ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kina gradi veliku željezničku liniju sa Iranom

Page 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Kina gradi veliku željezničku liniju sa Iranom Empty Kina gradi veliku željezničku liniju sa Iranom

Post by Kermit Sat 12 May - 10:44

https://www.washingtonpost.com/news/world/wp/2018/05/11/chinas-new-train-line-to-iran-sends-message-to-trump-well-keep-trading-anyway/?noredirect=on&utm_term=.5880e2132504
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

Kina gradi veliku željezničku liniju sa Iranom Empty Re: Kina gradi veliku željezničku liniju sa Iranom

Post by Kermit Sat 12 May - 10:44

Kina gradi veliku željezničku liniju sa Iranom WJPYR3KZDI5DZJZS5GQSXJKVPE
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

Kina gradi veliku željezničku liniju sa Iranom Empty Re: Kina gradi veliku željezničku liniju sa Iranom

Post by Guest Sat 12 May - 10:45

gdje će prolaziti ta linija? preko vukojebina tipa afganistan i pakistna.. sretno im
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kina gradi veliku željezničku liniju sa Iranom Empty Re: Kina gradi veliku željezničku liniju sa Iranom

Post by Hektorović Sat 12 May - 10:55

Kermit wrote:https://www.washingtonpost.com/news/world/wp/2018/05/11/chinas-new-train-line-to-iran-sends-message-to-trump-well-keep-trading-anyway/?noredirect=on&utm_term=.5880e2132504

Poslali pošiljku teretnim vlakom kroz vukojebine srednje azije...

Dva tjedna putovanje... što je tu novo?
Hektorović
Hektorović

Posts : 26371
2018-04-10


Back to top Go down

Kina gradi veliku željezničku liniju sa Iranom Empty Re: Kina gradi veliku željezničku liniju sa Iranom

Post by Kermit Sat 12 May - 11:04

IamOneofYou wrote:gdje će prolaziti ta linija? preko vukojebina tipa afganistan i pakistna.. sretno im
Kina gradi veliku željezničku liniju sa Iranom B083fe96fac217b9f70c13
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

Kina gradi veliku željezničku liniju sa Iranom Empty Re: Kina gradi veliku željezničku liniju sa Iranom

Post by Kermit Sat 12 May - 11:05

Put svile, znam da vi u muću i okolici niste čuli ili čitali ali Kina gradi i to jako puno i jako brzo
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

Kina gradi veliku željezničku liniju sa Iranom Empty Re: Kina gradi veliku željezničku liniju sa Iranom

Post by Kermit Sat 12 May - 11:06

Ajde ovaj trol iz muća koji se naslađivao odsjecanjima glava i masovnim dovozom kozojeba, ali đoda ti mi se nisi činio kao degenerik, barem ne nepismen
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

Kina gradi veliku željezničku liniju sa Iranom Empty Re: Kina gradi veliku željezničku liniju sa Iranom

Post by Guest Sat 12 May - 11:07

neka gradi, samo mi to prolazi preko puno "stan" država, (čitaj islamskih vukojebina) , a drugo je imati put svile sa civiliziranim budistima, kršćanima, gdje je IQ 90+100poena, a drugo je put svile sa islamskim vukojebinama..

gle sretno im, samo je to meni puno islamskih vukojebina na putu.. (iran naravno ne smatram takvom kategorijom vukojebine)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kina gradi veliku željezničku liniju sa Iranom Empty Re: Kina gradi veliku željezničku liniju sa Iranom

Post by Kermit Sat 12 May - 11:07

IamOneofYou wrote:gdje će prolaziti ta linija? preko vukojebina tipa afganistan i pakistna.. sretno im
Ne ići će preko švicarske i lihenštajna do tehenrana, da li ti imaš kartu svijeta u kući ili je vama dolje zabranjena pisana riječ?
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

Kina gradi veliku željezničku liniju sa Iranom Empty Re: Kina gradi veliku željezničku liniju sa Iranom

Post by Kermit Sat 12 May - 11:08

IamOneofYou wrote:neka gradi, samo mi to prolazi preko puno "stan" država, (čitaj islamskih vukojebina) , a drugo je imati put svile sa civiliziranim budistima, kršćanima, gdje je IQ 90+100poena, a drugo je put svile sa islamskim vukojebinama..

gle sretno im, samo je to meni puno islamskih vukojebina na putu.. (iran naravno ne smatram takvom kategorijom vukojebine)
Pa željeznica sama po sebi prepostavlja prugu i zemni prijevoz do države do koje treba doći, ne razumijem da ti to ne razumiješ
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

Kina gradi veliku željezničku liniju sa Iranom Empty Re: Kina gradi veliku željezničku liniju sa Iranom

Post by Guest Sat 12 May - 11:09

kako rekoh, cilj "puta svile" jest povezivanje europe i kine. to je sve super, i ja to podržavam, samo između kine i EU, je pun kurac islamskih kasaba
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kina gradi veliku željezničku liniju sa Iranom Empty Re: Kina gradi veliku željezničku liniju sa Iranom

Post by epikur37 Sat 12 May - 11:12

Glupi Kinezi...hah, Trump ih opet zajebo.
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Kina gradi veliku željezničku liniju sa Iranom Empty Re: Kina gradi veliku željezničku liniju sa Iranom

Post by Hektorović Sat 12 May - 11:19

IamOneofYou wrote:neka gradi, samo mi to prolazi preko puno "stan" država, (čitaj islamskih vukojebina) , a drugo je imati put svile sa civiliziranim budistima, kršćanima, gdje je IQ 90+100poena, a drugo je put svile sa islamskim vukojebinama..

gle sretno im, samo je to meni puno islamskih vukojebina na putu.. (iran naravno ne smatram takvom kategorijom vukojebine)
Pa većina ovih država ima ogromne probleme.

Rusi još uvijek najveću prijetnju očekuju iz srednje azije.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26371
2018-04-10


Back to top Go down

Kina gradi veliku željezničku liniju sa Iranom Empty Re: Kina gradi veliku željezničku liniju sa Iranom

Post by Hektorović Sat 12 May - 11:20

IamOneofYou wrote:kako rekoh, cilj "puta svile" jest povezivanje europe i kine. to je sve super, i ja to podržavam, samo između kine i EU, je pun kurac islamskih kasaba
Kina gradi veliku željezničku liniju sa Iranom Image10

pa i nije...
Hektorović
Hektorović

Posts : 26371
2018-04-10


Back to top Go down

Kina gradi veliku željezničku liniju sa Iranom Empty Re: Kina gradi veliku željezničku liniju sa Iranom

Post by Guest Sat 12 May - 13:06

IamOneofYou wrote:kako rekoh, cilj "puta svile" jest povezivanje europe i kine. to je sve super, i ja to podržavam, samo između kine i EU, je pun kurac islamskih kasaba
Joda ne budi pikica pljunija te posrid čela i zalipija2-3 šamara,a ti šutiš ko da je sve ok...smisti pijanicu di mu je misto.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kina gradi veliku željezničku liniju sa Iranom Empty Re: Kina gradi veliku željezničku liniju sa Iranom

Post by Yehudim Sat 12 May - 13:09

Kermit wrote:Put svile, znam da vi u muću i okolici niste čuli ili čitali ali Kina gradi i to jako puno i jako brzo


   Kina gradi veliku željezničku liniju sa Iranom 1f60b  Do tamo je, dobrim konjem, dan i pol jahanja
Yehudim
Yehudim

Posts : 4913
2018-03-06


Back to top Go down

Kina gradi veliku željezničku liniju sa Iranom Empty Re: Kina gradi veliku željezničku liniju sa Iranom

Post by mutava baštarda Sat 12 May - 13:16

IamOneofYou wrote:neka gradi, samo mi to prolazi preko puno "stan" država, (čitaj islamskih vukojebina) , a drugo je imati put svile sa civiliziranim budistima, kršćanima, gdje je IQ 90+100poena, a drugo je put svile sa islamskim vukojebinama..

gle sretno im, samo je to meni puno islamskih vukojebina na putu.. (iran naravno ne smatram takvom kategorijom vukojebine)
Mogli su komodno preko Kazakhstana izbit na Kaspijsko jezero, ali išli su kroz stanove... Mogla bi AlmaAta opet postat glavni grad...

_________________
Iduća dva tjedna su ključna
mutava baštarda
mutava baštarda

Posts : 21037
2015-09-14


Back to top Go down

Kina gradi veliku željezničku liniju sa Iranom Empty Re: Kina gradi veliku željezničku liniju sa Iranom

Post by Leviathan2 Sat 12 May - 14:04

mutava baštarda wrote:
IamOneofYou wrote:neka gradi, samo mi to prolazi preko puno "stan" država, (čitaj islamskih vukojebina) , a drugo je imati put svile sa civiliziranim budistima, kršćanima, gdje je IQ 90+100poena, a drugo je put svile sa islamskim vukojebinama..

gle sretno im, samo je to meni puno islamskih vukojebina na putu.. (iran naravno ne smatram takvom kategorijom vukojebine)
Mogli su komodno preko Kazakhstana izbit na Kaspijsko jezero, ali išli su kroz stanove... Mogla bi AlmaAta opet postat glavni grad...
nemre pruga preko jezera :)
al to je samo krak pruge, glavna je ona od pekinga do moskve i dalje do lisabona
gledao sam zanimljiv filmic o kineskim planovima, i mogu reci da su jebeni megalomani, medjutim ako to naprave onda ce biti stvarno baje broj 1 u svijetu,
cilj njihovog 100 godina programa i jest to, da povezu europu i kompletnu aziju do turske i irana, eventualno bi pruga prema egiptu i dalje prema atlantiku isla od turske preko sirije do maroka
kinezima je cilj napravit brzi promet roba sto je za sad zeljeznicom najbrze, daleko brze nego postojecim brodskim prijevozom, dapace ni brodovi se nebi zapostavili
ak os pogledaj, imas 1,2,3 dio
https://www.youtube.com/watch?v=xrV5GpogjDg

_________________
Kina gradi veliku željezničku liniju sa Iranom Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

Kina gradi veliku željezničku liniju sa Iranom Empty Re: Kina gradi veliku željezničku liniju sa Iranom

Post by mutava baštarda Sat 12 May - 15:06

Leviathan2 wrote:
mutava baštarda wrote:
IamOneofYou wrote:neka gradi, samo mi to prolazi preko puno "stan" država, (čitaj islamskih vukojebina) , a drugo je imati put svile sa civiliziranim budistima, kršćanima, gdje je IQ 90+100poena, a drugo je put svile sa islamskim vukojebinama..

gle sretno im, samo je to meni puno islamskih vukojebina na putu.. (iran naravno ne smatram takvom kategorijom vukojebine)
Mogli su komodno preko Kazakhstana izbit na Kaspijsko jezero, ali išli su kroz stanove... Mogla bi AlmaAta opet postat glavni grad...
nemre pruga preko jezera :)
al to je samo krak pruge, glavna je ona od pekinga do moskve i dalje do lisabona
gledao sam zanimljiv filmic o kineskim planovima, i mogu reci da su jebeni megalomani, medjutim ako to naprave onda ce biti stvarno baje broj 1 u svijetu,
cilj njihovog 100 godina programa i jest to, da povezu europu i kompletnu aziju do turske i irana, eventualno bi pruga prema egiptu i dalje prema atlantiku isla od turske preko sirije do maroka
kinezima je cilj napravit brzi promet roba sto je za sad zeljeznicom najbrze, daleko brze nego postojecim brodskim prijevozom, dapace ni brodovi se nebi zapostavili
ak os pogledaj, imas 1,2,3 dio
https://www.youtube.com/watch?v=xrV5GpogjDg
A vidi ovu brodsku rutu 
Kina gradi veliku željezničku liniju sa Iranom Karta1

Iran će graditi kanal Kaspijsko jezero – Perzijski zaljev?

_________________
Iduća dva tjedna su ključna
mutava baštarda
mutava baštarda

Posts : 21037
2015-09-14


Back to top Go down

Kina gradi veliku željezničku liniju sa Iranom Empty Re: Kina gradi veliku željezničku liniju sa Iranom

Post by Guest Sat 12 May - 16:41

Metuzalem wrote:
IamOneofYou wrote:kako rekoh, cilj "puta svile" jest povezivanje europe i kine. to je sve super, i ja to podržavam, samo između kine i EU, je pun kurac islamskih kasaba
Joda ne budi pikica pljunija te posrid čela i zalipija2-3 šamara,a ti šutiš ko da je sve ok...smisti pijanicu di mu je misto.
je , evo brišem pljuvačku sa čela. vrijeđa si me i ti hrpu puta, i asila, i drugi, pa šta me boli kurac , oću na spuštat na nivo svake budale u bezveznoj forumskoj raspravi, niti me to pogađa da iman potrebu, niti ću čuvati ovce sa vama da se moran brinuti oko toga šta mislite o meni
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kina gradi veliku željezničku liniju sa Iranom Empty Re: Kina gradi veliku željezničku liniju sa Iranom

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 2 1, 2  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum