ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

"Nismo samo okupirali, već proterali Crnogorce na Dedinje"

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

"Nismo samo okupirali, već proterali Crnogorce na Dedinje" - Page 2 Empty Re: "Nismo samo okupirali, već proterali Crnogorce na Dedinje"

Post by Serbinho-3 28/4/2018, 19:55

Ako trebaju prezimena Hercegovacka za koje Djetici misle da su Djetici, tu sam  :cleanteeth

Serbinho-3

Posts : 26483
2014-08-25


Back to top Go down

"Nismo samo okupirali, već proterali Crnogorce na Dedinje" - Page 2 Empty Re: "Nismo samo okupirali, već proterali Crnogorce na Dedinje"

Post by RayMabus 28/4/2018, 20:20

dzango wrote:
RayMabus wrote:
dzango wrote:
RayMabus wrote:Cg je okupirana od srpske vojske 

Nije čak ni oslobođena jer su sami Crnogorci razoružali ostatke AU vojske 

Pobuna mornarice u Boki već je znak raspada sistema jer su Slaveni unutar AU bili jako nezadovoljni

Vi ste uplovili u Bar skupa sa savsznicima i jednostavno okupirali već oslobođeni teritorij
Ostatke vojske? Šta je bilo sa glavnicom vojske? Ko im je kosti zatro i poslao AU u istoriju? Pred kim se AU vojska povukla iz CG?
Poanta je da niste oslobađali tu ništa i da ste ih ustvari okupirali 

Glupo mi je o tome iti pričati to sve stvari koje se znaju jedino vi upirete neku svoju verziju jer očete da upirete a tu ja ni tebi ni drugima nemogu pomoć jer me umjetno prekrajanje povijesti nezanima
Ceo svet to smatra oslobađanjem sem crnogorskih ustaša i sličnog nesoja.
Nezanima me tvoje srpsko viđenje istorije
RayMabus
RayMabus

Posts : 176233
2014-04-11


Back to top Go down

"Nismo samo okupirali, već proterali Crnogorce na Dedinje" - Page 2 Empty Re: "Nismo samo okupirali, već proterali Crnogorce na Dedinje"

Post by dzango 28/4/2018, 20:59

RayMabus wrote:
dzango wrote:
RayMabus wrote:
dzango wrote:
RayMabus wrote:Cg je okupirana od srpske vojske 

Nije čak ni oslobođena jer su sami Crnogorci razoružali ostatke AU vojske 

Pobuna mornarice u Boki već je znak raspada sistema jer su Slaveni unutar AU bili jako nezadovoljni

Vi ste uplovili u Bar skupa sa savsznicima i jednostavno okupirali već oslobođeni teritorij
Ostatke vojske? Šta je bilo sa glavnicom vojske? Ko im je kosti zatro i poslao AU u istoriju? Pred kim se AU vojska povukla iz CG?
Poanta je da niste oslobađali tu ništa i da ste ih ustvari okupirali 

Glupo mi je o tome iti pričati to sve stvari koje se znaju jedino vi upirete neku svoju verziju jer očete da upirete a tu ja ni tebi ni drugima nemogu pomoć jer me umjetno prekrajanje povijesti nezanima
Ceo svet to smatra oslobađanjem sem crnogorskih ustaša i sličnog nesoja.
Nezanima me tvoje srpsko viđenje istorije
Koga boli kurac šta tebe zanima.

_________________
"Nismo samo okupirali, već proterali Crnogorce na Dedinje" - Page 2 Istock10
dzango
dzango

Posts : 28140
2014-04-19

Lokacija: : Velika Srbija

Back to top Go down

"Nismo samo okupirali, već proterali Crnogorce na Dedinje" - Page 2 Empty Re: "Nismo samo okupirali, već proterali Crnogorce na Dedinje"

Post by RayMabus 28/4/2018, 21:02

Vojni dio priče a ne vaše poimanje priče 

Vi ste CG oslobodili od Crnogoraca kad se od tamo AU već povukla i raspala iznutra
RayMabus
RayMabus

Posts : 176233
2014-04-11


Back to top Go down

"Nismo samo okupirali, već proterali Crnogorce na Dedinje" - Page 2 Empty Re: "Nismo samo okupirali, već proterali Crnogorce na Dedinje"

Post by RayMabus 28/4/2018, 21:13

Mene nezanimaju vaše laži zato šta za analizu vojnih operacija mi trebaju točni podaci 

I nije istina da ja samo ovo tvrdim nego će ti potvrditi italijanski i svjetski nepristrani povjesničari 

Kćerka kralja Nikole je žena talijanskog kralja 

Italija je naoružavala komite

Obučavala, naoružavala i davala logistiku 

Ratovalo se do 1925 godine
RayMabus
RayMabus

Posts : 176233
2014-04-11


Back to top Go down

"Nismo samo okupirali, već proterali Crnogorce na Dedinje" - Page 2 Empty Re: "Nismo samo okupirali, već proterali Crnogorce na Dedinje"

Post by RayMabus 28/4/2018, 21:19

Rezultat rata je da je Karađorđević stvaranjem te srpske podgoričke skupštine koja je izglasala svrgavanje Petrovića i ujedinjenje sa Srbijom postigla da se ovaj nevrati, izbrisala ime Crna Gora i crnogorsku pravoslavnu crkvu pretvorila u ogranak srpske pravoslavne crkve

Ironija sudbine je da nekih dvadesetak godina kasnije Karađorđevići doživljavaju potpuno istu stvar tj zbog rata bježe iz zemlje i to baš preko Cg provode rat van iste i onda im se zabranjuje povratak 


Netko to od gore vidi sve
RayMabus
RayMabus

Posts : 176233
2014-04-11


Back to top Go down

"Nismo samo okupirali, već proterali Crnogorce na Dedinje" - Page 2 Empty Re: "Nismo samo okupirali, već proterali Crnogorce na Dedinje"

Post by RayMabus 28/4/2018, 21:22

RayMabus wrote:Rezultat rata je da je Karađorđević stvaranjem te srpske podgoričke skupštine koja je izglasala svrgavanje Petrovića i ujedinjenje sa Srbijom postigla da se ovaj nevrati, izbrisala ime Crna Gora i crnogorsku pravoslavnu crkvu pretvorila u ogranak srpske pravoslavne crkve

Ironija sudbine je da nekih dvadesetak godina kasnije Karađorđevići doživljavaju potpuno istu stvar tj zbog rata bježe iz zemlje i to baš preko Cg provode rat van iste i onda im se zabranjuje povratak 


Netko to od gore vidi sve
RayMabus
RayMabus

Posts : 176233
2014-04-11


Back to top Go down

"Nismo samo okupirali, već proterali Crnogorce na Dedinje" - Page 2 Empty Re: "Nismo samo okupirali, već proterali Crnogorce na Dedinje"

Post by vuksadinare 29/4/2018, 05:23

Ovako to ispada po srbima..gdje oni prodjose sve cijece raslo..rostiljanje...teferici..pa od kud onda svi pobjegse od njih ako su samo sijali cvijece majku mu... :D
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99159
2015-09-08


Back to top Go down

"Nismo samo okupirali, već proterali Crnogorce na Dedinje" - Page 2 Empty Re: "Nismo samo okupirali, već proterali Crnogorce na Dedinje"

Post by Šandor Winnetou 29/4/2018, 06:36

dzango wrote:
RayMabus wrote:Cg je okupirana od srpske vojske 

Nije čak ni oslobođena jer su sami Crnogorci razoružali ostatke AU vojske 

Pobuna mornarice u Boki već je znak raspada sistema jer su Slaveni unutar AU bili jako nezadovoljni

Vi ste uplovili u Bar skupa sa savsznicima i jednostavno okupirali već oslobođeni teritorij
Ostatke vojske? Šta je bilo sa glavnicom vojske? Ko im je kosti zatro i poslao AU u istoriju? Pred kim se AU vojska povukla iz CG?
de ne budi smješan, au vojska bi i danas bila u srbiji da nije u evropi trpila poraze.
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19657
2017-12-31


Back to top Go down

"Nismo samo okupirali, već proterali Crnogorce na Dedinje" - Page 2 Empty Re: "Nismo samo okupirali, već proterali Crnogorce na Dedinje"

Post by Guest 29/4/2018, 07:44

to nije tema !
sta bi bilo da je bilo ?
da se amerika nije ukljucila u rat, mozda bi v.b. prihvatila 
neki mir sa hitlerom, uz uslov prestanka sukoba.
ko zna sta bi se izdogovarali hitler i staljin na istoku.
ili sta bi bilo, da se zapad nije mesao u raspad yuge.
da nije urusena po njihovom modelu.
poenta je da se masovno krenulo  ka beogradu, nakon 18te
a posebno nakon 45te. da je to izmenilo politicku volju srbije,
ostrije, iz prostog razloga.
u c,gori, bosni i hrvatskoj, jednostavna je politicka podela.
hrvati su za nemce, odnosno za stranu gde su svabe, bosnjaci,
muslimani su za turke, a srbi za ruse. sa nadom da ce se bas oni izboriti
za njihove nacionalne interese. to je utopija. posebno kod bosnjaka
i srba. jer zapad nece dozvoliti tako snazno politicko a ni vojno
prisustvo turske i rusije u evropi u sadasnjim uslovima. hrvati su prosli,
nakon visevekovnog ponizavanja od strane ti istih svaba i verovanja u 
te iste svabe.
da, prosli su i siptari kao garant antiruski faktor na balkanu.
mi smo se sami pozicionirali, odnosno distacirali !?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

"Nismo samo okupirali, već proterali Crnogorce na Dedinje" - Page 2 Empty Re: "Nismo samo okupirali, već proterali Crnogorce na Dedinje"

Post by flumen 29/4/2018, 08:58

eh...bas ste nasli temu...ni cojstva ni junastva

_________________

Ima jedan grad koji obiluje inteligentima anacionalnim; kultura ih i svijest, bolje oholost, veze za Italiju, rasa i nagon za Hrvatsku; govore lose dva jezika; Zagreb im je tudj, Italija ih ne treba...

flumen
flumen

Male
Posts : 3221
2015-08-21

Lokacija: : Fiume per sempre

Back to top Go down

"Nismo samo okupirali, već proterali Crnogorce na Dedinje" - Page 2 Empty Re: "Nismo samo okupirali, već proterali Crnogorce na Dedinje"

Post by Piglet 29/4/2018, 09:10

Današnja Srbija je kao oronuli deda koji kopa po smeću dok ga svi šamaraju, a on sa suzom u očima zamišlja kako je mogao imati kuću, auto, ženu, posao da je bio pametniji u mladosti.
Piglet
Piglet

Posts : 1304
2016-02-24


Back to top Go down

"Nismo samo okupirali, već proterali Crnogorce na Dedinje" - Page 2 Empty Re: "Nismo samo okupirali, već proterali Crnogorce na Dedinje"

Post by flumen 29/4/2018, 09:35

dok su imali obrenovice jos su bili donekle normalni, a onda je sve otislo na kvasinu...

_________________

Ima jedan grad koji obiluje inteligentima anacionalnim; kultura ih i svijest, bolje oholost, veze za Italiju, rasa i nagon za Hrvatsku; govore lose dva jezika; Zagreb im je tudj, Italija ih ne treba...

flumen
flumen

Male
Posts : 3221
2015-08-21

Lokacija: : Fiume per sempre

Back to top Go down

"Nismo samo okupirali, već proterali Crnogorce na Dedinje" - Page 2 Empty Re: "Nismo samo okupirali, već proterali Crnogorce na Dedinje"

Post by Regoč 29/4/2018, 15:52

Činjenica je da je Podgorička skupština nezakonita, ali je činjenica da se kralj Nikola smatral Srbinom pa sumnjam da su se Crnogorci baš osjećali osvojenima i pokorenima pod Karađorđevićima, osobito Aleksandrom zvanim Crnogorac.

_________________
"Nismo samo okupirali, već proterali Crnogorce na Dedinje" - Page 2 Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

"Nismo samo okupirali, već proterali Crnogorce na Dedinje" - Page 2 Empty Re: "Nismo samo okupirali, već proterali Crnogorce na Dedinje"

Post by flumen 30/4/2018, 09:08

Savić Marković Štedimlija je, u hrvatskom Obzoru od 15. siječnja 1937. godine, citirao tekst iz lista "Srbobran": "Crnogorci, kojih je bilo podosta u 19. stoljeću u Carigradu, posjetio je jedan dopisnik "Srbobrana" kako bi o njima napisao izvještaj. On ih pozdravi:
- Dobro veče braćo Srbi! (Dobra večer braćo Srbi!)
Oni mu složno odgovoriše:
- Nijesmo mi Srbi, prijatelju!
- Nego? - uzvrati začuđeno dopisnik.
- Mi smo Crnogorci.
Dopisnik je pokušao drugačije kazati, pa reče:
- A kojim jezikom govorite? Valjda srpskim?
- Ne. - odgovore mu svi.
- Nego?
- Mi govorimo hrvatskim jezikom, ali smo Crnogorci.
Opet upita dopisnik:
- Kako se zove ovdje vaš poglavica?
Oni odgovore:
- Hrvat-baša.

_________________

Ima jedan grad koji obiluje inteligentima anacionalnim; kultura ih i svijest, bolje oholost, veze za Italiju, rasa i nagon za Hrvatsku; govore lose dva jezika; Zagreb im je tudj, Italija ih ne treba...

flumen
flumen

Male
Posts : 3221
2015-08-21

Lokacija: : Fiume per sempre

Back to top Go down

"Nismo samo okupirali, već proterali Crnogorce na Dedinje" - Page 2 Empty Re: "Nismo samo okupirali, već proterali Crnogorce na Dedinje"

Post by Serbinho-3 30/4/2018, 11:03

Piglet wrote:Današnja Srbija je kao oronuli deda koji kopa po smeću dok ga svi šamaraju, a on sa suzom u očima zamišlja kako je mogao imati kuću, auto, ženu, posao da je bio pametniji u mladosti.

Taj ti opis vise lici na onog, kojeg je zena izbacila i decu stavila na njenu stranu  :cleanteeth

Zena da valja i Vuk bi je imao.
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26483
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

"Nismo samo okupirali, već proterali Crnogorce na Dedinje" - Page 2 Empty Re: "Nismo samo okupirali, već proterali Crnogorce na Dedinje"

Post by Guest 30/4/2018, 11:17

divota, zivim u srbiji, 
direktorujem, generalujem, ministrujem, mafijasim, ubijam zu lovu i gratis,veliki sam srbin i rusofil,  
a glasam protiv srbije,  kod kuce, " cim prije "
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

"Nismo samo okupirali, već proterali Crnogorce na Dedinje" - Page 2 Empty Re: "Nismo samo okupirali, već proterali Crnogorce na Dedinje"

Post by Regoč 30/4/2018, 14:34

pizzon wrote:divota, zivim u srbiji, 
direktorujem, generalujem, ministrujem, mafijasim, ubijam zu lovu i gratis,veliki sam srbin i rusofil,  
a glasam protiv srbije,  kod kuce, " cim prije "
Ti si šumadijocentrični rasist, znamo.

_________________
"Nismo samo okupirali, već proterali Crnogorce na Dedinje" - Page 2 Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

"Nismo samo okupirali, već proterali Crnogorce na Dedinje" - Page 2 Empty Re: "Nismo samo okupirali, već proterali Crnogorce na Dedinje"

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum