ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Venezuela

Page 1 of 4 1, 2, 3, 4  Next

Go down

Venezuela Empty Venezuela

Post by kic 21/5/2018, 09:53


VENEZUELSKI predsjednik na odlasku, Nicolas Maduro, pobijedio je na predsjedničkim izborima u nedjelju s gotovo 70 posto glasova birača i tako osvojio još jedan šestogodišnji mandat, nakon prebrojavanja gotovo svih glasačkih listića.
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48020
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Venezuela Empty Re: Venezuela

Post by kic 21/5/2018, 09:54


Osim oporbe, izbore ne priznaju ni Sjedinjene Države, Europska unija i Limska skupina, savez 14 zemalja Amerike i Kariba.

Oko 20 milijuna birača bilo je pozvano na nedjeljne prijevremene predsjedničke izbore na kojima je Maduro imao najveće izglede, premda 75 posto Venezuelaca ne odobrava njegovu politiku koju smatraju krivom za nestašicu hrane, lijekova i struje, čemu se pridružuje i porast nesigurnosti.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/maduro-ponovo-postao-predsjednik-venezuele-zemlje-u-kojoj-je-9-od-10-osoba-gladno/1045988.aspx
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48020
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Venezuela Empty Re: Venezuela

Post by kic 21/5/2018, 09:55


Nikola Radovanovic · Works at ERDOGLIJA KINGDOM
Sta vas bre boli Kurac za Venecuelu..eno u CG opet pobedio Milo...na vlasti od 1989 znaci..ima zagarantovano za sad do 2023 ..tj 34 godine na vlasti..drugarica iz CG iz Bara radi devojka za 270 eura ...nema srednja klasa ..ili oni sto voze dzipove a ovi drugi sto moraju da rade rade za leba i salamu...pa nigde ne videh da USA ,EU ili bilo ko ista rekao protiv jer eto oni su "u NATO"
Like · Reply · 12 · 1h

Edo Avdic · Upravitelj stroja at Scorpio Tankers Inc
tako je druže..ako si u "demokraciji" i NATO..nema veze ako si gladan...
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48020
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Venezuela Empty Re: Venezuela

Post by epikur37 21/5/2018, 09:57

venezuelanska posla
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Venezuela Empty Re: Venezuela

Post by vuksadinare 21/5/2018, 09:59

yodin teren :)
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99391
2015-09-08


Back to top Go down

Venezuela Empty Re: Venezuela

Post by epikur37 21/5/2018, 09:59

vuksadinare wrote:yodin teren :)

prokleti komunizam :D
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Venezuela Empty Re: Venezuela

Post by vuksadinare 21/5/2018, 10:01

osobno sam da ljudi u drugim drzavama biraju koga i sto hoce..njihov problem sa kojim ce se morati nositi...ako njima dobro i meni...tipa sloboda,diktatura zajebi...
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99391
2015-09-08


Back to top Go down

Venezuela Empty Re: Venezuela

Post by prckov 21/5/2018, 10:02

navodno je kelog htjeo povuc svoj biznis od tamo ali im je maduro zabranio i oduzeo biznis i zaposlio svoje ljude
socijalizam trci pocasni krug

_________________
teza = socijalizam
antiteza = kapitalizam
sinteza = odrzivi socijalizam, odnosno =  odrzivi razvoj, odnosno = "degrowth communism"
Ili kako Klaus kaze = "economy of caring and sharing"
prckov
prckov

Posts : 34166
2014-04-19


Back to top Go down

Venezuela Empty Re: Venezuela

Post by prckov 21/5/2018, 10:06

prckov wrote:navodno je kelog htjeo povuc svoj biznis od tamo ali im je maduro zabranio i oduzeo biznis i zaposlio svoje ljude
socijalizam trci pocasni krug
inace privatna americka kompanija
masala maduro oduzmi sve prokletim kapitalistima
i daj epiju :D
prckov
prckov

Posts : 34166
2014-04-19


Back to top Go down

Venezuela Empty Re: Venezuela

Post by Guest 21/5/2018, 10:07

vuksadinare wrote:yodin teren :)
epi, nažalost i asila, i hrpa drugih forumaša su prije par godina slavili Madura i njegovu ekonomsku politiku nacionalizacije, socijalizma, i državne kontrole cijena, kao "dobar primjer", kada sam im rekao da će to završiti u hiperinflaciji i gladi, govorili su mi da sam ispran "neoliberalnom ideologijom na faksu", iako je to čista znanost :D koja se uči na drugoj godini ekonomskih fakulteta iz predmeta mikro i makroekonomija :D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Venezuela Empty Re: Venezuela

Post by vuksadinare 21/5/2018, 10:10

IamOneofYou wrote:
vuksadinare wrote:yodin teren :)
epi, nažalost i asila, i hrpa drugih forumaša su prije par godina slavili Madura i njegovu ekonomsku politiku nacionalizacije, socijalizma, i državne kontrole cijena, kao "dobar primjer", kada sam im rekao da će to završiti u hiperinflaciji i gladi, govorili su mi da sam ispran "neoliberalnom ideologijom na faksu", iako je to čista znanost :D koja se uči na drugoj godini ekonomskih fakulteta iz predmeta mikro i makroekonomija :D
pa ljevicari su po vokaciji moraju braniti svoje.. :) ..makar i oni znali da je madoru ipuhani balon..ali zasto dati gusta protivnicima...pa udri brigu na veselje :)
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99391
2015-09-08


Back to top Go down

Venezuela Empty Re: Venezuela

Post by RayMabus 21/5/2018, 10:11

Ide im na ruku ovo povećanje cijena nafte 

https://www.klix.ba/biznis/cijena-nafte-porasla-sestu-sedmicu-zaredom/180521012
RayMabus
RayMabus

Posts : 176960
2014-04-11


Back to top Go down

Venezuela Empty Re: Venezuela

Post by AlfaOmega 21/5/2018, 12:00

IamOneofYou wrote:
vuksadinare wrote:yodin teren :)
epi, nažalost i asila, i hrpa drugih forumaša su prije par godina slavili Madura i njegovu ekonomsku politiku nacionalizacije, socijalizma, i državne kontrole cijena, kao "dobar primjer", kada sam im rekao da će to završiti u hiperinflaciji i gladi, govorili su mi da sam ispran "neoliberalnom ideologijom na faksu", iako je to čista znanost :D koja se uči na drugoj godini ekonomskih fakulteta iz predmeta mikro i makroekonomija :D
To da si opijen neoliberalizmom, ni tajna. Da socijalisti u Venecueli suckaju po pitanju ekonomije, isto ni tajna. Ali tu ni kriv socijalizam, kriva je drljavost i preveliko uzdavanje u naftu. 

No bit priče je da na vlasti ostaje pro-ruski čovjek Maduro, te da američke kuje još uvik pjene.

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10293
2015-09-11


Back to top Go down

Venezuela Empty Re: Venezuela

Post by Guest 21/5/2018, 12:05

AlfaOmega wrote:
IamOneofYou wrote:
vuksadinare wrote:yodin teren :)
epi, nažalost i asila, i hrpa drugih forumaša su prije par godina slavili Madura i njegovu ekonomsku politiku nacionalizacije, socijalizma, i državne kontrole cijena, kao "dobar primjer", kada sam im rekao da će to završiti u hiperinflaciji i gladi, govorili su mi da sam ispran "neoliberalnom ideologijom na faksu", iako je to čista znanost :D koja se uči na drugoj godini ekonomskih fakulteta iz predmeta mikro i makroekonomija :D
To da si opijen neoliberalizmom, ni tajna. Da socijalisti u Venecueli suckaju po pitanju ekonomije, isto ni tajna. Ali tu ni kriv socijalizam, kriva je drljavost i preveliko uzdavanje u naftu. 

No bit priče je da na vlasti ostaje pro-ruski čovjek Maduro, te da američke kuje još uvik pjene.
nije kriva drljavost nego socijalizam. nacionalizacija, inflacija, državna kontrola cijena, državna zabrana uvoza, i ostali socijalistički potezi nigdje nisu urodili plodom, baš nigdje - ako Njemcima(istočnim - prusima) nije uspjelo da naprave socijalizam koji funkcionira, onda nevidim kako ovi venezuelanski crnomanjasti mješanci inače više skloni "leze-lebe-da-te-jebe" mogu imati socijalizam. ne mogu. prije 40ak godina, venezuela je bila bogatija od čilea. čile je tada skrenuo u neoliberalizam, (potpomognut CIAom) , i sada je najbogatija država Latnske Amerike i imaju standard kao zapadni svijet, a Venezuela je toliko siromašna, da čak Venezuelanci bježe u narkomanski raj Kolumbiju da spase guzicu.. možeš misliti koji je to čemer kada moraš bježati u Kolumbiju gdje se narko bande tuku
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Venezuela Empty Re: Venezuela

Post by epikur37 21/5/2018, 12:18

aha...može i ona to u venezueli nisu pravi socijalisti, samos e tako zovu :D
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Venezuela Empty Re: Venezuela

Post by Guest 21/5/2018, 12:27

pa i nije pravi socijalizam.. pravi socijalizam, je sj.koreja, kuba(iako i ovi ga napuštaju, ali više castrova kuba), titoizam do 60tih, staljinizam.. u venezueli postoji internet, što je greška, onda venezuelanci preko interneta neki zarađuju samostalno bez da ih nadzire država, te bolje se hrane od drugih, plus ipak postoji dosta ljudi sa privatnim vlasništvom, ljudi imaju neki i dalje apartmane, sobe, auta, čak i male firme i obrte u privatnim rukama.. u pravom socijalizmu nema toga
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Venezuela Empty Re: Venezuela

Post by Guest 21/5/2018, 12:28

Venecuelanke..najljepse zene na svijetu...

Venezuela 089dc110
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Venezuela Empty Re: Venezuela

Post by vuksadinare 21/5/2018, 12:56

pismejker wrote:Venecuelanke..najljepse zene na svijetu...

Venezuela 089dc110
te s egađaju ko štuke..reko mi rodijak koji ej radio kao moreplovac opcenito juznoamerikanke..ali napose kolumbijske,venecuelanke,brazilke..nesto manje argentinke kod njih se vidi dijelom europski stih...ali ove sve druge....no moras ipak birati...vecinom ides na 'gađanje' u mirnije i bogatije cetvrti...pogodnost imas ako si europljanin i amer...jer u njima vide svojevrsni izlaz iz svojih vukojebina...obicno te ulove na trudnocu..lazu d auzmu zastitu pa ti ako nemas mozga ili si previse napaljen svrsis u njih i ajmo ciao djecaci.. :)
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99391
2015-09-08


Back to top Go down

Venezuela Empty Re: Venezuela

Post by Guest 21/5/2018, 13:14

IamOneofYou wrote:
vuksadinare wrote:yodin teren :)
epi, nažalost i asila, i hrpa drugih forumaša su prije par godina slavili Madura i njegovu ekonomsku politiku nacionalizacije, socijalizma, i državne kontrole cijena, kao "dobar primjer", kada sam im rekao da će to završiti u hiperinflaciji i gladi, govorili su mi da sam ispran "neoliberalnom ideologijom na faksu", iako je to čista znanost :D koja se uči na drugoj godini ekonomskih fakulteta iz predmeta mikro i makroekonomija :D
Venezuela Venezuela-government-debt-to-gdp
Venezuela Venezuela-interest-rate

ako se ne varam Venecuela vodi neki oblik neoliberalne politike, reže javni dug, diže kamate itd.

avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Venezuela Empty Re: Venezuela

Post by Guest 21/5/2018, 13:18

dizanje kamate? dižu kamate da zaustave inflaciju, to je stari "trik" što radi njihova centralna banka, samo inflacija kod njih nije toliko monetarne prirode, koliko znak nikakve ekonomije.. koja ništa ne proizvodi, nikakve proizvode, niti hranu, niti usluge, niti proizvodnju, (ukratko sve je nacionalizirala država i uglavnom je propalo).. pa novac nema pokriće u ničemu

što se tiče njihovog javnog duga koji pada.. nevirujem da oni štede jer eto , to je mjera reforme, nego - nitko im ne želi posuđivati novac.. recimo da si ti investitor, bankar, MMF, bili dao venezueli novac? bi kurac,

a onda ono deviza što dobiju od prodaje nafte - vraćaju stare dugove - dužni su kinezima, rusima, i malo ostalima..  a za nova zaduživanja im nitko ne posuđuje pare..

a domaća ekonomija ne vrijedi kurca, pa se nemogu zadužiti od domaćih banaka..  mislim, šta zaduže se za 10000000000000000 bolivara, a onda dođe inflacija od 1000%, i automatski im se posuši dug u roku godinu dana :D normalno da neće biti dužni nikome

kao zadužiš se kod susjeda 1000kn, a dođe inflacija od 10000%, pa sutra si susjedu umjesto 1000kn , dužan 10 lipa
a 100$ , ti nitko ne želi dati, jer znaju da nećeš vratit pare
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Venezuela Empty Re: Venezuela

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 4 1, 2, 3, 4  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum