ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Prodaja pilula za ‘dan poslije’ veća 38 puta nego lani

Page 1 of 6 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

Prodaja pilula za ‘dan poslije’ veća 38 puta nego lani Empty Prodaja pilula za ‘dan poslije’ veća 38 puta nego lani

Post by L'âme Sat 10 Oct - 9:50

http://www.vecernji.hr/moje-zdravlje/prodaja-pilula-za-dan-poslije-veca-38-puta-nego-lani-1029510






Prodaja pilula za ‘dan poslije’ veća 38 puta nego lani 93e578876eb5a924e18e34a0586b5a58

Foto: Davor Puklavec/PIXSELL
Prodaja pilula za ‘dan poslije’ veća 38 puta nego lani 7c23bcc5cf7e4942534beda1e691c259
Autor:
Romana Kovačević Barišić


VL Biografije


VL Inicijative



Večernji list Premium


Pretplati se, isplati se!


Otkad je u Hrvatskoj dozvoljena bezreceptna prodaja pilula “za dan poslije”, tj. oralnog kontraceptiva ellaOne, prodaja joj je dramatično porasla. Po 700 komada prodano je u dva ovoljetna mjeseca, dok je, za usporedbu, u srpnju i kolovozu prošle godine to bilo tek dvadesetak na mjesec.

Dolaze i majke s djecom
Vidljivo je to iz podataka o prodaji veledrogerija ljekarnama. Oni govore da su prije bezreceptne prodaje ljekarne u RH naručivale mjesečno tek deset, dvadeset tableta, da bi nakon travnja 2015. godine, kada je dopuštena prodaja bez recepta, te brojke skočile na 400, 500 pa do 701, koliko je u zadnjem zabilježenom mjesecu, kolovozu ove godine. U drugom kvartalu 2014. godine veledrogerije su isporučile ukupno 37 pilula, a u istom kvartalu ove godine 1331, što je 36 puta veća prodaja. Srpanj i kolovoz već su nadmašili tu kvartalnu prodaju s 1400 prodanih pilula – to je skok od čak 38 puta!
– Vikendom se moramo opskrbiti s 20 komada obvezno, jer u dežurstvu je najveći promet. Dođu i žene s djecom, kažu da ne mogu imati još jedno dijete. No 90 posto je mladih parova, u ranim dvadesetima. Obično dečko traži pilulu, djevojka šutke ispuni anketni listić. Procijenim li da nema 18, zatražim osobnu iskaznicu jer u tom slučaju mora doći s mamom ili drugim skrbnikom. Nije bilo slučajeva da ponovno dođe ista osoba – kaže nam jedna ljekarnica ističući da sve upozorava na moguće nuspojave, koje nisu bezazlene.
Međutim, upitnici ostaju u ljekarnama, ne prosljeđuju se ginekolozima, kako se prvotno namjeravalo.
– Ljekarnici nemaju pristup CEZIH-u. Iako je u interesu pacijenta da liječnik ima uvid u sve terapije koje uzima, ni zakonski nije reguliran pristup ljekarnika e-kartonu – kaže Mate Portolan, šef ljekarničke komore.
Ovim “samoposluživanjem” nije najsretniji ginekolog dr. Dubravko Lepušić koji radi s adolescentima i stalno upozorava na njihovo neznanje kad je riječ o seksualnom odgoju.
Bolja je trajna zaštita
– Naši su mladi needucirani i u velikom se broju oslanjaju na abortus kao kontracepciju pa jednako tako i na olako uzimanje hitnih kontraceptiva. Teško je procijeniti posljedice ove povećane prodaje. Sigurno da sprečava neželjenu trudnoću i da je bolje rješenje od pobačaja, ali u našim je okolnostima trebalo ostati na receptnom izdavanju. Hitna kontracepcija nije rješenje za mlade, trajna kontracepcija bolje je rješenje – ističe dr. Lepušić. Kontracepcijske pilule koristi tek 12% mladih u Hrvatskoj, a u Europi njih 30%.




Longi, pls, samo bez beskrajnog monologa. Hvala cheers

_________________
“You will not be good teachers if you focus only on what you do and not upon who you are.”
― Rudolf Steiner
L'âme
L'âme

Posts : 25744
2014-04-12


Back to top Go down

Prodaja pilula za ‘dan poslije’ veća 38 puta nego lani Empty Re: Prodaja pilula za ‘dan poslije’ veća 38 puta nego lani

Post by kaya Sat 10 Oct - 10:14

Obično dečko traži pilulu, djevojka šutke ispuni anketni listić....ma ne mogu vjerovat, znači ne želi ju oženiti, ne želi djecu, nije spreman na obaveze, misli da ga čeka još puno uzbudljivih trenutaka u životu i sve to rješava kupnjom pilule koju mora popiti netko drugi i napraviti disbalans hormona u organizmu zbog njegove neodgovornosti. ja bi prodavala pilule komada dva, jedna za nju a jednu bi on morao popiti pred ljekarnikom, za njega bi bila plava i još malo jača da bude slabo jedno dva mjeseca i da mu narastu sise, s dodatkom estrogena. i upisala bi mu u karton da ju je kupio.
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Prodaja pilula za ‘dan poslije’ veća 38 puta nego lani Empty Re: Prodaja pilula za ‘dan poslije’ veća 38 puta nego lani

Post by L'âme Sat 10 Oct - 10:16

kaja_333 wrote:Obično dečko traži pilulu, djevojka šutke ispuni anketni listić....ma ne mogu vjerovat, znači ne želi ju oženiti, ne želi djecu, nije spreman na obaveze, misli da ga čeka još puno uzbudljivih trenutaka u životu i sve to rješava kupnjom pilule koju mora popiti netko drugi i napraviti disbalans hormona u organizmu zbog njegove neodgovornosti. ja bi prodavala pilule komada dva, jedna za nju a jednu bi on morao popiti pred ljekarnikom, za njega bi bila plava i još malo jača da bude slabo jedno dva mjeseca i da mu narastu sise, s dodatkom estrogena. i upisala bi mu u karton da ju je kupio.
ha ha ha ha cheers

_________________
“You will not be good teachers if you focus only on what you do and not upon who you are.”
― Rudolf Steiner
L'âme
L'âme

Posts : 25744
2014-04-12


Back to top Go down

Prodaja pilula za ‘dan poslije’ veća 38 puta nego lani Empty Re: Prodaja pilula za ‘dan poslije’ veća 38 puta nego lani

Post by dzango Sat 10 Oct - 10:18

kaja_333 wrote:Obično dečko traži pilulu, djevojka šutke ispuni anketni listić....ma ne mogu vjerovat, znači ne želi ju oženiti, ne želi djecu, nije spreman na obaveze, misli da ga čeka još puno uzbudljivih trenutaka u životu i sve to rješava kupnjom pilule koju mora popiti netko drugi i napraviti disbalans hormona u organizmu zbog njegove neodgovornosti. ja bi prodavala pilule komada dva, jedna za nju a jednu bi on morao popiti pred ljekarnikom, za njega bi bila plava i još malo jača da bude slabo jedno dva mjeseca i da mu narastu sise, s dodatkom estrogena. i upisala bi mu u karton da ju je kupio.
Ili to, ili da vadi na vreme.
dzango
dzango

Posts : 28140
2014-04-19

Lokacija: : Velika Srbija

Back to top Go down

Prodaja pilula za ‘dan poslije’ veća 38 puta nego lani Empty Re: Prodaja pilula za ‘dan poslije’ veća 38 puta nego lani

Post by kaya Sat 10 Oct - 10:25

pa drago mi je da ste prepoznali problem, dečko ne vadi na vrijeme a problem rješi tako da uvjetno rečeno otruje nju (jer kada jedan hormon digneš ostali se poremete). zato bi ozbiljno uvjetovala da isključivo dečko može kupiti pilule ali jednu, malo jaču on mora popiti. pa ti jebi...
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Prodaja pilula za ‘dan poslije’ veća 38 puta nego lani Empty Re: Prodaja pilula za ‘dan poslije’ veća 38 puta nego lani

Post by L'âme Sat 10 Oct - 10:26

A, i bistrice koje uvijek izaberu tukce.. confused

_________________
“You will not be good teachers if you focus only on what you do and not upon who you are.”
― Rudolf Steiner
L'âme
L'âme

Posts : 25744
2014-04-12


Back to top Go down

Prodaja pilula za ‘dan poslije’ veća 38 puta nego lani Empty Re: Prodaja pilula za ‘dan poslije’ veća 38 puta nego lani

Post by dzango Sat 10 Oct - 10:27

kaja_333 wrote:pa drago mi je da ste prepoznali problem, dečko ne vadi na vrijeme a problem rješi tako da uvjetno rečeno otruje nju (jer kada jedan hormon digneš ostali se poremete). zato bi ozbiljno uvjetovala da isključivo dečko može kupiti pilule ali jednu, malo jaču on mora popiti. pa ti jebi...
Hoću. I ja sam za tvoj predlog.

_________________
Prodaja pilula za ‘dan poslije’ veća 38 puta nego lani Istock10
dzango
dzango

Posts : 28140
2014-04-19

Lokacija: : Velika Srbija

Back to top Go down

Prodaja pilula za ‘dan poslije’ veća 38 puta nego lani Empty Re: Prodaja pilula za ‘dan poslije’ veća 38 puta nego lani

Post by dzango Sat 10 Oct - 11:15

Eno Longi redovno uzima pilulu za dan posle. Za svaki slučaj.

_________________
Prodaja pilula za ‘dan poslije’ veća 38 puta nego lani Istock10
dzango
dzango

Posts : 28140
2014-04-19

Lokacija: : Velika Srbija

Back to top Go down

Prodaja pilula za ‘dan poslije’ veća 38 puta nego lani Empty Re: Prodaja pilula za ‘dan poslije’ veća 38 puta nego lani

Post by v_vlado Sat 10 Oct - 11:17

Ja uzme za dva dana poslije,,,da nebi slučajno prespavao....
v_vlado
v_vlado

Posts : 3077
2015-07-28


Back to top Go down

Prodaja pilula za ‘dan poslije’ veća 38 puta nego lani Empty Re: Prodaja pilula za ‘dan poslije’ veća 38 puta nego lani

Post by veber Sat 10 Oct - 12:06

dzango wrote:
kaja_333 wrote:Obično dečko traži pilulu, djevojka šutke ispuni anketni listić....ma ne mogu vjerovat, znači ne želi ju oženiti, ne želi djecu, nije spreman na obaveze, misli da ga čeka još puno uzbudljivih trenutaka u životu i sve to rješava kupnjom pilule koju mora popiti netko drugi i napraviti disbalans hormona u organizmu zbog njegove neodgovornosti. ja bi prodavala pilule komada dva, jedna za nju a jednu bi on morao popiti pred ljekarnikom, za njega bi bila plava i još malo jača da bude slabo jedno dva mjeseca i da mu narastu sise, s dodatkom estrogena. i upisala bi mu u karton da ju je kupio.
Ili to, ili da vadi na vreme.
nekako mi je jednostavnije koristiti prezervativ.
a i nema straha od boleštine.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Prodaja pilula za ‘dan poslije’ veća 38 puta nego lani Empty Re: Prodaja pilula za ‘dan poslije’ veća 38 puta nego lani

Post by dzango Sat 10 Oct - 12:08

veber_1 wrote:
dzango wrote:
kaja_333 wrote:Obično dečko traži pilulu, djevojka šutke ispuni anketni listić....ma ne mogu vjerovat, znači ne želi ju oženiti, ne želi djecu, nije spreman na obaveze, misli da ga čeka još puno uzbudljivih trenutaka u životu i sve to rješava kupnjom pilule koju mora popiti netko drugi i napraviti disbalans hormona u organizmu zbog njegove neodgovornosti. ja bi prodavala pilule komada dva, jedna za nju a jednu bi on morao popiti pred ljekarnikom, za njega bi bila plava i još malo jača da bude slabo jedno dva mjeseca i da mu narastu sise, s dodatkom estrogena. i upisala bi mu u karton da ju je kupio.
Ili to, ili da vadi na vreme.
nekako mi je jednostavnije koristiti prezervativ.
a i nema straha od boleštine.
Što bi rekla sestra jednog mog ortaka, to ti je kao da čačkaš nos rukavicom. Ne id brate. Nije to to.
dzango
dzango

Posts : 28140
2014-04-19

Lokacija: : Velika Srbija

Back to top Go down

Prodaja pilula za ‘dan poslije’ veća 38 puta nego lani Empty Re: Prodaja pilula za ‘dan poslije’ veća 38 puta nego lani

Post by veber Sat 10 Oct - 12:10

glupost.
no svatko po svom izboru.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Prodaja pilula za ‘dan poslije’ veća 38 puta nego lani Empty Re: Prodaja pilula za ‘dan poslije’ veća 38 puta nego lani

Post by RayMabus Sat 10 Oct - 12:10

dzango wrote:Eno Longi redovno uzima pilulu za dan posle. Za svaki slučaj.
Ja sam drkam. Neu wam smetat na temi jer me ni ne zanima. Ženska posla.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175971
2014-04-11


Back to top Go down

Prodaja pilula za ‘dan poslije’ veća 38 puta nego lani Empty Re: Prodaja pilula za ‘dan poslije’ veća 38 puta nego lani

Post by Guest Sat 10 Oct - 12:11

izbjegavam osjemenjivanje zena..dakle,ne eebem :clown..jos cekam zeleno svjetlo da mi Weber plati vrhunske eskort cure... Suspect pirat
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Prodaja pilula za ‘dan poslije’ veća 38 puta nego lani Empty Re: Prodaja pilula za ‘dan poslije’ veća 38 puta nego lani

Post by v_vlado Sat 10 Oct - 12:16

A jel ima tableta za 18 god. poslije,ako neki ne ispadne baš onak....???!?
v_vlado
v_vlado

Posts : 3077
2015-07-28


Back to top Go down

Prodaja pilula za ‘dan poslije’ veća 38 puta nego lani Empty Re: Prodaja pilula za ‘dan poslije’ veća 38 puta nego lani

Post by dzango Sat 10 Oct - 12:16

veber_1 wrote:glupost.
no svatko po svom izboru.
Ima srednje rešenje. Staviš kurton na kraju.
dzango
dzango

Posts : 28140
2014-04-19

Lokacija: : Velika Srbija

Back to top Go down

Prodaja pilula za ‘dan poslije’ veća 38 puta nego lani Empty Re: Prodaja pilula za ‘dan poslije’ veća 38 puta nego lani

Post by RayMabus Sat 10 Oct - 12:16

Otkad je u Hrvatskoj dozvoljena bezreceptna prodaja pilula “za dan poslije”, tj. oralnog kontraceptiva ellaOne, prodaja joj je dramatično porasla. Po 700 komada prodano je u dva ovoljetna mjeseca, dok je, za usporedbu, u srpnju i kolovozu prošle godine to bilo tek dvadesetak na mjesec.

--

Neš ti količine Isa ti ....slabi jebači.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175971
2014-04-11


Back to top Go down

Prodaja pilula za ‘dan poslije’ veća 38 puta nego lani Empty Re: Prodaja pilula za ‘dan poslije’ veća 38 puta nego lani

Post by veber Sat 10 Oct - 12:17

dzango wrote:
veber_1 wrote:glupost.
no svatko po svom izboru.
Ima srednje rešenje. Staviš kurton na kraju.
komplicirano. :D
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Prodaja pilula za ‘dan poslije’ veća 38 puta nego lani Empty Re: Prodaja pilula za ‘dan poslije’ veća 38 puta nego lani

Post by RayMabus Sat 10 Oct - 12:18

Ja mislija to se prodaje na tone ono u dwa miseća i to litnja kad je najwea jebačina 700 komada ...ajde ljudi nemojte me zahebawat.

Owo je samo dokaz da se slabo jebe.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175971
2014-04-11


Back to top Go down

Prodaja pilula za ‘dan poslije’ veća 38 puta nego lani Empty Re: Prodaja pilula za ‘dan poslije’ veća 38 puta nego lani

Post by Guest Sat 10 Oct - 12:18

v_vlado wrote:A jel ima tableta za 18 god. poslije,ako neki ne ispadne baš onak....???!?
king dobar dobar...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Prodaja pilula za ‘dan poslije’ veća 38 puta nego lani Empty Re: Prodaja pilula za ‘dan poslije’ veća 38 puta nego lani

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 6 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum