ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

aj zdrao

Page 17 of 18 Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18  Next

Go down

aj zdrao - Page 17 Empty Re: aj zdrao

Post by Leviathan2 30/8/2018, 22:31

aj zdrao - Page 17 Img_2281
aj zdrao - Page 17 Img_2282

Leviathan2

Posts : 21431
2015-10-04


http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

aj zdrao - Page 17 Empty Re: aj zdrao

Post by Leviathan2 30/8/2018, 22:32

aj zdrao - Page 17 Img_2284
aj zdrao - Page 17 Img_2285
aj zdrao - Page 17 Img_2283

_________________
aj zdrao - Page 17 Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

aj zdrao - Page 17 Empty Re: aj zdrao

Post by Leviathan2 30/8/2018, 22:33

aj zdrao - Page 17 Img_2287
aj zdrao - Page 17 Img_2286
aj zdrao - Page 17 Img_2288

_________________
aj zdrao - Page 17 Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

aj zdrao - Page 17 Empty Re: aj zdrao

Post by Leviathan2 30/8/2018, 22:34

aj zdrao - Page 17 Img_2290
aj zdrao - Page 17 Img_2291
aj zdrao - Page 17 Img_2289

_________________
aj zdrao - Page 17 Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

aj zdrao - Page 17 Empty Re: aj zdrao

Post by Leviathan2 30/8/2018, 22:35

aj zdrao - Page 17 Img_2292
aj zdrao - Page 17 Img_2293
aj zdrao - Page 17 Img_2294

_________________
aj zdrao - Page 17 Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

aj zdrao - Page 17 Empty Re: aj zdrao

Post by Leviathan2 30/8/2018, 22:37

aj zdrao - Page 17 Img_2296

_________________
aj zdrao - Page 17 Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

aj zdrao - Page 17 Empty Re: aj zdrao

Post by Leviathan2 30/8/2018, 22:37

aj zdrao - Page 17 Img_2299
aj zdrao - Page 17 Img_2298
aj zdrao - Page 17 Img_2297

_________________
aj zdrao - Page 17 Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

aj zdrao - Page 17 Empty Re: aj zdrao

Post by Leviathan2 30/8/2018, 22:38

aj zdrao - Page 17 Img_2300

_________________
aj zdrao - Page 17 Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

aj zdrao - Page 17 Empty Re: aj zdrao

Post by Leviathan2 30/8/2018, 22:39

aj zdrao - Page 17 Img_2302

_________________
aj zdrao - Page 17 Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

aj zdrao - Page 17 Empty Re: aj zdrao

Post by Leviathan2 11/10/2018, 04:29

p { margin-bottom: 0.25cm; line-height: 120%; }
Osvrt
konacno se dojmovi slegnuli i mogu opisati utiske s puta,
Nakon sto su mi zenke popile krv s njihovim pozurivanjem da ne zakasnimo na avion u veneciji iako nam je bilo blize skocit do minhena, otkrio sam da je svrha te zurbe ispijanje kave na Markovom trgu u Veneciji, i naravno kao posljedica toga smo stigli u zadnji cas prije zatvaranja chekina za let, a sve da ne zakasnimo :)
Minken, samo proputovanje tj ukrcavanje u lufthansin avion prema Petrogradu iliti sankt petersburgu
Nakon prvih 10 minuta u avionu postao sam svjestan da su 90% putnika jebeni rusi iako je bilo za ocekivat nesto fan bratije zbog prvenstva, valjda su svi otisli prije,
U medjuvremenu se bratija na avionu posvetila ispijanju svega sto se dalo popiti na avionu jer je cuga bila besplatna, vec nakon pol leta je stjuardesa objavila da im nestalo pive i vina , Nakon te objave bratija se naprasno smirila i poceo se siriti zvuk blazenog hrkanja iz svih pravaca.
Slijetanje u petrogradu je proteklo bez problema, na pasoskoj kontroli se nisu udostojili ni da me posteno pogledaju, samo su mi vizu provukli kroz citac uz dobrodosli u rusiju,
Aerodromska zgrada je izgledala za razliku od venecijanskog i minkenskog aerodroma kao nedovrsena gradjevinska konstrukcija (tek poslije sam saznao da u stvari i jest novonapravljen i naprasno pusten u pogon zbog svjeckog prvenstva.
Kava u usranom starbuck kofi shopu na aerodromu je bila vise nego odvratna , nakon prvog gutljaja sam je pospremio u kosh skupa s kolacom , a cjena toga je bila odvratno visoka,
reko jebate, ovi rus il nisu normalni il imaju para, kak mogu piti takovo smetje, na upit gdje mogu popit dobru kavu jedan od sigurnjaka na aerodromu me je odveo do kafe aparata gdje je odlican expresso, uz napomenu da je starbuck za amerikanjce i glupe europske turiste koji pate na ime :)
Valja napomenuti da se treba drzati dalje od divljaka taxista koji vuku za rukav i deru cijene ko mutavi , za pristojniju cijenu imate yandex taksije koji su daleko jeftinija opcija i pouzdanija
Nakon sto smo nasli zeljeznicku stanicu i ostavili kofere u garderobi zaputili smo se u grad, Nevski prospekt je bio prvi cilj, jebeno duga ulica, dushu sam ispustio a zenke su skakale ko djete u slasticarnoj, a vid ovo, pa vid ovo, pa daj slikaj, pa odite ukurac vise, vec nakon pola sata sam zazalio sto ih nisam poslao same a ja uhvatio drugu rutu, muke su tek pocinjale
nakon sto smo propjesacili skoro cjeli nevski prospekt stigosmo do ermitaza taman da smo medju prvima za karte iako na tim automatima sve ide daleko brze, dok je odred kineske narodne armije cekao disciplirano u redu pred salterom na kojem su dvije zenske asketskom mirnocom izdavale karte bez znaka neke zurbe


Last edited by Leviathan2 on 11/10/2018, 04:34; edited 2 times in total

_________________
aj zdrao - Page 17 Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

aj zdrao - Page 17 Empty Re: aj zdrao

Post by Leviathan2 11/10/2018, 04:29

p { margin-bottom: 0.25cm; line-height: 120%; }
Ermitaz, nesto fascinantno, vec na samom ulazu ostavlja bez daha svojim uredjenjem i bogatstvom sitnih detalja
putesetvije po ermitazu su trajale 4 sata uz obavezno naslikavanje divljenje i slicno, a ja gladan, zedan, haluciniram o cigareti, nekako nekako sam ih uspio istjerat van nasto su negodovale iz sveg glasa, jos sam mislio da ce me istuci, reko daj ostavite nes za poslije,
kavica pored ermitaza je smirila sve a shaurma me vratila u zivot, drugu sam pojeo samo da uskladistim nesto za poslije jer me cekala daljnja jurnjava po muzejima i kojekuda,
konacno u 9 navecer je sve bilo gotovo i krenuli smo na zeljeznicku stanicu, aaah koja milina je bila ispruzit se u fotelji u kaficu na stanici, narucit jebeni dupli expreso i zapalit, medjutim uzitak mi je prekinuo policajac objasnivsi mi da je zabranjeno pusenje na stanici al ima odmah 10 metara dalje izlaz na terasu gdje se smje pusit i da ce me otpratiti jer i njemu se pusi, narucio sam jos jedan expreso za policajca i s novim prijateljem uputio se prema terasi
Nakon sto sam mu rekao da sam iz horvatije postao je jos ljubazniji, veli bio je u horvatiji u porecu i mic po mic dosli smo do zakljucka da oba poznamo vozaca koji ih je vozao okolo po znamenitostima istre i na plitvice,
Vlak, hehehe jebeni vlak, uvije zanimljivo, cim su skuzili da smo stranci rusi su odmah poceli radoznalo zapitkivat i naravno, odgodili moje hrkanje za dobra tri sata, al nakon nekoliko pivi i nazdravljanja zahrkao sam ko top, zenske su odmah nasle zajednicki jezik s zenkama ruskinjama a posto obje odlicno govore ruski ove su ih prihvatile ko sestre, na kraju nam se pridruzila i stjuardesa , maltene tulum nastao, oni su nakon sto sam otisao hrkati jos 2 sata lajali onda se sve smirilo,
Moskva, Izlazis iz stanice i ostajes ushokiran, sve nesto ogromno i masivno, zgrade ulice plocnici
Inace moskva ima 5-6 zeljeznickih stanica i sve su ful opterecene , nao na jednom trgu ih je 4
Zaputili smo se prema crvenom trgu pjesice jer se ne smije nista propustit, i opet je pocelo divljenje pa ovo pa slikaj, strava, vatala me laganini jeza, jedino sto je usitinu na tom putu prema crvenom trgu na mene ostavilo dojam, nisu ni siroke ulice, ni plocnici nego onaj staljinov neboder, jebote koja je to masivnost, na slikama se ne cini tako al kad dojdes do njega, eeee onda se vidi i izaziva stvarno divljenje koji je to bio gradjevinski poduhvat

_________________
aj zdrao - Page 17 Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

aj zdrao - Page 17 Empty Re: aj zdrao

Post by Leviathan2 11/10/2018, 04:30

p { margin-bottom: 0.25cm; line-height: 120%; }
Nakon sto smo stigli u blizinu crvenog trga otkrili smo da je zatvoren za javnost do 2 popodne i nema ulaza jer dolaze neki zvanicnici, fifa kurac palac, putko i jos neki predsjednici il tak nesto
Okolica trga je bila doslovno zacepljena turistima i nakon vise od dva sta razgledanja odlucih da se maknem iz guzvare i odem do gorki parka, mir i blazenstvo, aiako je i park bio put ipak nije bilo toliko jebenih turista u njemu nego vecinom rusi s djecom koja su skakala po fontanama ka po bazenima, na to se nitko od obezbedjenja nije osvrtao, nes normalno dok bi kod nas roditelji pljunuli finu kaznu ziher
Poslije parka sam odlucio da povedem zenke da razgledaju malo podzemu zeljeznicu, opet juuuuj kak je ljepo, aj slikaj , aggggg, i tako seleci se sa stanice na stanicu smo zavrsili u predgradju , tj u udaljenom djelu moskve, van svih guzvi i pizdarija, kad smo dosli na terasu jednog kafica izgledali smo kao chudo, marsovci maltene jer se odmah vidjelo da smo turisti, medjutim brzo smo se uklopili u ambijent i poceli komunicirat s lokalcima, kako nam rekose, tu turisti ne zalaze jer je izvan ruta
Tu mi je zapelo za oko da iako smo van ruta, ulice su jako ciste , nema smeca, nema nereda, uredjeno u sasvim pristojnom maniru dok su na turistickim rutama ulice puno vise usminkane s svjetiljama od kovanog zeljeza, ogradama i to,
Nakon povratka na crveni trg zenkama veselje nije splasnjavalo, cika kao kod male djece, naslikavanje dok je na mene utisak ostavila grandioznost, stvarno nesto ooooogromno, i sto je najbolje , uredjeno s paznjom i ukusom, a trgovacki centar Gum koji je na crvenom trgu i koji je izazvao odusevljenje zenki nema ravna nigdj eu europskim metropolama, obilazak crkvi je isto tako jedan dozivljaj gdje se vidi silni trud i grednji i uredjenju, i sve skupa je jedan velicanstven sklad, muzeji su isto vrhunska prica
inace, treba dodati da je transportna mreza vrhunski organizirana i da nema uskih grla,
konacno je stigla vecer i krenuli smo prema zeljeznickoj, sledece odrediste

_________________
aj zdrao - Page 17 Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

aj zdrao - Page 17 Empty Re: aj zdrao

Post by Leviathan2 11/10/2018, 04:30

p { margin-bottom: 0.25cm; line-height: 120%; }
Kazan
velik grad, lijep grad, ziv grad, ljudi extra ljubazni bilo gdje, na ulici, u birtiji , u banci, Nema problema
vrijedan za vidjeti zbog njegove povjesti, jedino im tatarska kuhinja i nije bas nesto, preferiram rusku
naravno i ovdje smo zalutali i zavrsili u dijelu koji je izvan ruta, stambeni blokovi su ogromni, vecinom novi ili reparirani, okolina uredjena, javni prijevoz dostupan i cest, puno ducana svih vrsta, Vrijedi ga posjetit i zadrzat se bar dva dana, al kako smo planirali samo dnevno zadrzavanje, noc je dosla brzo i vlak prema ekatarinburgu je krenuo.
Ekatarinburg, prekrasan grad pun spomeika muzeja umjetnickih djela, festa po trgovima, odlicna klopa
vrijedan za vidjeti, za obici, otici do kamena koji dijeli europu i aziju, posjetit opservatorij, park posvecen bitlsima, vrijedi ga vidjet, Napustamo Eurokontinent
Krasnojarsk jer smo preskocili novosibirsk, nij enam se uklapao u marsrutu iako bi ga vrijedilo vidjeti,
Put do krasnojarska je nesto uistinu upecatljivo, nepregledna sibirska ravnica sa povremenim bregovima i sumama, bar taj dio uz prugu, velik dio polja je bio obradjen i doslovno im se ne vidi kraja, ko jebena madjarska, raaavno, dobar dio polja je neobradjen i uglavnom se primjecuje nenaseljenost podrucja, s rjetkim selima izmedju gradova koja gotovo avetinjski djeluju , mozda i napustena, tek ona bliza gradovima se cine naseljenim,
sam krasnojarsk je velik grad u kojem se vec vidi udaljenost od europskog dijela, a takodjer se vide i ostaci sovjetskog nasledja, dosta rusevnih tvornica, infrastruktura jos nije obnovljena kao u ekatarinburgu recimo, no vidi se i veliki napredak od gradjevinskog sektora do obanvljanja stare infrastrukture i znamenitosti, no, usprkos prvom utisku, grad nije zaostao al o tom u drugom djelu teksta

_________________
aj zdrao - Page 17 Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

aj zdrao - Page 17 Empty Re: aj zdrao

Post by Leviathan2 11/10/2018, 04:30

p { margin-bottom: 0.25cm; line-height: 120%; }
Irkutsk, lijep grad izrovanih ulica, cjeli gradu gradjevinskim radovima, kako sam kasnije saznao, oni su naopako krenuli obnavljanje, prvo su sredili pristupne ceste i infrastrukturu oko grada a onda su krenuli obnavljati grad, zaputismo se u listvjanku, malo turisticko mjesto na obalama bajkala
medjutim, mogu reci da sam ostao razocaran totalnom neorganiziransocu tog potencijala od same infrastrukture do servisa kao sto su banke i slicno, iako je daleko od isrkutska, otprilike 80 km, prijevoz je uredan, od autobusa do malih buseva koji voze svakih pol sata i karta je cisto pristojna, 130 rublji , to bi bilo manje od 2 eura
Ulan ude
gradis s dodatkom mongolije, poprilicno u zaostatku za ostalim gradovima rusije iako je na dobrom geografskom polozaju za razvoj, velik broj zicera mongolskih crta lica, neke cetvrti djeluju dosta zapusteno dok su neke sasvi u dobrom stanju i uredjene, jednostavno provincijski gradic s poznatim budistickim manastirom kojeg smo posjetili
Chita, mjesto u kojem se ukrstaju ostaci starih vremena, drvene kuce koje lice na napustena obitavalista i moderna zdanja izmedju njih, nismo se puno kretali jer je padala jaka kisa, al smo nasli ducan koji radi svoju cokoladu, uuuuffff
Khabarovsk,
Meni najljepse organiziran i uredjen grad, nesto izvrsno slozeno i organiziran, jako razvijen grad s tendencijom da postane jedan od vodecih gradova istocno od ekatarinburga,
Vladivostok,
konacno stigli do kraja, Grad koji je toliko frenetican da je to nevjerojatno, vrijedan za vidjeti, grad koji je ubacio u 5 brzinu u razvoju sto je vidljivo narocito kad se krene prema aerodromu a ima odlicnu turisticku zaradu i ogroman broj korejskih kineskih i japanskih turista, zbilja ce postat megapolis istoka, medjutim nije samo grad koji se razvija nego i cjeli taj primorsky kraj isto kao i khabarovska oblast koja je u blizini


Last edited by Leviathan2 on 11/10/2018, 04:39; edited 1 time in total

_________________
aj zdrao - Page 17 Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

aj zdrao - Page 17 Empty Re: aj zdrao

Post by Leviathan2 11/10/2018, 04:31

p { margin-bottom: 0.25cm; line-height: 120%; }
Utisci o rusiji
Iako vazim na ovom forumu za proruski orjentiranog forumasha, necu ni malo pretjerat ako kazem da je na mene rusija ostavila jedan dojam velicanstvenosti, ne samo zbog njezine velicine, ne samo zbog ljepote gradova, ne zbog prirode, nego zbog osjecaja neceg ogromnog sto se pocelo budit u toj zemlji, jedne snage koja jos nije ni probudjena kako spada a kad je se probudi, nitko je nece moci zaustavit
U razgovoru s obicnim rusima sto po vlakovima, osjeca se da su puni optimizma i sampouzdanja
spominju oni korupciju, nisu oni taliki putinoljupci ali ovaj pravac kojim idu im daje nadu i uvjerenost u sebe, razgovarao sam s klincima koji studiraju i njihovim profesorima, sa sljakerima koji su se zaputili par tisuca kilometara na posao, sa policajcima, sa vojacima koji su isli u prekomandu, sa obicni seljacima koji su prodavali svoje urode na trznicama, s zenskom s portirnice hotela, sa zidarima
i utisak je, oni su puni optimizma za rusiju, oni znaju da mogu i usdaju se u putina da samo gura tako naprijed, jest da znaju da ih svijet vidi kao monstrume, da su na zapadu izjednaceni i gori od isisa, al to ih uopce ne jebe ni pol posto, oni zele da rusija zauzme svoje mjesto i da ne ide putem amerike britanije i francuske, da svoje zelje ne namece silom okolo, stariji pamte 90 a mladi uce o tomu i nitko ne zeli da dozive ponovno ponizenje kao tada, neki su komunisticki orjentirani, neki su liberalni, neki konzervativni, al svi su za rusiju i najradije bi povjesali navalnog i njegove liberale i lgbt pristalice jer po njima su to jagori sljam koji im amerika podmece,

_________________
aj zdrao - Page 17 Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

aj zdrao - Page 17 Empty Re: aj zdrao

Post by Leviathan2 11/10/2018, 04:31

p { margin-bottom: 0.25cm; line-height: 120%; }
sto se tice biznisa, ili pokrenut nesto u rusiji, cak nije potrebno ni imat lovu nego je bitno napravit dobar program i banke izlaze u susret sto je opet putkova direktiva, bas sam pricao s dvije curice u khabarovsku, vlasnice manjeg restorancica neke vrste fastfuda al bez hamburgera nego imaju ruski fasfud, s tradicionalnim kolacima, njihovim receptima za cokoladu, miks svega, curice imaju svaka 22 godine, prije 2 godine su otise u sberbank i odnijele svoj program i ideju, bez poznanstava i slicno, dobile su protuvrijednost nekih 10 000 eura kredit s odgodjenim pocetkom otplate od godinu dana i kamatom 14%, u 2 godine su uspjele otkupit iznajmljeni prostor i sad su ponosne vlasnice , kredit ne mogu prelomit jer je takav ugovor, medjutim jos 2 godine i to ce rjesit,
artjem, lik 30 godina, odlucio otvorit radionu za izradu posuda , ograda i slicnih stvari iz inoxa, za pocetak je imao samo zemlju na kojoj je mislio radit radionu, nakon odlaska u banku u roku 2 dana mu je dodjeljeno oko 50 ooo eura kredit, za 15 slozio radionu ono za prvu ruku, za drugih 15 pokupovao strojeve a ostatak ulozio u materijal, nakon dvije i pol godine ima 20 zaposlenih radnika , veliku halu i ugovore s nekoliko velikh gradjevinskih firmi, jedan majstor kod njega prosjecno zaradjuje oko 60 000 rubalja za osmosatno radno vrijeme,
mnogi padaju u klopku kad kazu da je u rusiji prosjecna placa 400 dolara, da, ima stvarno niskih placa ali kupovna moc im je ravna bilo komu od europskih, dizel 44 rublje, benzin 46 rublji, cigarete ruske 50 rublji licencirane preko 100, ducan daleko jeftiniji, cak i jebena barila tjestenina je jeftinija u rusiji nego u italiji a o ruskoj da ne pricamo, restorani su jetinji, vecera na bajkalu za 3 osobe, niti 20 eura, i to specijaliteti, obicna jela tipa borsc raznjici grah i slicno daleko jeftinija, karta za metro u moskvi 30tak rublji, po drugim gradovima jos jeftiniji, u krasnojarsku tramvajska karta koja vrijedi i za bus samo 13 jebenih rublji, bus 80 km karta 130 rublji, manje od 2 eura, zeljeznicka karta za 1000 km 20tak eura, vladivostok, javni prijevoz karta 30 rublji, puna vrecica u ducanu 600 rublji, poslije smo racunali da bi kod nas platili izmedju 100 i 120 eura

_________________
aj zdrao - Page 17 Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

aj zdrao - Page 17 Empty Re: aj zdrao

Post by Yehudim 11/10/2018, 05:33

Leviathan2 wrote:p { margin-bottom: 0.25cm; line-height: 120%; }
Utisci o rusiji
Iako vazim na ovom forumu za proruski orjentiranog forumasha, necu ni malo pretjerat ako kazem da je na mene rusija ostavila jedan dojam velicanstvenosti, ne samo zbog njezine velicine, ne samo zbog ljepote gradova, ne zbog prirode, nego zbog osjecaja neceg ogromnog sto se pocelo budit u toj zemlji, jedne snage koja jos nije ni probudjena kako spada a kad je se probudi, nitko je nece moci zaustavit
U razgovoru s obicnim rusima sto po vlakovima, osjeca se da su puni optimizma i sampouzdanja
spominju oni korupciju, nisu oni taliki putinoljupci ali ovaj pravac kojim idu im daje nadu i uvjerenost u sebe, razgovarao sam s klincima koji studiraju i njihovim profesorima, sa sljakerima koji su se zaputili par tisuca kilometara na posao, sa policajcima, sa vojacima koji su isli u prekomandu, sa obicni seljacima koji su prodavali svoje urode na trznicama, s zenskom s portirnice hotela, sa zidarima
i utisak je, oni su puni optimizma za rusiju, oni znaju da mogu i usdaju se u putina da samo gura tako naprijed, jest da znaju da ih svijet vidi kao monstrume, da su na zapadu izjednaceni i gori od isisa, al to ih uopce ne jebe ni pol posto, oni zele da rusija zauzme svoje mjesto i da ne ide putem amerike britanije i francuske, da svoje zelje ne namece silom okolo, stariji pamte 90 a mladi uce o tomu i nitko ne zeli da dozive ponovno ponizenje kao tada, neki su komunisticki orjentirani, neki su liberalni, neki konzervativni, al svi su za rusiju i najradije bi povjesali navalnog i njegove liberale i lgbt pristalice jer po njima su to jagori sljam koji im amerika podmece,
:tu

_________________
.
Yehudim
Yehudim

Posts : 4913
2018-03-06


Back to top Go down

aj zdrao - Page 17 Empty Re: aj zdrao

Post by Yehudim 11/10/2018, 05:40

Biće si vodio dnevnik, hvatao bilješke, kad se tako fino sićaš svega. :tu

_________________
.
Yehudim
Yehudim

Posts : 4913
2018-03-06


Back to top Go down

aj zdrao - Page 17 Empty Re: aj zdrao

Post by Leviathan2 11/10/2018, 08:57

Yehudim wrote:Biće si vodio dnevnik, hvatao bilješke, kad se tako fino sićaš svega. :tu
ma nisam, ima hrpa toga za reci i napisat, samo sto sam lijen
mogao bih napisat brat bratu jedno 20tak stranica
al bezveze pisat, ako imas priliku, volju il vremena, otidji i vidi,
to preporucujem svima, treba nesto love i malo kuraza za krenut u avanturu
ja sam bio i prije u rusiji, sve je djelovalo beznadno nekako, ala balkanska atmosfera
sad, ohoho godina poslije, nesto drugo, kao da je stiglo proljece u ljude
jebo ameriku jebo europu, za 10 do 15 godina rusija ce ih preshisat sve,
nemos vjerovat koliko se ta zemlja i kako brzo razvija
upregli su ogroman potencijal u nauku, u obrazovanje, na svakom koraku olaksavaju poduzmljivost
tako da ovi stari oligarsi imaju jebacku konkurenciju u buducnosti, mlade poduzetne ljude pune energije koji ce znanjem preorat sve a ne nekim partijskim i inim pozicijama
istina da je jos uvijek jak uticaj americke kulture tipa starbucks , burgerking i slicno, muzike filmova al i to polako rusi guraju u stranu jer se ulaze u umjetnost i njihove brendove
kinezi jesu mocni jer su masa, ameri jesu mocni jer su zaposjeli sto se dalo zaposjesti smicalicama, al rusi
pure intelekt, znanje
i kad to dovedu u fino stanje, nece im biti ravna, s naukom su sve presisali, hrpa rusa se vraca doma iako su im place manje nego po svijetu, tu mislim na naucnike i strucnjake
dogadja se preporod rusije, jedino sto putinu svi zamjeraju je sto se zajebava s spackama koje rade britsi i ameri, umjesto da kaze odjebite i posveti se vise zemljama s kojima bi mogli podici suradnju na jos visi nivo

_________________
aj zdrao - Page 17 Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

aj zdrao - Page 17 Empty Re: aj zdrao

Post by Guest 11/10/2018, 09:38

tamo je super
povedi stanojka i janga
da i njima bude super
srecno
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

aj zdrao - Page 17 Empty Re: aj zdrao

Post by Stanojko 11/10/2018, 09:50

pizzon wrote:tamo je super
povedi stanojka i janga
da i njima bude super
srecno
Impresivno. Ti bas ne propustis nijednu priliku da ispadnes glup...

_________________
aj zdrao - Page 17 Za_kra11
Stanojko
Stanojko

Posts : 8333
2014-05-05


Back to top Go down

aj zdrao - Page 17 Empty Re: aj zdrao

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 17 of 18 Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum