ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Denkverbot

Page 45 of 50 Previous  1 ... 24 ... 44, 45, 46 ... 50  Next

Go down

Denkverbot - Page 45 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 23/4/2018, 15:20

aben wrote:
slidingdoorsoperator wrote:
aben wrote:
ali tebi niko ne nameće da triboš pojti putovati i slično.

Nije poanta u putovanju nego u putovanju po nametnutom kalendaru.
ni ti nametnuto nešto na ča pristaneš.
ne postoji obaveza avio kompanija da se prilagode nekim našim sustavom za odredivanje vrimena.

Formalno ne, ali realno postoji, jer nitko neće priznati kalendar koji bi oni ili bilo tko drugi pokušali uvesti u upotrebu neovisno od nametnutog. Dakle, fašizam.

Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 45 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 23/4/2018, 15:21

aben wrote:
Gnječ wrote:depends. kvesčn iz ansvered.

p.s.

uostalom kako možeš imati višak posla???? :D  to znači da si loš biznismen jer precjenjuješ mogućnosti i resurse koje imaš. znači problem je u poslodavcu treba ga ubit jer je glup ko kurac čim ima viška posla.
jednostavno, odvjetnik uzme poso ki će trajati 6 dana i tribo mu neko ki će fotokopirati svaki spis ki se generiraju svaki dun, ča uzme dnevno uru vrimena posla. sad, ako sun fotokopiro, to bi ga izašlo 3000kn jer je njegova satnica 500 kn. 
sad, moreš preopteretiti vježbenika, sebe ili usrićiti nekog siromaha za 2500 kn.

socijalisti su oni ki bi zakonski ograničili siromahe i vježbenike, za njihovo dobro.

odvjetnik će ti platit za fotokopiranje??? daj ne budi lud jebote. kad si vidio da je odvjetnik ikad išta platio? ali kad stranka pokuca na vrata odvjetničkog ureda već te to kucanje košta 3000kn a da nisi još ni ušao u kancelariju.

nađi neki normalniji primjer.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 45 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 23/4/2018, 16:22

slidingdoorsoperator wrote:
aben wrote:
slidingdoorsoperator wrote:
aben wrote:
ali tebi niko ne nameće da triboš pojti putovati i slično.

Nije poanta u putovanju nego u putovanju po nametnutom kalendaru.
ni ti nametnuto nešto na ča pristaneš.
ne postoji obaveza avio kompanija da se prilagode nekim našim sustavom za odredivanje vrimena.

Formalno ne, ali realno postoji, jer nitko neće priznati kalendar koji bi oni ili bilo tko drugi pokušali uvesti u upotrebu neovisno od nametnutog. Dakle, fašizam.
čekoj ne razumin te,

ako neko pokušo uvesti svoj kalendor, un to more učiniti. niko ga ne će jebati pet posto, ali to je njegov, fašizamfree problijem.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 45 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 23/4/2018, 16:49

aben wrote:
slidingdoorsoperator wrote:
aben wrote:
slidingdoorsoperator wrote:
aben wrote:
ali tebi niko ne nameće da triboš pojti putovati i slično.

Nije poanta u putovanju nego u putovanju po nametnutom kalendaru.
ni ti nametnuto nešto na ča pristaneš.
ne postoji obaveza avio kompanija da se prilagode nekim našim sustavom za odredivanje vrimena.

Formalno ne, ali realno postoji, jer nitko neće priznati kalendar koji bi oni ili bilo tko drugi pokušali uvesti u upotrebu neovisno od nametnutog. Dakle, fašizam.
čekoj ne razumin te,

ako neko pokušo uvesti svoj kalendor, un to more učiniti. niko ga ne će jebati pet posto, ali to je njegov, fašizamfree problijem.

Svi moraju prihvatiti sve kalendare ili je riječ o fašizmu!
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 45 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 23/4/2018, 18:03

slidingdoorsoperator wrote:
aben wrote:
slidingdoorsoperator wrote:
aben wrote:
slidingdoorsoperator wrote:

Nije poanta u putovanju nego u putovanju po nametnutom kalendaru.
ni ti nametnuto nešto na ča pristaneš.
ne postoji obaveza avio kompanija da se prilagode nekim našim sustavom za odredivanje vrimena.

Formalno ne, ali realno postoji, jer nitko neće priznati kalendar koji bi oni ili bilo tko drugi pokušali uvesti u upotrebu neovisno od nametnutog. Dakle, fašizam.
čekoj ne razumin te,

ako neko pokušo uvesti svoj kalendor, un to more učiniti. niko ga ne će jebati pet posto, ali to je njegov, fašizamfree problijem.

Svi moraju prihvatiti sve kalendare ili je riječ o fašizmu!
ali niko ne moro prihvatiti nitijedun kalendor, osim kad je stvarno riječ a fašizmu, npr kad ti porezna reče da moroš doniti papiri do 15.01.

kad ti privatnik reče da će ući istebun u neki deal, unda se vi moreste složiti na biloki sustav, ili se ne složiti, jel.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 45 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 23/4/2018, 23:07


Cheap, intemperate propaganda sometimes achieves impressive short-term gains, but it will be more advantageous in the long run to keep the loyalty of a small number of intelligently committed people than to arouse the passions of an unthinking, fickle mob who will change their attitude as soon as someone comes along with a better propaganda gimmick.

haha
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48020
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 45 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 23/4/2018, 23:12


But modern INDIVIDUALS and SMALL GROUPS OF INDIVIDUALS have far less power than primitive man ever did. Generally speaking, the vast power of “modern man” over nature is exercised not by individuals or small groups but by large organizations. To the extent that the average modern INDIVIDUAL can wield the power of technology, he is permitted to do so only within narrow limits and only under the supervision and control of the system. (You need a license for everything and with the license come rules and regulations.) The individual has only those technological powers with which the system chooses to provide him. His PERSONAL power over nature is slight.
198. Primitive INDIVIDUALS and SMALL GROUPS actually had considerable power over nature; or maybe it would be better to say power WITHIN nature. When primitive man needed food he knew how to find and prepare edible roots, how to track game and take it with homemade weapons. He knew how to protect himself from heat, cold, rain, dangerous animals, etc. But primitive man did relatively little damage to nature because the COLLECTIVE power of primitive society was negligible compared to the COLLECTIVE power of industrial society.
199. Instead of arguing for powerlessness and passivity, one should argue that the power of the INDUSTRIAL SYSTEM should be broken, and that this will greatly INCREASE the power and freedom of INDIVIDUALS and SMALL GROUPS.
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48020
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 45 Empty Re: Denkverbot

Post by night sky 24/4/2018, 00:42

kic wrote:

ne znam, astrologija mi nikad nije bila napeta, previše je narativna, mogu povjerovati u koji simbol nade u prirodi, ali u cijelu paket priču, to mi je već ajd..



kic :), važno je, ne samo radi astrlogije već i općenito, razumjeti da čovjek nije isključivo materija, kada to bude jasno slika se širi, jel.... mislim, i vjerujem, da netko tko marljivo proučava život, sakuplja znanje, može se bar mrvicu približiti razumijevanju fenomena čovjek, što, kako etc., pa tako i astrologije koja je daleko od savršenog tj. možda i jest savršena ali čovjek nije. ona će uvijek biti mogućnost, upozoriti će na opasnost, kako si pomoći i sl.. sama natalna karta je izvor informacija koje mogu olakšati život etc.. znam da je svima najinteresantnije proricanje, što će se dogoditi i sl.. da je to tako jednostavno, zamisli gdje bi svijet danas bio....
razumjeti kako funkcionira je otprilike kao i tražiti da se objasni ljubav.... koji mehanizmi pokreću jedinke da se zbliže.... koješta se nagađa, nešto i zna, i očito je, ali uvijek najbitniji dio nedostaje....
night sky
night sky

Posts : 1227
2015-08-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 45 Empty Re: Denkverbot

Post by night sky 24/4/2018, 00:53

violator wrote:Po jedna pusa za Mate, Night i Fibi. Doslo mi. :-)

---

Night, ti si u nekoj mirnoj ulicici. :-) I kod mene je tako, kao da si moje okruzje opisala.

Fibi, obavezno lavandu. :-) I odgovor je "da"!

Kic, a sto dijete zna sto je metal? :-D



:).... da.... nekada se znala čuti i škripa starog tramvaja, jedan spešl štih.... danas sve klizi, nečujno....


Last edited by night sky on 24/4/2018, 00:56; edited 1 time in total (Reason for editing : gvhng)
night sky
night sky

Posts : 1227
2015-08-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 45 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 24/4/2018, 06:54

night sky wrote:
kic wrote:

ne znam, astrologija mi nikad nije bila napeta, previše je narativna, mogu povjerovati u koji simbol nade u prirodi, ali u cijelu paket priču, to mi je već ajd..



kic :), važno je, ne samo radi astrlogije već i općenito, razumjeti da čovjek nije isključivo materija, kada to bude jasno slika se širi, jel.... mislim, i vjerujem, da netko tko marljivo proučava život, sakuplja znanje, može se bar mrvicu približiti razumijevanju fenomena čovjek, što, kako etc., pa tako i astrologije koja je daleko od savršenog tj. možda i jest savršena ali čovjek nije. ona će uvijek biti mogućnost, upozoriti će na opasnost, kako si pomoći i sl.. sama natalna karta je izvor informacija koje mogu olakšati život etc.. znam da je svima najinteresantnije proricanje, što će se dogoditi i sl.. da je to tako jednostavno, zamisli gdje bi svijet danas bio....
razumjeti kako funkcionira je otprilike kao i tražiti da se objasni ljubav.... koji mehanizmi pokreću jedinke da se zbliže.... koješta se nagađa, nešto i zna, i očito je, ali uvijek najbitniji dio nedostaje....

bas je jucer bila tema "biopolje" na rubu znanosti, neki slovenski? znanstvenik je objasnjavao, uglavnom se trudio opravdati i uklopiti svoja istrazivanja u "normalnu" znanost, dal covjek ima visr tih polja u sebi, i oko sebe, vjerojatno ima, ali sve se cini da je to u zanemarivo..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48020
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 45 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 24/4/2018, 07:29

night sky wrote:
koješta se nagađa, nešto i zna

Ništa se ne zna, sve se nagađa, a dokaza ni od korova. Govorim o astrologiji, naravno.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 45 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 24/4/2018, 07:34

Za početak se mora znati datum rođenja, a dalje , hmm, ne znam kako ide :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 45 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 24/4/2018, 07:50

mativka wrote:Za početak se mora znati datum rođenja, a dalje , hmm, ne znam kako ide :)

Zašto datum rođenja a ne primjerice začeća jer život jednog posebnog ljudskog bića po medicini upravo tad počinje? I zašto se ne uvažavaju posebni uvjeti razvoja unutar tijela majke za svako dijete koji dijete mogu bitno formirati i promjeniti do trenutka rođenja? Što je sa djecom koja se iz nekog razloga prisilno prerano rode, recimo sa 7 mjeseci umjesto sa uobičajenih 9? Treba li astrologija i to uvažavati promjenjenom natalnom kartom i slično?
Sve je to u konačnici samo laka zabava i to u najboljem slučaju.
Što je u redu, nemam ja ništa protiv lake zabave, ali mi je tragikomično gledati kada se cijeloj toj aktivnosti pokušava dati neki dublji smisao kojeg očito nema pa još k tome dati neku "duhovnu" dimenziju a da se pri tome ne zna niti što je duh niti što je duhovnost.
Te su stvari zapravo puno lakše objašnjive nego što ovi što tapkaju u mraku misle pa ih onda zaogrnu u plašt tajanstvenosti misleći da ako oni ne vide jer za to koriste pogrešne alate onda vjerojatno nitko drugi ne vidi, a to im se prije ili kasnije obije o glavu.
Sjeti se što sam ja pisao na onoj "sokratovoj" temi o duhu i duhovnosti.
Uostalom, opet ću ponoviti fizikalno objašnjenje po fizikalnoj intepretaciji principa holografije u kojem se moguće svi fenomeni ovoga svijeta enerija, materija i informacija mogu svesti na ovaj posljednji, a to je informacija sama, a informacija je temeljna sastavnica duha.
Duh je sustav koji se sastoji od informacija i ima neka svoja obilježja kako prema unutra tako i u djelovanju prema van.
U konačnici je sasvim lako moguće ispravan zaključak kako se svi fenomeni svijeta odnosno svemira svode na fenomen duha.
Dakle, ne da duh i materija djeluju zajedno i komplementarno, ne da je duh iznad materije nego materija uopće objektivno niti ne postoji jer se svodi na duh i predstavlja jedan oblik manifestacije duha.
Ovo nekome mogu djelovati kao pomalo divlje inteporetacije, ali ponavljam, fizika ih dopušta i sasvim su lako moguće po fizikalnim objašnjenjima. Za razliku od astrologije koja za sada nema nikakav fizikalni background i time postaje nemjerljiva i nedokaziva, a upravo je to obilježje (ne)postojanja mogućnosti opažanja odnosno mjerenja ono što znanost dijeli od običnog naklapanja.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 45 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 24/4/2018, 08:38

slidingdoorsoperator wrote:
mativka wrote:Za početak se mora znati datum rođenja, a dalje , hmm, ne znam kako ide :)

Zašto datum rođenja a ne primjerice začeća jer život jednog posebnog ljudskog bića po medicini upravo tad počinje? I zašto se ne uvažavaju posebni uvjeti razvoja unutar tijela majke za svako dijete koji dijete mogu bitno formirati i promjeniti do trenutka rođenja? Što je sa djecom koja se iz nekog razloga prisilno prerano rode, recimo sa 7 mjeseci umjesto sa uobičajenih 9? Treba li astrologija i to uvažavati promjenjenom natalnom kartom i slično?
Sve je to u konačnici samo laka zabava i to u najboljem slučaju.
Što je u redu, nemam ja ništa protiv lake zabave, ali mi je tragikomično gledati kada se cijeloj toj aktivnosti pokušava dati neki dublji smisao kojeg očito nema pa još k tome dati neku "duhovnu" dimenziju a da se pri tome ne zna niti što je duh niti što je duhovnost.
Te su stvari zapravo puno lakše objašnjive nego što ovi što tapkaju u mraku misle pa ih onda zaogrnu u plašt tajanstvenosti misleći da ako oni ne vide jer za to koriste pogrešne alate onda vjerojatno nitko drugi ne vidi, a to im se prije ili kasnije obije o glavu.
Sjeti se što sam ja pisao na onoj "sokratovoj" temi o duhu i duhovnosti.
Uostalom, opet ću ponoviti fizikalno objašnjenje po fizikalnoj intepretaciji principa holografije u kojem se moguće svi fenomeni ovoga svijeta enerija, materija i informacija mogu svesti na ovaj posljednji, a to je informacija sama, a informacija je temeljna sastavnica duha.
Duh je sustav koji se sastoji od informacija i ima neka svoja obilježja kako prema unutra tako i u djelovanju prema van.
U konačnici je sasvim lako moguće ispravan zaključak kako se svi fenomeni svijeta odnosno svemira svode na fenomen duha.
Dakle, ne da duh i materija djeluju zajedno i komplementarno, ne da je duh iznad materije nego materija uopće objektivno niti ne postoji jer se svodi na duh i predstavlja jedan oblik manifestacije duha.
Ovo nekome mogu djelovati kao pomalo divlje inteporetacije, ali ponavljam, fizika ih dopušta i sasvim su lako moguće po fizikalnim objašnjenjima. Za razliku od astrologije koja za sada nema nikakav fizikalni background i time postaje nemjerljiva i nedokaziva, a upravo je to obilježje (ne)postojanja mogućnosti opažanja odnosno mjerenja ono što znanost dijeli od običnog naklapanja.
Običaj je slaviti rođenje i taj dan predstavlja dan u kojem osoba počinje samostalno disati.Dan kojim će biti zabilježen početak njegovog puta kao i datum kraja, nalaziti će se na nadgrobnoj ploči.
Na tom putu, svoj duh možemo obogatiti ili osiromašiti. Željeti biti bolji ili biti indiferentni. Duh svake osobe je različit, zbog toga postoji raj, čistilište i pakao. Duhovnost pak nam omogućava svjesnost navedene tri kategorije te usmjerava naš put.
Što se tiče astrologije, nisam za proricanja, ali znam da su u znanstvenom smislu zvijezde itekako bile vodilja u građevini, pomorstvu, poljoprivredi. Nekada davno bile su orijentir prema napretku.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 45 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 24/4/2018, 11:34

slidingdoorsoperator wrote:
mativka wrote:Za početak se mora znati datum rođenja, a dalje , hmm, ne znam kako ide :)

Zašto datum rođenja a ne primjerice začeća jer život jednog posebnog ljudskog bića po medicini upravo tad počinje? I zašto se ne uvažavaju posebni uvjeti razvoja unutar tijela majke za svako dijete koji dijete mogu bitno formirati i promjeniti do trenutka rođenja? Što je sa djecom koja se iz nekog razloga prisilno prerano rode, recimo sa 7 mjeseci umjesto sa uobičajenih 9? Treba li astrologija i to uvažavati promjenjenom natalnom kartom i slično?
Sve je to u konačnici samo laka zabava i to u najboljem slučaju.
Što je u redu, nemam ja ništa protiv lake zabave, ali mi je tragikomično gledati kada se cijeloj toj aktivnosti pokušava dati neki dublji smisao kojeg očito nema pa još k tome dati neku "duhovnu" dimenziju a da se pri tome ne zna niti što je duh niti što je duhovnost.
Te su stvari zapravo puno lakše objašnjive nego što ovi što tapkaju u mraku misle pa ih onda zaogrnu u plašt tajanstvenosti misleći da ako oni ne vide jer za to koriste pogrešne alate onda vjerojatno nitko drugi ne vidi, a to im se prije ili kasnije obije o glavu.
Sjeti se što sam ja pisao na onoj "sokratovoj" temi o duhu i duhovnosti.
Uostalom, opet ću ponoviti fizikalno objašnjenje po fizikalnoj intepretaciji principa holografije u kojem se moguće svi fenomeni ovoga svijeta enerija, materija i informacija mogu svesti na ovaj posljednji, a to je informacija sama, a informacija je temeljna sastavnica duha.
Duh je sustav koji se sastoji od informacija i ima neka svoja obilježja kako prema unutra tako i u djelovanju prema van.
U konačnici je sasvim lako moguće ispravan zaključak kako se svi fenomeni svijeta odnosno svemira svode na fenomen duha.
Dakle, ne da duh i materija djeluju zajedno i komplementarno, ne da je duh iznad materije nego materija uopće objektivno niti ne postoji jer se svodi na duh i predstavlja jedan oblik manifestacije duha.
Ovo nekome mogu djelovati kao pomalo divlje inteporetacije, ali ponavljam, fizika ih dopušta i sasvim su lako moguće po fizikalnim objašnjenjima. Za razliku od astrologije koja za sada nema nikakav fizikalni background i time postaje nemjerljiva i nedokaziva, a upravo je to obilježje (ne)postojanja mogućnosti opažanja odnosno mjerenja ono što znanost dijeli od običnog naklapanja.


yep. ti, metilda i aben imate nešto zajedničko a to je da ste fanatici, pere vas vjersko ludilo. svi imate jednu vrstu profesionalne deformacije odnosno koristite samo jedan alat kojim pokušavate objasniti sve. ako se nešto ne prilagođava ili ne odgovara tom alatu onda je to sve kurac-palac, hereza, pseudo znanost ili fašizam nacional socijalizam ili socijalizam.

pročitajte Maslowa.

Law of the instrument

The concept known as the law of the instrument, otherwise known as the law of the hammer, Maslow's hammer (or gavel), or the golden hammer, is a cognitive bias that involves an over-reliance on a familiar tool. As Abraham Maslow said in 1966, "I suppose it is tempting, if the only tool you have is a hammer, to treat everything as if it were a nail."

Sharlyn Lauby has drawn the following lesson from the law: "We need choose the tools we work with carefully." Some tools are adaptable, while others should be employed "only for their intended purpose"

ili

if all you have is a hammer, everything looks like a nail.

if your only tool is a hammer then every problem looks like a nail.

ali ima i obrnuto što opet potvrđuje da ste fanatici oprani vjerskim ludilom:

…when you feel like a nail everything looks like a hammer…
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 45 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 24/4/2018, 12:45

Gnječ wrote:
slidingdoorsoperator wrote:
mativka wrote:Za početak se mora znati datum rođenja, a dalje , hmm, ne znam kako ide :)

Zašto datum rođenja a ne primjerice začeća jer život jednog posebnog ljudskog bića po medicini upravo tad počinje? I zašto se ne uvažavaju posebni uvjeti razvoja unutar tijela majke za svako dijete koji dijete mogu bitno formirati i promjeniti do trenutka rođenja? Što je sa djecom koja se iz nekog razloga prisilno prerano rode, recimo sa 7 mjeseci umjesto sa uobičajenih 9? Treba li astrologija i to uvažavati promjenjenom natalnom kartom i slično?
Sve je to u konačnici samo laka zabava i to u najboljem slučaju.
Što je u redu, nemam ja ništa protiv lake zabave, ali mi je tragikomično gledati kada se cijeloj toj aktivnosti pokušava dati neki dublji smisao kojeg očito nema pa još k tome dati neku "duhovnu" dimenziju a da se pri tome ne zna niti što je duh niti što je duhovnost.
Te su stvari zapravo puno lakše objašnjive nego što ovi što tapkaju u mraku misle pa ih onda zaogrnu u plašt tajanstvenosti misleći da ako oni ne vide jer za to koriste pogrešne alate onda vjerojatno nitko drugi ne vidi, a to im se prije ili kasnije obije o glavu.
Sjeti se što sam ja pisao na onoj "sokratovoj" temi o duhu i duhovnosti.
Uostalom, opet ću ponoviti fizikalno objašnjenje po fizikalnoj intepretaciji principa holografije u kojem se moguće svi fenomeni ovoga svijeta enerija, materija i informacija mogu svesti na ovaj posljednji, a to je informacija sama, a informacija je temeljna sastavnica duha.
Duh je sustav koji se sastoji od informacija i ima neka svoja obilježja kako prema unutra tako i u djelovanju prema van.
U konačnici je sasvim lako moguće ispravan zaključak kako se svi fenomeni svijeta odnosno svemira svode na fenomen duha.
Dakle, ne da duh i materija djeluju zajedno i komplementarno, ne da je duh iznad materije nego materija uopće objektivno niti ne postoji jer se svodi na duh i predstavlja jedan oblik manifestacije duha.
Ovo nekome mogu djelovati kao pomalo divlje inteporetacije, ali ponavljam, fizika ih dopušta i sasvim su lako moguće po fizikalnim objašnjenjima. Za razliku od astrologije koja za sada nema nikakav fizikalni background i time postaje nemjerljiva i nedokaziva, a upravo je to obilježje (ne)postojanja mogućnosti opažanja odnosno mjerenja ono što znanost dijeli od običnog naklapanja.


yep. ti, metilda i aben imate nešto zajedničko a to je da ste fanatici, pere vas vjersko ludilo. svi imate jednu vrstu profesionalne deformacije odnosno koristite samo jedan alat kojim pokušavate objasniti sve. ako se nešto ne prilagođava ili ne odgovara tom alatu onda je to sve kurac-palac, hereza, pseudo znanost ili fašizam nacional socijalizam ili socijalizam.

pročitajte Maslowa.

Law of the instrument

The concept known as the law of the instrument, otherwise known as the law of the hammer, Maslow's hammer (or gavel), or the golden hammer, is a cognitive bias that involves an over-reliance on a familiar tool. As Abraham Maslow said in 1966, "I suppose it is tempting, if the only tool you have is a hammer, to treat everything as if it were a nail."

Sharlyn Lauby has drawn the following lesson from the law: "We need choose the tools we work with carefully." Some tools are adaptable, while others should be employed "only for their intended purpose"

ili

if all you have is a hammer, everything looks like a nail.

if your only tool is a hammer then every problem looks like a nail.

ali ima i obrnuto što opet potvrđuje da ste fanatici oprani vjerskim ludilom:

…when you feel like a nail everything looks like a hammer…

A što si ti sad drugo učinio nego se oneredio po znanosti općenito i posebno po fizici o kojoj ne znaš praktički ništa značajnije?
I ponavljam, postoje tri osnovna fenomena na koja se svodi cijeli svemir, a to su energija, materija i informacija (na stranu sa priča o principu holografije koja ona prethodna dva svodi na ovaj treći) i sva tri su fizikalno objašnjiva, nebitno što nemamo sva objašnjenja u tom fizikalnom smislu niti ćemo ih ikada u potpunosti imati. Dakle, svo je postojanje u konačnici moguće fizikalno dešifrirati, nije niti moj a posebno problem fizike ako to nekome ne ide u glavu.
I dobro se zna što je znanost, a što pseudoznanost, a astrologija ne samo da danas ne ulazi niti u jednu od te dvije kategorije nego je takva široka percepcija prisutna već doslovce stoljećima.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 45 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 24/4/2018, 13:04

meni je sve to okej, samo ne volin kad neki nameću astrologiju

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 45 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 24/4/2018, 13:22

aben wrote:meni je sve to okej, samo ne volin kad neki nameću astrologiju

Meni je astrologija u redu, ali samo inzistiram na tome da se iz razloga nekog elementarnog intelektualnog pa čak i onog čisto ljudskog poštenja stavi tamo gdje zapravo i pripada i da se ne trpa niti u pseudoznanost, a kamoli znanost. Riječ je o običnom sustavu uvjerenja kakvog imaju i kumice s placa (koje ovim putem nikako ne potcjenjujem).
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 45 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 24/4/2018, 13:31

aben wrote:meni je sve to okej, samo ne volin kad neki nameću astrologiju

nitko ovdje niti igdje nameće astrologiju. međutim, vidim da se ovdje i svuda nemeće kršćanstvo.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 45 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 24/4/2018, 13:31

.Pa princip holografije, a time i promatranje univerzuma kao holograma vise ide u prilog funkcioniranja astrologije, no sto joj to odrice. :-D

A ako se, uz to, spomenemo i fraktalne geometrije - u, la, la! Hvala! Dovidjenja! :-D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 45 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 24/4/2018, 13:53

violator wrote:.Pa princip holografije, a time i promatranje univerzuma kao holograma vise ide u prilog funkcioniranja astrologije, no sto joj to odrice. :-D

A ako se, uz to, spomenemo i fraktalne geometrije - u, la, la! Hvala! Dovidjenja! :-D

Na koji način?
Matematika je ipak samo formalna znanost, a ne realna i pomoću nje se mogu plasirati potpuno nerealne slike stvarnosti. Primjerice, u matematici se potpuno normalno barata konceptom beskonačnosti.
Postoji li isti u realnom svijetu? Konačnog odgovora doduše nema, ali mainstream fizika je čvrsto na stajalištu da ne samo da ne postoji nego ne može niti postojati i za takav stav ima vrlo solidne argumente.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 45 Empty Re: Denkverbot

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 45 of 50 Previous  1 ... 24 ... 44, 45, 46 ... 50  Next

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum