ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ima li tko iskustva....

Page 1 of 3 1, 2, 3  Next

Go down

ima li tko iskustva.... Empty ima li tko iskustva....

Post by Guest Fri 13 Jul - 8:48

zadnjih nekoliko dana jako su mi natekle noge.. ne ide mi se kod liječnika.. ima li tko iskustva s tim i što bi mogao biti uzrok?
hvala na svakom savjetu :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

ima li tko iskustva.... Empty Re: ima li tko iskustva....

Post by Noor Fri 13 Jul - 9:24

metilda wrote:zadnjih nekoliko dana jako su mi natekle noge.. ne ide mi se kod liječnika.. ima li tko iskustva s tim i što bi mogao biti uzrok?
hvala na svakom savjetu :)
uh, puno toga može biti...

https://www.krenizdravo.rtl.hr/zdravlje/simptomi/oticanje-nogu-uzroci-i-lijecenje

ali, kod zdravih ljudi to se često događa i nakon slane hrane...sol je higroskopna, odnosno sol navlači i veže vodu i ne dozvoljava da se voda iz tijela otpušta
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

ima li tko iskustva.... Empty Re: ima li tko iskustva....

Post by Guest Fri 13 Jul - 12:43

ajme, baš svega tu ima...
međutim, prije par mjeseci sam učinila svoju redovnu godišnju kontrolu štitnjače i liječnica mi je učinila baš sve pretrage.. e sad jedino ako mi u ova dva mjeseca nisu počeli otkazivati bubrezi. :roll
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

ima li tko iskustva.... Empty Re: ima li tko iskustva....

Post by Noor Fri 13 Jul - 13:37

metilda wrote:ajme, baš svega tu ima...
međutim, prije par mjeseci sam učinila svoju redovnu godišnju kontrolu štitnjače i liječnica mi je učinila baš sve pretrage.. e sad jedino ako mi u ova dva mjeseca nisu počeli otkazivati bubrezi. :roll

draga, najela si se pršuta, slanih srdela ili tako nečega i to ti je to :)
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

ima li tko iskustva.... Empty Re: ima li tko iskustva....

Post by Guest Fri 13 Jul - 14:29

eh, da makar jesam.. naprotiv radi visokog tlaka u zadnje vrijeme sve slabo solim.. jedino što su mi tablete protiv tlaka jako spuštale tlak pa sam se loše osjećala i na svoju ruku sam ih izbacila.. može li to biti razlog?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

ima li tko iskustva.... Empty Re: ima li tko iskustva....

Post by Guest Fri 13 Jul - 16:02

Mislim da bi trebala napraviti analizu krvi s obaveznim CRP-om (najbolji pokazatelj pojave upale). Moguce da se razvija kakva upalica bubrega. Sjetih se da je jedna forumasica prosle godine spominjala iste simptome (iznenadno oticanje nogu danima) pa su joj ustanovili upalu.


avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

ima li tko iskustva.... Empty Re: ima li tko iskustva....

Post by Guest Fri 13 Jul - 16:13

metilda wrote:eh, da makar jesam.. naprotiv radi visokog tlaka u zadnje vrijeme sve slabo solim.. jedino što su mi tablete protiv tlaka jako spuštale tlak pa sam se loše osjećala i na svoju ruku sam ih izbacila.. može li to biti razlog?


Ne znam. Nazovi si obiteljsku lijecnicu i upitaj.. Jesi li primijetila da ti nedugo nakon skidanja s lijekova oticu noge?


Uglavnom, slana hrana utjece na oticanje nogu, ali nisam sigurna da je sol uzrok jakom visednevnom oticanju..

avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

ima li tko iskustva.... Empty Re: ima li tko iskustva....

Post by Guest Fri 13 Jul - 16:30

violator wrote:
metilda wrote:eh, da makar jesam.. naprotiv radi visokog tlaka u zadnje vrijeme sve slabo solim.. jedino što su mi tablete protiv tlaka jako spuštale tlak pa sam se loše osjećala i na svoju ruku sam ih izbacila.. može li to biti razlog?


Ne znam. Nazovi si obiteljsku lijecnicu i upitaj.. Jesi li primijetila da ti nedugo nakon skidanja s lijekova oticu noge?


Uglavnom, slana hrana utjece na oticanje nogu, ali nisam sigurna da je sol uzrok jakom visednevnom oticanju..


pa ne, lijekove sam izbacila prije više od mjesec dana.. ali u svakom slučaju morat ću izgleda kod liječnice.. sad je pred nama vikend, najranije mogu u utorak... hvala na savjetu. :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

ima li tko iskustva.... Empty Re: ima li tko iskustva....

Post by Guest Fri 13 Jul - 16:46

A zasto ne odmah u pon?

Ovaj, ako primijetis da ti se oticanje tijekom vikenda pogorsava ili da ti noge mijenjaju boju, ipak skoci malo do Hitne sluzbe.


Znam, i meni se uzasno gade i izbjegavam ih sve do krajnjih granica, ali nemam tu privilegiju potpuno ih izbjeci.

avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

ima li tko iskustva.... Empty Re: ima li tko iskustva....

Post by Guest Fri 13 Jul - 16:51

omaškom sam napisala utorak :roll
naravno, iako sam htjela izbjeći liječnicu koja će mi opet naturiti lijekove protiv tlaka, moram otići..
noge mi baš ružno izgledaju a tamo gdje završava sandala ostaju modri tragovi..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

ima li tko iskustva.... Empty Re: ima li tko iskustva....

Post by Guest Fri 13 Jul - 17:10

Nona mi je imala problema s tlakom, a i tata je na tabletama, pa znam da je potrebno spomenuti lijecniku, ako ti propisane tablete ne odgovaraju. Ima ih razlicitih vrsta, a i doza je bitna. S obzirom da je ljeto i da si na suncu, odnosno, radis na zemlji, odbaciti ih i ne reci lijecnici za to nije bio najpametniji potez. Potrebna je komunikacija da bi se uskladila i doza i vrsta. Ako si se osjecala lose, vjerojatno bi ti smanjila dozu. Nemoj to vise raditi.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

ima li tko iskustva.... Empty Re: ima li tko iskustva....

Post by Guest Fri 13 Jul - 17:23

da, sad vidim koliko je to bilo neodgovorno s moje strane.. :| svakako ću otići jer me sad nakon branja čeka okopavanje smilja a to sa ovakvim nogama zbilja neće ići.. hvala ti na savjetima  :) javim u čemu je problem ..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

ima li tko iskustva.... Empty Re: ima li tko iskustva....

Post by Guest Fri 13 Jul - 17:30

Stvarno nema na cemu. Nadam se da te nisam uplasila. Odmori se do ponedjeljka i zaboravi na smilje.

Javi, svakako.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

ima li tko iskustva.... Empty Re: ima li tko iskustva....

Post by Counter-Strike Fri 13 Jul - 22:38

slaba cirkulacija mozda

_________________
ima li tko iskustva.... Americ10
Counter-Strike
Counter-Strike

Posts : 4231
2018-03-12


Back to top Go down

ima li tko iskustva.... Empty Re: ima li tko iskustva....

Post by veber Sat 14 Jul - 0:36

slučajno vidio.

prvo nikad sama ne određuješ terapiju, nikad. to rješavaš s doktorom.
-po opisu i uz navedeno, svakako provjerit bubrege.
-u večini slučajeva visokog tlaka sve dolazi od bubrega, zablude su da je to žilni problem.
-tablete za snižavanje tlaka su diuretici, a ako piješ malo tekućine dolazi do skupljanja mliječne kiseline i nitrata, a logikom gravitacije idu prema dolje. ako su ti natekli skočni zglobovi vjerovatno nekaj s bubrezima.
-a može biti i žuč, ali to se vidi tek krvnom probom ili ako imaš averziju prema masnoći, refleks povraćanja.


pij tekućinu, čajeve od metvice, matičnjaka ili preslice. prirodni diuretici. možeš i toplo pivo.

i u svakom slučaju doktoru. ovako preko interneta može biti svakaj. i nikaj.

doktoru.
preko krvi, odnosno enzima, leukocita, eritrocita i mokraće već će dobit smjer.

a, tableta za tkak imaš više vrsta. pogotovo ako si nedavno počela piti organizam se nije navikno.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

ima li tko iskustva.... Empty Re: ima li tko iskustva....

Post by Guest Sat 14 Jul - 9:48

veber wrote:slučajno vidio.

prvo nikad sama ne određuješ terapiju, nikad. to rješavaš s doktorom.
-po opisu i uz navedeno, svakako provjerit bubrege.
-u večini slučajeva visokog tlaka sve dolazi od bubrega, zablude su da je to žilni problem.
-tablete za snižavanje tlaka su diuretici, a ako piješ malo tekućine dolazi do skupljanja mliječne kiseline i nitrata, a logikom gravitacije idu prema dolje. ako su ti natekli skočni zglobovi vjerovatno nekaj s bubrezima.
-a može biti i žuč, ali to se vidi tek krvnom probom ili ako imaš averziju prema masnoći, refleks povraćanja.


pij tekućinu, čajeve od metvice, matičnjaka ili preslice. prirodni diuretici. možeš i toplo pivo.

i u svakom slučaju doktoru. ovako preko interneta može biti svakaj. i nikaj.

doktoru.
preko krvi, odnosno enzima, leukocita, eritrocita i mokraće već će dobit smjer.

a, tableta za tkak imaš više vrsta. pogotovo ako si nedavno počela piti organizam se nije navikno.

No No No No No
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

ima li tko iskustva.... Empty Re: ima li tko iskustva....

Post by Guest Sat 14 Jul - 9:49

violator wrote:Stvarno nema na cemu. Nadam se da te nisam uplasila. Odmori se do ponedjeljka i zaboravi na smilje.

Javi, svakako.

Nisi me ti uplašila nego veber. Ti si me potaknula da svakako odem kod liječnika. :)  Sad jedva čekam ponedjeljak.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

ima li tko iskustva.... Empty Re: ima li tko iskustva....

Post by veber Sat 14 Jul - 21:07

metilda wrote:
violator wrote:Stvarno nema na cemu. Nadam se da te nisam uplasila. Odmori se do ponedjeljka i zaboravi na smilje.

Javi, svakako.

Nisi me ti uplašila nego veber. Ti si me potaknula da svakako odem kod liječnika. :)  Sad jedva čekam ponedjeljak.
uopće mi nije bila namjera uplašiti te. samo sam ti rekao da odeš doktoru. ovo je vrlo nezahvalno. još da čovjek zna anamezu od prije...

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

ima li tko iskustva.... Empty Re: ima li tko iskustva....

Post by Guest Sun 15 Jul - 7:21

veber wrote:
metilda wrote:
violator wrote:Stvarno nema na cemu. Nadam se da te nisam uplasila. Odmori se do ponedjeljka i zaboravi na smilje.

Javi, svakako.

Nisi me ti uplašila nego veber. Ti si me potaknula da svakako odem kod liječnika. :)  Sad jedva čekam ponedjeljak.
uopće mi nije bila namjera uplašiti te. samo sam ti rekao da odeš doktoru. ovo je vrlo nezahvalno. još da čovjek zna anamezu od prije...

ajme, znam da ti nije bila namjera uplašiti me i hvala ti na iskrenom savjetu..
druga je stvar što se meni ne ide kod liječnika jer znam da me sad čeka i ultrazvuk bubrega i Bog zna što sve ne, a to je makar pet šest dana u domu zdravlja a vjerojatno i pokoji odlazak u dubrovnik..
hvala na dobroj namjeri  :x
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

ima li tko iskustva.... Empty Re: ima li tko iskustva....

Post by Guest Sun 15 Jul - 15:40

Ma nece biti nista strasno. Neka upalica se razvila sto i nije neobicno uz ovo vrijeme. Dodjes vrela izvana i dovoljan je ventilator, a kamoli klima, da te propuse pa da osjetis posljedice. Meni ljeto uzasno smeta.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

ima li tko iskustva.... Empty Re: ima li tko iskustva....

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 3 1, 2, 3  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum