ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Živi zid napunio Lisinski, počeo kongres stranke

Page 3 of 12 Previous  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Next

Go down

Živi zid napunio Lisinski, počeo kongres stranke - Page 3 Empty Re: Živi zid napunio Lisinski, počeo kongres stranke

Post by aben 29/4/2018, 19:42

Hektorović wrote:
Pinochet wrote:
mi smo slavenizirani potomci rimljana doslovno. a mediternaci odlično funkcioniraju u liberalnom kapitalizmu. recimo argentina dok je bila liberalna kapitalistička država je bila međunajbogatijima državama svijeta. čile je među najbogatijim jer je liberalni kapitalizam. španjolska i italija su se najviše razvijale dok su bile liberalno kapitalističke zemlje, uhvatile su zaostatak sa njemačkom, itd..

međutim, čim mediteranske zemlje krenu u jačanje socijalne države, ode sve ukurac.. mi nemamo tu odgovornost kao švabe .. svak će pokušati sebi i svojim jatacima osigurati prosperitet na račun drugih

Argentina ima recimo puno Njemačkih imigranata koji su vodili biznis, isto kao i Brazil. Ali kad ova mediteranska varijanta prevlada... Isto kao što su u Italiji progres vodili ovi kelti u Torinu i Milanu.
jel to znoči da sve liberalne zemlje imaju njemačku manjinu zbog koje prosperiraju?

aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Živi zid napunio Lisinski, počeo kongres stranke - Page 3 Empty Re: Živi zid napunio Lisinski, počeo kongres stranke

Post by Regoč 29/4/2018, 19:42

aben wrote:
Regoč wrote:
Pinochet wrote:
Hektorović wrote:
Pinochet wrote:kada čujem socijalnu osjetljivost, već vidim 500 000 hercegovaca i vlaja natrpanih u kancelarije i odlučuju kome ide tuđa lova, a kome treba uzeti

Pa ne mreš kontra mentaliteta naroda.

Možemo fantazirat, al to ne bi prošlo u realnosti.
ma znam,  zato se ježim tkz socijalne države.. gle ja sam vlaške krvi, i iman veze u HDZu itd, kada se bude djelila ta socijalna lova, budite bez brige, osigurat ću ja sebe dobro na vašim parama, ali mislim da to nije dobro za RH državu općenito, bi bilo bolje socijalnu državu što više smanjiti, - neka Hrvatima ostaju njihove pare, a ne da hecegovci-i vlaji im uzmu 60% love, pa onda dijele "na socijalnu državu"(čitaj svojim jatacima)
Socijalnu pomoć i besplatno liečenje treba ostaviti samo nesposobnima za rad. Ostali na posal ili umrieti od gladi.
a, ki odlučuje ki je nesposoban za roditi?
Priroda.

_________________
Živi zid napunio Lisinski, počeo kongres stranke - Page 3 Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

Živi zid napunio Lisinski, počeo kongres stranke - Page 3 Empty Re: Živi zid napunio Lisinski, počeo kongres stranke

Post by Hektorović 29/4/2018, 19:44

aben wrote:
jel to znoči da sve liberalne zemlje imaju njemačku manjinu zbog koje prosperiraju?

Radi se o specifičnim mediteranskim vrijednostima :) Recimo Libanon je nama jako sličan.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Živi zid napunio Lisinski, počeo kongres stranke - Page 3 Empty Re: Živi zid napunio Lisinski, počeo kongres stranke

Post by aben 29/4/2018, 19:45

Regoč wrote:
aben wrote:
Regoč wrote:
Pinochet wrote:
Hektorović wrote:

Pa ne mreš kontra mentaliteta naroda.

Možemo fantazirat, al to ne bi prošlo u realnosti.
ma znam,  zato se ježim tkz socijalne države.. gle ja sam vlaške krvi, i iman veze u HDZu itd, kada se bude djelila ta socijalna lova, budite bez brige, osigurat ću ja sebe dobro na vašim parama, ali mislim da to nije dobro za RH državu općenito, bi bilo bolje socijalnu državu što više smanjiti, - neka Hrvatima ostaju njihove pare, a ne da hecegovci-i vlaji im uzmu 60% love, pa onda dijele "na socijalnu državu"(čitaj svojim jatacima)
Socijalnu pomoć i besplatno liečenje treba ostaviti samo nesposobnima za rad. Ostali na posal ili umrieti od gladi.
a, ki odlučuje ki je nesposoban za roditi?
Priroda.
na koji nočin, 

dojde čovik u ured za nesposobne, činovnik pogljedo u horoskop je li stvarno nesposoban ili foliro?

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Živi zid napunio Lisinski, počeo kongres stranke - Page 3 Empty Re: Živi zid napunio Lisinski, počeo kongres stranke

Post by aben 29/4/2018, 19:46

Hektorović wrote:
aben wrote:
jel to znoči da sve liberalne zemlje imaju njemačku manjinu zbog koje prosperiraju?

Radi se o specifičnim mediteranskim vrijednostima :) Recimo Libanon je nama jako sličan.

nemo to nikakove veze s mentaliteton, svugdi di je uveden, kapitalizam je doni prosperitet.
možda iq, ali mentalitet ne.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Živi zid napunio Lisinski, počeo kongres stranke - Page 3 Empty Re: Živi zid napunio Lisinski, počeo kongres stranke

Post by Regoč 29/4/2018, 19:47

aben wrote:
Regoč wrote:
aben wrote:
Regoč wrote:
Pinochet wrote:
ma znam,  zato se ježim tkz socijalne države.. gle ja sam vlaške krvi, i iman veze u HDZu itd, kada se bude djelila ta socijalna lova, budite bez brige, osigurat ću ja sebe dobro na vašim parama, ali mislim da to nije dobro za RH državu općenito, bi bilo bolje socijalnu državu što više smanjiti, - neka Hrvatima ostaju njihove pare, a ne da hecegovci-i vlaji im uzmu 60% love, pa onda dijele "na socijalnu državu"(čitaj svojim jatacima)
Socijalnu pomoć i besplatno liečenje treba ostaviti samo nesposobnima za rad. Ostali na posal ili umrieti od gladi.
a, ki odlučuje ki je nesposoban za roditi?
Priroda.
na koji nočin, 

dojde čovik u ured za nesposobne, činovnik pogljedo u horoskop je li stvarno nesposoban ili foliro?
Ne, nego ga donesu, a on trza glavom i govori "ja sam suveren čovjek".

_________________
Živi zid napunio Lisinski, počeo kongres stranke - Page 3 Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

Živi zid napunio Lisinski, počeo kongres stranke - Page 3 Empty Re: Živi zid napunio Lisinski, počeo kongres stranke

Post by Guest 29/4/2018, 19:47

Regoč wrote:
aben wrote:
Regoč wrote:
aben wrote:
Regoč wrote:
Socijalnu pomoć i besplatno liečenje treba ostaviti samo nesposobnima za rad. Ostali na posal ili umrieti od gladi.
a, ki odlučuje ki je nesposoban za roditi?
Priroda.
na koji nočin, 

dojde čovik u ured za nesposobne, činovnik pogljedo u horoskop je li stvarno nesposoban ili foliro?
Ne, nego ga donesu, a on trza glavom i govori "ja sam suveren čovjek".
:D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Živi zid napunio Lisinski, počeo kongres stranke - Page 3 Empty Re: Živi zid napunio Lisinski, počeo kongres stranke

Post by Hektorović 29/4/2018, 19:48

aben wrote:
Hektorović wrote:
aben wrote:
jel to znoči da sve liberalne zemlje imaju njemačku manjinu zbog koje prosperiraju?

Radi se o specifičnim mediteranskim vrijednostima :) Recimo Libanon je nama jako sličan.

nemo to nikakove veze s mentaliteton, svugdi di je uveden, kapitalizam je doni prosperitet.
možda iq, ali mentalitet ne.

Pa tko ovdje govori kontra kapitalizma? Pričamo o socijalnoj osjetljivosti i mentalitetu naroda. Brkaš pojmove.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Živi zid napunio Lisinski, počeo kongres stranke - Page 3 Empty Re: Živi zid napunio Lisinski, počeo kongres stranke

Post by Hektorović 29/4/2018, 19:50

Tko želi čisti anglosaxonski protestantski kapitalizam, neka ide u Ameriku, iako niti tamo nije kao što je nekad bilo...

Živi zid napunio Lisinski, počeo kongres stranke - Page 3 Bez_na15
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Živi zid napunio Lisinski, počeo kongres stranke - Page 3 Empty Re: Živi zid napunio Lisinski, počeo kongres stranke

Post by Guest 29/4/2018, 19:50

Hektorović wrote:
Pinochet wrote:
mi smo slavenizirani potomci rimljana doslovno. a mediternaci odlično funkcioniraju u liberalnom kapitalizmu. recimo argentina dok je bila liberalna kapitalistička država je bila međunajbogatijima državama svijeta. čile je među najbogatijim jer je liberalni kapitalizam. španjolska i italija su se najviše razvijale dok su bile liberalno kapitalističke zemlje, uhvatile su zaostatak sa njemačkom, itd..

međutim, čim mediteranske zemlje krenu u jačanje socijalne države, ode sve ukurac.. mi nemamo tu odgovornost kao švabe .. svak će pokušati sebi i svojim jatacima osigurati prosperitet na račun drugih

Argentina ima recimo puno Njemačkih imigranata koji su vodili biznis, isto kao i Brazil. Ali kad ova mediteranska varijanta prevlada... Isto kao što su u Italiji progres vodili ovi kelto-lombardi u Torinu i Milanu.
ma nije samo njemački imigranti.. ima njemačkih imigranata i sada u argentini, ali kako je zemlja skrenula iz "neoliberalnog kapitalizma" u neku "jaku socijalnu državu", otišli su ukurac.

Italija i Španjolska su proveli tešku liberalizaciju ekonomije 50,60,70 i dosegli standard Njemačke recimo.. međutim zadnjih 20godina, jačaju "socijalnu državu" i idu ukurac.. Čile je vrhunski primjer, zemlja sastavljena od Europljana mediteranaca + malo lokalnih indijanaca.. čim su uveli "neoliberalni kapitalizam", odmah se brutalno razvijaju, prestit će anglo saxonske zemlje itd
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Živi zid napunio Lisinski, počeo kongres stranke - Page 3 Empty Re: Živi zid napunio Lisinski, počeo kongres stranke

Post by Hektorović 29/4/2018, 19:51

https://www.marketwatch.com/story/no-other-state-comes-close-to-california-when-it-comes-to-welfare-spending-2017-11-28
No other state comes close to California in terms of total welfare




http://www.latimes.com/local/california/la-me-census-latinos-20150708-story.html

It's official: Latinos now outnumber whites in California

Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Živi zid napunio Lisinski, počeo kongres stranke - Page 3 Empty Re: Živi zid napunio Lisinski, počeo kongres stranke

Post by Guest 29/4/2018, 19:55

Hektorović wrote:Tko želi čisti anglosaxonski protestantski kapitalizam, neka ide u Ameriku, iako niti tamo nije kao što je nekad bilo...

Živi zid napunio Lisinski, počeo kongres stranke - Page 3 Bez_na15
da, to je istina.. aj trump je malo usporio proces.. možda ako dobije drugi mandat, okrene proces, što bi osiguralo američku dominaciju dalje.. da je pobjedila hillary i dalje bi rastao crony kapitalizam i socijalna država, a onda tako USA bi izgubila mogućnost da prati Kinu itd
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Živi zid napunio Lisinski, počeo kongres stranke - Page 3 Empty Re: Živi zid napunio Lisinski, počeo kongres stranke

Post by Hektorović 29/4/2018, 19:57

Pinochet wrote:
da, to je istina.. aj trump je malo usporio proces.. možda ako dobije drugi mandat, okrene proces, što bi osiguralo američku dominaciju dalje.. da je pobjedila hillary i dalje bi rastao crony kapitalizam i socijalna država, a onda tako USA bi izgubila mogućnost da prati Kinu itd

Sve ovisim o ovogodišnjim midterms, ako Demokrati pobjede, kreću sa impičmentom.

Nove generacije Amera, posebno sa uvećanjem manjina, su daleko socijalno osjetljivije.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Živi zid napunio Lisinski, počeo kongres stranke - Page 3 Empty Re: Živi zid napunio Lisinski, počeo kongres stranke

Post by aben 29/4/2018, 19:58

Hektorović wrote:
aben wrote:
Hektorović wrote:
aben wrote:
jel to znoči da sve liberalne zemlje imaju njemačku manjinu zbog koje prosperiraju?

Radi se o specifičnim mediteranskim vrijednostima :) Recimo Libanon je nama jako sličan.

nemo to nikakove veze s mentaliteton, svugdi di je uveden, kapitalizam je doni prosperitet.
možda iq, ali mentalitet ne.

Pa tko ovdje govori kontra kapitalizma? Pričamo o socijalnoj osjetljivosti i mentalitetu naroda. Brkaš pojmove.
kapitalizam ne poznaje socijalnu osjetljivost

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Živi zid napunio Lisinski, počeo kongres stranke - Page 3 Empty Re: Živi zid napunio Lisinski, počeo kongres stranke

Post by Hektorović 29/4/2018, 19:58

Na kraju i Trump je ekonomski nacionalist, protekcjonist, i atipično za republikance protiv slobodne trgovine.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Živi zid napunio Lisinski, počeo kongres stranke - Page 3 Empty Re: Živi zid napunio Lisinski, počeo kongres stranke

Post by Guest 29/4/2018, 20:00

Hektorović wrote:
Pinochet wrote:
da, to je istina.. aj trump je malo usporio proces.. možda ako dobije drugi mandat, okrene proces, što bi osiguralo američku dominaciju dalje.. da je pobjedila hillary i dalje bi rastao crony kapitalizam i socijalna država, a onda tako USA bi izgubila mogućnost da prati Kinu itd

Sve ovisim o ovogodišnjim midterms, ako Demokrati pobjede, kreću sa impičmentom.

Nove generacije Amera, posebno sa uvećanjem manjina, su daleko socijalno osjetljivije.
nažalost, ali demokrati su glupi, moguće da useru motku itd..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Živi zid napunio Lisinski, počeo kongres stranke - Page 3 Empty Re: Živi zid napunio Lisinski, počeo kongres stranke

Post by Hektorović 29/4/2018, 20:00

aben wrote:
kapitalizam ne poznaje socijalnu osjetljivost

Koji kapitalizam, kakav kapitalizam? Po tebi sa potenciranjem socijalne osjetljivosti Plenki i Kolinda nisu za kapitalizam?

Na kraju tko ti brani da pokreneš jednu libertarijansku političku opciju u HR.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Živi zid napunio Lisinski, počeo kongres stranke - Page 3 Empty Re: Živi zid napunio Lisinski, počeo kongres stranke

Post by aben 29/4/2018, 20:01

Hektorović wrote:Na kraju i Trump je ekonomski nacionalist, protekcjonist, i atipično za republikance protiv slobodne trgovine.
pa to se omoh znalo, un to ni kri

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Živi zid napunio Lisinski, počeo kongres stranke - Page 3 Empty Re: Živi zid napunio Lisinski, počeo kongres stranke

Post by Hektorović 29/4/2018, 20:02

Pinochet wrote:
ma nije samo njemački imigranti.. ima njemačkih imigranata i sada u argentini, ali kako je zemlja skrenula iz "neoliberalnog kapitalizma" u neku "jaku socijalnu državu", otišli su ukurac.

Italija i Španjolska su proveli tešku liberalizaciju ekonomije 50,60,70 i dosegli standard Njemačke recimo.. međutim zadnjih 20godina, jačaju "socijalnu državu" i idu ukurac.. Čile je vrhunski primjer, zemlja sastavljena od Europljana mediteranaca + malo lokalnih indijanaca.. čim su uveli "neoliberalni kapitalizam", odmah se brutalno razvijaju, prestit će anglo saxonske zemlje itd

Ne zaboravimo da su određenje zemlje imale i veliku pomoć od Amerike, kako nebi pale pod komunizam. Upravo ove koje ti nabrajaš.

Drugo je što i velika pomoć nije mogla spasiti Jugoekonomiju.

Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Živi zid napunio Lisinski, počeo kongres stranke - Page 3 Empty Re: Živi zid napunio Lisinski, počeo kongres stranke

Post by aben 29/4/2018, 20:04

Hektorović wrote:
aben wrote:
kapitalizam ne poznaje socijalnu osjetljivost

Koji kapitalizam, kakav kapitalizam? Po tebi sa potenciranjem socijalne osjetljivosti Plenki i Kolinda nisu za kapitalizam?

Na kraju tko ti brani da pokreneš jednu libertarijansku političku opciju u HR.

kapitalizam je s jedne strone, socijalizam is druge.

svaki put kad otmeš nekome dinar i doš ga nekomu drugomo, greš prema socijalizmu. svaki put kad ostaviš nekoga na miru, greš prema kapitalizmu.

broni mi zdrav razum. od svih glasača u hrvatskoj, 75 % ih je priključeno na proračun, a ti meni predložeš da osnujen stranku čiji će slogan biti uništimo državni proračun?

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Živi zid napunio Lisinski, počeo kongres stranke - Page 3 Empty Re: Živi zid napunio Lisinski, počeo kongres stranke

Post by Hektorović 29/4/2018, 20:06

Pinochet wrote:
nažalost, ali demokrati su glupi, moguće da useru motku itd..

Trump je u biti totalno iznenađenje ako se gledaju trendovi zadnjih 20tak godina u Americi. Njegov nasljednik vjerojatno će biti netko poput Obame.

Čak je i G.W.Bush potencirao svoju socijalnu osjetljivost jer su mu trebali hispano glasovi...
Živi zid napunio Lisinski, počeo kongres stranke - Page 3 Compas10

Živi zid napunio Lisinski, počeo kongres stranke - Page 3 Quote-10
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Živi zid napunio Lisinski, počeo kongres stranke - Page 3 Empty Re: Živi zid napunio Lisinski, počeo kongres stranke

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 3 of 12 Previous  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum