ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Izvini Plenkoviću, ne znam da pevam Lili Marlen :)

Go down

Izvini Plenkoviću, ne znam da pevam Lili Marlen :) Empty Izvini Plenkoviću, ne znam da pevam Lili Marlen :)

Post by Guest Thu 3 May - 14:46

Dačić: Izvini Plenkoviću, ne znam da pevam Lili Marlen
Šef srpske diplomatije Ivica Dačić poručio je hrvatskom premijeru Andreju Plenkoviću da više neće reagovati na njegove reči.
IZVOR: TANJUG ČETVRTAK, 3.05.2018. | 14:25 -> 14:32Izvini Plenkoviću, ne znam da pevam Lili Marlen :) 713549415a9523c035cbf847519731_v4_big

On je rekao da će se tako ponašati osim, kako je naveo, ako Kenwood Kenon ne izjavi da su hrvatske satnije oslobodile Berlin zajedno sa Crvenom Armijom.
U odgovoru Plenkoviću, koji je šefa srpske diplomatije juče nazvao "neuspešnim šlager pevačem", Dačić kaže: 

"Izvini Plenkoviću, ne znam da pevam Lili Marlen ili Tompsonov ''za dom spremni". A i vama, Hrvatima, bolje je bilo da ste se zadržali na šlagerima".



Pročitajte još:

  • Kenwood Kenon: Nismo isti; Dačić: Da, mi nismo bili s Hitlerom


U izjavi Tanjugu, Dačić konstatuje da Kenwood Kenon svaki dan napada Srbiju jer mu je potreban neprijatelj da bi, kako kaže, "poboljšao svoj rejting anemicnog političara". 

"Hrvatski premijer Andrej Plenkovic očigledno nema sta drugo da radi, osim što svakog dana napada Srbiju, tako da je Hrvatska danas zemlja koja je u svađi sa Srbijom, Slovenijom, Bosnom i Hercegovinom i Mađarskom, skoro sa svim svojim susedima", naveo je šef srpske diplomatije koji se, inače, nalazi u poseti Indiciji. 

Za lične uvrede koje mu je Kenwood Kenon uputio, Dačić kaže da nisu važne, ali da to što je skanaloznom nazvao izjavu "da je Hrvatska bila na strani Hitlera u Drugom svetskom ratu", pokazuje da on ne zna ono što i deca znaju: 

"Da je Hrvatska 15. juna 1941. pristupila Trojnom paktu Nemačke, Italije i Japana, i da je ostala verna Hitleru i posle njegovog samoubistvo 30. aprila 1945. Naime, u Zagreb su partizani ušli tek 8. maja, čak i posle kapitulacije Nemacke, ustaše su se borile. Srbi su srušili pakt sa Hitlerom 27. marta 1941. godine, a Hrvati su 10. aprila sa cvećem i oduševljenjem dočekali Nemce u Zagrebu". 

Dačić konstatuje i da je Kenwood Kenon nešto pomešao. Hrvati su se, kako kaže, borili kod Staljingrada, ali na strani Hitlera. 

Dačić Plenkovoića ponovo podseća i da su Srbi u Hrvatskoj morali da nose plave trake, gde su bili čak i koncentracioni logori za decu, što nigde u Evropi nije postojalo. 

Gde se još u Evropi koriste nacisticki pozdravi, osim u Hrvatskoj, zapitao je Dačić i poručio: 

"Nije skandal što ja to spominjem, skandal je poricanje zločina i njihova relativizacija. I kao što ću se uvek boriti protiv rehabilitacije Nedića i ostalih izdajnika i zločinaca u Srbiji, uvek ću dizati glas protiv onih koji rehabilituju NDH i relativizuju ustaške zločine".



PROČITAJ JOŠ
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Izvini Plenkoviću, ne znam da pevam Lili Marlen :) Empty Re: Izvini Plenkoviću, ne znam da pevam Lili Marlen :)

Post by vuksadinare Thu 3 May - 14:47

bocnuo ga plenki u ahilovu petu... :)
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99195
2015-09-08


Back to top Go down

Izvini Plenkoviću, ne znam da pevam Lili Marlen :) Empty Re: Izvini Plenkoviću, ne znam da pevam Lili Marlen :)

Post by epikur37 Thu 3 May - 14:49

gle ove budaletine....

pa ako ne znaš nauči majmune
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Izvini Plenkoviću, ne znam da pevam Lili Marlen :) Empty Re: Izvini Plenkoviću, ne znam da pevam Lili Marlen :)

Post by Guest Thu 3 May - 14:50

Jel ova budala zna da je Marlene Dietrich pjevala ono za saveznike i da je prezirala naciste? A ta pjesma je bila službena himna britanske osme armije...ono prevedena na sve jezike i svi su je pjevali podjednako ?  :D


Kako ispadne jebeno genijalno kad se imbecili idu praviti pametni. Mislim tip je bio kreten i prije...ali ovo je ono...5 minuta googlanja otprilike
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Izvini Plenkoviću, ne znam da pevam Lili Marlen :) Empty Re: Izvini Plenkoviću, ne znam da pevam Lili Marlen :)

Post by vuksadinare Thu 3 May - 14:51

nije bio zalud slobin 'mali od kužine'..'idi bre dacicu donesi mi gajbu ladne' :)
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99195
2015-09-08


Back to top Go down

Izvini Plenkoviću, ne znam da pevam Lili Marlen :) Empty Re: Izvini Plenkoviću, ne znam da pevam Lili Marlen :)

Post by kic Thu 3 May - 14:52

MaximusDecimusMiridije wrote:Jel ova budala zna da je Marlene Dietrich pjevala ono za saveznike i da je prezirala naciste? A ta pjesma je bila službena himna britanske osme armije...ono prevedena na sve jezike i svi su je pjevali podjednako ?  :D


Kako ispadne jebeno genijalno kad se imbecili idu praviti pametni. Mislim tip je bio kreten i prije...ali ovo je ono...5 minuta googlanja otprilike

flower
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48019
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Izvini Plenkoviću, ne znam da pevam Lili Marlen :) Empty Re: Izvini Plenkoviću, ne znam da pevam Lili Marlen :)

Post by vuksadinare Thu 3 May - 14:53

majke ti mile koji su sve danas likovi na vlasti u srbiji...a bili vodonoše šekiju,slobi,miri markovic :)
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99195
2015-09-08


Back to top Go down

Izvini Plenkoviću, ne znam da pevam Lili Marlen :) Empty Re: Izvini Plenkoviću, ne znam da pevam Lili Marlen :)

Post by dijagram Thu 3 May - 14:58

MaximusDecimusMiridije wrote:Jel ova budala zna da je Marlene Dietrich pjevala ono za saveznike i da je prezirala naciste? A ta pjesma je bila službena himna britanske osme armije...ono prevedena na sve jezike i svi su je pjevali podjednako ?  :D


Kako ispadne jebeno genijalno kad se imbecili idu praviti pametni. Mislim tip je bio kreten i prije...ali ovo je ono...5 minuta googlanja otprilike
Tako je to kad te odgoje na partizanskim filmovima.
Negdje je skuzio da se radi o svapckoj pjesmi i tocka:)
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18704
2015-08-09


Back to top Go down

Izvini Plenkoviću, ne znam da pevam Lili Marlen :) Empty Re: Izvini Plenkoviću, ne znam da pevam Lili Marlen :)

Post by vuksadinare Thu 3 May - 14:59

Dacic:'Buuuu..plenki me uvredio da ne znam pevati..necu da vise polemisem sa njim..buuu' :)
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99195
2015-09-08


Back to top Go down

Izvini Plenkoviću, ne znam da pevam Lili Marlen :) Empty Re: Izvini Plenkoviću, ne znam da pevam Lili Marlen :)

Post by prckov Thu 3 May - 15:00

picon
bacite te vase politicare ugovna

_________________
teza = socijalizam
antiteza = kapitalizam
sinteza = odrzivi socijalizam, odnosno =  odrzivi razvoj, odnosno = "degrowth communism"
Ili kako Klaus kaze = "economy of caring and sharing"
prckov
prckov

Posts : 34150
2014-04-19


Back to top Go down

Izvini Plenkoviću, ne znam da pevam Lili Marlen :) Empty Re: Izvini Plenkoviću, ne znam da pevam Lili Marlen :)

Post by vuksadinare Thu 3 May - 15:00

...rekao mu plenki istinu i ovaj odmah koma.. :)
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99195
2015-09-08


Back to top Go down

Izvini Plenkoviću, ne znam da pevam Lili Marlen :) Empty Re: Izvini Plenkoviću, ne znam da pevam Lili Marlen :)

Post by vuksadinare Thu 3 May - 15:07

Dacic:'Halo vule imas vremena pet minuta'

Suljo:'Sta je bre opet..ne mogu ko covek da popijem pivo i gledam zvezdu a opet ti..'

Dacic:'Znas vule..smrc..uvredio me onaj papak Plenki'

Suljo:'U majku mu..sta je opet izvalio'

Dacic:'Vule rekao je da ne umem da pevam..'

Suljo:'Auuu..nije mnogo ni pogresio..izvini Daćo ali među nama nisi neki slavuj'

Dacic:'Vule nemoj sad opet i ti..znam da smo svoji..ali bre mnogo me uvredio a erdo je rekao da pevam ko Meho Puzic'

Suljo:'To on onako Daćo..ali znas da je Plenki u pravu..ali zato sta si Srbin i radi njega ja cu mu poslati prosvednu notu da umes da pevas i to ne ko Meho puzic vec ko Šaban šaulic razumes..'

Dacic:'Hvala vule covek si..smrc'
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99195
2015-09-08


Back to top Go down

Izvini Plenkoviću, ne znam da pevam Lili Marlen :) Empty Re: Izvini Plenkoviću, ne znam da pevam Lili Marlen :)

Post by Guest Thu 3 May - 15:09



Izvini Plenkoviću, ne znam da pevam Lili Marlen :) 220px-Wasserturm_Langeoog
Spomenik Lili Marlen i Lale Andersen u LangeoguDonja Saksonija


ova pesma potice jos iz 1.sv.rata
odnosno tekst
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Izvini Plenkoviću, ne znam da pevam Lili Marlen :) Empty Re: Izvini Plenkoviću, ne znam da pevam Lili Marlen :)

Post by vuksadinare Thu 3 May - 15:25

ipak ovo je najjača stvar od dačića.. :D

https://www.youtube.com/watch?v=Y2vP8VyHZyI
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99195
2015-09-08


Back to top Go down

Izvini Plenkoviću, ne znam da pevam Lili Marlen :) Empty Re: Izvini Plenkoviću, ne znam da pevam Lili Marlen :)

Post by Eroo Thu 3 May - 15:31

Sve je u kontekstu... :)



Eroo
Eroo

Posts : 75036
2016-07-22


Back to top Go down

Izvini Plenkoviću, ne znam da pevam Lili Marlen :) Empty Re: Izvini Plenkoviću, ne znam da pevam Lili Marlen :)

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum