turska je suočena s političkom urotom

Post by omni 12/8/2018, 23:12

Erdoganov problem je sto je neizljeciv islamista i tesko moze u iskren savez sa nevjernicima. Radi se o cistoj koristi a kad koristi ne bude obrisat ce dupe s njim. Ameri su vec uradili pokus oko nasilnog svrgavanja, okrene li se Rusiji slijedi tursko proljece ili jesen.
omni
omni

Male
Posts : 7009
2014-04-12

Lokacija: : 9 krug

Back to top Go down

Erdogan: Turska je suočena s političkom urotom - Page 3 Empty Re: Erdogan: Turska je suočena s političkom urotom

Post by RayMabus 12/8/2018, 23:17

Kunski krediti su nebitni
RayMabus
RayMabus

Posts : 175409
2014-04-11


Back to top Go down

Erdogan: Turska je suočena s političkom urotom - Page 3 Empty Re: Erdogan: Turska je suočena s političkom urotom

Post by Guest 12/8/2018, 23:19

Qanon wrote:
rehabilitirani sofist wrote:
AssadNaPodmornici wrote:Trebala bi i EU izolirati Tursku da im potonu ekonomija

Turci ne vjeruju u svoju državu
panično prodaju svoje turske Lire, pa kupuju američke Dolare i Eure, za štednju

u SADu nitko od građana ne štedi u stranom novcu

slično i Hrvati, kunu se u domoljublje, ali ne žele Kune za novac, daj tuđinski Euro


kopaju rupu sami pod sobom, a kad upadnu u nju krivi su masoni i zavjere ;)
Ovo nije istina većina kredita građana je u Kunama, a i veliki dio štednje građana.
HNB-ove statistike otkrivaju da 22 milijarde kuna otpada na kunske depozite, a dodatnih 6,5 milijardi kuna je oročeno uz valutnu klauzulu. Preostale 104 milijarde kuna oročene su u devizama od čega na eure otpada 93 milijarde kuna, na američke dolare osam milijardi kuna, a još 2,7 milijardi kuna je ušteđeno u raznim valutama.

u dvije najveće domaće banke, Zagrebačkoj banci i Privrednoj banci Zagreb potvrđuju da je između 70 i 80 posto depozita zaprimljeno u eurima, dok je ostatak uglavnom u kunama.

https://www.tportal.hr/biznis/clanak/iznenadit-ce-vas-u-kojoj-se-valuti-najvise-isplati-stedjeti-20170216/print
Najviše je kredita krajem ožujka bilo vezano uz euro, ukupno 143,7 milijardi kuna, od čega je upitna naplata 16,9 milijardi kuna, što je u ukupnim kreditima vezanim uz euro udio od 11,75 posto.

Kod kredita odobrenih u kunama bez valutne klauzule udio loših kredita je najmanji, 10,31 posto, odnosno od ukupno 97,2 milijarde kuna kunskih kredita (bez valutne klauzule)

https://www.tportal.hr/biznis/clanak/krajem-ozujka-udio-losih-kredita-11-42-posto-foto-20180601/print
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Erdogan: Turska je suočena s političkom urotom - Page 3 Empty Re: Erdogan: Turska je suočena s političkom urotom

Post by Guest 12/8/2018, 23:22

tako i Turci, veliki nacijonalisti

a neće svoju Liru

dok u SADu nitko ne štedi niti se zadužuje u stranoj valuti


Last edited by rehabilitirani sofist on 12/8/2018, 23:22; edited 1 time in total
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Erdogan: Turska je suočena s političkom urotom - Page 3 Empty Re: Erdogan: Turska je suočena s političkom urotom

Post by Guest 12/8/2018, 23:22

Udio kunskih kredita u ukupnim kreditima stanovništvu u posljednjih godinu dana narastao je za više od 5 postotnih bodova pri čemu se omjer kunskih kredita i onih valutnih u lipnju promijenio po prvi puta u korist kunskih kredita (51:49)



https://www.tportal.hr/biznis/clanak/kunski-krediti-kod-gradana-prvi-puta-premasili-eurske-foto-20180807

počni čitati što ljudi pišu.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Erdogan: Turska je suočena s političkom urotom - Page 3 Empty Re: Erdogan: Turska je suočena s političkom urotom

Post by RayMabus 12/8/2018, 23:22

Neisplati se više štedit u kunama, pojela ju inflacija, sve je poskupilo
RayMabus
RayMabus

Posts : 175409
2014-04-11


Back to top Go down

Erdogan: Turska je suočena s političkom urotom - Page 3 Empty Re: Erdogan: Turska je suočena s političkom urotom

Post by Guest 12/8/2018, 23:26

Qanon wrote:po prvi puta u korist kunskih kredita (51:49)
počni čitati što ljudi pišu.

OK, sad je 2% više kunskih kredita :tu :popcorn

to radi veliku razliku
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Erdogan: Turska je suočena s političkom urotom - Page 3 Empty Re: Erdogan: Turska je suočena s političkom urotom

Post by RayMabus 12/8/2018, 23:29

rehabilitirani sofist wrote:tako i Turci, veliki nacijonalisti

a neće svoju Liru

dok u SADu nitko ne štedi niti se zadužuje u stranoj valuti
Nakon šta je Marić najavio inflaciju da se štednje počnu trošiti i oni koji su štedili više neće u kunama 

Loša monetarna politika a štediše nisu budale
RayMabus
RayMabus

Posts : 175409
2014-04-11


Back to top Go down

Erdogan: Turska je suočena s političkom urotom - Page 3 Empty Re: Erdogan: Turska je suočena s političkom urotom

Post by Guest 12/8/2018, 23:32

RayMabus wrote:Neisplati se više štedit u kunama, pojela ju inflacija, sve je poskupilo

Opet prdiš bezveze, zadnjih 4 godine se upravo isplatio štediti u kunama, prvo kamata je bila cca 100% veća nego na eure, drugo euro je izgubio 5% svoje vrijednosti prema kuni od 2014 godine.



Dakle onaj koji je držao eure je popušio, tko je imao kune zaradio.


Npr je imam stambenu štednju na 5 godina sa valutnom klauzulom po srednjem tečaju HNB-a, otvorio sam je pred novu godinu 2015godine, trpam kune u tu štednju isključivo ljeti kada je tečaj eura nizak, uz kamatu od 3.2% biti će poprilično dobra investicija diverzifikacije portfelja.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Erdogan: Turska je suočena s političkom urotom - Page 3 Empty Re: Erdogan: Turska je suočena s političkom urotom

Post by Guest 12/8/2018, 23:34

rehabilitirani sofist wrote:
Qanon wrote:po prvi puta u korist kunskih kredita (51:49)
počni čitati što ljudi pišu.

OK, sad je 2% više kunskih kredita :tu :popcorn

to radi veliku razliku
 Kuni krediti čine 51% glavnice kredita građana, ne tako davno činili su niti 30%. Mislim ja te nemam namjeru učiti osnove, niti čitanju s razumjevanjem.


Meni ovo govori da građani vjeruju u Kunu.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Erdogan: Turska je suočena s političkom urotom - Page 3 Empty Re: Erdogan: Turska je suočena s političkom urotom

Post by RayMabus 12/8/2018, 23:35

Samo ti trpaj  zato joj je ovo ljeto prvi put i pala vrijednost u odnosu na euro 

Nezanima me više nikakva štednja
RayMabus
RayMabus

Posts : 175409
2014-04-11


Back to top Go down

Erdogan: Turska je suočena s političkom urotom - Page 3 Empty Re: Erdogan: Turska je suočena s političkom urotom

Post by RayMabus 12/8/2018, 23:36

Građani vjeruju i u HDZ

Kako god nezanima me kuna kao valuta
RayMabus
RayMabus

Posts : 175409
2014-04-11


Back to top Go down

Erdogan: Turska je suočena s političkom urotom - Page 3 Empty Re: Erdogan: Turska je suočena s političkom urotom

Post by Guest 12/8/2018, 23:37

Qanon wrote:
Meni ovo govori da građani vjeruju u Kunu.

ili im je prisjeo švicarac
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Erdogan: Turska je suočena s političkom urotom - Page 3 Empty Re: Erdogan: Turska je suočena s političkom urotom

Post by Guest 12/8/2018, 23:42

Qanon wrote:poprilično dobra investicija diverzifikacije portfelja.[/b]
https://www.tradingview.com/symbols/EURTRY/

ovo si propustio?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Erdogan: Turska je suočena s političkom urotom - Page 3 Empty Re: Erdogan: Turska je suočena s političkom urotom

Post by Guest 12/8/2018, 23:44

rehabilitirani sofist wrote:
Qanon wrote:
Meni ovo govori da građani vjeruju u Kunu.

ili im je prisjeo švicarac
 
Vjerovatno, stvorila se negativna medijska klima protiv valutne klauzule, pa su banke bile primorane početi davati kredite u kunama povoljnije.





Kako bilo trend je zdrav i treba ga podržavati i poticati. Stvar zdrave logike je zaduživati se u valuti u kojoj primaš prihode.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Erdogan: Turska je suočena s političkom urotom - Page 3 Empty Re: Erdogan: Turska je suočena s političkom urotom

Post by Guest 12/8/2018, 23:46

rehabilitirani sofist wrote:
Qanon wrote:poprilično dobra investicija diverzifikacije portfelja.[/b]
https://www.tradingview.com/symbols/EURTRY/

ovo si propustio?

ne kockam, 3-4% povrata godišnje na kapital u uvjetima niske inflacije meni dovoljno.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Erdogan: Turska je suočena s političkom urotom - Page 3 Empty Re: Erdogan: Turska je suočena s političkom urotom

Post by RayMabus 12/8/2018, 23:47

Stvar zdrave logike je neimati posla sa ovakvom državom ako ne moraš
RayMabus
RayMabus

Posts : 175409
2014-04-11


Back to top Go down

Erdogan: Turska je suočena s političkom urotom - Page 3 Empty Re: Erdogan: Turska je suočena s političkom urotom

Post by Guest 12/8/2018, 23:55

Qanon wrote:pa su banke bile primorane početi davati kredite u kunama povoljnije
banke određuju svoje kamate prema zakonima o kreditiranju i prema ponderiranim kamatnim stopama koje objavljuje HNB svakih 6 mjeseci

zakonom je određena maksimalna kamatna stopa

https://www.zakon.hr/z/517/Zakon-o-potro%C5%A1a%C4%8Dkom-kreditiranju

a donja granica je ponderirana kamatna stopa koju određuje HNB

https://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/2018_07_59_1240.html

banke onda svoju kamatu "tržišno" određuju između te dvije granice

"tržišno" B-)

nevidljiva ruka Borisa Vujčiča :P
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Erdogan: Turska je suočena s političkom urotom - Page 3 Empty Re: Erdogan: Turska je suočena s političkom urotom

Post by RayMabus 12/8/2018, 23:55

Život ide dalje, neodgovorne vlade i njihove valute me nezanimaju, zato vam i daju tako velike kamate na štednju jer nemogu privući one koji znaju šta je novac

Valuta kojom ti upravljaju tipovi poput Marića 

Ne hvala
RayMabus
RayMabus

Posts : 175409
2014-04-11


Back to top Go down

Erdogan: Turska je suočena s političkom urotom - Page 3 Empty Re: Erdogan: Turska je suočena s političkom urotom

Post by RayMabus 13/8/2018, 00:14

Novac je povjerenje tako da ja gledam ljude koji stoje iza toga a kad ti ministar financija sa smiješkom izjavi kako će povećati inflaciju ta valuta je za mene pokojna

Kuna je samo valuta no koliko paziš na moj novac ja otkrijem iz tvojih izjava a iz one sam otkrio kako razmišljaš plus još si tu dakle podržavaju te i drugi iza tebe

KRAJ IGRE
RayMabus
RayMabus

Posts : 175409
2014-04-11


Back to top Go down

Erdogan: Turska je suočena s političkom urotom - Page 3 Empty Re: Erdogan: Turska je suočena s političkom urotom

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 3 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum