ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bivša korisnica karlovačkog Doma za mlade: Jedan dan bila sam kraljica broda

Go down

Bivša korisnica karlovačkog Doma za mlade: Jedan dan bila sam kraljica broda Empty Bivša korisnica karlovačkog Doma za mlade: Jedan dan bila sam kraljica broda

Post by RayMabus 6/10/2015, 17:29

Bivša korisnica karlovačkog Doma za mlade: Jedan dan bila sam kraljica broda PLOVPUT

Brode, dajem ti ime “Plovput Split”, neka ti je duga plovidba i mirno more, tebi, putnicima i posadi - tim je riječima ovoga ljeta u splitskom škveru porinut brod-betonara za državnu kompaniju “Plovput”, no za razliku od sličnih svečanosti kada novogradnjama kumuju osobe iz svijeta politike, sporta ili estrade, ovoga puta ta je čast pripala Adrijani Batušić, bivšoj štićenici Doma za djecu “Vladimir Nazor” iz Karlovca. Kumstvu je prije dvije godine prethodio poziv iz Zaklade “Vaša pošta” čija je upraviteljica Senka Klarić upravo tu djevojku obavijestila da je dobila životno osiguranje od tvrtki “Plovput” i “Odašiljači i veze”, vrijedno 6000 eura.

Bivša korisnica karlovačkog Doma za mlade: Jedan dan bila sam kraljica broda Plovput_porinuce6-120815

Kumstvo novogradnji nije i kraj “Plovputova” prijateljstva s Adrijanom, jer joj je tvrtka uplatila i policu životnog osiguranja, a to su učinili i za još šestoro mladih iz domova u Splitu, Dubrovniku, Rijeci i Puli.

- Inicijativa je već ranije krenula iz Zaklade i od gospođe Klarić koja već godinama u humanitarni rad uključuje domaće tvrtke, a sve kako bi se pomoglo mladim ljudima koji nisu imali sreću odrastati u obiteljima, te im tako osigurati pravo na ugodan i lijep život nakon izlaska iz domova. Na takav život svi imamo pravo, a mi time umjesto skupih darova možemo uložiti u nečiju sretniju budućnost - kaže direktor Meštrović.

http://www.slobodnadalmacija.hr/Split/tabid/72/articleType/ArticleView/articleId/301953/Default.aspx

Znam ovoga lika ( Meštrovića ). Lijepa gesta od njega i od Plowputa. cheers cheers cheers cheers cheers

Bivša korisnica karlovačkog Doma za mlade: Jedan dan bila sam kraljica broda Novi%20brod%2001

Bivša korisnica karlovačkog Doma za mlade: Jedan dan bila sam kraljica broda Plovput_porinuce7-120815
RayMabus
RayMabus

Posts : 176085
2014-04-11


Back to top Go down

Bivša korisnica karlovačkog Doma za mlade: Jedan dan bila sam kraljica broda Empty Re: Bivša korisnica karlovačkog Doma za mlade: Jedan dan bila sam kraljica broda

Post by kaya 6/10/2015, 17:32

pa bravo, ovako neke lijepe teme treba stavljati.
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Bivša korisnica karlovačkog Doma za mlade: Jedan dan bila sam kraljica broda Empty Re: Bivša korisnica karlovačkog Doma za mlade: Jedan dan bila sam kraljica broda

Post by RayMabus 6/10/2015, 17:39

kaja_333 wrote:pa bravo, ovako neke lijepe teme treba stavljati.
Pa je ok ....stavio sam jer znam lika , nisam znao da pomažu okolo , lijepa gesta , baš mi je drago , pozitiwna wijest.

Doduše ja ti wiše manje uwijek to powežem i sa wojskom tako da je meni owo i desatni brod. lol!

Darko Meštrović, direktor „Plovputa“, kazao je kako ovim porinućem svjedočimo značajnom događaju za spomenutu tvrtku, ali i za cjelokupno hrvatsko pomorstvo i hrvatsku brodogradnju.
- Trogodišnji trud nam se isplatio, no ispred nas su još četiri mjeseca do završetka gradnje. Brod će nakon toga biti porinut 6. prosinca, na blagdan pomoraca – najavio je prvi čovjek „Plovputa“ i naglasio kako je investicija u novu betonaru „teška“ 54,3 milijuna kuna, koje je „Plovput“ isfinancirao iz vlastitih sredstava, bez pomoći iz državne blagajne.

Najavio je da će tvrtka investirati 86 milijuna kuna u povećanje razine sigurnosti plovidbe, također iz vlastitog budžeta.

Fra Ante Pervan, iz Apostolata mora zazvao je Božji blagoslov na brod i posadu te se pomolio i za Tomislava Salopeka.

Prije samog čina porinuća, zadnji je govorio ministar Siniša Hajdaš Dončić, koji je kazao kako će Plovput zauvijek ostati državna tvrtka.
- Sigurnost nema alternative. Sretan sam što je na međunarodnom natječaju hrvatski škver dobio posao, a toga će, vjerujte, biti i ubuduće. Hrvatska ide naprijed! – zaključio je ministar.

Novi brod je ukupne dužine 48,20 metar, širok je 11,30 metara, a imat će nosivost od 305 tona. Njegova namjena uz izgradnju novih objekata sigurnosti plovidbe bit će i održavanje postojećih objekata u području signalizacije, kao i obavljanje najsloženijih hidrograđevinskih poslova na moru, te opskrbu svjetionika pitkom vodom.

http://www.slobodnadalmacija.hr/Split/tabid/72/articleType/ArticleView/articleId/295791/Default.aspx

[th]Glavne osobine[/th][th]Istisnina[/th][th]Dužina[/th][th]Širina[/th][th]Visina[/th]
32 t[2]
21,30 m[2]
4,84 m[2]
1,07 m (1,58 m)


https://hr.wikipedia.org/wiki/DJB-103


Praktički owaj brod šta su ga naprawili u ratu može prewozit i tenkowe.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176085
2014-04-11


Back to top Go down

Bivša korisnica karlovačkog Doma za mlade: Jedan dan bila sam kraljica broda Empty Re: Bivša korisnica karlovačkog Doma za mlade: Jedan dan bila sam kraljica broda

Post by RayMabus 6/10/2015, 17:44

Bivša korisnica karlovačkog Doma za mlade: Jedan dan bila sam kraljica broda 11891186_667338650069167_3497855105237662822_n-960x576

Bivša korisnica karlovačkog Doma za mlade: Jedan dan bila sam kraljica broda Pluvput

Bivša korisnica karlovačkog Doma za mlade: Jedan dan bila sam kraljica broda Plovput_1

Bivša korisnica karlovačkog Doma za mlade: Jedan dan bila sam kraljica broda Plov5

Bivša korisnica karlovačkog Doma za mlade: Jedan dan bila sam kraljica broda Kuma_1

I naša kuma. cheers sunny cheers
RayMabus
RayMabus

Posts : 176085
2014-04-11


Back to top Go down

Bivša korisnica karlovačkog Doma za mlade: Jedan dan bila sam kraljica broda Empty Re: Bivša korisnica karlovačkog Doma za mlade: Jedan dan bila sam kraljica broda

Post by RayMabus 6/10/2015, 17:48

Dobro ima malo čini mi se premala wrata za tenk al ok i onako se tenkowi baš nekoriste za desant al kamion i to može.

Zgodna stwarčića.

U biti u miru koristi tj za to je naprawljena a u ratu može poslužit kao teški desantni brod.

I lijepa gesta.

A ovog lika znam dobro.

Jedan od razloga zašto sam i staio owu wijest između ostlalog.

Pozitiwno šta jest jest.

Ugodno iznenađen.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176085
2014-04-11


Back to top Go down

Bivša korisnica karlovačkog Doma za mlade: Jedan dan bila sam kraljica broda Empty Re: Bivša korisnica karlovačkog Doma za mlade: Jedan dan bila sam kraljica broda

Post by RayMabus 6/10/2015, 17:57

“Vaša pošta” je tijekom proteklih godina kroz razne oblike financirala čak 330 djece, a za 20 domova od sjevera do juga Hrvatske uplaćeno više od 15 milijuna kuna.

- Našoj inicijativi odazvao se niz tvrtki koje su pokazale dobročinstvo. Posebno me ganuo čin iz našeg “Plovputa” - tvrdi upraviteljica zaklade i dodaje kako su se u humani lanac uključili i Hrvatski registar brodova, te “Brodosplit”.

---

- Nedavno mi je ponovno stigao poziv iz Splita, a gospođa Klarić mi je rekla kako moji donatori iz “Plovputa”, na čelu s direktorom Darkom Meštrovićem, žele da budem kuma njihovog novog broda. U najluđim snovima nisam mogla zamisliti da mi se to događa, da između svih “faca” budem izabrana baš ja! - ističe djevojka i dodaje:

- Direktor Meštrović me upoznao i govorio kako sam najvažnija osoba na tom događaju, pomislila sam ovo je mojih pet minuta i sigurno moj najljepši događaj u životu. Na poklon sam dobila buket cvijeća i kutiju s malom sjekiricom kojom sam presjekla konop, sve posvećeno meni - kumi broda.

Bio je to moj kraljevski dan, ne mogu vam opisati koliko sam zahvalna svima, jer su mi opet dokazali kako ima smisla vjerovati u dobre ljude, ima ih posvuda oko nas.

Bivša korisnica karlovačkog Doma za mlade: Jedan dan bila sam kraljica broda Novi%20brod%2011

Bivša korisnica karlovačkog Doma za mlade: Jedan dan bila sam kraljica broda 2015-08-12-22-47-7481-
RayMabus
RayMabus

Posts : 176085
2014-04-11


Back to top Go down

Bivša korisnica karlovačkog Doma za mlade: Jedan dan bila sam kraljica broda Empty Re: Bivša korisnica karlovačkog Doma za mlade: Jedan dan bila sam kraljica broda

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum