ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sejdo ide u rušenje Protektorata i novu krizu

Go down

Sejdo ide u rušenje Protektorata i novu krizu Empty Sejdo ide u rušenje Protektorata i novu krizu

Post by Guest Fri 25 May - 11:40

službeno


DF predao kandidaturu Željka Komšića za člana Predsjedništva BiH iz reda hrvatskog naroda

Sejdo ide u rušenje Protektorata i novu krizu Df_0

Najavljeno da će Predsjedništvo DF-a na današnjoj sjednici razmatrati prijedlog Koalicije Demokratske fronte i Građanskog saveza u vezi zajedničkog nastupa na predstojećim izborima.

U prostorijama Centrale Demokratske fronte danas je održana konferencija za medije na temu izmjena Zakona o stečajnom postupku FBiH koje su usvojene u Zastupničkom domu Parlamenta Federacije Bosne i Hercegovine, prenosi N1.

Na ovaj način, nakon trogodišnjeg rada Kluba zastupnika DF-a u ZD Parlamenta FBiH, te presude Ustavnog suda FBiH po apelaciji potpredsjednika FBiH, Milana Dunovića, a koju je stručno formulirao Zlatan Begić, profesor ustavnog prava, riješen je dugogodišnji problem obespravljenih radnika. Suština je da će sada radnici imati zakonski osnov za naplatu svih svojih neizmirenih plata, a ne samo osam minimalnih kako je bilo predviđeno prethodnim neustavnim zakonskim rješenjima.

Na konferenciji su govorili potpredsjednik FBiH i Milan Dunović, šef Kluba zastupnika Demokratske fronte u ZD Parlmenta FBiH, Dženan Đonlagić i glavni tajnik Demokratske fronte, Zlatko Miletić.

Također je napomenuto da je Demokratska fronta danas predala potpise podrške i obrasce za kandidature na svim novima vlasti, uključujući i kandidaturu Željka Komšića za člana Predsjedništva Bosne i Hercegovine iz reda hrvatskog naroda.

Najavljeno da će Predsjedništvo DF-a na današnjoj sjednici razmatrati prijedlog Koalicije Demokratske fronte i Građanskog saveza u vezi zajedničkog nastupa na predstojećim izborima.

Novinari su informirani i da bi uskoro moglo uslijediti potpisivanje Sporazuma o zajedničkom nastupu Proeuropskog bloka na predstojećim izborima u entitetu Republika Srpska, te da je Glavni odbor DF-a prihvatio Sporazum o zajedničkom nastupu sa Socijaldemokratskom partijom još 7. travnja, te i ovim putem još jedanput pozivamo SDP da pristupimo realizaciji potpisivanja spomenutog Sporazuma, priopćeno je iz DF-a.


Dnevnik.ba
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Sejdo ide u rušenje Protektorata i novu krizu Empty Re: Sejdo ide u rušenje Protektorata i novu krizu

Post by kic Fri 25 May - 11:41


loši film se vrti ad nauseam..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48020
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Sejdo ide u rušenje Protektorata i novu krizu Empty Re: Sejdo ide u rušenje Protektorata i novu krizu

Post by Guest Fri 25 May - 11:41

BOŠNJAČKI LIDER


IZETBEGOVIĆ: Hrvati Bošnjake množe s nulom, oni nisu ugroženi, imaju i viška vlasti

Sejdo ide u rušenje Protektorata i novu krizu Kopca

Bakir Izetbegović rekao je u emisji na TV1 da Hrvati imaju previše vlasti i da Bošnjake množe s nulom u većinskim hrvatskim mjestima.

Predsjedatelj Predsjedništva BiH i bošnjački lider Bakir Izetbegović gostovoa je u emisiji "Kopča" na TV1.
Kazao je da on Erdoganu nije bio gost, nego domaćin.

"Erdogan je trebao biti u službenom posjetu BiH krajem lipnja, ali je tu posjetu zbog izbora u Turskoj pomakao na kraj svibnja i tako je, između ostalog, došao na 6. kongres Turaka, te poslao određene izborne poruke. I ja sam poslao izborne poruke podržavajući njega jer vjerujem da on stabilizira Tursku. Ako je bilo šta štetno poručio u odnosu na Evropu i na Balkan, onda to može biti štetno, ali toga nije bilo. Turska u Europi igra vrlo važnu ulogu amortizera i prima milijune izbjeglica", kazao je Izetbegović.


Nema negativnih utjecaja


Turska je, smatra Izetbegović, važna za cijelu svoju regiju. "Da nema Turske, to bi sve bilo nestabilno, rat bi se prelio u Europu", rekao je Izetbegović i dodao da Turska nema negativne utjecaje u BiH. Dodao je i da je utjecaj Turske značajni u BiH od ruskog.

Na upit novinarke o tome kako je Angela Merkel komentirala posjet Erdogana, Izetbegović kaže da se šalila. "Pitala me što će nam to, ja sam kazao da će ono doći napraviti taj skup, kazao sam joj isto što i vama ovdje", tvrdi Izetbegović.

Na upit o tome može li Erdogan razgovarati s Putinom o BiH i je li mu o tome pričao, Izetbegović je oprezan.

"Ja sam s Erdoganom razgovaro u tom smislu ako bude trebalo Putinu prenijeti poruku da on to uradi. Bojim se da Putin dobija jednostrane poruke iz Banjaluke i stavlja se na srpsku stranu", kategoričan je Izetbegović i dodao je: "Rusija se sve više stavlja na stranu RS-a, ako bude trebalo, razgovarat ću s Erdoganom, no za sada ne treba", tvrdi on.


Dobre namjere


"Nije mi bila namjera raditi promociju stranke ili sebe. To nama nije bio cilj, ja sam htio pomoći svom prijatelju (op.a. Erdoganu), a ako sam uspio napraviti promociju to mi je drago jer političari koriste svaku priliku za to", rekao je on. 


Unutarnji odnosi


Na upit zašto nema odnose s Dodikom i Čovićem kao s Erdoganom, Izetbegović okrivljuje kompliciran politički sustav i ratnu prošlost.. "Mi smo jedno vrijeme bili dobri, ali to je bilo na silu. Moramo smanjiti broj ustava, kantona, regija, smanjiti malo to sve, uvesti neki prag. Stalno se cjepka broj aktera koji vladaju Bosnom i Hercegovinom", rekao je on.

Što se Dodika tiče, on je simpatičan sugovornik za kavu ili ručak, nas politike rastavljaju: "Ne mogu ja s takvim čovjekom pit kavu u Banjaluci. On vrijeđa moj narod, bosanski jezik, slično je i s Čovićem. On mora imati više razumjevanja za Bošnjake", rekao je on. 


Dominantni Hrvati


"Bošnjaka u BiH ima 50 posto, na nivou države sudjeluju s 33 posto vlasti, pa tko je dobio onaj ostatak nego Hrvati, u Federaciji Bošnjaka ima 75 posto, a imaju 50 posto vlasti, Hrvati imaju 40 posto, a 22 ih je posto, opet su dobili na uštrb Bošnjaka, onda se kaže da se to više ne može trpit", rekao je Izetbegović pa dodao: "U Domu naroda Hrvati mogu zaustaviti što god hoće, to je anomalija, jači je od Zastupničkog doma. Sve to Hrvati drže, još tamo gdje u oni većina, tamo se Bošnjake množi s nulom. Hrvati su uzeli komad kolača više od Bošnjaka, a cijelo vrijeme je ta mantra da su Hrvati ugroženi iako sasvim dobro stoje", rekao je on.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Sejdo ide u rušenje Protektorata i novu krizu Empty Re: Sejdo ide u rušenje Protektorata i novu krizu

Post by Guest Fri 25 May - 11:43

visoki predstavnik u bih


Inzko kolonijalnu vladavinu svog prethodnika Ashdowna u BiH nazvao "zlatnim razdobljem"

Sejdo ide u rušenje Protektorata i novu krizu Inzko_7

Mir je više od pukog odsustva rata, kazao je visoki predstavnik u Bosni i Hercegovini Valentin Inzko na konferenciji o budućnosti BiH upriličenoj na Sveučilištu u Oxfordu ocjenjujući da osiguranje trajnog mira, stabilnosti i prosperiteta koji će omogućiti građanima da žive dostojanstveno zahtijeva fundamentalne političke promjene.

Dodao je da lideri trebaju prestati živjeti u prošlosti i da umjesto toga trebaju odlučno krenuti ka budućnosti, navodeći da su proaktivni angažman međunarodne zajednice i suradnja s izabranim političarima doveli do iznimnog napretka u prvih deset godina nakon Daytona.

- Postoji prilika da se vratimo ovom proaktivnom pristupu - naglasio je, dodajući da je moguće ostvariti pozitivne promjene ako bh. lideri budu imali obvezu da ispunjavaju obećanja koja daju, ali i također međunarodna zajednica bi "trebala biti spremna i da detaljnije definira reforme koje su potrebne da ova zemlja krene naprijed".

Pomaci su prijeko potrebni, istaknuo je, da bi se podržao pravosudni sistem u cilju osnaživanja borbe protiv korupcije i uklanjanja ustavnih anomalija u izbornom sustavu.

- Mi kao međunarodna zajednica ne bismo trebali imati dvostruke standarde. Moramo snažnije inzistirati na tome da se europske vrijednosti koje smatramo ključnim za naša demokratska društva njeguju i u BiH - stav je visokog predstavnika u BiH.

Sugerirao je da bi usklađivanje ciklusa održavanja općinskih i općih izbora moglo povećati izlaznost i ojačati stabilnost, a progresivniji pristup u oblasti obrazovne politike mogao bi smanjiti podjele unutar zajednica među budućim generacijama.

Inzko je odao priznanje za nepokolebljiv angažman i impresivan doprinos koje je Ujedinjeno Kraljevstvo dalo i koje i dalje daje miru u Bosni i Hercegovini, priopćeno je iz Ureda visokog predstavnika u BiH (OHR).

Valentin Inzko je govoru kojeg možete pročitati ovdje pohvalio je svog prethodnika lorda Paddyja Ashdowna koji se prema BiH ophodio kolonijalnim principima, nametanjem odluka i zakona, nazvavši to „zlatnim razdobljem“ u BiH.

Dnevnik.ba
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Sejdo ide u rušenje Protektorata i novu krizu Empty Re: Sejdo ide u rušenje Protektorata i novu krizu

Post by Guest Fri 25 May - 11:45

bivši visoki predstavnik u BiH


Ashdown: Muslimani u BiH su okruženi neprijateljima, EU prati politiku Miloševića i Tuđmana

Sejdo ide u rušenje Protektorata i novu krizu Ashdown_0

“Ne vjerujem da ce se Bosna vratiti ratu, ne vjerujem da je to neposredni problem. Ali, ako dopustimo da muslimani budu izolirani u središnjoj Bosni, uz Erdogana koji se 'tumara' oko ivice s jedne strane, i uz Rusiju koja se miješa sa druge, ne vidim kako to može da ne završi kao povratak konfliktu”, rekao je Lord Ashdown.

Ashdown je obavljao dužnost Visokog Predstavnika od 2002. do 2006. godine, nadgledajući implementaciju Dejtonskog mirovnog sporazuma, prenosi N1.

Prije toga, Ashdown je dugo zagovarao međunarodnu intervenciju na Balkanu za vrijeme balkanskih ratova, te je bio dobro upoznat sa stanjem u regiji.

Povukao je paralelu između stanja do kojeg bi došlo kada bi Srbija postala članica EU, a bez da je to i Bosna i Hercegovina.

"Jedini narod koji je izostavljen, izoliran, okružen neprijateljima, su muslimani", rekao je Lord Ashdown, uz opasku da je “točno takva situacija bila u 1992. godini”.

Sa takvom situacijom na terenu, Asdown tvrdi da “Europska unija, u svom neznanju, podržana zapadnim silama, nenamjerno prati politiku i planove Slobodana Miloševića, Franje Tuđmana, Radovana Karadžića I Ratka Mladića.”

Kada bi Srbija pristupila EU, i kada bi Srbi dobili EU putovnicu, zbog dvojnog državljanstva, Bošnjaci bi ostali jedini narod u BiH koji nisu EU građani.

“Nisam siguran da li mogu naći odgovor,” rekao je Ashdown, ali je predložio jednu mogućnost.

“Jedna stvar koju bi mogli uraditi, s obzirom na to da imamo kontrolu nad time tko nam dolazi u zemlju, je da kažemo da svaki Srbin u Srbiji – kada Srbija pristupi Europi, i drago mi je da će – može da dođe u Europu na osnovu srpske putovnice. Ali svako tko ima drugu putovnicu u Bosni ne može da dođe u Europu dok Bosna ne pristupi Europi”, predložio je.

"Ne vjerujem da će muslimani ikada više sebi dozvoliti da, kao 1992. godine, budu izolirani i okruženi neprijateljima bez budućnosti u Europi", rekao je Ashdown.


Dnevnik.ba
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Sejdo ide u rušenje Protektorata i novu krizu Empty Re: Sejdo ide u rušenje Protektorata i novu krizu

Post by Guest Fri 25 May - 11:46

Hrvati se baš nešto i ne daju kad se pogleda koliko ih neprestano muslimani, Ameri i Englezi gaze.

Jasna eliminacija Hrvata od strane međunarodne zajednice, a Don Anemio i ekipa u Hrvatskoj će sve moguće konvencije, deklaracije, zakone i što već ne donijeti na štetu svakog Hrvata diljem svijeta.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Sejdo ide u rušenje Protektorata i novu krizu Empty Re: Sejdo ide u rušenje Protektorata i novu krizu

Post by prckov Fri 25 May - 11:48

pa tom idiotu jos niko nije reko da je glup
a i da mu neko kaze on ne bi povjerovo
on u stvari misli da je sinonim inteligencije
a nevjerojatno je glup, mislim zaista,bez namjere da vrijedam
cisto konstatiram ociglednu cinjenicu
uglavnom, ta bosnjacko sranje je preslo sve granice, to se mora konacno rjesavat drugim sredstvima jer ove crkotine iz EU nista i ne zanima dok ne dodu u situaciju da mora da ih zanima

_________________
teza = socijalizam
antiteza = kapitalizam
sinteza = odrzivi socijalizam, odnosno =  odrzivi razvoj, odnosno = "degrowth communism"
Ili kako Klaus kaze = "economy of caring and sharing"
prckov
prckov

Posts : 34150
2014-04-19


Back to top Go down

Sejdo ide u rušenje Protektorata i novu krizu Empty Re: Sejdo ide u rušenje Protektorata i novu krizu

Post by prckov Fri 25 May - 11:58

Fénix wrote:

bivši visoki predstavnik u BiH




Ashdown: Muslimani u BiH su okruženi neprijateljima, EU prati politiku Miloševića i Tuđmana



Sejdo ide u rušenje Protektorata i novu krizu Ashdown_0

“Ne vjerujem da ce se Bosna vratiti ratu, ne vjerujem da je to neposredni problem. Ali, ako dopustimo da muslimani budu izolirani u središnjoj Bosni, uz Erdogana koji se 'tumara' oko ivice s jedne strane, i uz Rusiju koja se miješa sa druge, ne vidim kako to može da ne završi kao povratak konfliktu”, rekao je Lord Ashdown.

Ashdown je obavljao dužnost Visokog Predstavnika od 2002. do 2006. godine, nadgledajući implementaciju Dejtonskog mirovnog sporazuma, prenosi N1.

Prije toga, Ashdown je dugo zagovarao međunarodnu intervenciju na Balkanu za vrijeme balkanskih ratova, te je bio dobro upoznat sa stanjem u regiji.

Povukao je paralelu između stanja do kojeg bi došlo kada bi Srbija postala članica EU, a bez da je to i Bosna i Hercegovina.

"Jedini narod koji je izostavljen, izoliran, okružen neprijateljima, su muslimani", rekao je Lord Ashdown, uz opasku da je “točno takva situacija bila u 1992. godini”.

Sa takvom situacijom na terenu, Asdown tvrdi da “Europska unija, u svom neznanju, podržana zapadnim silama, nenamjerno prati politiku i planove Slobodana Miloševića, Franje Tuđmana, Radovana Karadžića I Ratka Mladića.”

Kada bi Srbija pristupila EU, i kada bi Srbi dobili EU putovnicu, zbog dvojnog državljanstva, Bošnjaci bi ostali jedini narod u BiH koji nisu EU građani.

“Nisam siguran da li mogu naći odgovor,” rekao je Ashdown, ali je predložio jednu mogućnost.

“Jedna stvar koju bi mogli uraditi, s obzirom na to da imamo kontrolu nad time tko nam dolazi u zemlju, je da kažemo da svaki Srbin u Srbiji – kada Srbija pristupi Europi, i drago mi je da će – može da dođe u Europu na osnovu srpske putovnice. Ali svako tko ima drugu putovnicu u Bosni ne može da dođe u Europu dok Bosna ne pristupi Europi”, predložio je.

"Ne vjerujem da će muslimani ikada više sebi dozvoliti da, kao 1992. godine, budu izolirani i okruženi neprijateljima bez budućnosti u Europi", rekao je Ashdown.


Dnevnik.ba
cuj bez buducnosti i okruzeni neprijateljima
kao muslimani su prijatelji pa preglasavaju hrvate nako prijateljski
prijateljstvo je two way street majmune
jel kosovo ima buducnost?
jel albanija ima buducnost?
je li baketa iko tjera da preglasava hrvate i okrece se turskoj ili to on slobodno odlucuje?
Kojih idiota je zalutalo u politiku i kome smo mi sve dozvolili da dode kenjat svoj reardluk nije normalno
prckov
prckov

Posts : 34150
2014-04-19


Back to top Go down

Sejdo ide u rušenje Protektorata i novu krizu Empty Re: Sejdo ide u rušenje Protektorata i novu krizu

Post by Guest Fri 25 May - 12:04

Međunarodna zajednica je ništa drugo nego čisti sadistički monstrum. U principu oni ništa ne rade osim štete koje su nanijeli Hrvatima 2000. i 2001., a za svaku iduću gadnu krizu ili prekid primirja će prvi kao i bilo gdje na svijetu javljati se, pametovati svima s visine i nuditi savršena rješenja.
Uvijek je bio problem u tom zlu s neke distance jer se svaki sukob i nesuglasice jednom riješe ili prekinu između naroda ili određenih ideoloških i političkih grupa/protivnika neovisno koliko dugo trajalo to sve.
Na ovaj način je vidno kako se svjesno ništa ne želi rješavati(jer bi se odavno riješilo) već se samo konstantno stvaraju nove tenzije, mržnja, izolacija, itd.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Sejdo ide u rušenje Protektorata i novu krizu Empty Re: Sejdo ide u rušenje Protektorata i novu krizu

Post by prckov Fri 25 May - 12:14

Fénix wrote:Međunarodna zajednica je ništa drugo nego čisti sadistički monstrum. U principu oni ništa ne rade osim štete koje su nanijeli Hrvatima 2000. i 2001., a za svaku iduću gadnu krizu ili prekid primirja će prvi kao i bilo gdje na svijetu javljati se, pametovati svima s visine i nuditi savršena rješenja.
Uvijek je bio problem u tom zlu s neke distance jer se svaki sukob i nesuglasice jednom riješe ili prekinu između naroda ili određenih ideoloških i političkih grupa/protivnika neovisno koliko dugo trajalo to sve.
Na ovaj način je vidno kako se svjesno ništa ne želi rješavati(jer bi se odavno riješilo) već se samo konstantno stvaraju nove tenzije, mržnja, izolacija, itd.
eu politika se bazira na zrtvologiji, cito sam im program, zivi leftardluk
muslimani su zrtve
zato oni nikad dok je taj koncept prihvacen u politici nikad nece podrzat hrvate koji su opresori
i srbi naravno
prckov
prckov

Posts : 34150
2014-04-19


Back to top Go down

Sejdo ide u rušenje Protektorata i novu krizu Empty Re: Sejdo ide u rušenje Protektorata i novu krizu

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum