ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

nešto pozitivno

Page 11 of 26 Previous  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 18 ... 26  Next

Go down

nešto pozitivno - Page 11 Empty Re: nešto pozitivno

Post by Counter-Strike Sun 12 Aug - 7:23

minut po minut,nakupi se toga  geek

Counter-Strike

Posts : 4231
2018-03-12


Back to top Go down

nešto pozitivno - Page 11 Empty Re: nešto pozitivno

Post by Guest Sun 12 Aug - 7:32

Sora wrote:
Slicno i sex cekas pa onda ..za minutu gotovo  pirat

sad makar znamo zašto je sora ovako frustrirana i zašto se odala alkoholu:

 seksualnost je sastavni dio naše prirode, a poznato je da je i sam A. Malsow, čuveni američki psiholog, u svojoj piramidi potreba, seksualne potrebe svrstao među one primarne, skupa s hranom, odjećom i zaštitom.
Seksualni instinkt ima svaki čovjek, a ako svoje seksualnosti nismo svjesni, ili ne osjećamo nikakvu potrebu za njenim izražavanjem, to samo znači da smo svoje seksualne potrebe potisnuli.
No, svako duže potiskivanje ovih potreba, nakon nekog vremena, rezultiraće ozbiljnim psihofizičkim posljedicama.
Zbog toga ćemo postati frustrirani, nezadovoljni i teški okolini. Možda ćemo u nekoj drugoj životnoj dobi osjetiti potrebu za seksualnom hiperkompenzacijom ili ćemo razviti neki drugi oblik zavisnosti. Moguća su i oboljenja u vezi sa područjem donjeg dijela stomaka, urinarnog trakta, te uopšte za reproduktivne organe.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

nešto pozitivno - Page 11 Empty Re: nešto pozitivno

Post by Sora Sun 12 Aug - 7:32

The Republic of Dream wrote:minut po minut,nakupi se toga  geek
A istina 
Ovo je bas pozitivno 
:D

Nadam se da ce nas MUTILDA nagraditi jednim pljeskom

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23713
2014-04-29


Back to top Go down

nešto pozitivno - Page 11 Empty Re: nešto pozitivno

Post by Sora Sun 12 Aug - 7:37

metilda wrote:
Sora wrote:
Slicno i sex cekas pa onda ..za minutu gotovo  pirat

sad makar znamo zašto je sora ovako frustrirana i zašto se odala alkoholu:

 seksualnost je sastavni dio naše prirode, a poznato je da je i sam A. Malsow, čuveni američki psiholog, u svojoj piramidi potreba, seksualne potrebe svrstao među one primarne, skupa s hranom, odjećom i zaštitom.
Seksualni instinkt ima svaki čovjek, a ako svoje seksualnosti nismo svjesni, ili ne osjećamo nikakvu potrebu za njenim izražavanjem, to samo znači da smo svoje seksualne potrebe potisnuli.
No, svako duže potiskivanje ovih potreba, nakon nekog vremena, rezultiraće ozbiljnim psihofizičkim posljedicama.
Zbog toga ćemo postati frustrirani, nezadovoljni i teški okolini. Možda ćemo u nekoj drugoj životnoj dobi osjetiti potrebu za seksualnom hiperkompenzacijom ili ćemo razviti neki drugi oblik zavisnosti. Moguća su i oboljenja u vezi sa područjem donjeg dijela stomaka, urinarnog trakta, te uopšte za reproduktivne organe.
Uopce ne skrivam ja to 
Cesto se salim u vezi sexa a to je kazu pol istine 
Itd 
Nego IMA LI MASLOW NEKI STAV U VEZI TVOG LAGANJA 
ODNOSNO LAGANJA OPCENITO ? 

Cemu moras lagati draga  da sam se odala alkoholi? 
Znam da ne mozes bit pametna ko ja , no nidi ni glupa 
zanima me jel se ljudi - vjernici osjećaju bolje kad lazu? 
Jace ste ne , u svojim ocima ? :cry

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23713
2014-04-29


Back to top Go down

nešto pozitivno - Page 11 Empty Re: nešto pozitivno

Post by Sora Sun 12 Aug - 7:43

Inace, taj MASLOW je ugledni psiholog koji se bavio psihologijom motivacije i ljudskih potreba 
Njegova piramida ..da zgodno 
No, ne treba se nje drzati ko pijsn plota 
Jest da sex je vazan kao biološka potreba, no po njemu, danas kad broj samaca brutalno raste m NITKO NE BI NISTA DRUGO OSTVARIO U ZIVOTU ( samoaktuslizacija nrmoguca) 



  • Fiziološke potrebe organizma (primarne biološke potrebe) – To su najvažnije, najosnovnije i najjače od svih potreba čovjeka. Nezadovoljavanje tih potreba dovodi do smrti organizma. Ako jedna od ovih potreba nije zadovoljena ove ostale ne mogu funkcionirati. To su: potreba za hranom, vodom, kisikom, spavanjem (sanjanjem), potreba za seksualnošću (opstanak vrste), zaštita od ekstremnih temperatura i potreba za izlučivanjem



  • Potreba za sigurnošću – temeljna psihološka potreba. To je potreba za stalnošću, redom, poretkom, strukturom i potrebe za predvidljivošću događaja u bližoj ili daljnjoj budućnosti


Kad su zadovoljene ove prve dvije potrebe, onda dolazi do zadovoljavanja ostalih potreba.

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23713
2014-04-29


Back to top Go down

nešto pozitivno - Page 11 Empty Re: nešto pozitivno

Post by Guest Sun 12 Aug - 7:46

Sora wrote:Jest da sex je vazan kao biološka potreba, no po njemu, danas kad broj samaca brutalno raste

So effing what?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

nešto pozitivno - Page 11 Empty Re: nešto pozitivno

Post by Sora Sun 12 Aug - 7:49

Nista. 
Nije MASLOW Marx

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23713
2014-04-29


Back to top Go down

nešto pozitivno - Page 11 Empty Re: nešto pozitivno

Post by Guest Sun 12 Aug - 8:01

Poanta je u tome da nitko nije povukao jasnu korelaciju između sve većeg broja samaca i prosječne frekvencije spolnih odnosa, a svaki takav pokušaj bi u javnosti bio dočekan grohotnim smijehom.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

nešto pozitivno - Page 11 Empty Re: nešto pozitivno

Post by Counter-Strike Sun 12 Aug - 8:06

mislim da sex bez ljubavi nece ispuniti covjeka,to je onako kao neka vrsta nasladjivanja,lijevo desno,bioloska potreba ali covjek je slozenije bice od tih povrsnih objasnjenja

_________________
nešto pozitivno - Page 11 Americ10
Counter-Strike
Counter-Strike

Posts : 4231
2018-03-12


Back to top Go down

nešto pozitivno - Page 11 Empty Re: nešto pozitivno

Post by Guest Sun 12 Aug - 8:10

The Republic of Dream wrote:mislim da sex bez ljubavi nece ispuniti covjeka,to je onako kao neka vrsta nasladjivanja,lijevo desno,bioloska potreba ali covjek je slozenije bice od tih povrsnih objasnjenja

Zadatak filozofije je da pronađe put do sreće. Tvrdio je da je pravo uživanje duhovno uživanje, a to je prijateljstvo i znanje.

https://bs.wikipedia.org/wiki/Epikur

Stotinu filozofa, mali milijun mišljenja.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

nešto pozitivno - Page 11 Empty Re: nešto pozitivno

Post by Counter-Strike Sun 12 Aug - 8:17

da mislim mozes kupiti i plasticnu lutki i imati seks sa njom ili platiti prostitutku,li nije to to,zar nije ljepse i jedno lijepo poznanstvo recimo nego tako nesto bezosjecajno,danas ljudi govore o zenskima kao kad udjes u mesnicu,sise,guzice,ovo ono,kao u mesnici kad vidis dobru sunku,salamu,dzigericu i to,mislim ono ljepota je prolazana,stvaka i najlepsa zenska ce za neko vrijeme biti stara sjed ai ne tako lijepa,samo karakter ostaje vjecito isti

_________________
nešto pozitivno - Page 11 Americ10
Counter-Strike
Counter-Strike

Posts : 4231
2018-03-12


Back to top Go down

nešto pozitivno - Page 11 Empty Re: nešto pozitivno

Post by Guest Sun 12 Aug - 8:22

Sora wrote:Nista. 
Nije MASLOW Marx

:^0  sora vjeruje samo marxu.. draga sora to da si ti pijana od ranog jutra pokazuje tvoja dikcija, diskurs, gramatika, miješanje velikih i malih slova, a o uvjerenjima da i ne govorim.. no pozitivno kod tebe je da je i tebe stvorio Bog pa će i tebi dati posljednju šansu.. a sad ću završiti s tobom za danas jer te se očito ni na koji način ne mogu otresti...do sutra.. pitam se samo po čemu si ti pozitivnija od iknara pa nisi dobila trajni ban...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

nešto pozitivno - Page 11 Empty Re: nešto pozitivno

Post by Counter-Strike Sun 12 Aug - 8:33

The Republic of Dream wrote:da mislim mozes kupiti i plasticnu lutku i imati seks sa njom ili platiti prostitutku,li nije to to,zar nije ljepse i jedno lijepo poznanstvo recimo nego tako nesto bezosjecajno,danas ljudi govore o zenskima kao kad udjes u mesnicu,sise,guzice,ovo ono,kao u mesnici kad vidis dobru sunku,salamu,dzigericu i to,mislim ono ljepota je prolazana,svaka i najlepsa zenska ce za neko vrijeme biti stara sjeda i ne tako lijepa,samo karakter ostaje vjecito isti
Counter-Strike
Counter-Strike

Posts : 4231
2018-03-12


Back to top Go down

nešto pozitivno - Page 11 Empty Re: nešto pozitivno

Post by Guest Sun 12 Aug - 8:58

metilda wrote:
pitam se samo po čemu si ti pozitivnija od iknara pa nisi dobila trajni ban...

Pitanje svih pitanja ovog foruma, jer je iknar zapravo puno pozitivniji lik, što se vidi i po pisanju Leteće Pegle.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

nešto pozitivno - Page 11 Empty Re: nešto pozitivno

Post by Guest Sun 12 Aug - 14:02

The Republic of Dream wrote:
The Republic of Dream wrote:da mislim mozes kupiti i plasticnu lutku i imati seks sa njom ili platiti prostitutku,li nije to to,zar nije ljepse i jedno lijepo poznanstvo recimo nego tako nesto bezosjecajno,danas ljudi govore o zenskima kao kad udjes u mesnicu,sise,guzice,ovo ono,kao u mesnici kad vidis dobru sunku,salamu,dzigericu i to,mislim ono ljepota je prolazana,svaka i najlepsa zenska ce za neko vrijeme biti stara sjeda i ne tako lijepa,samo karakter ostaje vjecito isti

ovaj tekst sam ponovila na svim forumima na kojima sam pisala, baš mi zgodno ispalo da ga opet stavim:


Kršćanska vjera nas uči da je ljudsko biće obnovljeno Duhom Božjim i kao takvo pozvano da bude 'nasljedovatelj' Njegove ljubavi (Ef 5,1) Iz te čudesne poruke o Božjoj ljubavi, koja nije erotična ( kao apsolutno i savršeno biće Bog nema nikakvu potrebu od drugih bića da bi bio sretan) ne može se zaključiti da bismo i mi ljudi trebali težiti da svoju ljubav potpuno očistimo od svakog erotizma: da postane čista agape. Bio bi to besmislen napor, licemjerstvo, zavaravanje, jer je to naprosto neprovedivo.

U stvari, eros je stvorenjski vid naše ljubavi i mi ne možemo izići iz svoga stanja stvorenosti, niti to treba pokušavati. Iz svega toga jasno proizlazi da eros po sebi nije grešan. Sve ovisi o tome da li je on pod vlašću egoizma ili pod vodstvom novog života, života prožeta i upravljana ljubavlju Božjom. Što se događa kad ljubav Božja prožme naš eros? Na području seksualnog erosa naša žudnja susreće jednu drugu žudnju, naš životni zahtjev susreće jedan drugi životni zahtjev. Samo ako smo mi otvoreni na zahtjeve drugoga, drugi će biti otvoren na naše. Dosljedno tome, put do naše sreće vodi preko njegove sreće. Recipročna ovisnost ljudskog bića o drugom, koja nam je dana sa stvaranjem i koja se ne očituje nikada s takvom jasnoćom i intenzitetom kao u seksualnom erosu, stiže do svog vrhunca u činjenici da možemo naći svoju sreću samo u drugome, putem naše raspoloživosti za drugoga. A to je agape. Stoga međuljudski eros nije zamijenjen s agape, nego njome prožet i oplemenjen. U stvari, svaki međuljudski susret stoji pod upitnikom ljubavi (agape). Stoga, ako nas osloboditeljski zahvat Duha Svetoga preobražava, to nema za cilj da nas učini anđelima ili čistim duhovima. Naprotiv, to nam treba pomoći da postanemo prava zemaljska stvorenja, da budemo autentični ljudi i da na taj način možemo sa zahvalnošću uživati sve Božje darove među kojima se nalazi i ljudska seksualnost. Preobraziteljska snaga Duha Svetoga, odnosno Božje ljubavi, ne niječe niti briše našu seksualnost, nego je potvrđuje; ona pomaže našu seksualnost i naš eros da iziđu iz demonske apsolutizacije samih sebe koja pretendira osigurati vlastitu sreću na račun drugoga, što je čista obmana. ….


Znakovito je da je da je baš taj strastveni dijalog ljudske ljubavi uzet kao sredstvo za ocrtavanje Božje ljubavi prema čovjeku. Već su se proroci služili osjećajima zaručničke i bračne ljubavi kao uspješnim sredstvom da objasne religiozni odnos između Boga i čovjeka kao otajstvo ljubavi ( Hoš 2,21,; Iz 49,18; Jr 5,8; Ez 5,13). Oni su smatrali slike iz bračnog života vrlo prikladnima da izraze saveznički odnos između Boga i ljudi. I kršćanski se mistici, da bi izrazili vlastito neizrecivo iskustvo s Bogom i u Bogu, često utječu terminima i izrazima koji su vlastiti životu seksualne ljubavi ( Sv.Tereza Avilska, Ivan od Križa). Iz svega toga se dadu zaključiti dvije stvari: Žar senzualne ljubavi je tako lijep, tako veličanstven da njezin žarki jezik može poslužiti kao jezik ljubavi Božje: Zajedništvo s Bogom može se živjeti na tako uzbudljiv i strastven način, da može naći adekvatan jezik samo u najuzbudljivijem od ljudskih jezika, u jeziku ljubavne ekstaze. Značajka seksualnog orgazma je da čovjek izlazi iz sebe, da ulazi u ekstatično erotsko stanje. Tu nam biva jasno zašto se mistični događaji opisuju terminologijom toga seksualnog iskustva. Naime, jer se u orgazmičkom doživljaju gubi naš 'ja' da bi se pomiješao s jednim 'ti', mističar nalazi da to iskustvo na simboličan način sasvim dobro izražava njegovo uranjanje i gubljenje u moru božanske ljubavi. Tako se i u tom alegorijskom tumačenju eros razotkriva u svom izvornom religioznom korijenu. Naime, tu se spolna ljubav promatra kao pokret rođen od Boga i određen da se utopi u Bogu. …



Nepobitna je činjenica da je čovjek duboko označen spolnošću. U stvari, posrijedi je dinamizam koji je proširen i koji djeluje u čitavom ljudskom biću. On prožima sobom svaku čovjekovu moć i aktivnost. I naše rezoniranje i naše htijenje i naše vjerovanje pa čak i karitativna ljubav nose obilježje naše spolnosti. To znači da ne može postojati ni duhovnost koja bi bila izuzeta od svakoga seksualnog utjecaja. Dosljedno tome, svako tumačenje čovjeka koje ne uzima u obzir spolnu protegu, potpuno je apstraktno i neosnovano. Ako spolnost ima tako važnu ulogu u ljudskom životu, jasno je da će se krivo shvaćanje ljudske spolnosti pogubno odraziti na ostvarivanje ljudske osobe… 



Dr. Marijan Vugdelija: Božje zapovijedi: putokaz autentičnog življenja i danas?!
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

nešto pozitivno - Page 11 Empty Re: nešto pozitivno

Post by Guest Sun 12 Aug - 17:07

nešto pozitivno - Page 11 Robert%20seligman
Hrvatski gimnastičar Robert Seligman (32) osvojio je srebrnu medalju na konju s hvataljkama na Europskom prvenstvu u Glasgowu, dok je drugi hrvatski predstavnik u istom finalu Filip Ude (32) završio na šestoj poziciji.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

nešto pozitivno - Page 11 Empty Re: nešto pozitivno

Post by Guest Sun 12 Aug - 17:20

avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

nešto pozitivno - Page 11 Empty Re: nešto pozitivno

Post by Guest Mon 13 Aug - 4:50

AssadNaPodmornici wrote:Ja glasujem za HDZ iduće izbore
Ja za neovisne za Hrvatsku!
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

nešto pozitivno - Page 11 Empty Re: nešto pozitivno

Post by Guest Mon 13 Aug - 11:54

Svećenik u Župi Gospe Fatimske na Škrapama, don Ante Žderić, objavio je komentar na prekrasnu koreografiju Torcide od prije nekoliko dana, kada su razvili sliku Gospe te zapjevali ‘Rajska djevo, Kraljice Hrvata”.

“KOREOGRAFIJA
Divna je i dojmljiva koreografija Torcide na splitskom Poljudu, kada je na početku utakmice prikazan lik Presvete Bogorodice, okružen svjetlima i bojama zastava Hrvatske i Vatikana. Natpis ispod – FIDELISSIMA ADVOCATA CROATIAE (NAJVJERNIJA ODVJETNICA HRVATSKE) – savršeno odgovara prikazanom tom koreografijom. To i jest časni naziv Majke Božje koji joj je dala Crkva u našem narodu. Torcida za prikazano zaslužuje svaku pohvalu i “kapa do poda”! Ali… (uvijek postoji to – ali) Ukoliko je koreografija s Gospinim likom i natpisom njoj u čast motivirana samo traženjem pomoći s neba da Hajduk prođe dalje, računajući i na naklonost Majke Božje pred nadolazeći blagdan Velike Gospe, onda je to plitko poigravanje sa svetim. No, ukoliko bi članovi Torcide u ove dane iskrena srca pristupili ispovijedi, molitvi i euharistiji, i u tome ustrajali, onda bi koreografija s Poljuda bila nemjerljivo više od divne simbolike, koju ovako predstavlja. Dobri su to momci (i cure), ali sveti lik Majke Božje upravo poziva na preobrazbu srca koja počinje – kajanjem. Preobrazba srca vodi preobrazbi života. A Hajduk?! Pa Bože moj, i Gospa je Torcida!”.


nešto pozitivno - Page 11 H20180809006148-2-696x415



nešto pozitivno - Page 11 H201808090061483-696x393
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

nešto pozitivno - Page 11 Empty Re: nešto pozitivno

Post by Guest Tue 14 Aug - 7:28

jutros ne mogu naći ništa pozitivno osim naravno na portalu bitno.net ali to nije za vijesti
nemojte se stidit.. ako slučajno naiđete na neku pozitivnu vijest stavite je ovdje..
čitajući vip vidim da se svi hranite samo negativnostima ili nam zapravo ništa drugo nije ni ponuđeno od naših medija..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

nešto pozitivno - Page 11 Empty Re: nešto pozitivno

Post by Guest Tue 14 Aug - 12:07

Hrvatska regija u kojoj je potrošnja hrane i pića u 'špici' čak pet puta veća nego izvan sezone


Potrošnja turista u segmentu hrane i pića (izvan smještajnog objekta) ovog bi kolovoza u Istarskoj županiji mogla biti najmanje 373 posto veća u odnosu na vrijeme izvan sezone.
Drugim riječima, porast broja stanovnika na tom prostoru uslijed dolaska i noćenja stranih turista generira povećanje potrošnje hrane i pića koje se procjenjuje na gotovo pet puta (4,73 puta) u odnosu na vrijeme izvan sezone. Na to upućuju najnovije procjene koje analitičari Hrvatske gospodarske komore svake godine rade za šest priobalnih županija za mjesec vrhunca turističke sezone u kojemu se ostvari približno trećina noćenja u komercijalnim smještajnim objektima tijekom godine.   
Te izračune u HGK-u temelje na rezultatima istraživanja Instituta za turizam o strukturi prosječne potrošnje turista i, s druge strane,  podacima o prosječnom izdvajanju za hranu i piće domicilnog stanovništva tijekom godine, tj. izvan sezone. Prema nalazima Instituta, turisti su prošlog ljeta u prosjeku dnevno trošili oko 79 eura, od čega oko polovicu na smještaj, a 13 eura ili oko 96 kuna na hranu i piće izvan objekta smještaja. Kako procjene upućuju na to da prosječan domaći potrošač tijekom godine za hranu i piće izdvoji 45 kuna dnevno, proizlazi da je potrošnja turista u tom segmentu oko 2,1 puta veća. 


I 12 puta više nego 'redovno' 

Koristeći taj omjer, analiza HGK sugerira da bi npr. u Primorsko-goranskoj županiji povećanje potencijala potrošnje hrane i pića u kolovozu bilo oko 217 posto (ili više od tri puta), u Zadarskoj županiji oko 240 posto, Šibensko-kninskoj za oko 228, Dubrovačko-neretvanskoj za 215 te u Splitsko-dalmatinskoj za 185 posto, tj. manje od tri puta.  Kod pojedinih destinacija u priobalju (a HGK analizira po četiri naselja s najvećim skokom populacije, odnosno brojem noćenja u komercijalnim smještajnim objektima) povećanje potrošnje hrane i pića je i daleko veće.

Tako se npr. u Medulinu procjenjuje na čak 12 puta u odnosu na prosjek izvan sezone, a tek nešto manjih 11,5 puta procijenjeno je povećanje u Baškoj vodi i Ninu, oko 9,5 puta u Rogoznici. U Malom Lošinju, Pagu, Primoštenu te Rovinju ono je između sedam i osam puta. To svakako zahtijeva i prilagodbu opskrbe u maloprodaji (ali i ugostiteljstvu).
"Očekivano višestruko povećanje potrošnje u segmentu hrane i pića u kolovozu, koje u nekoliko turističkih središta iznosi više od deset puta, odraz je visoke koncentracije broja noćenja u tom mjesecu i s tim povezanog sezonskog povećanja potražnje", kaže direktor Sektora za financijske institucije i ekonomske analize HGK Zvonimir Savić. U Komori smatraju kako bi takvi izračuni i procjene potencijala potrošnje hrane i pića mogli pomoći npr. i maloprodajnim lancima u pripremama za turističku sezonu. 
nešto pozitivno - Page 11 05bb10ae4984b2abe533a92999deda3b
Input i za planove opskrbe 
Konkretnije, za procjenu je li i koliko im povećan sezonski promet hrane i pića prati povećanu potražnju u turističkoj sezoni, ali i za procjenu potreba opskrbe na vrhuncu turističke sezone. "Koliko je to važno za ukupan rast maloprodaje u Hrvatskoj, govori i podatak da je razina realnog prometa u trgovini na malo prošle godine bila oko sedam posto manja u odnosu na razinu iz pretkrizne 2008.", napominju u HGK-u. Naglašavaju kako procjene potrošnje uz lakše osiguravanje sezonske opskrbe u trgovini na malo olakšavaju i prilagodbu cjelokupne turističke ponude povećanom broju stanovnika.



http://www.poslovni.hr/hrvatska/u-istri-potrosnja-hrane-i-pica-u-spici-cak-pet-puta-veca-nego-izvan-sezone-343881
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

nešto pozitivno - Page 11 Empty Re: nešto pozitivno

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 11 of 26 Previous  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 18 ... 26  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum